*** ARCHIWUM WYDARZEŃ I UROCZYSTOŚCI ***
Imieniny:
STRONA GŁÓWNA

Absolwenci Publicznego Gimnazjum w Zbójnie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów na egzaminie gimnazjalnym
w poszczególnych latach szkolnych
2001/2002
2002/2003
2003/2004
2004/2005
2005/2006
Drzewiecki Damian
Lewandowski Radosław
Judycki Marcin
Górecka Anna
Stroińska Kinga
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
Drzewiecki Jarosław
Wiśniewski Piotr
Predenkiewicz Marta
Bukowski Wiktor
Blonkowska Joanna
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
Boniecki Robert
Rutkowska Zuzanna
Sekulska Dominika
Cipkowska Paulina
Skonieczna Weronika

10.11.2015
Uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.
Zdjęcia: ***** - ***** Pełny fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj

23.10.2015
Z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się w naszej szkole Konkurs na najpiękniejszy bukiet jesienny. Rywalizacja była bardzo wyrównana. ostatecznie zwyciężyła Weronika Chłopecka. Fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj.

23.10.2015
Rozpoczęliśmy cykl spotkań w ramach szkolnego projektu Moje czytelnicze pasje, którego inicjatorką jest pani Małgorzata Cieplińska. Pierwsze spotkanie przygotowali uczniowie klas trzecich. Fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj.

15.10.2015
Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się ogólnoszkolne dyktando, zwane "Corridą Ortograficzną". Stało się ono już tradycją i odbywa się co roku pod opieką pani Małgorzaty Cieplińskiej. Udział biorą chętni uczniowie ze wszystkich klas gimnazjum. Nazwa "Corrida", czyli walka z bykami, w naszym przypadku oznacza walkę z "bykami" ortograficznymi. Jej głównym celem jest nauka ortografii prowadzona niekonwencjonalnymi metodami. Uczestnik, który popełni najmniej błędów, otrzymuje tytuł "Mistrza ortografii". Fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj.

13.10.2015
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyliśmy naszym nauczycielom serdeczne życzenia oraz obdarowaliśmy ich kwiatami. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką pani Renaty Gumińskiej i pani Ewy Budnej-Łojko Fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj

13.10.2015
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu obejrzeliśmy wystawę prac Sławomira Jasienieckiego pod tytułem "Sen na jawie". Razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska oraz pani Renata Kosowska. Wyjazd sponsorował Organ Prowadzący.
Fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj

05.10.2015
Do naszej szkolnej rodziny uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Do uroczystego ślubowania, uczniów przygotowywała pani Małgorzata Cieplińska oraz pan Grzegorz Brzeziński. Zdjęcia: ***** - ***** Pełny fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj

04.09.2015
Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu "Lalki" Bolesława Prusa Szkolne czytanie zorganizowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej
Fotoreportaż dostępny na facebooku - tutaj

26.06.2015
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Tytuł najlepszego absolwenta otrzymała Paulina Cipkowska.
Zdjęcia na facebooku - tutaj

22.06.2015
W ramach programu Szkoła kształcąca Eko-konsumentów, pani Wioletta Zglenicka, poprowadziła warsztaty ekologiczne dla uczniów klasy pierwszej, uczących się w sąsiednim, zaprzyjaźnionym Zespole Szkół. W trakcie zajęć uczniowie definiowali podstawowe pojęcia związane z ochroną środowiska, ekologią, odpadami i recyklingiem. Uczyli się segregacji odpadów oraz dokonywania świadomych, korzystnych dla środowiska zakupów. Dużo radości młodym adeptom ekologii sprawiło rozwiązywanie ekologicznych krzyżówek, oraz rysowanie miast i wsi wolnych od dzikich wysypisk. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki w postaci kalendarzyków oraz czasopisma "Przyroda polska". Bardzo budującym jest to, że uczniowie nie tylko bardzo chętnie wykonywali zaplanowane przez nauczycielkę ćwiczenia, ale sami formułowali ciekawe, bardzo dojrzałe, jak na ich wiek wnioski.
Zdjęcia z warsztatów dostępne są na facebooku - tutaj

18.06.2015
Uczestniczymy w Programie Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników.
W konkursie zorganizowanym w ramach programu przez pana Grzegorza Brzezińskiego oraz panią Magdalenę Wizę, 3 naszych uczniów zdobyło słowniki ufundowane przez Wydawnictwo Oxford University Press - zdjęcie tutaj

12.06.2015
Wygraliśmy w konkursie ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie. Konkurs dotyczył wykonania makiety lub przygotowania prezentacji instalacji ekologicznych przyszłości w dziedzinie gospodarki odpadami, gospodarki wodno-kanalizacyjnej lub energetyki cieplnej.
I miejsce zajął Mateusz Pipczyński w kategorii prezentacja multimedialna.
II miejsce zajęli: Mateusz Pipczyński, Weronika Skonieczna i Daria Dobrzeniecka w kategorii makieta.
III miejsce zajęły: Aleksandra Zglinicka i Marta Michałowska w kategorii makieta.
Zwycięzców obdarowano cennymi nagrodami. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego.
Zdjęcia z wręczenia nagród dostępne są na facebooku - tutaj

03.06.2015
Zaprosiliśmy do naszej szkoły kilku prelegentów, którzy opowiedzieli nam o różnych niebezpiecznych nałogach i sposobach walki z nimi. Spotkania ze specjalistami odbyły się w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki pod hasłem: "PROFILAKTYKA TO NIE JEST ODLEGŁA GALAKTYKA I TY MOŻESZ W NIEJ UCZESTNICZYĆ" Impulsem do zorganizowania Szkolnego Dnia Profilaktyki stał się program Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Począwszy od 3 godziny lekcyjnej, spotkania ze specjalistami z zakresu profilaktyki, przeplatane były filmami profilaktycznymi, a na koniec wszyscy obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.
Naszymi prelegentami byli:
1. Pani Iwona Malinowska - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu.
2. Pan Marek Dzikowski - Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie.
3. Pani Izabela Nowak-Przygoda - realizator programów profilaktycznych - Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo "Powrót z U"
4. Pani Małgorzata Lipińska - specjalista ds. nieletnich - Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu.
5. Pan Maciej Stefański - kurator specjalista - II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Brodnicy z siedzibą w Golubiu-Dobrzyniu.
6. Pani Helena Melerska - specjalista ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu.
Zdjęcia ze SDP dostępne są na facebooku - tutaj

01.06.2015
Tradycyjnie 1 czerwca oprócz Szkolnego Dnia Sportu odbyła się prezentacja efektów pracy w ramach projektów edukacyjnych klas drugich. Zdjęcia z prezentacji dostępne są na facebooku - tutaj

26.05.2015
Nasze gimnazjum uczestniczy w projekcie "Finansoaktywni. Misja: Podatki". Jest to program edukacyjny Ministerstwa Finansów dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Głównym celem projektu jest pokazanie w przystępny sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu przekazywana jest wiedza o podatkach i potrzebie ich płacenia. W ramach projektu przygotowaliśmy pracę konkursową oraz przeprowadziliśmy debatę. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Renata Kosowska.
Zdjęcia z debaty dostępne są na facebooku - tutaj

21.05.2015
Po raz dwudziesty w ZSCH we Włocławku odbyło się seminarium uczniowskie – Problemy ochrony środowiska "W sprawie H2O" Tradycyjnie rozegrano finał konkursu ekologicznego pod hasłem "Moje środowisko jest mi bliskie". Była to już VIII edycja tegoż konkursu, w którym uczniowie naszego gimnazjum odnosili spore sukcesy. (jesteśmy niepokonani od trzech lat) Nie inaczej było w tym roku. Konkurs wiedzy wygrała z doskonałym wynikiem Paulina Cipkowska. Do tego dorzuciła drugie miejsce w konkursie na prezentacje multimedialną i trzecie miejsce w konkursie na plakat. Należy dodać, że Paulina w konkursie wiedzy zwyciężyła również w ubiegłym roku. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Marta Michałowska, Daria Dobrzeniecka i Zuzanna Rzeszotarska. Do finału w konkursie wiedzy zakwalifikował się również Piotr Sulkowski. W szkolnym etapie konkursu, który odbył się 11 maja brało udział 25 uczniów.
Uczniami opiekowali się: pani Ewa Budna-Łojko i pan Marian Rutkowski.
Galeria na facebooku - tutaj

21.05.2015
W naszej szkole odbyła się II tura szkolnych wyborów w ramach projektu Młodzi głosują. Wybory poprzedzone były działaniami, które miały na celu zwiększenie frekwencji wyborczej dorosłych oraz zwiększenie świadomości obywatelskiej uczniów. Szkolnym koordynatorem programu jest pani Renata Kosowska.
Galeria na facebooku - tutaj

19.05.2015
Występ przedstawicieli klasy III b skończył tegoroczny cykl comiesięcznych spotkań w ramach cyklu "Moje czytelnicze pasje"
Galeria na facebooku - tutaj

17.05.2015
Kibicowaliśmy Michałowi Kwiatkowskiemu i innym kolarzom na trasie wyścigu kolarskiego Skoda Velo Toruń.
Galeria na facebooku - tutaj

16.05.2015
Razem z mieszkańcami gminy, bawiliśmy się na rodzinnej "Zielonej majówce w gimnazjum”. Więcej informacji na facebooku - tutaj

30.04.2015
W naszej szkole odbyły się szkolne wybory w ramach projektu Młodzi głosują. Wybory poprzedzone były działaniami, które miały na celu zwiększenie frekwencji wyborczej dorosłych oraz zwiększenie świadomości obywatelskiej uczniów. Szkolnym koordynatorem programu jest pani Renata Kosowska.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

30.04.2015
Na uroczystym apelu przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej genezę i znaczenie Konstytucji 3-go Maja. Na uroczystości nie zabrakło akcentów zawiązanych ze Świętem Flagi. Apel przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb i II a, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Cieplińskiej, Renaty Gumińskiej, Ewy Rakoczy. Zdjęcie obok: ***

30.04.2015
Uczestniczymy w XIII WOJEWÓDZKIM MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM - PRAWA DZIECKA PRAWAMI CZŁOWIEKA.
Do finału zgłoszono prace uczennic klas drugich:
Darii Dobrzenieckiej, Oliwii Karbowskiej, Patrycji Nowickiej, Darii Poniewierskiej, Weroniki Skoniecznej, Oliwii Tomaszewskiej.

Konkurs wymagał własnego spojrzenia i wykonania prezentacji multimedialnej na jeden z tematów:
1. Ochrona dziecka przed dyskryminacją, a 10 Zasada Deklaracji Praw Dziecka - własna interpretacja.
2. Prawa dziecka w mniejszości etnicznej lub językowej (na podstawie art.30 Konwencji o Prawach Dziecka).
3. Ograniczanie wolności, a prawa dziecka (w oparciu o art. 37 Konwencji o Prawach Dziecka ).
4. Ochrona przed środkami narkotycznymi w życiu dziecka (na podstawie art. 33 Konwencji o Prawach Dziecka).
Uczniami opiekował się pan Marian Rutkowski.

28.04.2015
W naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Krasomówczy o puchar dyrektora gimnazjum. W konkursie, który stał się naturalną konsekwencją comiesięcznych spotkań w ramach cyklu Moje czytelnicze pasje, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas - po jednym z każdej klasy.
W konkursie, na podstawie niezależnych ocen 7 osobowego jury, I miejsce zajęła Julia Kalinowska, drugie miejsce przyznano Marcie Michałowskiej, a trzecie Aleksandrze Zglenickiej.
Wystąpienia uczestników można obejrzeć w Internecie. Klikając poniżej na tytuły książek:
Klasę I a reprezentowała Julia Kalinowska przedstawiając książkę:John Grenn "Gwiazd naszych wina"
Klasę I b reprezentował Filip Murawski przedstawiając książkę: Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy"
Klasę I c reprezentowała Kinga Gajewska przedstawiając książkę: Jarosław Sokół "Czas honoru"
Klasę II a reprezentowała Julia Błaszczyńska przedstawiając książkę: Zoe Sugg "Girl Online"
Klasę III a reprezentowała Marta Michałowska przedstawiając książkę: Joanne Kathleen Rowling "Harry Potter"
Klasę III b reprezentowała Aleksandra Zglinicka przedstawiając książkę: Simon Becket Chemia śmierci"

24.04.2015
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II: Karol Budny, Kamil Baliński i Kajetan Bróździński. Drużynowo zajęliśmy III miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Karol zajmując miejsce V. Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

20.04.2015
Byliśmy na 15 Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W trakcie pobytu obejrzeliśmy wiele ciekawych doświadczeń z chemii. Razem z nami była pani Karolina Krzemińska i pani Magdalena Wiza.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - *****

15.04.2015
Odbyła się wycieczka edukacyjna do gospodarstwa pszczelarskiego pana Andrzeja Ramzy, w okolicach Dobrzynia nad Wisłą. SK LOP przystąpiło w tym roku do kolejnej edycji programu pod hasłem Z kujawskim pomagamy pszczołom, stąd zrodził się pomysł takich zajęć terenowych, pogłębiających naszą wiedzę o tych ciekawych owadach. W czasie spotkania z panem Andrzejem dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat hodowli pszczół, fizjologii ich życia oraz zagrożeń, jakie na nie czyhają. Odbyła się również degustacja miodu, pyłku kwiatowego, a także odlewanie świec z wosku pszczelego. Poza tym atrakcją było ognisko, pieczenie kiełbasek, spotkanie ze stadem kucyków oraz wycieczka nad Wisłę. W podziękowaniu panom pszczelarzom przekazaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz jeden z domków dla owadów, które budowali członkowie naszego koła LOP. Wycieczka odbyła się wspólnie z członkami Szkolnego Koła LOP SP w Rużu. Na wycieczce była z nami pani Ewa Budna-Łojko i pan Marian Rutkowski.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - *****

11.04.2015
Odbył się finał konkursu Ekochemia, organizowanego przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. W konkursie startowały reprezentacje z 18 szkół gimnazjalnych, z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. (78 zawodników) Wszyscy uczestnicy w pierwszym etapie rozwiązywali test, a następnie najlepsza "szóstka" rywalizowała między sobą odpowiadając na pytania dotyczące przyczyn i skutków zanieczyszczeń środowiska oraz katastrof ekologicznych. Do finału awansowała Paulina Cipkowska , która ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Oprócz Pauliny naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Zglinicka, Zuzanna Duchewicz i Piotr Sulkowski. W trakcie trwania konkursu mieliśmy okazję zwiedzić szkołę (dni otwarte), posłuchać wykładu na temat efektu cieplarnianego, a także wysłuchać występów wokalnych uczennic. Na konkursie z uczniami był pan Marian Rutkowski.
Mini galeria: ***** - ***** - *****

10.04.2015
W naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ponad 20 tysięcy polskich obywateli pomordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku oraz pamięci ofiar katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.
Mini galeria: ***** - *****

10.04.2015
W Urzędzie Gminy, uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym poświęconym 10 rocznicy śmierci naszego papieża Jana Pawła II. Poza naszymi gimnazjalistami, zaprezentował się również zespół Adamczanki wraz z towarzyszącymi instrumentalistami. Na uroczystości, na którą przybyła duża rzesza mieszkańców, obecna była Pani Wójt Katarzyna Kukielska, oraz ksiądz Sławomir Bącela proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Ciepieniu. Uczniów do występu przygotowywały panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Mini galeria: ***** - ***** - *****

01.04.2015
W marcu odbył się I etap Konkursu wiedzy ekologiczno-chemicznej EKOCHEMIA. W konkursie startowali uczniowie klas trzecich, a zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej na zadany przez organizatora temat. Organizatorem jest Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech naszych uczniów:
Zuzanna Duchewicz - Efekt cieplarniany
Aleksandra Zglinicka - Efekt cieplarniany
Paulina Cipkowska - Dziura ozonowa
Piotr Sulkowski - Kwaśne deszcze.
II etap zmagań zaplanowany na 11 kwietnia. Polegał on będzie na rozwiązywaniu testu wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza, wody, gleby oraz zasad prawidłowego gospodarowania odpadami.
Uczniami opiekują się panie Karolina Krzemińska i Wioletta Zglenicka, oraz pan Marian Rutkowski.

30.03.2015
Wzięliśmy udział w Interdyscyplinarnym Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. "Historia Polskiego Teatru", który zorganizowało Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie. Drużynowo zajęliśmy II miejsce. Indywidualnie I miejsce zajął Mateusz Pipczyński, druga była Weronika Skonieczna, a Sylwia Jachowska uplasowała się na dobrym V miejscu. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Renata Gumińska.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - *****

28.03.2015
12 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w zajęciach realizowanych w ramach III modułu projektu Region Nauk Ścisłych. Razem z nami była pani Karolina Krzemińska. Fotorelacja dostępna w zakładce Projekty.

