Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Osiągnięcia

19 grudnia w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu odbył się „Przegląd Kolęd i Pastorałek”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
Wyróżnienie w tym konkursie wyśpiewała Sandra Tułodziecka.  Do przeglądu inspirowały uczniów panie Katarzyna  Mejgier oraz Alicja Wyborska

Gratulacje od całej społeczności szkolnej

Złoty medal na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich

W dniach 8 – 9 grudnia 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich.
Startowały w nich m.in. Karolina Dominiak oraz Eliza Rabażyńska, zawodniczki ze Szkółki Kolarskiej „Cyklista” Zbójno.
Pierwszego dnia Mistrzostw Eliza Rabażyńska wywalczyła dwa tytuły Mistrzostw Polski.
W drugim dniu nasza Karolina Dominiak zdobyła złoty medal zostając Mistrzynią Polski w kolarstwie torowym.
Jak mówi trener Wiesław Młodziankiewicz, to było piękne ściganie i walka do samego końca.

Gratulujemy i życzymy naszym zawodniczkom oraz ich trenerowi dalszych wspaniałych sukcesów!!!!!!!!!

Złoto w Pucharze Nadziei Olimpijskich

23 i 24 listopada 2019 r. odbył się Puchar Nadziei Olimpijskich na torze w Pruszkowie. Wzięły w nim udział m. in. Eliza Rabażyńska i Karolina Dominiak, zawodniczki ze Szkółki Kolarskiej „Cyklista”  Zbójno. Wyścigi odbyły się w 4 konkurencjach: wyścig z lotu 250 m i wyścig punktowy oraz scratch i wyścig eliminacyjny.
Eliza Rabażyńska (nasza ubiegłoroczna absolwentka) zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny.
Karolina Dominiak (uczennica kl. VIII naszej szkoły) zdobyła dwa złote medale i jeden brązowy.
Według trenera p. Wiesława Młodziankiewicza jest to świetny prognostyk przed tegorocznymi  Mistrzostwami Polski Szkółek Kolarskich.

23 listopada w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego  w Działyniu odbył się I Wojewódzki Konkurs „Świat Żeromskiego odległy, a jednak aktualny”. Nasza szkoła reprezentowana była we wszystkich kategoriach.

Fotografie wykonały Michalina i Martyna. W części recytatorskiej brały udział Martyna i Lena. W drużynowym konkursie wiedzy szkołę reprezentowali: Sandra, Wiktoria i Grzegorz. Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce.

Do konkursu uczniów przygotowywała p. Grażyna Waśkiewicz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

20 listopada odbył się Gminny Konkurs „Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT”.
Uczennice Wiktoria Makowska i Daria Urbańska zajęły I miejsce .
Do konkursu inspirowała uczennice p. Marzena Sulkowska.

Gratulacje!

6 listopada 2019 r. odbył się XV Jubileuszowy Konkurs Poezji Religijnej „ Chmury przeminą Niebo zostanie”  Sandra Tułodziecka zajęła III miejsce.
Sandrę do konkursu przygotowywała p. Alicja Wyborska.

Gratulujemy!!!!!!

Szkółka Kolarska „CYKLISTA” Zbójno

Szkółka Kolarska „CYKLISTA” została utworzona w 2015 r. i objęta jest „Narodowym  Programem Rozwoju Kolarstwa”. Ściśle współpracuje z naszą szkołą, bowiem właśnie na naszym zapleczu sportowym młodzi kolarze systematycznie trenują. Trenerem cyklistów jest pan Wiesław Młodziankiewicz. W swojej krótkiej historii Szkółka Kolarska może poszczycić się bogatym pasmem sukcesów na szczeblu wojewódzkim, międzywojewódzkim i ogólnopolskim w tym medale Mistrzów Polski.

Pan Wiesław iskierkę kolarstwa rozniecił wielu młodym ludziom, także uczniom naszej szkoły. To właśnie u pana Wiesława swoją pierwszą przygodę z rowerem zaczął mistrz świata w kolarstwie szosowym Michał Kwiatkowski.

Sukcesy Szkółki Kolarskiej to także sukcesy naszych uczniów, największe osiągnięcia należą do:

• Elizy Rabażyńskiej (absolwentka naszej szkoły z 2019r.), która trzykrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski ze startu wspólnego na szosie. Była również Wicemistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas i brązową medalistką ze startu wspólnego. Eliza ma również na koncie dwa medale Mistrzostw Polski na torze: srebrny ze startu zatrzymanego na 250 m i brązowy w wyścigu punktowym. Była również druga podczas finału Mini Tour de Pologne. Była druga w Pucharze Polski ze startu wspólnego.
  • Karolina Dominiak, obecnie jest uczennicą kl. VIII i ma również duże sukcesy: dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego, brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach na torze w wyścigu punktowym, wiele razy na podium w wyścigach ogólnopolskich.
  • Miłosz Malinowski, obecnie jest uczniem kl. VIII, to Wicemistrz Polski ze startu wspólnego na szosie. Dwukrotnie zdobył brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach na torze w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Wielokrotnie plasował się w czołówce tuż za podium w wyścigach kolarskich na szosie i torze wyścigu.