24.03.2015
Obejrzeliśmy prezentowane w Rypinie gigantyczne dzieło wykonane haftem krzyżykowym - replikę słynnego obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Rękodzieło to będące wierną kopią oryginału, mające wymiar 987 cm x 426 cm, przez dwa lata wykonywały hafciarki i hafciarze z całej Polski. Jest to największy na świecie haft tego rodzaju. W trakcie wizyty poznaliśmy historię oryginału "Bitwy pod Grunwaldem", symbolikę zastosowaną przez Matejkę, oraz odszukiwaliśmy na obrazie konkretne postaci historyczne. Dużą atrakcją okazała się możliwość ubrania się w stroje stylizowane na średniowiecznych wzorcach, czy też sprawdzenie tężyzny fizycznej z użyciem mieczy lub toporów. Drugim elementem pobytu w Rypinie był udział w lekcji muzealnej przedstawiającej przekrój społeczeństwa średniowiecznego, jego zwyczaje i sposób życia. Lekcje wzbogacono o własnoręczne malowanie figurek średniowiecznych rycerzy. W Rypinie była z nami pani Małgorzata Cieplińska i pani Renata Kosowska.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

19.03.2015
Marcowe spotkanie w ramach cyklu Moje czytelnicze pasje, przygotowała klasa III a.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

18.03.2015
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień liczby Pi. W tym dniu uczniowie klas pierwszych w humorystyczny sposób przedstawili znaczenie matematyki w życiu każdego człowieka. Przekonywali, że w matematyce można się bardzo łatwo zakochać. Do wystąpienia, uczniów przygotowywały panie: Karolina Krzemińska, Wioletta Zglenicka.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

16.03.2015
Uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu". Celem warsztatów było wyposażenie uczniów w praktyczną wiedzę z zakresu organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz praw i obowiązków świadków i ofiar. Warsztaty, których zakres tematyczny wykraczał poza obowiązujące podstawy programowe, poprowadzone zostały przez uznanych w środowisku prawników. Ważnym punktem zajęć była symulacja sprawy sądowej, w której uczniowie odgrywali poszczególne role procesowe. Wzrost kompetencji uczestników zajęć w kwestii cyberprzemocy, ochrony praw autorskich i wielu innych zagadnień z zakresu prawa karnego, zmierzono na podstawie testów wiadomości napisanych przez uczniów na wstępie zajęć i po ich zakończeniu. Po zajęciach każdy z uczestników otrzymał pakiet materiałów edukacyjnych w wersji papierowej z dodatkiem w wersji elektronicznej. Zajęcia zorganizowała pani Renata Kosowska.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

09.03.2015
Uczniowie klasy Ia oraz III b pod kierunkiem pana Piotra Skoniecznego oraz pana Mariana Rutkowskiego przygotowali uroczysty apel przedstawiający zmianę roli kobiety w rodzinie na przestrzeni wieków.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

12.02.2015
Odbyła się szkolna impreza taneczno-konkursowa pod nazwą: Pączki jemy, balujemy, od uzależnień uciec chcemy.
Wszyscy uczniowie przygotowali stroje karnawałowe i zaprezentowali je na szkolnej gali.
Przedstawiciele klas rywalizowali w następujących konkurencjach:
- Taniec w parach z balonami
- Noszenie piłeczki na łyżce
- Taniec wokół krzeseł
- Jedzenie jogurtu na czas
- "Wyścigi nakrętek"
- "Szalony balon"
- Rzuty do celu
- "Niesforne jabłko"
Imprezę zorganizowano pod kierunkiem pań: Hanny Krawczuk, Edyty Urbańskiej i Barbary Prądzyńskiej.
Mini galeria: ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - ***** - *****

11.02.2015
W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klas pierwszych i drugich, w ramach projektu "Mówimy NIE bezmyślnym zakupom - budujemy społeczeństwo recyklingu". W trakcie zajęć młodzież poznała założenia programu, zapoznała się z rodzajami opakowań oraz sposobami ich recyklingu. W części praktycznej warsztatów rozpoznawano znaki ekologiczne stosowane na opakowaniach oraz każdy z uczestników samodzielnie ozdobił płócienną torbę wielorazowego użytku. Warsztaty prowadzili pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Obszerna fotorelacja z warsztatów znajduje się na stronie projektu - tutaj. Ponadto odbyło się spotkanie informacyjne dla nauczycieli i rodziców. Warsztaty zorganizował pan Marian Rutkowski razem z panią Ewą Budną-Łojko.

10.02.2015
Realizując kolejne zadanie projektu unijnego uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym w Teatrze im Wilama Horzycy w Toruniu. Był to już nasz drugi bezpłatny wyjazd do teatru w ramach tegoż projektu. Spektakl nosił tytuł: Koncert życzeń - krótka historia polskiej muzyki rozrywkowej. "Koncert życzeń" w wykonaniu toruńskich aktorów był klasycznym koncertem. Zestaw utworów został wybrany wspólnie przez artystów. Były on przeglądem najciekawszych, najbardziej znanych piosenek, które stały się przebojami lub zostały uznane za ważne wydarzenia w polskiej muzyce rozrywkowej. Na scenie zobaczyliśmy niemal cały zespół teatru i usłyszeliśmy piosenki w nowych aranżacjach i zaskakujących, często z humorem potraktowanych, interpretacjach. Program zawierał utwory z lat 60., 70., 80. i 90. - z repertuarów m.in. Kabaretu Starszych Panów, Czerwonych Gitar, Perfektu, Maanamu, Wilków, Kultu, Obywatela G.C., Bajmu. Wśród utworów usłyszeliśmy takie niezapomniane hity jak: "Kwiaty we włosach", "Rudy rydz", "Jej portret", "Jesteśmy na wczasach", "Kocham Cię jak Irlandię", "Byłam różą", "Gdy nie ma dzieci", "Moja i Twoja nadzieja". Było więc lirycznie, humorystycznie i rockowo. Aktorom towarzyszyli wspaniali toruńscy muzycy pod kierownictwem Igora Nowickiego.
Mini galeria: ***** - ***** - *****

07.02.2015
Kolejny raz odwiedziliśmy Gród Kopernika w ramach realizacji programu Region Nauk Ścisłych. Razem z nami był pan Grzegorz Brzeziński. Fotorelacja dostępna w zakładce Projekty.

06.02.2015
Odbyło się nasze kolejne spotkanie z książką, w ramach wymyślonych przez panią Małgorzatę Cieplińską, Czytelniczych pasji. Przed zgromadzoną szkolną publiką, dzisiaj o swych czytelniczych pasjach opowiadali uczniowie klasy Ia. Ich występ wzbogaciły wyszukane przez nich sentencje dotyczące książek.
Warto obejrzeć zdjęcia: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

31.01.2015
W ramach projektu "Region Nauk Ścisłych", już drugi raz odwiedziliśmy Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie ciekawych zajęć informatycznych, pod czujnym okiem pracowników naukowych uczelni, zgłębialiśmy tajniki wizualizacji danych. Razem z nami była pani Renata Kosowska.
Obejrzyj zdjęcia z naszego wyjazdu: *** - *** - ***

30.01.2015
Ostatni raz uczestniczyliśmy w zajęciach tanecznych, które organizowane były w naszej szkole w ramach projektu unijnego.
Obejrzyj zdjęcia: *** - *** - ***

20.01.2015
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź - CZYTAĆ! W związku z tym ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie pod hasłem Moje czytelnicze pasje. Nowy rok kalendarzowy i kolejna klasa. Przyszedł czas na to, aby uczniowie klasy I c zaprezentowali kolegom i koleżankom swoje ulubione książki, jednocześnie gorąco zachęcając do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska. Obok zdjęcia z klasą I c w roli głównej: *** - *** - *** - ***

12.01.2015
I inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się w naszej szkole doroczny Konkurs kolęd i pastorałek.
W konkursie udział wzięły:
1. Anna Młodziankiewicz i Aneta Gieszkiewicz, które zaśpiewały kolędę Cicha noc.
2. Oliwia Karbowska, Oliwia Tomaszewska, Patrycja Nowicka i Iga Rykaczewska, które zaśpiewały kolędę Dzisiaj w Betlejem.
3. Monika Ostrycharz i Magdalena Górna, które zaśpiewały kolędę Bóg się rodzi.
W konkursie zwyciężyły Monika z Magdą.
Zdjęcia z konkursu obok: *** - *** - ***

08.01.2015
Mając na celu doskonalenie pracy szkoły, nasi nauczyciele przystąpili do projektu "Od badania do działania, czyli 3P – prosta, potrzebna i praktyczna ewaluacja w szkole". Projekt ten realizowany jest przez Erę Ewaluacji – partnera Ośrodka Rozwoju Edukacji i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zagadnienia projektu odpowiadają treściom rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym i są spójne z treściami szkoleń dla wizytatorów ds. ewaluacji. Głównym celem projektu jest zaplanowanie ewaluacji wewnętrznej i wsparcie jej realizacji na trzech poziomach: pracy całej szkoły, zespołów nauczycielskich oraz poszczególnych nauczycieli.
Zdjęcia ze szkolenia wstępnego: *** - *** - ***

19.12.2014
W naszej szkole gościliśmy osoby starsze i samotne na Uroczystej Wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie.
Salę gimnastyczną na przybycie gości dekorowaliśmy pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej i pana Ireneusza Skrzypińskiego.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

19.12.2014
W świąteczny nastrój wprowadzili nas nasi koledzy i koleżanki wystawiając tradycyjne Jasełka, przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

18.12.2014
Przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Powiatową Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą we Wielgiem. Mieszkańcom placówki zawieźliśmy świąteczne prezenty. Nie zapomnieliśmy również o naszych "Braciach mniejszych" w przytulisku - tutaj.

12.12.2014
Wzięliśmy udział w XIV edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Specjalnie przygotowaną przez naszą społeczność paczkę przekazaliśmy dzisiaj zaprzyjaźnionej wolontariuszce - absolwentce naszego gimnazjum. Zdjęcie - tutaj

12.12.2014
Nasze wspaniałe dziewczęta z Samorządu Szkolnego razem z panią Małgorzatą Cieplińską odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkole w Zespole Szkół w Zbójnie. W trakcie wizyty obdarowaliśmy maluchy świątecznymi prezentami. Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.12.2014
We Włocławku, odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego "Działanie na rzecz ochrony środowiska: zwiększenie efektywności energetycznej budynków i urządzeń oraz racjonalne gospodarowanie energią" W konkursie obok wiedzy ekologicznej wymagane były też umiejętności informatyczne, bowiem oprócz rozwiązywania testu uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne. Jedną z pięciu nagród głównych otrzymała uczennica naszego gimnazjum - Zuzanna Duchewicz. Oprócz tego wyróżnienia otrzymały: Paulina Cipkowska i Aleksandra Zglenicka. Nagrody wręczała pani poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Domicela Kopaczewska. Uczennice do konkursu przygotowywał pan Marian Rutkowski
Zdjęcia z podsumowania konkursu: *** - *** - ***

09.12.2014
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź - CZYTAĆ! W związku z tym ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie pod hasłem Moje czytelnicze pasje. W grudniu to uczniowie klasy II b prezentowali kolegom i koleżankom swoje ulubione książki, jednocześnie gorąco zachęcając do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska. Obok zdjęcia z klasą II b w roli głównej: *** - *** - *** - *** - ***

24.11.2014
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź - CZYTAĆ! W związku z tym kontynuujemy cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem Moje czytelnicze pasje. Tym razem uczniowie klasy II a prezentowali kolegom i koleżankom swoje ulubione książki, jednocześnie gorąco zachęcając do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska. Obok zdjęcia z listopada: *** - *** - *** - *** - *** - ***

13.11.2014
W trakcie wizyty w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Lipnie zwiedziliśmy sortownię odpadów komunalnych oraz obejrzeliśmy instalację do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. W czasie wyjazdu towarzyszyli nam: pani Małgorzata Cieplińska, pani Renata Kosowska, pan Ireneusz Skrzypiński.
Zdjęcia z wyjazdu: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

12.11.2014
Uroczystym apelem uczciliśmy 96 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej i pani Ewy Rakoczy.. Zdjęcia z apelu: *** - *** - *** - *** - *** - *** .

07.11.2014
Realizują kolejne zadanie unijnego projektu, odwiedziliśmy Toruń, gdzie w teatrze im Wilama Horzycy obejrzeliśmy spektakl Rosencrantz i Guildenstern nie żyją. Na spektaklu razem z nami były panie: Małgorzata Cieplińska, Renata Gumińska, Edyta Urbańska Pamiątkowe zdjęcia: *** - *** - *** - *** - *** .

05.11.2014
Nasi koledzy i koleżanki pod kierunkiem pani Magdaleny Wizy i pana Grzegorza Brzezińskiego przygotowali uroczystość dotyczącą Dnia Języków Obcych. Zdjęcia: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

25.10.2014
W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w projekcie systemowym "Region Nauk Ścisłych". Głównym celem projektu, obejmującego trzy moduły tematyczne, jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic gimnazjów pochodzących z obszarów wiejskich. W ramach modułu pierwszego realizowane są zajęcia z socjoterapii z elementami kultury fizycznej, terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego dla uczniów zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. Drugi moduł obejmuje zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-fizycznych, dla uczniów osiągających niezadowalające wyniki w nauce. Trzeci moduł przeznaczony jest dla najzdolniejszych uczniów, którzy mogą rozwijać kompetencje kluczowe opisane w podstawie programowej, w ramach zajęć pozaszkolnych, realizowanych między innymi na Uniwersytecie Mikołaja w Toruniu. W pierwszych takich zajęciach uczestniczyła dzisiaj grupa 12 naszych uczniów. Zajęcia dotyczyły przede wszystkim możliwości wykorzystania matematyki w domowym budżecie oraz zagadnień związanych z kredytami. Organizator zapewnił nam nie tylko darmowe zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych uczelni i darmowy transport, ale również obiad i drugie śniadanie. Wyjazd na kolejne zajęcia już w listopadzie. Dotyczyć one będą między innymi wykorzystania biologii i chemii w nowoczesnej medycynie. Na wyjeździe edukacyjnym była z nami pani Renata Kosowska. Fotoreportaż dostępny w galerii.

24.10.2014
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź - CZYTAĆ! W związku z tym rozpoczęliśmy cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem Moje czytelnicze pasje. Młodzież w czasie dużej przerwy, w zaaranżowanym kąciku czytelniczym, prezentuje innym ulubione książki zachęcając przy tym do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska. Obok zdjęcia z naszego nowego przedsięwzięcia. W roli głównej klasa III a: *** - *** - *** - ***

16.10.2014
W trosce o piękno języka polskiego trwa w naszym gimnazjum akcja pod hasłem Październik- miesiącem języka polskiego. W związku z tym, przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w "Corridzie ortograficznej". Trzeba było zmierzyć się z dyktandem i pokonać ortograficznego "byka". Zwyciężczynią corridy została Oliwia Guzowska - klasa IIIa, II miejsce zajęła Julia Kalinowska z klasy Ia, natomiast trzecie przypadło w udziale Zuzannie Duchewicz z klasy IIIa. Gratulujemy!
Inicjatorką corridy w naszym gimnazjum jest pani Małgorzata Cieplińska. Obok zdjęciu uczestników: *** - *** - ***

15.10.2014
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyliśmy naszym nauczycielom serdeczne życzenia oraz obdarowaliśmy ich kwiatami. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Ewy Rakoczy, pani Magdaleny Wizy oraz pana Grzegorza Brzezińskiego. Pamiątkowe zdjęcie aktorów - tutaj.

08.10.2014
Do naszej szkolnej rodziny uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Do uroczystego ślubowania, uczniów przygotowywały panie Renata Gumińska i Wioletta Zglenicka oraz pan Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

20.09.2014
W naszym gimnazjum, zgodnie z tradycją, odbył się Piknik rodzinno-profilaktyczny ma pożegnanie lata, pod hasłem: "Cukrowa wata na pożegnanie lata". W tym roku połączono go z otwarciem placu zabaw dla dzieci, który powstał nieopodal sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Doskonałą okazją do tego był obchodzony już po raz drugi w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Głównym organizatorem naszego pikniku było nasze szkolne Stowarzyszenie na rzecz wsparcia rozwoju i edukacji uczniów Publicznego Gimnazjum w Zbójnie.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

16.09.2014
Grupa 20 uczniów z naszego gimnazjum pojechała do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, na bezpłatną wycieczkę w ramach realizowanego w szkole programu unijnego. W trakcie zajęć w muzeum, wzięliśmy udział w biwaku rycerskim - lekcji żywej historii w plenerze. Uczestniczyliśmy między innymi w grach i zabawach sprawnościowych o zabarwieniu historycznym. Na wycieczce były a nami panie: Małgorzata Cieplińska, Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

15.09.2014
Harcerze z Hufca ZHP Golub-Dobrzyń już po raz trzeci zorganizowali Zlot wszystkich drużyn hufca. Tym razem skauci spali w namiotach tuż przy golubskim zamku. Zlot był częścią obchodów 15-lecia powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W III zlocie hufca wzięły udział niemal wszystkie drużyny działające w hufcu. Przez trzy dni harcerze biwakowali w nowych namiotach uzyskanych dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu. Specjalnie dla przybyłych na uroczystości najmłodszych mieszkańców powiatu harcerze zorganizowali zajęcia – zabawy, gry oraz pokaz pierwszej pomocy. Mieli też możliwość uczestniczenia w koncercie zespołu Perfect, który zakończył się pokazem fajerwerków. Odbył się również uroczysty apel, na którym harcerze wyróżnili przedstawicieli samorządów, instytucji oraz szkół, którzy aktywnie współpracują z harcerzami. Wszystkie wyróżnienia wręczała przybyła specjalnie na apel hm. Lucyna Andrysiak - komendantka Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Zlot był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na zlocie był z nami pan Grzegorz Brzeziński
Fotoreportaż dostępny w galerii.

05.09.2014
Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. "Trylogia" to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Szkolne czytanie zorganizowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej
Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.06.2014
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Tytuł najlepszego absolwenta otrzymała Dominika Sekulska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.06.2014
Odbyła się wycieczka dla członków Szkolnych Kół LOP z gimnazjum i SP w Rużu. Spacer po lasach Nadleśnictwa Włocławek połączony został z aktywnym wypoczynkiem. Głównym celem projektu "Aktywna edukacja leśna na ścieżkach przyrodniczo-leśnych Nadleśnictwa Włocławek, jest rozwijanie zainteresowań biologicznych i ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Zajęcia z Nordic Walking prowadził pan Kazimierz Sikorski, doświadczony trener tej dyscypliny. Po wędrówce był czas na ognisko i zwiedzanie ogrodu dendrologicznego wokół siedziby Nadleśnictwa Włocławek. Uczniami opiekowali się: pani Hanna Krawczuk pani Barbara Prądzyńska i pan Marian Rutkowski
Zdjęcia: - ***** - ***** - ***** - *****.

12.06.2014
Gościliśmy żołnierzy z 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego. Żołnierze zaprezentowali sprzęt, jakiego używają do dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej, domów oraz zabudowań gospodarczych, a także neutralizowania toksycznych odpadów. Pan porucznik między innymi opowiedział uczniom o jednej z ich akcji, kiedy to neutralizowali śmiercionośny iperyt, znaleziony przez dwóch mężczyzn w dwustulitrowych beczkach. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o zasadach odkażania ludzi i sprzętu, ale mogli również zasiąść za sterami wojskowego stara, czy też transportera opancerzonego. Jednak największym zainteresowaniem uczniów cieszył się trenażer strzelniczy. To na nim, o miano najlepszego strzelca wyborowego gimnazjum, w równym stopniu rywalizowali chłopcy i dziewczęta.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

10.06.2014
Odwiedziliśmy miejscowy zakład Poldrut Zbójno, którego podstawą działalności są wyroby z drutu. Nie tylko zwiedziliśmy nowoczesny zakład produkcyjny, ale poznaliśmy również zasady dotyczące działalności przedsiębiorstwa i efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

09.06.2014
Realizując założenia projektu unijnego, rozwijającego nasze kompetencje w dziedzinie kulturoznawstwa i przedsiębiorczości, udaliśmy się na bezpłatną wycieczkę do Biskupina. Przemierzając Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, poznaliśmy budowle charakterystyczne dla zamierzchłych czasów oraz zwyczaje, obrzędy i sposób odżywiania się ludzi na przestrzeni dziejów. Pobyt w muzeum zakończyła lekcja dotycząca pradawnych sposobów pozyskiwania metali i ich stopów, w trakcie której samodzielnie wykonywaliśmy biżuterię na wzór ozdób z kultury łużyckiej. Zajęcia te były naturalnym poszerzeniem oferty przygotowanej dla nas w ramach szkolnych zajęć artystycznych.
Na wycieczce była z nami pani Małgorzata Cieplińska, pani Renata Kosowska i pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

07.06.2014
Uczestniczyliśmy w Spotkaniu Młodych na polach Lednicy. Tegoroczna Lednica, to list miłosny od Boga do Jego dzieci. Na spotkaniu byli z nami: pani Ewa Budna-Łojko, pani Barbara Prądzyńska i pan Grzegorz Brzeziński.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.05.2014
Gry i zabawy związane z Dniem Dziecka, obchodzonym w naszym gimnazjum jako Dzień Sportu Szkolnego, tradycyjnie już łączone są z Dniem Zdrowej Żywności i Racjonalnego Odżywiania. Do tegorocznego zestawu wydarzeń związanych z Dniem Sportu dołączyliśmy jeszcze prezentacje efektów działalności zespołów, które wykonywały prace w ramach obowiązkowych projektów edukacyjnych.
Szkolny dzień rozpoczął się od omawiania efektów projektów edukacyjnych. Zgromadzona na sali gimnastycznej społeczność szkolna, wysłuchała między innymi multimedialnie wzbogaconych prelekcji dotyczących chociażby roślin leczniczych, czy też metod i zasad planowania wyjazdów zagranicznych. Zaprezentowano również nakręcone przez nas filmy dotyczące tłumaczenia znaczeń symboliki snów na przestrzeni dziejów. Ukoronowaniem tej części zajęć był spektakl Moralność Pani Dulskiej, wystawiony przez Szkolne Koło Teatralne. Popisy teatralne uczniów, którzy wcielili się w role Hesi, Meli i innych postaci, długo oklaskiwali ich koledzy, nauczyciele oraz goście.
Kolejny etap imprezy, to przygotowywanie posiłków opartych na zdrowej diecie. Wszystkie klasy z entuzjazmem porównywalnym do uczestników telewizyjnego programu kulinarnego, walczyły o miano „Zdrowo odżywiającej się klasy” Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku klasie II b. Po degustacji wspólnie przygotowanych, dietetycznych potraw, wzbogaconej lodami ufundowanymi przez Pana Sylwestra Zarębskiego, nadszedł czas na konkurencje sportowe.
Po klasowych zmaganiach sportowych, trwających do godzin popołudniowych, wszyscy uczestnicy imprezy, po raz kolejny opuszczali szkołę w dobrych humorach.
WYBRANE PROJEKTY:
Decoupage, jako współczesna technika rękodzielnicza - tutaj

Fotoreportaż dostępny w galerii.

29.05.2014
Realizując jeden z komponentów projektu unijnego odwiedziliśmy gospodarstwo ekologiczne Pana Henryka Klugowskiego, położone w miejscowości Chełmoniec, w gminie Kowalewo Pomorskie. W konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii "ekologia - środowisko" w 2012 roku, gospodarstwo to uznano za najlepsze w województwie kujawsko – pomorskim. Gospodarstwo dysponuje areałem o powierzchni 18,75 ha, a swą działalność w systemie rolnictwa ekologicznego rozpoczęło w roku 2007. Certyfikacja gospodarstwa prowadzona jest przez jednostkę certyfikującą Bioekspert. Gospodarstwo ekologiczne jest zrównoważone pod względem produkcji roślinnej i zwierzęcej. Głównym kierunkiem produkcji prowadzonej w gospodarstwie jest produkcja mleka. Produkcja zwierzęca oparta jest na hodowli bydła mlecznego rasy białogrzbieta. Stado Pana Henryka Klugowskiego, jako jedyne z województwa kujawsko-pomorskiego w tej rasie zostało objęte Programem Ochrony Zasobów Genetycznych Zwierząt Gospodarskich. Nadzór nad hodowlą prowadzi Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Balicach. Właściciel gospodarstwa systematycznie współpracuje z Akademią Rolniczą w Lublinie oraz Instytutem Zootechniki Państwowym Instytutem Badawczym w Balicach, jest również członkiem Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rolników Ekologicznych "EKO-ŁAN", które zawiązało się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Pan Henryk wygłosił prelekcję dotyczącą szerokorozumianej produkcji ekologicznej. W gospodarstwie, razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska oraz pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

21.05.2014
Woda nas uwodzi to tytuł warsztatów edukacji ekologicznej, w jakich brali udział uczniowie klasy Ia. W trakcie 6 godzin zajęć uczniowie zastanawiali się nad efektywnym gospodarowaniem zasobami wody na kuli ziemskiej, wymieniali swoje doświadczenia, co do jej oszczędzania, w końcu nakręcali na ten temat spoty reklamowe. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu prowadzonego przez Ośrodek Edukacji Źródła z Łodzi. Zajęcia prowadził pan Bartosz Rief. Zdjęcie - tutaj.

20.05.2014
W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku, odbyło się XIX Seminarium Uczniowskie - Problemy Ochrony Środowiska "Dekalog Ekologa". W ramach seminarium odbył się VII Konkurs ekologiczny „Moje środowisko jest mi bliskie”. Naszą szkołę reprezentowali członkowie SK LOP, uczniowie klasy II a: Paulina Cipkowska; Paulina Proćko; Marta Michałowska; Zuzanna Duchewicz i Przemysław Błaszkiewicz. Młodzież wysłuchała referatu pani dr Marii Palińskiej, prezes ZO LOP na temat – „Ekologiczne nawyki” oraz pogadanki z pokazem instruktora Nordic walking, pana Kazimierza Sikorskiego. Podczas seminarium podsumowano konkursy plastyczny i na prezentacje multimedialną oraz odbył się finał konkursu wiedzy ekologicznej. Test najlepiej napisała Paulina Cipkowska, a drugie miejsce zajęła Zuzanna Duchewicz. Ponadto Paulina Cipkowska zdobyła III miejsce w konkursie na plakat.
Na seminarium uczniami opiekował się pan Marian Rutkowski.
Zdjęcia obok:*** - *** - ***

19.05.2014
W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, razem z panią Renatą Kosowską zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szkolne wybory w ramach akcji „Młodzi głosują”. Celem akcji, prowadzonej pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym poprzez dostarczenie im praktycznych informacji na temat procedur demokratycznych. Realizowany w szkole projekt pozwolił nam poszerzyć naszą wiedzę na temat ordynacji wyborczej oraz uprawnień Parlamentu Europejskiego.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

17.05.2014
Zorganizowaliśmy Dzień otwarty szkoły pod nazwą „Majówka w gimnazjum”. Uczniowie naszego gimnazjum, licznie przybyłym gościom zaprezentowali bazę lokalowo-dydaktyczną szkoły oraz jej osiągnięcia. Nauczyciele i pracownicy obsługi zapewnili ciepłe przekąski i napoje oraz serwowali ciasto, specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów i ich rodziców. W czasie uroczystości Pan Grzegorz Tułodziecki, Wójt Gminy Zbójno, wręczył okolicznościowe medale i nagrody książkowe Mistrzom Matematyki i Historii, wyłonionym w ramach gminnych konkursów Ligi Matematycznej i Historycznej. Wszyscy uczestnicy tych 3-etapowych zmagań konkursowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gminna Liga Zadaniowa pozwoliła wyłonić 12 uzdolnionych matematycznie uczniów klas szóstych, którzy po rozpoczęciu nauki w naszym gimnazjum, staną się uczestnikami projektu "Region Nauk Ścisłych". Projekt ten realizowany będzie w szkole od września bieżącego roku, a jednym z jego komponentów będą zajęcia wyjazdowe z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, prowadzone przez nauczycieli akademickich. Poza atrakcjami dla maluchów typu "Wesołe miasteczko", dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez niezawodnych strażaków z gminnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnie oraz powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Prawdziwym hitem były atrakcje oferowane przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, który przybył na specjalne zaproszenie. Do przywiezionego przez żandarmerię symulatora jazdy samochodem i symulatora zderzeń czołowych, ustawiały się kolejki młodych entuzjastów motoryzacji. Wiele radości dostarczyła również możliwość sprawdzenia swej koordynacji ruchów w czasie spaceru między pachołkami, po założeniu okularów symulujących upojenie alkoholowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również opowieści żołnierzy dotyczące technik kryminalno-detektywistycznych stosowanych w ich codziennej pracy.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

05-09.05.2014
Byliśmy na wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Głuchołaz i Czech. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy Nysę, płynęliśmy statkiem "Gracja" po urokliwym jeziorze Nyskim. Odwiedziliśmy również naszych południowych sąsiadów, gdzie zwiedziliśmy Jaskinie na Pomezi, obejrzeliśmy piękny park zdrojowy uzdrowiska w Jeseniku i zrobiliśmy zakupy w sklepie spożywczym w Mikulovicach. Odbył się rajd pieszy na Górę Chrobrego, na której znajduje się kościół Św. Anny. Poza tym braliśmy udział w wielu zabawach integracyjnych, np. płukanie złota, gra na bębnach, tańce integracyjne, dyskoteki. Razem z nami byli: pani Renata Gumińska, pan Grzegorz Brzeziński, pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.04.2014
Na uroczystym apelu przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej genezę i znaczenie Konstytucji 3-go Maja. Na uroczystości nie zabrakło akcentów zawiązanych ze Świętem Flagi. Apel przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb i II a, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Cieplińskiej, Renaty Gumińskiej, Ewy Rakoczy. Zdjęcia obok: *** - *** - *** - ***

29.04.2014
Z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się w naszym gimnazjum Konkurs Pieśni Patriotycznych. Komisja konkursowa, tj. pani Renata Kosowska oraz koleżanki Anna Skonieczna i Magdalena Górna, pierwsze miejsce przyznały duetowi w składzie: Oliwia Karbowska, Monika Ostrycharz. Zdjęcia obok: *** - *** - *** - ***

28.04.2014
Pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Klonowie na spotkanie autorskie z Panem Henrykiem Klimkiem, autorem niezwykle ciekawych książek wspomnieniowych z okresu drugiej wojny światowej i z czasów stalinowskich.
Razem z nami była pani Renata Gumińska oraz pan Grzegorz Brzeziński.
Zdjęcia ze spotkania: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

15.04.2014
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Białkowski kl. III a, Michał Szafrański kl. III b i Krystian Pawlewicz kl. III b.
Drużynowo zajęliśmy II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Patryk zajął II miejsce, Michał – III, a Krystian - IV.
Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

11.04.2014
Wykorzystując technikę decupage wykonaliśmy ozdoby świąteczne dla społeczności lokalnej. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczymy dla naszej chorej starszej koleżanki. W wykonywaniu ozdób pomagała nam pani Renata Kosowska.

08-09.04.2014
Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i rypińskiego zaprezentowali nam swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015.
Galeria obok: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

20.03.2014
Ogłoszono wyniki I etapu konkursu Aktywni dla klimatu. Nasza drużyna Pogodni, którą opiekuje się pan Marian Rutkowski, uplasowała się na 20-21 miejscu tracąc do I miejsca zaledwie 1,67 pkt. W drugim etapie wszystko jest jeszcze możliwe. Dużo zależy od zaangażowania naszych koleżanek i kolegów w zbiórkę elektroodpadów.

18.03.2014
Złożyliśmy hołd królowej nauk matematyce z okazji Dnia Liczby Pi. W okolicznościowym występie, koleżanki i koledzy przypomnieli nam sylwetki znanych matematyków oraz ich wkład w rozwój nauki
Uczniowie przygotowali występ pod kierunkiem pań: Karoliny Krzemińskiej i Wioletty Zglenickiej.
Zdjęcia obok: *** - *** - *** - *** - *** - ***

10.03.2014
W naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla członków Szkolnego Koła LOP. Zajęcia prowadziły pracownice Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, a jednocześnie przedstawicielki Zarządu Okręgu LOP we Włocławku. Tematem spotkania była ochrona przyrody w ramach programu Natura 2000. Uczniowie wykonywali zadania praktyczne z rozpoznawania Parków Narodowych Polski oraz rozpoznawali pospolite gatunki roślin i zwierząt, pogłębiając swoją wiedzę przyrodniczą.
Zdjęcia obok: *** - *** -***

01.03.2014
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, nasi harcerze z druhem pwd. Grzegorzem Brzezińskim, razem z innymi 17 drużynami harcerskimi i gromadami zuchowymi z Hufca ZHP w Golubiu-Dobrzyniu zebrali się w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi na uroczystym apelu. Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia pochwał dla wyróżniających się harcerzy i zuchów. W dalszej części uczestnicy wzięli udział w przygotowanych grach i zabawach.
Więcej informacji na stronie - tutaj

28.02.2014
Odwiedziliśmy 4 Brodnicki Pułk Chemiczny im. Ignacego Mościckiego. W trakcie wizyty między innymi poznaliśmy wyposażenie wojsk chemicznych, historię pułku oraz metody usuwania skażeń.
U brodnickich żołnierzy, były z nami panie: Renata Gumińska, Karolina Krzemińska, Ewa Rakoczy.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

28.02-02.03.2014
W naszej szkole gościliśmy harcerzy z ramach Międzyhufcowej Akcji Szkoleniowej UKŁADANKA 2014.
Naszych harcerzy reprezentował druh pwd. Grzegorz Brzeziński.
Zdjęcie uczestników - tutaj
Więcej informacji na stronie - tutaj

21-23.02.2014
Ponad 800 harcerzy z całego kraju zjechało w weekend do Torunia. Okazją do spotkania był coroczny Rajd Kopernikański, organizowany dla uczczenia urodzin Mikołaja Kopernika. Harcerskie patrole z całej Polski zjechały do Torunia już po raz 31. Impreza rozpoczęła się w piątek. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na pięć grup wiekowych, każda z nich miała do przebycia jedną z tras: zuchową, harcerską, starszo harcerską, wędrowniczą lub instruktorską. Przy okazji zwiedzili charakterystyczne dla Torunia miejsca. Jednym z akcentów tegorocznego spotkania były również obchody 69 rocznicy śmierci i 15 rocznicy beatyfikacji bł. Stefana W. Frelichowskiego, patrona polskiego harcerstwa. Rajd, tradycyjnie już, zakończył się na Rynku Staromiejskim. W niedzielę po południu kilkuset harcerzy wzięło udział w uroczystym apelu końcowym.
Nasze gimnazjum, na trasie o tematyce czasów PRL "Pan tu nie stał!", reprezentowali: Paulina Pawlewicz, Paulina Murawska, Julia Błaszczyńska, Marta Michałowska, Zuzanna Duchewicz, Mateusz Murawski.
Razem z naszymi harcerzami był pan Grzegorz Brzeziński.
Filmiki z Rajdu: tutaj i tutaj.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

13.01.2014
Bierzemy udział w konkursie Aktywni dla klimatu, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. Zmieniaj nawyki - nie klimat! mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs będzie przebiegać w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno - promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.
Naszą szkolę reprezentuje zespół konkursowy POGODNI, w skład którego wchodzą uczniowie klasy IIIa:
Murawska Paulina,
Murawski Mateusz,
Białkowski Patryk,
Predenkiewicz Paulina,
Skonieczna Anna.

Opiekunem grupy jest pan Marian Rutkowski. Więcej informacji na stronie konkursu - tutaj

20.12.2013
W naszej szkole gościliśmy osoby starsze i samotne na Uroczystej Wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie. Za wystrój sali i Jasełka odpowiadali: pani Ewa Budna, pani Renata Kosowska, pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

13-15.12.2013
Harcerze z naszego gimnazjum wzięli udział w XVI Biwaku Wigilijno-Urodzinowym zorganizowanym przez 113 GDDH "Łaziki". Swój pobyt w Golubiu-Dobrzyniu rozpoczęli od uczczenia wartą i zapaleniem "Światła wolności" pamięci ofiar stanu wojennego. Później była już tylko zabawa. Każdy z uczestników brał udział w ciekawych warsztatach, a w sobotni wieczór odbyła się harcerska kolacja wigilijna, w której uczestniczyło prawie 200 osób. Była wspaniała zabawa, pyszne potrawy, Mikołaj i oczywiście prezenty.
Razem z naszymi harcerzami był pan Grzegorz Brzeziński. Fotoreportaż dostępny w galerii.

29.11-01.12.2013
w naszej szkole gościliśmy harcerzy w ramach Międzyhufcowej Akcji Szkoleniowej "W stronę ognia".
MAS w liczbach: 100 osób przeszkolonych na różnych kursach razem.
25 osób w tym: Kadra Kształcąca, organizacyjna, finansowa.
Kursanci z Hufców: Hufiec ZHP Toruń, Hufiec ZHP Włocławek - Powiat, Hufiec ZHP Włocławek - Miasto, Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń, Hufiec ZHP Inowrocław, ZHP Hufiec Bydgoszcz-Miasto, Nowe Miasto Lubawskie, Komenda Hufca ZHP Chojnice, Hufiec ZHP Tuchola, ZHP Hufiec Brodnica, Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP im. Mikołaja Kopernika.
Razem z naszymi harcerzami był pan Grzegorz Brzeziński.
Zapraszamy do galerii II Zjazd Kursowy Zbójno - tutaj.

13.11.2013
Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie pod kierunkiem pani Magdaleny Wizy i pana Grzegorza Brzezińskiego zaprezentowali współczesne adaptacje bajek: O Czerwonym Kapturku w języku angielskim oraz o Kopciuszku w języku niemieckim. Później mogliśmy obejrzeć przygotowane z tej okazji tematyczne stoiska o kulturze krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.11.2013
Uroczystym apelem uczciliśmy 95 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej i pani Ewy Rakoczy. Minifotoreportaż dostępny w galerii.

22.10.2013
Do naszej społeczności szkolnej uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Do uroczystego ślubowania, uczniów przygotowywała pani Ewa Budna oraz pani Renata Kosowska. Fotoreportaż dostępny w galerii.

17.10.2013
Grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w konkursie historycznym "Młode pokolenie - Pamiętamy". W rywalizacji tej należało wykazać się znajomością historii Polski XX i XXI wieku. Pięcioro naszych młodych badaczy historii -Przemysław Błaszkiewicz, Paulina Cipkowska, Agata Kocińska, Dominika Sekulska i Patryk Urbański, przygotowało prezentacje multimedialne poświęcone postaci Jana Pawła II, księdza Jerzego Popiełuszki, wydarzeniom związanym z II wojną światową oraz wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Na uroczystym podsumowaniu konkursu w Golubiu-Dobrzyniu, nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Gratulujemy. Prace powstały pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej.

16.10.2013
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyliśmy naszym nauczycielom serdeczne życzenia oraz obdarowaliśmy ich kwiatami. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy III a, III b oraz I b pod opieką pani Ewy Rakoczy, pani Magdaleny Wizy oraz pana Grzegorza Brzezińskiego. Fotoreportaż dostępny w galerii.

01.10.2013
Teatr KURTYNA zaprezentował Spektakl profilaktyczny, sponsorowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie.

26.09.2013
Naszą szkołę odwiedził Patrol Rozminowywania z Jednostki Wojskowej w Chełmnie. Saperzy opowiedzieli nam jak powinniśmy zachować się w przypadku znalezienia przedmiotów niebezpiecznych. Fotoreportaż dostępny w galerii.

20-22.09.2013
W Radominie odbył się Zlot Hufca Golub-Dobrzyń. Podczas uroczystego apelu w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni nasz hufiec otrzymał sztandar oraz imię Fryderyka Chopina.
W trakcie zlotu naszymi harcerzami opiekował sie pan Grzegorz Brzeziński. Zdjęcia - ***** - *****. Link do całej galerii - tutaj.

18.09.2013
Warsztaty dla rodziców i nauczycieli dotyczące Sposobów motywowania dziecka do nauki poprowadziła pani Grażyna Szczepańska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Zdjęcia obok ***** - *****.

14.09.2013
W szkole zorganizowaliśmy Piknik Charytatywny, obok zdjęcia organizatorów - ***** - *****.

21.08.2013
Grupa naszych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2012/2013, odwiedziła Warszawę.
Naszymi prymusami opiekowały się panie - Edyta Urbańska i Hanna Krawczuk. Fotoreportaż dostępny w galerii.

06-12.08.2013
Dziewięcioro harcerzy z naszego gimnazjum wraz z opiekunem panem Grzegorzem Brzezińskim, uczestniczyło w Międzynarodowym Zlocie Harcerzy i Skautów Wicek 2013, organizowanym w setną rocznicę urodzin bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Na poligonie wojskowym w Toruniu zebrało się ponad 2000 przedstawicieli bratnich organizacji harcerskich z Polski, Litwy, Białorusi, USA, Czech i Argentyny. Wśród ogromu atrakcji była między innymi całodniowa wycieczka na zamek w Radzyniu Chełmińskim, zajęcia z survivalu, gra miejska w Toruniu, koncerty, liczne gry i zabawy. Zlot odwiedził prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką, oraz pierwszy i jedyny Polak w kosmosie - gen. Mirosław Hermaszewski. Wydarzenie zakończył przemarsz wszystkich uczestników ulicami miasta na uroczystą mszę świętą. Uczestnicy do domów wrócili z drobnymi pamiątkami od organizatorów (koszulki, kubki, książeczki, naszywki), a także mnóstwem wspomnień i nowych znajomości.
Fotoreportaż dostępny w galerii naszych harcerzy.
Reportaż w TV Bydgoszcz - tutaj.

28.06.2013
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.06.2013
Członkowie Szkolnego Koła LOP działającego przy naszym gimnazjum, wybrali się na Ścieżkę leśną w Nadleśnictwie Włocławek. Zwiedzanie lasu odbywa się tu w niecodzienny sposób, a mianowicie wykorzystano Nordic Walking. Jest to sport nad wyraz łagodny, oszczędzający cały aparat lokomocyjny organizmu, a zarazem nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba się uczyć żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Zajęcia prowadził pan Kazimierz Sikorski, wicemistrz Polski w tej dyscyplinie. Nordic Walking, to doskonały pomysł na zbliżające się wakacje. Na zakończenie odbyło się ognisko.
Uczniami opiekowali się: panie - Ewa Rakoczy; Barbara Prądzyńska; Wioletta Zglenicka oraz pan Marian Rutkowski.
Wyjazd sfinansował Zarząd Okręgu LOP we Włocławku. Fotoreportaż dostępny w galerii.

22.06.2013
Wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Działanie to było elementem programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". W godzinach popołudniowych, przed budynkiem gimnazjum zgromadziła się liczna grupa młodzieży z transparentami, na których wymalowane były hasła zgodne z ideą programu Profilaktyka a Ty. Następnie wszyscy przemaszerowali główną ulicą Zbójna, rozdając napotkanym przechodniom kwiaty z dopiętym na kartce hasłem: "Ogólnopolska Noc Profilaktyki - moda na życie bez uzależnień". Razem z młodzieżą i nauczycielami, w uroczystym przemarszu wziął udział Pan Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Gminy Zbójno, Pani Małgorzata Gołębiewska - Sekretarz Gminy Zbójno oraz Pani Jolanta Rutkowska - pracownik Urzędu Gminy w Zbójnie, reprezentująca Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie. Nad bezpiecznym przemarszem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Po powrocie do gimnazjum, wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem obejrzeli spektakl profilaktyczny, specjalnie przygotowany na tę uroczystość.
Po spektaklu, asp. szt. Tomasz Stefański, wygłosił okolicznościową prelekcję, która przerodziła się w spontaniczną dyskusję z młodzieżą. Impreza była zwieńczeniem kolejnego projektu profilaktycznego, jaki realizowany był w szkole we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

21.06.2013
Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną pod hasłem "Jeśli dobre serce masz, pomóż dzieciom póki czas". Zebrane przybory szkolne i słodycze przekazaliśmy dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wielgiem, natomiast zabawki przedszkolakom ze Zbójna. Razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

17-21.06.2013
Realizujemy projekt profilaktyczny GIMNAZJUM W ZBÓJNIE WOLNOŚĆ OD UZALEŻNIEŃ PROMUJE I DO AKCJI "TYDZIEŃ PROFILAKTYKI" PRZYSTĘPUJE.
Informacja o projekcie - tutaj.
Zdjęcia z działań związanych z projektem: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***.

07.06.2013
Grupa naszych uczniów, w tym harcerze, wzięła udział w Toruńskim Spotkaniu Młodych - Harcerskie Czuwanie z Błogosławionym, w rocznicę 100-lecia urodzin bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, które było połączone ze Świętem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W Spotkaniu Młodych wzięły udział reprezentacje Harcerstwa Polskiego z całego świata.
Z uczniami był pan Grzegorz Brzeziński. Fotoreportaż dostępny w galerii.

01.06.2013
Grupa naszych uczniów wraz z panią Barbarą Prądzyńską i panem Grzegorzem Brzezińskim, uczestniczyła w
XVII Spotkaniu Młodych Lednica 2000 pod hasłem "W imię Ojca". Tegoroczne hasło ma przypomnieć młodzieży, czym jest prawdziwa męskość i ojcostwo. Fotoreportaż dostępny w galerii.

27-29.05.2013
Ponad dwudziestu uczniów naszego gimnazjum odwiedziło malownicze zakątki Wielkopolski. Na wycieczce towarzyszyły nam panie Renata Gumińska i Ewa Rakoczy oraz pan Piotr Skonieczny. Fotoreportaż dostępny w galerii.

23.05.2013
W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, odbyło się wręczenie nagród w XII edycji konkursu informatycznego pt. "Bóbr - wesoły sąsiad Włocławka i okolic". W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów naszej szkoły. Trzy uczennice z klasy I a - Zuzanna Duchewicz, Paulina Proćko i Milena Bruzdewicz, otrzymały wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.
Uczniów do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny. Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

16.05.2013
Uczniowie klas drugich prezentowali efekty swej pracy w ramach projektów edukacyjnych, przykładowe prezentacje można obejrzeć klikając na nr 1 lub 2 obok 1 - 2. Fotoreportaż dostępny w galerii.

29.04.2013
Uczniowie klasy I a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej pani Renaty Kosowskiej przygotowali uroczysty apel poświęcony Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

29.04.2013
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II a przygotowali apel. Młodzież przedstawiła zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialna działalność człowieka. Uczniów do występu przygotowały: pani Hanna Krawczuk, pani Edyta Urbańska i pani Wioletta Zglenicka. Fotoreportaż dostępny w galerii.

22.04.2013
Odwiedziliśmy Toruń, powodem wycieczki był Toruński Festiwal Nauki, Kultury i Sztuki. W ramach festiwalu uczestniczyliśmy miedzy innymi w ciekawych zajęciach z fizyki. Teraz kilka informacji o tych zajęciach:
Ruchy ziarenek piasku, czyli granulowanej materii odegrały istotną rolę w ukształtowaniu otaczającego nas świata. Materiały sypkie są obecne w naszym życiu codziennym, odgrywają ważną rolę w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, w podboju kosmosu itd. Wykład wprowadził nas w niezwykle interesujący świat tych materiałów: piasku, kawy, soli, cukru, ryżu, kaszy, orzechów, cementu, piany itp. Nauka o materiałach sypkich ma długą historię, ale od roku 1987 obserwujemy jej gwałtowny rozwój kiedy fizycy badając kształtowanie się pryzmy piachu odkryli, że dodane jedno ziarenko może spowodować osunięcie się lawiny! Granulowana materia jest prostym zbiorem pojedynczych makroskopowych cząstek. Jej właściwości różnią się bardzo od właściwości ciał stałych, cieczy i gazów - jest to stan materii pośredni pomiędzy wymienionymi stanami. Zachowanie niektórych materiałów sypkich jest zadziwiające i tajemnicze. Przykładem jest piasek, który zachowuje się czasem jak ciało stałe, czasem.....
Gimnazjalistami na wycieczce opiekowały się panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna, Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

19.04.2013
W naszej szkole odbył zorganizowaliśmy Dzień otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy. Dla naszych przyszłych kolegów zorganizowaliśmy pokazy doświadczeń chemicznych, zaprezentowaliśmy możliwości pracowni biologicznej oraz przedstawienie historyczne. Poza tym nasi goście zwiedzili szkołę i uczestniczyli w prezentacjach szkolnych klasopracowni. Na koniec pobytu w naszych murach, zaprosiliśmy ich na spektakl SKĄPIEC.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

10.04.2013
W ramach realizacji projektu profilaktycznego "Nasze Gimnazjum jak z bajki! Bez alkoholu, narkotyków i innych specyfików!" pkt 8. "Lepsze bajek czytanie niż narkotyków branie - Nasi mali przyjaciele" - harcerze z 16 DSH "Wilki" odwiedzili naszych małych kolegów w przedszkolu. Przedszkolakom bardzo podobały się ciekawe zabawy i gry przedstawione przez harcerzy - druha Patryka Białkowskiego oraz druhny Paulinę Murawską i Oliwię Mazurkiewicz. Wkrótce harcerze ponownie odwiedzą najmłodszych.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

15.03.2013
Na nasze zaproszenie, przyjechali do nas i zaprezentowali swoją ofertę kształcenia w roku szkolnym 2013/2014, przedstawiciele następujących szkół ponadgimnazjalnych:
Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu
Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Rypinie
Zespół Szkół im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie.

14.03.2013
W naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień Liczby Pi. Okolicznościowy, wielce pouczający występ, przygotowali uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Krzemińskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.03.2013
Klasa I b pod kierunkiem pani Wioletty Zglenickiej i pana Piotra Skoniecznego, przygotowała występ dla Naszych Drogich Pań.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

07.03.2013
Uczniowie klas trzecich, w ramach preorientacji zawodowej, odwiedzili 4 Brodnicki Pułk Chemiczny im. Ignacego Mościckiego. W czasie pobytu w jednostce, uczniowie poznawali sprzęt wojskowy oraz metody wykrywania i eliminacji skażeń chemicznych. Dużą frajdę sprawiła możliwość obejrzenia prawdziwej broni. Wyjazd odbył się pod opieką pani Ewy Budnej, pani Karoliny Krzemińskiej i pana Ireneusza Skrzypińskiego. Fotoreportaż dostępny w galerii.

20.02.2013
Uroczystym apelem przypomnieliśmy o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Uczniowie klasy I a i II b przygotowali swe wystąpienie pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Ewy Rakoczy.
Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

12.02.2013
W naszej szkole odbył się gimnazjalny bal karnawałowo-ostatkowy. Bal, to oczywiście muzyka i szalony taniec, ale nie tylko. Dużo wzruszeń i radości, dostarczyli uczestnikom zabawy nasi harcerze. Przygotowali bowiem wiele różnorodnych konkurencji, opartych na rywalizacji międzyklasowej, w którą umiejętnie wpleciono elementy profilaktyki uzależnień. Uczniowie, którzy zwyciężyli w konkurencji, otrzymywali drobne upominki (ufundowane przez GKRPA w Zbójnie). Fotoreportaż dostępny w galerii.

20.12.2012
W świąteczny nastrój wprowadziły nas Szkolne Jasełka, przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej, pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego. Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.12.2012
W naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Konkursu karaoke piosenki obcojęzycznej. Pierwsze miejsce zajęło trio w składzie: Daria Grabkowska, Marta Majewska i Marta Michałowska z piosenką zespołu One Direction "Live While We're Young", drugie Marta Michałowska, która zaśpiewała kolędę "Stille Nacht", a trzecie duet Magdalena Jachowska i Monika Mikołajczyk, które wykonały utwór Taylor Swift - "White Horse". Z bardzo trudnym zadaniem wyłonienia laureatów zmierzyła się pani Magdalena Wiza i pan Grzegorz Brzeziński. Nagrody ufunduje wydawnictwo Oxford. Gratulujemy talentu wszystkim uczestnikom! Fotoreportaż dostępny w galerii.

06.12.2012
Uczniowie oraz harcerze z naszego gimnazjum, pod opieką pani Barbary Prądzyńskiej i pana Grzegorza Brzezińskiego, przeprowadzili zbiórkę zabawek dla dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Zbójno. Dzisiaj wszystkie zebrane przedmioty trafiły do wspomnianych placówek. Radość dzieci była ogromna. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za prezenty, a nauczycielom za miłe przyjęcie. Wesołych Świąt!

06.12.2012
Dzięki dużemu zaangażowaniu Rady Rodziców oraz wielu innych osób, głównie z terenu Gminy Zbójno, którym zależy na rozwoju gimnazjum, udało się wzbogacić szkołę o wysokiej klasy telewizor LCD. Zakup telewizora stał się możliwym, ponieważ wspomniani wyżej ludzie dobrej woli, wskazali Publiczne Gimnazjum w Zbójnie, jako beneficjenta, któremu przekazują 1% swego podatku, naliczonego w rocznym zeznaniu podatkowym. Na zdjęciu - tutaj, Katarzyna Rumińska,Przewodnicząca Rady Rodziców, prezentuje nowy telewizor.

01.12.2012
Dziewięcioro harcerzy z naszego gimnazjum złożyło Przyrzeczenie Harcerskie podczas Wieczernika w kościele w Oborach. Towarzyszyli im również harcerze z 14 DH "Odkrywcy" im. M. Kopernika w Gałczewie z dh Mariuszem Fydryszewskim. Przyrzeczenie odbierał pwd. Bartosz Beyger. Po Mszy odbyło się ognisko. Naszymi harcerzami opiekuje sie pan Grzegorz Brzeziński. Fotoreportaż dostępny w galerii.

23-25.11.2012
Patrol drużyny starszoharcerskiej funkcjonującej przy naszej szkole, razem z panem Grzegorzem Brzezińskim, uczestniczył w XX Ogólnopolskim Rajdzie "Duch" w Brodnicy. Na trasach (dziennej i nocnej) uczestnicy zdobywali punkty wykonując wiele ciekawych i urozmaiconych zadań, m. in. odczytywali zaszyfrowane informacje, wspinali się po ścianie wspinaczkowej, strzelali do celu, ale też odwiedzili astrobazę, oglądali film oraz pokazy tresury psów policyjnych. To tylko niektóre z wielu atrakcji. Po trzech dniach zabawy, wędrówki i śpiewów w gronie ok 150 zuchów i harcerzy, oprócz odcisków, pamiątkowych plakietek i koszulek, uczniom pozostanie w pamięci miła postawa zdobywców 3. miejsca - Kręgu Instruktorskiego WRAKKI - którzy oficjalnie przekazali swoją nagrodę rzeczową zdobywcom 4. miejsca, czyli harcerzom z naszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za miłe chwile wszystkim patrolom tj. trzem ze związku drużyn Geteway, a także z Rypina, Koronowa, Chojnic i oczywiście wspomnianemu Kręgowi Instruktorskiemu. Czuwaj! Fotoreportaż dostępny w galerii.

20.11.2012
Uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej i pana Piotra Skoniecznego, przygotowali apel dotyczący Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.11.2012
Uroczystym apelem uczciliśmy 94 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III b i I a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

07.11.2012
Uczestniczyliśmy w warsztatach, na których prezentowano sposoby postępowania w wypadku zagrożenia atakiem psa.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.10.2012
Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Apel, przygotowany przez uczniów klasy I a i II a pod kierunkiem pani Magdaleny Wizy i pana Grzegorza Brzezińskiego, zakończył się konkursem wiedzy o krajach europejskich. W rywalizacji brały udział reprezentacje wszystkich klas. Zwycięska drużyna - Patryk Białkowski i Paulina Murawska - otrzymała cenne nagrody rzeczowe: elektroniczny translator oraz multimedialny słownik (pendrive). Gratulujemy!
Fotoreportaż dostępny w galerii.

26.10.2012
Uroczystym apelem uczczono w naszej szkole Dzień Papieski, którego tegoroczną myślą przewodnią było hasło "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

15-16.10.2012
26 uczniów naszego gimnazjum, uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Gdańska, w ramach realizacji projektu EDUSCIENCE. Uczniami w trakcie wycieczki opiekowały się panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.10.2012
W czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Nauczyciela podziękowaliśmy nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Apel przygotowali uczniowie klasy I b oraz II b pod opieką pani Ewy Rakoczy, pana Piotra Skoniecznego i pana Grzegorza Brzezińskiego.

11.10.2012
Do grona gimnazjalistów uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. ŚŚlubowanie przygotowali uczniowie pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych, pani Małgorzata Cieplińska i pan Piotr Skonieczny. Fotoreportaż dostępny w galerii.

04.10.2012
W naszym gimnazjum odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zwierząt, przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego

21-23.09.2012
W tych dniach odbył się zlot hufca naszej chorągwi -  Hufca Golub-Dobrzyń. W piątkowe popołudnie zameldowały się w Domu Kultury gromady i drużyny z powiatu Golub-Dobrzyń. Po zakwaterowaniu spotkano się na świeczkowisku. Uroczyste otwarcie zlotu odbyło się w czasie apelu na golubsko-dobrzyńskim Rynku. Rozkazem komendanta została rozpoczęta hufcowa kampania „Bohater”. Harcerze wybrali jedną z najbardziej związanych z ich regionem postaci – Fryderyka Chopina. Swoją kampanię rozpoczęliśmy od gry terenowej, która zawiodła nas do Szafarni, miejsca, w którym młody Fryderyk często spędzał wakacje. Posiliwszy tam ciało (obiad) i ducha (mini koncert i film o Szafarni), wróciliśmy na trasę powrotną gry (8 km). Mimo przeciwności pogody (ostatnie patrole docierały do Domu Kultury w strugach deszczu przy świetle błyskawic), humory dopisywały. Dzień pełen wrażeń zakończyło spotkanie w kręgu ognia. Zlot zakończył apel na Rynku, poprzedzony uroczystą mszą świętą. Na zlocie, naszymi harcerzami opiekował się pan Grzegorz Brzeziński. Fotoreportaż dostępny w galerii.

14.09.2012
Pod opieką pani Ewy Budnej wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata.

25.06.2012

Zdjęcia klas w roku szkolnym 2011/2012
Klasa I a *** Klasa I b *** Klasa I c *** Klasa II a *** Klasa II b *** Klasa II c *** Klasa III a *** Klasa III b
22.06.2012
Piknikiem edukacyjnym, uroczyście zakończyliśmy blisko czteroletnią przygodę z projektem "Za rękę z Einsteinem - edycja II". W trakcie zajęć, uczniowie pod okiem pracowników Politechniki Gdańskiej, wykonywali różnorodne doświadczenia, modelujące prawa rządzące przyrodą. W doświadczeniach i pokazach królowała fizyka oraz chemia, ale nie zabrakło również interaktywnych zajęć z języka angielskiego i technologii komputerowej. Pierwotnie całą imprezę zaplanowano na wolnym powietrzu, niestety kapryśna aura pokrzyżowała plany organizatorów. Na szczęście szkoła dysponuje salą gimnastyczną i dużymi klasopracowniami, co w połączeniu z doskonałą organizacją, cechującą pracę szkoły, sprawiło, że pomieścili się nie tylko uczniowie naszego gimnazjum, ale również goście z gimnazjum w Radzikach Dużych. Na koniec imprezy, organizatorzy zagwarantowali wszystkim uczestnikom drugie śniadanie. Wszyscy "młodzi naukowcy" dobrze się bawili, a w ich głowach kłębiły się myśli, czy projekt "Eduscience", którego realizacja rozpocznie się po wakacjach, przyniesie im podobne wrażenia, wzruszenia i korzyści, jak ten który właśnie kończą.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

13.06.2012
Odbyło się spotkanie uczniów naszego gimnazjum z panem Jarosławem Łodkowskim z Ośrodka Hodowli Zwierząt w Sokołowie. Jest to kolejny etap edukacji leśnej młodzieży, w ramach konkursu Czysty las - zrównoważone leśnictwo. Łowiectwo jest ważnym elementem zrównoważonej gospodarki leśnej. W trakcie spotkania nagrodzony wczoraj zespół dziewcząt z klasy II a zaprezentował swój projekt konkursowy. Edukacje leśną młodzieży prowadzą: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

13.06.2012
Uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w Integracyjnym Plenerze Malarskim w Oborach. Poza zajęciami malarskimi, nasze dziewczyny spotkały się z Małgorzatą Waszkiewicz - malarką malującą stopą. Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.06.2012
W Toruniu odbyło się podsumowanie konkursu Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda. W trakcie spotkania odbyły się prezentacje nagrodzonych i wyróżnionych zespołów. Fotoreportaż dostępny w galerii.

31.05.2012
Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych na realizację projektu edukacyjnego
"Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda", realizowanego w roku szkolnym 2011/2012. Zadaniem 5-osobowych zespołów konkursowych było przygotowanie projektu edukacyjnego, rozwijającego jeden z tematów konkursowych. Każda praca składała się z prezentacji multimedialnej, fotoalbumu oraz krótkiego filmu, który został dodatkowo umieszczony w serwisie YouTube.
Nasza drużyna w składzie: Daria Grabkowska, Patrycja Gralik, Kamila Grzywińska, Paulina Rutkowska i Zuzanna Rutkowska, zajęła IV miejsce w województwie. Nagrodą będzie dwutygodniowy pobyt na wakacyjnej Zielonej Szkole w Białce tatrzańskiej
Zespołem konkursowym opiekował się pan Marian Rutkowski. Wyniki konkursu - tutaj.

30.05.2012
W ramach Dni Otwartych w Nadleśnictwie Golub Dobrzyń, uczniowie naszej szkoły zwiedzili ścieżkę historyczno-przyrodniczą Grodno. W trakcie godzinnej wędrówki, leśniczy, pan Lucjan Opaliński, zapoznał młodzież z warstwową budową lasu, popularnymi gatunkami roślin, sposobami ochrony drzew przed szkodnikami, zjawiskiem sukcesji oraz formami ochrony przyrody. Ścieżka Grodno, to nie tylko walory przyrodnicze, ale również grodzisko, wykopaliska i prowadzone od dawna badania archeologiczne. Pan leśniczy opowiedział również smutną historię z lat II wojny światowej, która miała miejsce nad malowniczo położonym miejscowym jeziorem. Zajęcia terenowe zakończyliśmy ogniskiem. Uczniami opiekowali się: Ewa Budna, Renata Kosowska, Marian Rutkowski.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

18.05.2012
Zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy. Przed naszymi przyszłymi uczniami zaprezentował się zespół taneczny Black Step, były też pokazy doświadczeń chemicznych oraz spotkanie z pedagogiem. Poza tym nasi goście zwiedzili szkołę i uczestniczyli w prezentacjach szkolnych klasopracowni. Na koniec pobytu w naszych murach, obdarowaliśmy ich symbolicznymi upominkami.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

16-18.05.2012
Drużyna naszego gimnazjum reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie na Finale ogólnopolskiego konkursu "Jasna szkoła prosta sprawa". Turniej piłkarski Philips Cup 2012 odbył się na stadionie Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa S.A. 12 osobowe drużyny rywalizowały ze sobą w systemie pucharowym. Przed meczami rozgrzewkę prowadzili reprezentanci Polski Tomasz Sokołowski i Mirosław Szymkowiak. Nasza ekipa rozegrała w sumie cztery spotkania. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z reprezentantem województwa podlaskiego, szkołą z Narwi. W regulaminowym czasie był remis 3:3. Zdecydowały rzuty karne, w których lepszymi okazali się nasi przeciwnicy. W następnych spotkania turnieju pocieszenia poszło nam zdecydowanie lepiej. Po kolei pokonaliśmy szkoły z Krakowa – 9:1, z Jarocina – 4:1 i w małym finale Sochaczew – 9:1. W całym turnieju zajęliśmy 9 miejsce w kraju. 12 bramek w turnieju zdobył Przemysław Jachowski, który był o krok od zdobycia trofeum dla najlepszego strzelca. W czwartek organizatorzy umożliwili nam zwiedzanie stadionu Pepsi Arena oraz Starego Miasta. Finał turnieju rozgrywany był na głównej murawie stadionu Legii Warszawa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali stroje piłkarskie i wiele drobnych pamiątek od organizatorów imprezy.
Uczniami na turnieju opiekowali się: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

15.05.2012
Uczniowie naszej szkoły brali udział XVII Seminarium Uczniowskim pod hasłem Lasy darem ziemi oraz w V Konkursie Ekologicznym pod hasłem Moje środowisko jest mi bliskie. Konferencja i konkurs odbyły się w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Konkurs ekologiczny rozgrywany był w trzech kategoriach: test wiedzy, prezentacja multimedialna oraz praca plastyczna. Nasi uczniowie wygrali w dwóch kategoriach. Robert Boniecki zwyciężył w teście wiedzy, a Zuzanna Rutkowska w konkursie na plakat. W kategorii prezentacje multimedialne, III miejsce zajęła Aldona Jurkiewicz. Ponadto wyróżnienie za rozwiązywanie zadań testowych otrzymała Aleksandra Bróździńska. Zespołowo nasza drużyna była najlepsza.
Oprócz wymienionych uczniów w konkursach brali jeszcze udział: Oliwia Mazurkiewicz, Karolina Kierkowska i Michał Czerwiński.
Do konkursów młodzież przygotowywali: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.04.2012
Uczniowie klasy III a i klasy II b pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej pani Renaty Kosowskiej przygotowali uroczysty apel poświęcony Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.04.2012
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy I a przygotowali apel. Młodzież przedstawiła zagrożenia, jakie niesie za sobą działalność człowieka, ale również doceniła piękno otaczającego nas świata. Uczniów do występu przygotowali: pani Hanna Krawczuk, pani Edyta Urbańska i pan Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.04.2012
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia, odbył się apel. Uczniowie przedstawili etapy powstawania książki, recytowali wiersze oraz przedstawili informacje dotyczące praw autorskich. Uczniami w trakcie ich przygotowań do występu, opiekowały się panie: Hanna Krawczuk, Edyta Urbańska i Magdalena Wiza. Fotoreportaż dostępny w galerii.

23.04.2012
Uczniowie naszego gimnazjum byli na Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Opiekunkami na wycieczce były panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna, Renata Kosowska. Fotoreportaż dostępny w galerii.

17.04.2012
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Robert Boniecki kl. III a, Daniel Drzażdżewski kl. III a i Patryk Zaborowski kl. II c. Drużynowo zajęliśmy II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Robert, zajmując I miejsce.
Patryk zajął miejsce IV. Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

15.04.2012
Ogłoszono wyniki I etapu konkursu Jasna szkoła - prosta sprawa!
Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce w województwie i będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w turnieju piłkarskim Philips Cup 2012, który odbędzie się w Warszawie.
Skład naszego zespołu:
» Patryk Białkowski
» Daniel Dobrzeniecki
» Paweł Jachowski
» Damian Lewicki
» Mateusz Murawski
» Krystian Palewicz
» Paulina Predenkiewicz
» Paulina Rutkowska
» Zuzanna Rutkowska
» Dominika Sekulska
» Anna Skonieczna
» Oliwia Żuchlińska
Uczniami opiekuje się pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.
Pełne wyniki konkusrsu tutaj

26-28.03.2012
24 uczniów naszego gimnazjum było na Interdyscyplinarnym pobycie edukacyjnym na zamku w Gniewie, w ramach realizacji projektu "Za rękę z Einsteinem - edycja II".
Opiekunkami na wycieczce były panie: Ewa Budna i Renata Kosowska
Fotoreportaż dostępny w galerii.

16.03.2012
Zespół Tańca Nowoczesnego z naszego gimnazjum "Black Step", zajął II miejsce w Amatorskich Prezentacjach Tanecznych, organizowanych przez Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. Opiekunem naszej grupy tanecznej jest pani Ewa Budna.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

14.03.2012
W naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień liczby pi, który był zarazem uroczystym podsumowaniem Szkolnej Ligi Zadaniowej. Opiekunem Ligi jest pani Karolina Krzemińska. Również pod jej kierunkiem, uczniowie klas pierwszych, przygotowali okolicznościowy występ. Fotoreportaż dostępny w galerii.

14.03.2012
Uczennica naszego gimnazjum Oliwia Żuchlińska, zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Okręg Włocławski Ligi Ochrony Przyrody, pod tytułem Mój Las. Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Ewa Budna.

13.03.2012
Swoją ofertę edukacyjną, zaprezentowały nam szkoły ponadgimnazjalne:
1. Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu
2. Zespół Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie
Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

12.03.2012
Za zajęcie premiowanego miejsca w Konkursie wiedzy ekologicznej, organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wydawnictwo EUROPA, nasza uczennica Mężykowska Agnieszka otrzymała czytnik e-booków. Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Ewa Budna.

08.03.2012
Klasa III b i klasa I a, pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego i pana Piotra Skoniecznego, przygotowały występ dla Naszych Pań.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

02.03.2012
Swoją ofertę edukacyjną, zaprezentowały nam szkoły ponadgimnazjalne:
1. Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu
2. Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
3. Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
4. Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie
5. Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie
Fotoreportaż dostępny w galerii.

20-24.02.2012
W drugim tygodniu ferii zimowych, rozpoczęliśmy pilotażowy program edukacji ekonomicznej pt. „Na własne konto”, finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Głównym jego celem jest doposażenie młodych ludzi w praktyczną wiedzę ekonomiczną, która umożliwi im lepszy start w dorosłe życie. W ramach programu, grupa uczniów uczestniczyła w 30 godzinnych warsztatach, podczas których w formie gier i zabaw, poszerzała swą wiedzę w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości. W realizowanym projekcie, oprócz zajęć edukacyjnych, znalazły się również zajęcia praktyczne w banku oraz wizyta lokalnego przedsiębiorcy. Fotoreportaż dostępny w galerii.

09.02.2012
Bal karnawałowy oraz zbliżające się Walentynki połączyliśmy w jedno. Przednią Zabawę karnawałową zorganizowaliśmy razem z panią Barbarą Prądzyńską i panią Hanną Krawczuk. Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.02.2012
Uroczystym apelem przypomnieliśmy o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Uczniowie przygotowali swe wystąpienie pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Ewy Rakoczy.
Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

20.01.2012
Nasz uczeń Radosław Skrzeszewski, zajął 3 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym "Klio 2011" w kategorii prac plastycznych. Szczegółowe wyniki konkursu tutaj.

22.12.2011
Rok kalendarzowy zakończyliśmy Szkolnymi Jasełkami, przygotowanymi przez uczniów naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej i pani Barbary Prądzyńskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

20.12.2011
W naszym gimnazjum spotkały się osoby starsze i samotne na Spotkaniu wigilijnym, organizowanym dla nich przez Urząd Gminy Zbójno. Naszym zadaniem w tym roku, było przygotowanie świątecznego wystroju sali gimnastycznej. Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Budnej, pani Renaty Kosowskiej i pana Ireneusza Skrzypińskiego, doskonale wywiązali się z przydzielonego im zadania
Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.12.2011
Odbył się apel poświęcony Międzynarodowemu Dniu Praw Człowieka. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem pana Grzegorza Brzezińskiego i pani Barbary Prądzyńskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

24.11.2011
W konkursie "Poznajemy nasze lasy" na najciekawsze zajęcia przyrodniczo-leśne dla szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego, zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalnej przyznano nauczycielowi naszej szkoły panu Marianowi Rutkowskiemu. W nagrodę szkoła otrzymała 40 calowy telewizor oraz odtwarzacz BluRay. Wyniki konkursu tutaj.

23.11.2011
Krótkim spektaklem profilaktycznym, połączonym z prelekcją zakończyliśmy szkolne działania związane z obchodami przypadającego na 17 listopada Światowego Dnia Rzucania Palenia.
Po spektaklu prelekcję wygłosiła Pani Anna Łęcka - kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu. Obecna była również Pani Helena Melerska, zajmująca się promocją zdrowia z ramienia PSSE.
Spektakl przygotowali uczniowie klasy II a i II b pod kierunkiem pani Ewy Budnej i Pani Renaty Kosowskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

21.11.2011
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie klasy III b, przygotowali okolicznościowy apel ph Szkolny Dzień Dobrych Manier. W programie była krótka scenka, przypomnienie zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, a na zakończenie odbył się quiz o miano najlepszego znawcy dobrych manier.
Uczniów do występu przygotowali panowie: Piotr Skonieczny i Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

10.11.2011
Uroczystym apelem uczciliśmy 93 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Piękną lekcję historii przygotowali uczniowie klasy II b i III a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

21-23.10.2011
8 pierwszoklasistów z naszej szkoły wraz z opiekunami - panem Grzegorzem Brzezińskim i panią Wiolettą Zglenicką, brało udział w biwaku (rajdzie harcerskim) zorganizowanym przez Środowiskowy Szczep Harcerski im. F. Chopina w Golubiu-Dobrzyniu.
Nasi uczniowie, w swoim przedziale wiekowym, zajęli pierwsze miejsce. Fotoreportaż dostępny w galerii.

19.10.2011
Uroczyście obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski. Uczniów do występu przygotowały panie Barbara Prądzyńska i Ewa Budna.
Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

14.10.2011
W naszym gimnazjum, z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli, odbyła się SZKOLNA DEBATA dotycząca słabych i mocnych stron edukacji w naszej szkole. Obok fotogaleria: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

13.10.2011
W czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękowaliśmy nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Apel przygotowali uczniowie klas I b oraz III b pod opieką pani Ewy Rakoczy i panów Piotra Skoniecznego i Grzegorza Brzezińskiego. Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.10.2011
Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, zaprezentowali nam zestaw doświadczeń przyrodniczych, w ramach realizacji programu "Za rękę z Einsteinem - edycja II". Fotoreportaż dostępny w galerii.

11.10.2011
Do grona gimnazjalistów uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. ŚŚlubowanie przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, panie: Wioletta Zglenicka, Ewa Rakoczy i Karolina Krzemińska. Fotoreportaż dostępny w galerii.

05.10.2011
W naszym gimnazjum odbył się apel z okazji Dnia Dobroci Dla Zwierząt, przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego. Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

30.09.2011
W naszym gimnazjum odbyły się szkolne wybory Młodzi głosują, związane z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi.
Koordynatorem akcji organizowanej w naszej szkole przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, była pani Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.09.2011
W ramach Tygodnia Leśnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim, ustanowionego przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, nasi uczniowie brali udział w Drzwiach Otwartych, organizowanych przez Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń. Między innymi zwiedziliśmy Punkt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Szkółka Przeszkoda oraz wzięliśmy udział w terenowej lekcji biologii.
Zwiedzanie szkółki rozpoczęło się miłym akcentem, bowiem otrzymaliśmy nagrodę za udział w VI Edycji konkursu „Czysty Las”, w kategorii - las w sztuce. Warto w tym miejscu wspomnieć, że już po raz drugi udało nam się dotrzeć do finału ogólnopolskiego. Poprzednia edycja konkursu dotyczyła leśnej edukacji ekologicznej. W ramach zajęć na ścieżce młodzież zapoznała się z historią polskich lasów, a następnie wykonywała zadania tematycznie związane z lasem, przygotowane przez miejscowych leśników. Za prawidłowe wykonanie zadań uczniowie otrzymali nagrody w postaci koszulek, czapeczek, itp. Po części edukacyjnej odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Można śmiało powiedzieć, że była to doskonale przemyślana i zorganizowana przez golubskich leśników, bardzo wartościowa lekcja edukacji ekologicznej w terenie. Uczniami opiekowali się nauczyciele: pani Hanna Krawczuk, pani Renata Kosowska i pan Marian Rutkowski.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

29.09.2011
Naszą szkołę odwiedziła lektorka języka niemieckiego, realizująca projekt „Deutsch-Wagen-Tour”, którego nadrzędnym celem jest przyczynienie się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Uczniowie doskonale bawili się, a jednocześnie poznawali nowe słówka z języka naszych zachodnich sąsiadów. Za swą pełną zaangażowania pracę zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami. Spotkanie z lektorem zorganizowała pani Julia Sobiechowska.
Informacja o projekcie - kliknij na obrazek obok
Fotoreportaż dostępny w galerii
oraz tutaj.

29.09.2011
Spektakl profilaktyczny zaprezentowany przez Teatr KURTYNA.

26.09.2011
Dzień Języków Obcych

20.09.2011
Klasy II a i II b brały udział w akcji Sprzątania świata. Całą swoją energię skupiliśmy w tym roku na porządkowaniu naszego gimnazjalnego lasku. W lasku można spotkać już pierwsze grzyby.
Młodzieżą biorącą udział w akcji opiekowali się: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

13.06.2011
W naszym gimnazjum odbył się Szkolny konkurs piosenek z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.
Dwa równorzędne tytuły zwycięzców zdobyły:
* Monika Kordowska
* Emila Karwaszewska i Magdalena Jachowska

Konkurs przygotował Samorząd Szkolny z pomocą pani Renaty Kosowskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

10-12.06.2011
4 naszych uczniów wzięło udział w biwaku "Stowarzyszeni dla krajoznawstwa" - Płonne 2011.
Opiekunem grupy uczniów był pan Grzegorz Brzeziński.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

01.06.2011
W Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym Europejskiej Platformy Recyclingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o. w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz zużytymi bateriami pn. DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI, zajęliśmy 14 MIEJSCE W KRAJU.
Konkursową drużyną opiekował sie pan Marian Rutkowski.

01.06.2011
Tradycyjnie, z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy Dzień sportu szkolnego połączony z przygotowywaniem zdrowych dań w ramach realizacji programu "Trzymaj formę ponad normę". Rywalizację sportową rozpoczęliśmy od meczu piłki siatkowej - klasy trzecie kontra reszta szkoły. W trakcie rozgrywania konkurencji sportowo-sprawnościowych, wyłoniono najlepiej wysportowaną klasę. To zaszczytne miano zdobyła klasa III A.
Uczniowie sprawdzili się w:
* - przeciąganiu liny
* - biegu w workach
* - skakance
* - "wynajmowaniu komórek"
* - tańcu klasycznym i nowoczesnym
* - jedzeniu ptysia z zasłoniętymi oczami
* - fryzjerstwie
* - biegu stonogi
* - znajomości piosenek i wykonawców utworów
W przerwach między konkurencjami doskonale bawiliśmy się.
Dzień sportu szkolnego przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.05.2011
Wzięliśmy udział w Gminnym Spotkaniu z Ekologią, które w tym roku zorganizowano w Zespole Szkół w Działyniu.
W ramach spotkania z ekologią odbył się między innymi Konkurs piosenki ekologicznej.
Na konkursie nasze gimnazjum reprezentowały:
Agata Matyjasik
Kinga Lazarowska
Agata Sadowska
Magdalena Celmer
Marlena Jeziorska
Monika Kordowska
Emilia Błędowska

Dziewczęta do występu przygotowywała pani Renata Kosowska.
Zdjęcia dostępne obok: *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - ***

27.05.2011
Odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu plastyczno-fotograficznego pt."Najpiękniejsze zakątki w Gminie Zbójno".
W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe ze Zbójna i Ruża oraz miejscowe gimnazjum.
Prace plastyczne uczestników oceniano w kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I-III zwyciężyła Weronika Chłopecka z Zespołu Szkół w Zbójnie,
w kategorii klas IV-V najlepszą pracę wykonała Paulina Murawska ze Szkoły Podstawowej w Rużu, natomiast w kategorii uczniów gimnazjum bezkonkurencyjną okazała się praca Patrycji Stacherskiej. W kategorii prac fotograficznych, w której nie obowiązywało zróżnicowanie wiekowe, najwyżej oceniono zdjęcie Sary Pawłowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Rużu. Rozstrzygnięcie konkursu połączono z recytacją wierszy miejscowych poetek, Ewy Cendrowskiej i Agnieszki Burkwicz, które obecne były na uroczystości. Wiersze obu pań deklamowały uczennice gimnazjum.
Zaproszony na uroczystość Grzegorz Tułodziecki, Wójt Gminy Zbójno, w swym wystąpieniu stwierdził, że jest bardzo zadowolony z faktu, że uczniowie dostrzegają piękno własnej gminy i starają się go propagować. Konkurs zorganizowała pani Małgorzata Cieplińska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

24.05.2011
Zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy.
Na wstępie zaprezentowaliśmy im spektakl profilaktyczny w języku angielskim, potem nasza uczennica wykonała piosenkę również w języku angielskim, po czym zaprezentował się nasz zespół taneczny Black Step.
Następny punkt programu to zwiedzanie szkoły i uczestnictwo w prezentacjach naszych pracowni. Spotkanie zakończyliśmy na sali pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

23.05.2011

Zdjęcia klas w roku szkolnym 2010/2011.
I A --- I B --- I C --- II A --- II B --- III A --- III B --- III C

22.05.2011
Wzięliśmy udział w Potyczkach sarmackich, które odbyły się w osadzie Karbówko, w Elgiszewie. Dopingowaliśmy reprezentantkę naszej gminy, obejrzeliśmy też pokazy walk średniowiecznych rycerzy. Był też czas na zwiedzanie całej osady Karbówko.
Wyjazd sponsorowała Gmina Zbójno.
Opiekunem wycieczki była pani Ewa Budna oraz pan Marian Rutkowski.
Zdjęcia dostępne obok: *** - *** - *** - *** - *** - ***

13.05.2011
Tego dnia w bydgoskim Gimnazjum nr 7, odbył się V Gimnazjalny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Oto wyniki festiwalu:
1 miejsce - zespół " Vis a vis" z Gimnazjum nr 1 w Koronowie z piosenką w j. angielskim pt. "Wenus"
2 miejsce - ( dwa równorzędne)
* Monika Kordowska z Gimnazjum w Zbójnie z piosenką w j. angielskim pt. "Hurt"
* Zespół wokalny gimnazjum w Nowej Wsi Wielkiej z piosenką w j. niemieckim pt. " Engel Flieger einsam"
3 miejsce - ( dwa równorzędne)
* Zespół Parameciums z Gimnazjum nr 17 w Bydgoszczy z piosenką w j. angielskim pt. "Rolling In the deep"
* Martyna Bobrowska i Iga Łazińska ze Szkoły Sztuk Pięknych we Włocławku z piosenką w j. francuskim pt. "Padam"
Oraz 3 wyróżnienia:
* Monika Litewka z Gimnazjum nr 7 w Bydgoszczy z piosenką w j. angielskim pt. "My heart will go on"
* Zespół " kwintet a- moll" z Gimnazjum nr 50 w Bydgoszczy z piosenką w j. włoskim pt. "Danza la vita"
* Martyna Sciesińska z Gimnazjum w Ostromecku z piosenką w j. angielskim pt. " Fireflies"
Nad poprawnością językową piosenek, w czasie prób Moniki, czuwał pan Grzegorz Brzeziński.
Zdjęcia z festiwalu dostępne poniżej:
*** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** - *** -*** - *** - *** - *** - ***

11.05.2011
Zakończenie projektów edukacyjnych w klasach pierwszych, powiązaliśmy z obchodzonym w kwietniu DNIU ZIEMI. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się w okolicznościowym spektaklu, który przygotowywali pod okiem nauczycielek:
Karoliny Krzemińskiej i Wioletty Chylińskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

11.05.2011
Odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów klas pierwszych, w ramach realizowanego PROJEKTU GIMNAZJALNEGO. Uczniowie realizowali projekt ekologiczny, pod kierunkiem wychowawców: Ewy Budnej, Renaty Kosowskiej, Ireneusza Skrzypińskiego.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

11.05.2011
W naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach programu EUROPEJSKIE SŁONECZNE DNI 2011, którego głównym organizatorem był pan Marian Rutkowski.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

05.05.2011
Wzięliśmy udział w konkursie profilaktycznym "Lepsze czytanie niż narkotyków branie", który zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2011, propagował zdrowy styl życia, oraz zwracał uwagę na konsekwencje wynikające z narkomanii.
Działania przedkonkursowe miały na celu uświadomienie uczniom, że problem narkomanii dotyczy wielu ich rówieśników. Pragniemy, aby młodzież naszego gimnazjum świadoma zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, wybrała w przyszłości właściwą drogę życia, wolną od nałogów i uzależnień. Chcemy wyposażyć ją w umiejętność wspierania innych w walce z tym groźnym nałogiem. Organizatorką konkursu była pani Małgorzata Cieplińska oraz pani Hanna Krawczuk. Patronat nad konkursem sprawowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

04.05.2011
Uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej pani Renaty Kosowskiej przygotowali uroczysty apel poświęcony 220 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Fotoreportaż dostępny w galerii.

28.04.2011
Pod kierunkiem pani Ewy Budnej przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę upamiętniającą Beatyfikację Jana Pawła II. Zdjęcie tutaj.

20.04.2011
Uczniowie klasy III a i klasy III b pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej i pani Małgorzaty Cieplińskiej przygotowali uroczystość wprowadzającą nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

19.04.2011
Uczniowie klasy IIa: Aldona Jurkiewicz, Robert Boniecki i Michał Czerwiński, brali udział w XVI Seminarium Uczniowskim - "Problemy ochrony środowiska".
Seminarium odbyło się w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Nasi uczniowie brali też udział w Konkursie Ekologicznym. Najlepiej wypadł Robert Boniecki, który otrzymał wyróżnienie. Uczniami opiekował się pan Marian Rutkowski.
Mini fotoreportaż dostępny w galerii.

18.04.2011
42 uczniów naszego gimnazjum było na Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu, w ramach realizacji projektu "Za rękę z Einsteinem - edycja II".
Opiekunkami na wycieczce były panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna, Wioletta Chylińska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.04.2011
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich: Robert Boniecki, Artur Bruzdewicz i Daniel Drzażdżewski. Drużynowo zajęliśmy III miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Robert również zajął III miejsce.
Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny. Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.04.2011
W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbył się konkurs KARAOKE4FUN, w którym uczestnicy ze szkół gimnazjalnych wykonywali utwory w języku angielskim i niemieckim.
Uczennica naszego gimnazjum, Monika Kordowska zajęła III miejsce za wykonanie utworu Celine Dion "I'm alive (rmx)".
Nad poprawnością językową piosenek, w czasie prób Moniki, czuwał pan Grzegorz Brzeziński.
Zdjęcie uczestników - tutaj. *** Więcej informacji - tutaj.

30-31.03.2011
37 uczniów naszego gimnazjum odwiedziło Warszawę, w ramach realizacji projektu
"Za rękę z Einsteinem - edycja II".
Opiekunkami na wycieczce były panie: Ewa Budna, Karolina Krzemińska, Wioletta Chylińska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

25.03.2011
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie językowym organizowanym przez Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu Dobrzyniu.
Uczniowie klas pierwszych - D. Grabkowska, P. Rutkowska, Z. Rutkowska i D. Detmer - pisali test z j. angielskiego, natomiast uczniowie klas drugich - A. Bróździńska, I. Bróździńska, R. Boniecki i D. Osińska z j. niemieckiego.
Najwyższe wyniki z naszej szkoły uzyskały I. Bróździńska i D. Detmer.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Julia Sobiechowska i pan Grzegorz Brzeziński.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

16.03.2011
Rozegraliśmy mecze finałowe Turnieju w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum.
W meczu finałowym dziewczęta z III b pokonały dziewczęta z III a, a chłopcy z II a pokonali chłopców z III c.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.03.2011
Klasa III b i klasa II b, pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego i pana Piotra Skoniecznego, przygotowały występ poświęcony Naszym Paniom.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

04.03.2011
Odbył się Konkurs piosenki angielskiej o tematyce miłosnej.
W konkursie zaprezentowało się 16 wykonawców.
Jury, w skład którego weszli pani Małgorzata Cieplińska i pan Grzegorz Brzeziński, zadecydowało:
1 miejsce - Monika Kordowska - "Tonight I celebrate my love for you"
2 miejsce - Emilia Błędowska i Marlena Jeziorska - "The time of my life"
3 miejsce - Magdalena Jachowska, Martyna Mazurkiewicz i Daria Grabkowska - "A thousand miles"
Wyróżnienie - Katarzyna Jachowska i Natalia Rakoczy - "Naturally"
GRATULUJEMY!!!

03.03.2011
Pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej i pani Hanny Krawczuk odbył się bal karnawałowy, poprzedzony konsumpcją pączków, z racji Tłustego Czwartku.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

01.03.2011
W naszej szkole odbyła sie prezentacja efektów pracy uczniów klas drugich, w ramach realizacji projektu edukacyjnego, szczegóły - tutaj.

24.02.2011
Spektakl profilaktyczny zaprezentowany przez Teatr KURTYNA.

21.02.2011
Przystąpiliśmy do programu Słoneczne dni.
Informacja o programie i instytucjach w nim uczestniczących - tutaj.

18.02.2011
Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu golubsko-dobrzyńskiego i rypińskiego, którzy zaprezentowali nam ofertę swych szkół.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

26.01.2011
Las chroni, żywi i ubiera - rozwiń to powiedzenie w odniesieniu do historii Polski, tak brzmiał tytuł pracy na konkurs "Mój las", organizowany SITLiD oraz LOP.
Z naszej szkoły na konkurs wysłaliśmy dwie prace:
Marleny Jeziorskiej (klasa III a) i Michała Czerwińskiego (klasa II a).
Praca Michała została wyróżniona.
Dziś wręczano nagrody w siedzibie Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

21.01.2011
Samorząd szkolny zorganizował Konkurs kolęd i pastorałek.
Pierwsze miejsce (ex aequo) zdobyły:
- Monika Kordowska,
- Marlena Jeziorska z Kingą Gumińską.
Wyróżnienie przyznano Emili Karwaszewskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

14.01.2011
Wybraliśmy się do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie na lekcję historii pt.:
Rycerstwo - stan feudalnego społeczeństwa średniowiecznego.
Na zajęciach przybliżano nam historię kształtowania się rycerstwa jako stanu, sporo dowiedzieliśmy się o stroju i uzbrojeniu średniowiecznym, nasi koledzy zostali symbolicznie pasowani na rycerzy.
Opiekunkami na wycieczce były panie: Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

16.12.2010
Na zaproszenie Wójta Gminy Zbójno i Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie, w naszym gimnazjum gościły na Spotkaniu wigilijnym osoby starsze i samotne z miejscowości Zbójno, Zbójenko, Rudusk i Podolina.
Naszym zadaniem było przygotowanie części artystycznej oraz wystroju, natomiast tradycyjne, zarazem bardzo smaczne potrawy przygotowali i podali pracownicy Urzędu Gminy w Zbójnie.
Spektakl słowno-wokalny oraz wystrój sali gimnastycznej przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Ewy Budnej, Renaty Kosowskiej i Barbary Prądzyńskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

24.11.2010
Pod kierunkiem nauczycieli języków obcych, Grzegorza Brzezińskiego i Magdaleny Wizy zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

23.11.2010
W naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców z zagadnień profilaktyki uzależnień pt. "Dopalacze a młodzież gimnazjalna".
Spotkanie poprowadziła p. Beata Mątowska - pedagog z PP-P w Golubiu-Dobrzyniu, wspólnie z asp. Dariuszem Sokołowskim - specjalistą do spraw nieletnich z KPP w Golubiu-Dobrzyniu.
Szkolenie zostało zorganizowane przez panie: Edytę Urbańską, Hannę Krawczuk i Małgorzatę Cieplińską.
SPOTKANIE ZORGANIZOWANO WE WSPÓŁPRACY I POD PATRONATEM GMINNEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W ZBÓJNIE.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

10.11.2010
Na uroczystym apelu uczciliśmy Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Ewy Budnej, Małgorzaty Cieplińskiej i Renaty Kosowskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

28.10.2010
Do naszego grona uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Ślubowanie przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, panie: Ewa Budna, Renata Kosowska i Magdalena Wiza.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

22.10.2010
Nasze gimnazjum odwiedził biskup diecezji płockiej Piotr Libera.
Spotkanie przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej i ks. kan. Henryka Zagórowicza.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

19.10.2010
Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaprezentowali nam zestaw doświadczeń przyrodniczych w ramach programu "Za rękę z Einsteinem - edycja II"
Fotoreportaż dostępny w galerii.

06-07.10.2010
W ramach realizacji programu ZA RĘKĘ Z EINSTEINEM, 36 uczniów naszego gimnazjum było na 2 dniowej wycieczce edukacyjnej w Poznaniu.
Wycieczka odbyła się pod opieką pań: Ewy Budnej, Renaty Kosowskiej i Karoliny Krzemińskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

23.09.2010
Przyłączyliśmy się do akcji zwalczania szrotówka kasztanowcowiaczka.
Akcja odbył się z inicjatywy pań Ewy Budnej i Renaty Kosowskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.05.2010
Prezentujemy zdjęcia klasowe w roku szkolnym 2009/2010.

Klasa I a ____ Klasa I b____ Klasa II a____ Klasa II b____ Klasa III a____ Klasa III b

27.05.2010
Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Golubiu-Dobrzyniu. W czasie spotkania ze strażakami uczniowie wysłuchali prelekcji strażaka dyżurującego oraz zapoznali się z podstawowym sprzętem strażackim.
Opiekę nad uczniami sprawowały pani Wioletta Chylińska oraz pani Karolina Krzemińska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

25.05.2010
Przed naszą szkołą posadziliśmy Dęby Pamięci poświęcone miejscowym ofiarom Zbrodni Katyńskiej, porucznikom:
Józefowi Chodkowskimu, Zygmuntowi Kierkowskiemu i Henrykowi Skonieckiemu.
Na uroczystości obecni byli przedstawiciele rodzin pomordowanych oficerów, proboszcz Parafii Ruże, Wójt Gminy Zbójno, Rada Rodziców oraz delegacje ze szkół podstawowych naszej gminy. Uroczystość przygotowały panie Małgorzata Cieplińska, Ewa Budna i Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

19.05.2010
Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Nadleśnictwa Golub Dobrzyń:
Nadleśniczy - mgr inż. Mieczysław Kolański oraz pani Iwona Kałużna. Przekazali naszej szkole nagrody książkowe za udział w ubiegłorocznym finale ogólnopolskiego konkursu Czysty las, w kategorii Edukacja leśna. Otrzymaliśmy również nagrody książkowe dla uczestników gminnego konkursu plastycznego o tematyce leśnej.
Lasy są coraz bardziej zaśmiecane - możemy to zmienić, zależy to od nas samych! Zachęceni sukcesem z ubiegłego roku, kiedy to zostaliśmy finalistami ogólnopolskiego konkursu Czysty las, przystąpiliśmy do jego VI edycji. Tym razem zajmujemy się obecnością lasu w sztuce. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w przedsięwzięciach konkursowych.
Więcej informacji w zakładce Czysty las.

30.04.2010
Wyniki etapu wojewódzkiego konkursu USUWAMY AZBEST - tutaj.

19.04.2010
Uczestniczyliśmy w imprezie organizowanej w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Celem festiwalu jest popularyzacja nauki, a także sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu.
Wycieczka odbyła się pod opieką pań: Ewy Budnej, Renaty Kosowskiej i Karoliny Krzemińskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

18.04.2010
W Sanktuarium Maryjnym w Oborach odbył się recital chopinowski z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Koncert zrealizowano w ramach ogólnopolskiego projektu "Chopin przyjechał" Biuro Koncertowe HEROLD, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminą Zbójno. Koncert zagrał Bartłomiej Kominek. Muzyk wykonał mazurki, preludia, polonezy i nokturny naszego najwybitniejszego kompozytora. Przed koncertem, młodzież z naszego gimnazjum , w słownym montażu zaprezentowała sylwetkę Fryderyka Chopina.
Uczniów do występu przygotowywała pani Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.04.2010
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO. Zadaniem uczestników było napisanie testu z przepisów ruchu drogowego, przejazd rowerem po torze przeszkód oraz praktyczne udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej .
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Kamil Bolewski, Waldemar Jachowski i Sebastian Rutkowski.
Drużynowo zajęliśmy I miejsce i zaklasyfikowaliśmy się do etapu okręgowego.
W klasyfikacji indywidualnej Kamil zajął miejsce II, a Waldek III.
Uczniów do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.04.2010
W Bobrownikach odbył się finał I edycji konkursu matematyczno-przyrodniczego im. Adama Adamandego Kochańskiego, którego patronem był Wójt Gminy Bobrowniki oraz Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Wiktor Bukowski, Jacek Rumiński i Paweł Zieliński. Tematyka konkursu pokrywała się z tematami pytań części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i obejmowała: matematykę, fizykę, chemię, geografię, biologię, technikę z informatyką.
Wśród wszystkich uczestników najlepszy okazał się uczeń naszego gimnazjum Wiktor Bukowski, który zajął I miejsce.
Opiekunem grupy konkursowej był pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

18.03.2010
Odbyło się podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu Usuwamy azbest.
Nasze gimnazjum zwyciężyło w tej rywalizacji. W nagrodę otrzymaliśmy odtwarzacz DVD od WFOŚiGW w Toruniu. Laureaci etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego Konkursu, który zaplanowany jest na przełom kwietnia i maja 2010 r. Prace konkursowe będą oceniane przez ogólnopolską komisję złożoną z przedstawicieli: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Rady Programowej Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032. Każda szkoła ma szansę na wygraną. Jury wybierze zwycięzców spośród wszystkich laureatów etapu wojewódzkiego w danych kategoriach wiekowych - bez względu na wcześniej zajęte miejsce.
Ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
18 marca radna Regina Ostrowska uczestniczyła w podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom wojewódzkiego konkursu Usuwamy Azbest w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

16.03.2010
Odwiedzili nas strażacy z PSP w Golubiu-Dobrzyniu. Spotkanie miało na celu przede wszystkim przećwiczenie sztucznego oddychania i masażu serca na nowoczesnym fantomie. Poza tym nasi goście omówili przykładowe zdarzenia i sposób ich zgłaszania odpowiednim służbom. Podstawową ideą prowadzonego szkolenia było zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz jak najbardziej efektywne wykorzystanie pierwszych minut po zdarzeniu na ratowanie zdrowia i życia.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

09.03.2010
Klasa II b i klasa I b, pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego i pana Piotra Skoniecznego, zaprezentowały spektakl poświęcony DNIU KOBIET.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

20.01.2010
Zakończył się ogólnopolski konkurs ph. "Drugie życie elektrośmieci". Nasz zespół ATOMÓWKI zajął ostatecznie 13 miejsce na 59 zgłoszonych szkół gimnazjalnych. Najważniejszym i wymiernym efektem udziału w konkursie była zbiórka elektrośmieci na terenie całej gminy. Udało się ich zebrać ponad 1 tonę. Na portalu www.zielonalekcja.pl w zakładce materiały edukacyjne można znaleźć opisy gier dydaktycznych: Elektropiotruś i Miasto Atomówek, które powstały w trakcie konkursów "Drugie życie elektrośmieci" w latach 2009/10.

24.10.2009
Po raz czwarty w Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu odbył się Przegląd Twórczości Ks. Jana Twardowskiego.
Nasza uczennica Daria Krzeszewska zajęła zasłużone I miejsce.
Więcej informacji — tutaj.

07-08.10.2009
W ramach realizacji programu ZA RĘKĘ Z EINSTEINEM, 37 uczniów naszego gimnazjum było na 2 dniowej wycieczce edukacyjnej w Gdańsku.
Wycieczka odbyła się pod opieką pań: Ewy Budnej, Renaty Kosowskiej i Karoliny Krzemińskiej.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.09.2009
Ślubowanie klas pierwszych.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.09.2009
W Pałacu Kultury i Nauki, w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały konkursu "Dbajmy o środowisko - to takie proste". Organizatorem konkursu było TESCO POLSKA. W rywalizacji udział brały najlepsze gimnazja z poszczególnych województw.
Nasze gimnazjum reprezentowali:
Daria Krzeszewska, Sylwia Bolewska, Patrycja Zarębska, Patrycja Stacherska, Monika Kordowska, Krystian Gołębiewski, Wiktor Bukowski, Paweł Zieliński i Sebastian Rutkowski.
Zmagania konkursowe odbywały się w specjalnie przygotowanych komnatach: Uczonych, Aktywnych i Twórców. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z wiedzy o ochronie środowiska, rozwiązywali zadania ekologiczne oraz mieli do wykonania mebel ekologiczny. Nie udało nam się zająć punktowanego miejsca, ale przynajmniej bawiliśmy się doskonale i zdobyliśmy nowe doświadczenia. Opiekunem grupy był pan Marian Rutkowski.
Jak wspaniale się bawiliśmy możecie zobaczyć w galerii.

23.09.2009
Uczniowie klasy II b pod opieką pana Mariana Rutkowskiego wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie uporządkowali teren naszego lasku gimnazjalnego.
Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

17.09.2009
DWA WIELKIE SUKCESY na niwie ekologii:
1. I miejsce w konkursie na "Ekoscenariusz" - kliknij tutaj.
2. Jedyne gimnazjum w regionie, które zakwalifikowało się do etapu centralnego w V edycji konkursu "Czysty las"- kliknij tutaj.

07.2009
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w miesiącu lipcu ogłosiła konkurs na najciekawszą pracę prezentującą kapliczki.
Nasze gimnazjum zdobyło wyróżnienie.
Więcej informacji — tutaj.

15.07 - 17.07.2009
24 uczniów naszej szkoły, w ramach realizowanego u nas programu "Za rękę z Einsteinem - edycja II", uczestniczyło w organizowanej przez Politechnikę Gdańską SZKOLE LETNIEJ.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

15.06.2009
Zakończył się etap wojewódzki konkursu ogólnopolskiego "Dbajmy o środowisko - to takie proste", organizowanego przez Tesco. Nasze gimnazjum zajęło I miejsce i awansowało do finału. Finał odbędzie się 26 września 2009 r. w Warszawie, w salach Pałacu Kultury i Nauki.
Opiekunem grupy konkursowej jest pan Marian Rutkowski.

01.06.2009
Tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Sportu Szkolnego. W tym roku połączono go z akcją "MŁODZI GŁOSUJĄ", organizowaną przez Centrum Edukacji Europejskiej oraz przygotowywaniem i degustacją zdrowych potraw. Przygotowywanie zdrowego posiłku poprzedziła prelekcja na temat zasad prawidłowego odżywiania się. Starano się, aby potrawy nie tylko były zdrowe, ale również swoim wyglądem przypominały barwy narodowe. Związane to było z akcją pod patronatem CEO - "Flagi wolności, truskawki radości".
Po zdrowym i pysznym posiłku, uczniowie rozpoczęli rywalizację sportową, która ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, musiała ograniczyć się do sali gimnastycznej, a tym samym zmniejszono liczbę konkurencji.
Głównymi organizatorami imprezy byli: Ewa Budna, Ireneusz Skrzypiński i Renata Kosowska
Fotoreportaż dostępny w galerii.

26-29.05.2009
Odwiedziliśmy nasze góry i ich stolicę - ZAKOPANE.
Opiekunami byli: Renata Gumińska, Edyta Urbańska i Marian Rutkowski.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

21.05.2009
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie profilaktycznym pt.
"Uzależnienia ... nie dla mnie !!!! Moje życie, mój wybór !!!"
W konkursie wzięło udział 17 uczniów (przedstawiciele klas I-III). Młodzież rozwiązywała test dotyczący zagadnień z narkomanii i alkoholizmu.
Organizatorami konkursu były: E. Urbańska, H. Krawczuk, M. Cieplińska.
Patronat nad konkursem sprawowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie.

17.05.2009
Dwie nasze uczennice klasy I b - Patrycja Stacherska i Sylwia Bolewska, zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w konkursie plastycznym pn.
"Powiat Golubsko-Dobrzyński 5 lat po akcesji w Unii Europejskiej".
Konkurs ogłosiło Starostwo Powiatowe z racji obchodów dziesięciolecia powstania Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Patrycję obdarowano rowerem i śpiworem, a Sylwię urządzeniem wielofunkcyjnym.
Prace plastyczne powstały pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.

15.05.2009
Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla wszystkich szkół naszej gminy. Konkurs zorganizowało Szkolne Koło Ekologiczne Drumlinka oraz Szkolne Koło LOP, działające w Publicznym Gimnazjum w Zbójnie.
Opiekunowie konkursu to Ewa Budna i Marian Rutkowski. SZCZEGÓŁY - tutaj.

07.05.2009
Uczniowie naszego gimnazjum - Monika Dobrzeniecka, Lidia Skirzyńska, Monika Matyjasik, Ilona Jurkiewicz i Krzysztof Pipczyński zostali laureatami
Konkursu Projektów Klasowych Think Green w roku szkolnym 2008/2009 za wykonanie prezentacji w PowerPoint pt. Kasia & Tomek.
Nad przygotowaniem prezentacji naszych uczniów czuwał Grzegorz Brzeziński.

25.04.2009
Odbyła się szkolna wycieczka do Torunia. Celem wycieczki był Festiwal Kultury i Sztuki.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. DNA jest jak odcisk palca na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Natomist studenci chemii, członkowie koła chemicznego zaprezentowali im Kosmiczną chemię w pokazach.
Opiekunowie to: Karolina Krzemińska i Wioletta Chylińska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

18.04.2009
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Zadaniem uczestników było napisanie testu z przepisów ruchu drogowego, przejazd rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz praktyczne udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej .
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a: Krzysztof Pipczyński, Dariusz Maślewski i Daniel Kwiatkowski.
Drużynowo zajęliśmy III miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Krzysztof zajmując miejsce I.
Uczniów do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

03.04.2009
Przed naszym gimnazjum posadziliśmy pierwszy z DĘBÓW PAMIĘCI, upamiętniający jedną z ofiar zbrodni katyńskiej - Mariana Czerkawskiego.
Jesienią, po zebraniu odpowiedniej ilości materiałów, posadzimy jeszcze trzy drzewka, upamiętniające miejscowe ofiary zbrodni katyńskiej.
Na uroczystości zaszczycili nas ksiądz Wojciech Wiśniewski, proboszcz parafii Ruże i pan Grzegorz Tułodziecki, Wójt Gminy Zbójno. Pan Wójt jest gorącym orędownikiem naszego zamierzenia i obiecał nam pomoc w realizacji zadania.
Uroczystość przygotowała pani Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.
Zobacz wykaz instytucji z województwa kujawsko-pomorskiego, biorących udział w projekcie - kliknij tutaj.

30.03.2009
W naszej szkole przeprowadzono część testową Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego "KLIO 2009". Test napisało 11 uczniów naszego gimnazjum.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Małgorzata Cieplińska - szkolny koordynator konkursu historycznego oraz pani Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

26.03.2009
Uczniowie klasy I b uczestniczyli w konferencji pt. "Rodzin@enter", która odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
Tematem spotkania była rodzina, jej zadania, zagrożenia dla jej funkcjonowania oraz przygotowanie młodego człowieka do założenia podstawowej komórki społecznej.
Opiekunami młodzieży byli pani Edyta Urbańska i pan Marian Rutkowski.

26.03.2009
Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny Życie ludzkie obok nas zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Życia. Inicjatywa miała na celu propagowanie wartości życia oraz uwrażliwienie na jego piękno.
W konkursie wzięła udział uczennica klasy III c - Aneta Cichowicz.
Za zdjęcie pt."Radość dziecka", Aneta otrzymała wyróżnienie i znalazła się w grupie 8 nagrodzonych osób w kategorii wiekowej 13-16 lat.
Na konkurs wpłynęło ponad 160 ciekawych zdjęć, afirmujących wartość życia ludzkiego.
Zdjęcie konkursowe - tutaj
Więcej informacji o konkursie - tutaj

20.03.2009
Zakończył się konkurs Regiopedii, wspólne dzieło Gazety Pomorskiej i Czytelników.
W konkursie dla szkół Szkolne Koło Ekologiczne Drumlinka zajęło II - III miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Więcej szczegółów na stronie koła.

09.03.2009
W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Dla pań tych dużych i małych, klasy Ib i IIIc przygotowały pełen humoru program artystyczny. Był powrót do pradziejów - Ewa w Raju, historia Penelopy i Odysa, odważny rycerz, który uratował uwięziona księżniczkę oraz podroż w przyszłość na planetę Pompon.
Całość prowadzili Ilona Jurkiewicz i Robert Jarzębowski, uczniowie klasy IIIc.
Program powstał pod bacznym okiem panów: Piotra Skoniecznego i Mariana Rutkowskiego.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

02.03.2009
Prezentujemy zdjęcia klasowe w roku szkolnym 2008/2009.

***Klasa I a*** Klasa I b *** Klasa I c *** Klasa II a *** Klasa II b ***
* ** Klasa III a *** Klasa III b *** Klasa III c ***

13.02.2009
Zakończyliśmy naszą Akcję pomocy zwierzętom w schroniskach.
W zbiórkę włączyło się wielu uczniów z naszej szkoły, najwięcej zebrali — oni.

Inicjatorkami i opiekunkami akcji były panie Ewa Budna i Renata Kosowska.
Szersze informacje o akcji dostępne tutaj.

06.02.2009
Swoje umiejętności taneczne, rozwijane w ramach realizacji 4 godziny obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.
Wielkie brawa dla nich wszystkich.
Uczniów do występu przygotowywała pani Ewa Budna.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

29.01.2009
Pierwsza edycja Balu Karnawałowego pod hasłem "Nie ćpam, nie piję, a tańcem i zabawą żyję". Impreza odbyła się pod patronatem GKRPA w Zbójnie.
Celem balu było wskazanie młodzieży gimnazjalnej wspaniałej zabawy wolnej od pokus.
Bal zorganizowały i przeprowadziły: E. Urbańska, H. Krawczuk, B. Prądzyńska i M. Cieplińska. Pomysłodawcą była R. Gumińska. Uczniowie brali udział w następujących konkursach:
- najciekawszy skecz,
- najfajniejszy strój,
- taniec z balonem,
- taniec na gazecie itp.
Dyskoteka z udziałem uczniów zamknęła I edycję Balu Karnawałowego. Zabawa była rewelacyjna!!!
Fotoreportaż dostępny w galerii.

22.01.2009
Wycieczka terenowa do parku zbójeńskiego.
Celem zajęć było V Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach.
Udział w liczeniu brali uczniowie klasy III a.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

16.12.2008
W Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim odbyła się II edycja konkursu
Jestem bezpieczny i widoczny na drodze. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu promującego bezpieczeństwo na drodze, napisanie testu z przepisów ruchu drogowego, praktyczne udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej i przejazd rowerem toru przeszkód. Naszą szkołę bardzo dobrze reprezentowali uczniowie klasy III a:
Krzysztof Pipczyński, Dariusz Maślewski i Daniel Kwiatkowski.
Drużynowo zajęliśmy I miejsce zwyciężając prawie we wszystkich etapach. Jako jedyna drużyna bezbłędnie pokonaliśmy tor przeszkód, uzyskaliśmy najwięcej punktów za test i plakat. W klasyfikacji indywidualnej również odnieśliśmy sukces. Krzysztof zajął miejsce I, a Darek II. Uczniów do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny.
Fotoreportaż dostępny w galerii.
Wyniki dostępne - tutaj

11.12.2008
Szkolny etap konkursu przedmiotowego z matematyki, w którym wzięło udział 19 uczniów z klas II i III. Test najlepiej napisali: Wiktor Bukowski (kl. II b), Marek Dąbrowski oraz Paweł Grzywiński (kl. III b). Niestety nikt nie uzyskał wymaganej liczby punktów, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego konkursu.

10.12.2008
Szkolny etap wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii.
Test pisało 11 uczniów klas III. Zwyciężyła Monika Dobrzeniecka z klasy IIIa.
Niestety nikomu nie udało się zdobyć minimum, które uprawniałoby do udziału w rejonowym szczeblu konkursu.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.12.2008
Na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się podsumowanie konkursu Drugie życie elektrośmieci. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w stylowej sali pałacu Tyszkiewiczów. W trakcie spotkania głos zabrała pani dr Anna Kalinowska, znana autorka wielu publikacji o treściach ekologicznych min. "Ekologia - wybór przyszłości". Nie zabrakło również przedstawicieli EPR Polskiej Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA - pana dyrektora generalnego Janusza Ostapiuka. Okazało się, że pan dyrektor doskonale zna nasze przepiękne tereny drumlin zbójeńskich. Otrzymaliśmy wiele cennych nagród i zebraliśmy wiele pochwał.
Po uroczystości zwiedzaliśmy osobliwości Starego Miasta.
Wyjazd w całości sponsorował Urząd Gminy w Zbójnie.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

05.12.2008
W naszej szkole odbył się KONKURS PRZYRODNICZY dla klas drugich. Miał on formę mini-teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje wiadomości z dwóch dziedzin: chemii i geografii.
Pierwsze miejsce zdobyła ANITA WILCZYŃSKA, drugie WIKTOR BUKOWSKI, a trzecie DARIA KRZESZEWSKA.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

01.12.2008
Ogłoszono końcowe wyniki ogólnopolskiego konkursu Drugie życie elektrośmieci.
1 miejsce: Załoga Kapitana Planety - Gniezno - 1446,32 pkt
2 miejsce: Drumlinka - Zbójno - 1427,32 pkt
3 miejsce: ElectroSecurity - Krzemień - 1303,97 pkt
4 miejsce: Promieniści - Warszawa - 1183,02 pkt
Nasz zespół zwyciężył w III i IV etapie tego konkursu.
8 grudnia wybieramy się na Uniwersytet Warszawski, na konferencję podsumowującą i rozdanie nagród.

27.11.2008
Spektaklem przygotowanym przez uczniów naszego gimnazjum zakończyliśmy Program działań profilaktycznych poświęconych problematyce palenia tytoniu i problemów z nim związanych. Na spektaklu obecna była pani Anna Łęcka - kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu oraz pani Helena Melerska, która w golubskim Sanepidzie zajmuje sie między innymi profilaktyką uzależnień i promowaniem zdrowego stylu życia. Po spektaklu, na którym gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zbójnie, pani kierownik wygłosiła krótki wykład na temat szkodliwości palenia tytoniu.
Uroczystość przygotowały panie Ewa Budna i Renata Kosowska.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

13.11.2008
Pojechaliśmy do toruńskiego Planetarium im. Władysława Dziewulskiego. Uczniowie obejrzeli seans astronomiczny Osiem Planet?, przedstawiający najważniejsze informacje o planetach Układu Słonecznego, począwszy od Merkurego aż po ... No właśnie, Neptuna czy Plutona? Znak zapytania w tytule to nie przypadek. Nowa definicja planet jest prosta i oczywista, ale wywołuje kontrowersje nie tylko wśród astronomów. Dlatego też poznaliśmy głosy w tej dyskusji. Natomiast w Sali Orbitarium uczniowie mieli możliwość sterowania urządzeniami modelu sondy kosmicznej Cassini, tylko o połowę mniejszej od oryginalnej, która cały czas pracuje na orbicie Saturna. Do dyspozycji odwiedzających w Sali Orbitarium znajduje się także zestaw urządzeń i modeli, które ilustrują powszechne zjawiska występujące we Wszechświecie, np.: atmosfery planet, zorze polarne, model tornada, opóźnienie sygnału, transmisja sygnału, spłaszczenie planet, ciężar przedmiotów.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.10.2008
Uczniowie naszego gimnazjum, w ramach II Powiatowych Dni Fizyki w Nadrożu, obejrzeli pokazy zaprezentowane przez fizyków UMK. Dni Fizyki, mające charakter mini-festiwalu nauki, zostały przygotowane wspólnie z Zespołem Szkół nr 4 w Nadrożu. Program Dni obejmował m.in. pokaz z zakresu elektromagnetyzmu i prezentację Światło i dźwięki przygotowane przez pracowników Instytutu Fizyki. W imprezie uczestniczyli również studenci z Koła Naukowego Instytutu Fizyki, którzy zaprezentowali pokaz Kwarki i struny. Uczniowie obejrzeli także film "Największe odkrycia naukowe w dziedzinie fizyki" i zapoznali się z oprogramowaniem komputerowym do nauczania fizyki i astronomii.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

29.10.2008
Sosna poświęcona przez papieża Benedykta XVI znalazła swoje miejsce na honorowym miejscu przed szkołą. Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego posadzili drzewko. Wszyscy będziemy o nie dbali i obserwowali jak rośnie.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

23.10.2008
10 uczniów klas II brało udział w polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Bóbr zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firmę VULCAN z Wrocławia. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Test składający się z 27 pytań najlepiej napisali: Damian Słowikowski, Paweł Zieliński, Dominik Burkwicz i Wiktor Bukowski. Oficjalne wyniki konkursu i lista osób nagrodzonych będą ogłoszone w terminie dwóch miesięcy. Uczniów do konkursu przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

22.10.2008
Naszą szkołę odwiedził sekretarz Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń, pan Andrzej Ramlau.
Głównym celem wizyty było przekazanie naszej szkole sadzonki sosny taborskiej, która została wyhodowana w Nadleśnictwie Jabłonna z nasiona poświęconego 26 maja 2006 roku przez Ojca Świętego Benedykta XVI w czasie jego pielgrzymki do Polski. Jest to duże wyróżnienie dla naszego gimnazjum za dotychczasową działalność ekologiczną pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego.
W spotkaniu brał udział Wójt Gminy Zbójno, pan Grzegorz Tułodziecki.
Pan leśniczy opowiedział o pracy leśniczych oraz gospodarce leśnej w powiecie i kraju. Dał nam wskazówki jak posadzić i jak pielęgnować "papieską sosnę". Chwalił za podjęte inicjatywy oraz obiecał pomoc ze strony Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

22.10.2008
W ramach obchodów Święta Drzewa, uczniowie klasy III a dosadzali drzewka w naszym gimnazjalnym lasku. Posadziliśmy brzozy, buki, klony, dęby i jarzębinę. Sadzonki otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

21.10.2008
Przedstawicielki zespołu Drumlinka odwiedziły Zespół Szkół w Chrostkowie. Celem wizyty była promocja naszych działań w ramach konkursu "Drugie życie elektrośmieci". Przekazaliśmy szkole nasz plakat promocyjny, płytę z prezentacjami oraz naszą publikację z grami dydaktycznymi. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mile nas przyjmowali. Zadano nam wiele różnorodnych pytań dotyczących konkursu.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

13.10.2008
13 października 2008 roku zespół konkursowy Drumlinka wyruszył w promocyjną wyprawę do szkół z terenu naszej gminy. Odwiedziliśmy szkoły w Rużu, Działyniu, Klonowie i Zbójnie oraz przedszkola w Zbójnie i Działyniu. Na spotkaniach z młodszymi kolegami promowaliśmy działania proekologiczne dotyczące postępowania z zsee. Wszędzie nas mile przyjmowano, a przedszkolakom bardzo spodobała się gra ELEKTROPIOTRUŚ, którą otrzymali od nas w prezencie. Dla starszych przygotowaliśmy gry i zabawy dydaktyczne. Wszystkie te działania prowadzimy w ramach konkursu Drugie życie elektrośmieci. W naszym gimnazjum od 13 do 17 października prowadzimy zbiórkę zsee. Zachęcamy do udziału w naszej akcji, dla dobra nas ludzi i środowiska naturalnego.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

09.10.2008
W naszym gimnazjum odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

30.09.2008
Zespół zadaniowy Drumlinka wziął udział w posiedzeniu XVI sesji Rady Gminy Zbójno. Przedstawiliśmy radnym, sołtysom i władzom gminy nasze dotychczasowe działania w ogólnopolskim konkursie ph. "Drugie życie elektrośmieci".
Zebrani oklaskami docenili nasz wkład w edukację ekologiczną społeczności lokalnej.
Dla każdego sołectwa przygotowaliśmy plakaty informacyjne, zachęcaliśmy do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się w październiku.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

25.09.2008
Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Oborach.
W piękny, jesienny dzień postanowiliśmy wybrać sie do pobliskiego klasztoru.
Inicjatorkami pielgrzymki były panie Barbara Prądzyńska i Renata Kosowska.
Uczestnicy pielgrzymki na chwilę przed wymarszem, kliknij — tutaj.

19.09.2008
Sprzątanie Świata 2008.
Motywem przewodnim tegorocznej akcji było między innymi sprzątanie w lasach.
Uczniowie klasy III a pod opieką pani Ewy Budnej i pana Mariana Rutkowskiego postanowili uporządkować nasz gimnazjalny lasek.
Krótki fotoreportaż dostępny w galerii.

01.09.2008
Pojawiły się długo oczekiwane wyniki ogólnopolskiego konkursu "Drugie życie elektrośmieci". Podsumowano działania zespołów w trzech etapach.
W I etapie nasz zespół Drumlinka uplasował się na IV miejscu za zespołami z Gniezna, Krzemienia i Warszawy, zdobyliśmy 82 punkty. W drugim etapie wyprzedził nas tylko zespół z Gniezna, zdobyliśmy 357,32 punkty. W trzecim etapie okazaliśmy się najlepsi uzyskując 430 punktów. Po trzech etapach zostaliśmy sklasyfikowani na II miejscu za Gnieznem. Mamy do nich stratę 28 punktów. Od 14 września rusza czwarty ostatni etap. Jest o co walczyć, nagrodami są urządzenia elektroniczne.
Dokładne wyniki można prześledzić w zakładce "WYNIKI", klikając tutaj.
Zespołem DRUMLINKA, opiekuje sie pan Marian Rutkowski.

12.06.2008
Uroczyste zakończenie projektu NIE ĆPAM - NIE PIJĘ - CUDOWNIE ŻYJĘ.
Fotoreportaż dostępny galerii.
Informacja o projekcie dostępna tutaj.

06 - 08.06.2008
15 uczniów klasy III b wypoczywało na biwaku w Ośrodku Rekreacyjno - Wypoczynkowym "Sikorki" w Sikorzu. Uczniowie aktywnie spędzili czas wolny m.in. grając w piłkę siatkową i nożną, organizując ognisko i dyskotekę.
Uczestnikami opiekowali się panowie: Piotr Skonieczny i Marian Rutkowski.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

03.06.2008
Uczniowie naszego gimnazjum, w ramach projektu NIE ĆPAM - NIE PIJĘ - CUDOWNIE ŻYJĘ, odwiedzili szkoły podstawowe Gminy Zbójno, wystawiając w nich spektakl profilaktyczny oraz prezentację multimedialną.
Fotoreportaż dostępny galerii.

02.06.2008
2 czerwca w naszym gimnazjum, to Dzień Sportu Szkolnego. W tym roku obchodziliśmy go w połączeniu z programem TRZYMAJ FORMĘ PONAD NORMĘ.
Fotoreportaż dostępny galerii.

21.05.2008
Prezentujemy zdjęcia klasowe w roku szkolnym 2007/2008.

***Klasa I a *** Klasa I b *** Klasa II a ***Klasa II b ***Klasa II c ***
*** Klasa III a ***Klasa III b *** Klasa III c* **

17.05.2008
Trzej uczniowie naszej szkoły: Magdalena Dąbrowska, Marek Dąbrowski i Piotr Wiśniewski uczestniczyli w II Regionalnym Konkursie Historycznym pod hasłem "Jagiellonowie twórcy Rzeczypospolitej", zorganizowanym przez Gimnazjum w Zieleniu. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W części pierwszej wszyscy rozwiązali test, który wyłonił 8 najlepszych uczestników do drugiego etapu i wskazał najlepsze drużyny. Nasza reprezentantka - Magda Dąbrowska zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do drugiej części.. Natomiast drużynowo nasze gimnazjum zajęło II miejsce na równi z uczestnikami z Kowalewa Pomorskiego. Pokonaliśmy wiele szkół, mimo że zadania były naprawdę trudne. W drugim etapie należało rozwiązać krzyżówkę, udzielić odpowiedzi ustnych i wykonać pisemnie polecenia. Ostatecznie Magdalena Dąbrowska zajęła IV miejsce, ale trzeba podkreślić, że trzej pierwsi mieli jednakową liczbę punktów. Wszyscy miło spędziliśmy czas w gościnnym Zieleńcu nie tylko rywalizując, ale także oglądając pokazy rycerskie i widowisko słowno-muzyczne. Mogliśmy samodzielnie bić monety oraz strzelać z łuku i kuszy. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe monety. Warto było jechać! Wierzymy, że w przyszłym roku uda nam się powtórzyć sukces Magdy i całej drużyny. A może będzie jeszcze lepiej?
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Cieplińska.

12.05.2008
Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I MIEJSCE w Finale Wojewódzkim Konkursu Wiedzy Technicznej MŁODY TECHNIK II.
Szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksander Burkwicz, Bartłomiej Wiśniewski, Piotr Wiśniewski.
Uczniów do konkursu przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

09.05.2008
Rozpoczął się konkurs ogólnopolski ph. "Drugie Życie Elektrośmieci".
Głównym Organizatorem i Sponsorem Konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu (EPR) Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
Koordynatorem ogólnopolskiego internetowego konkursu "Drugie życie ZSEE" jest Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego.
Naszą szkołę reprezentuje zespół zadaniowy Drumlinka, składający się z uczniów klasy IIa. Opiekunem jest pan Marian Rutkowski.
Więcej na temat konkursu w zakładce Drumlinka. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony. Znajdziecie tam informacje na temat szkodliwości ZSEE i przebiegu konkursu. Konkurs będzie trwał do grudnia br. Obejrzyj zdjęcie zespołu zadaniowego.

05.05.2008
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w eliminacjach II stopnia Konkursu Wiedzy Technicznej MŁODY TECHNIK II.
Drużyna w składzie Aleksander Burkwicz, Bartłomiej Wiśniewski i Piotr Wiśniewski, zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
Uczniów do konkursu przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

05.05.2008
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Uroczysty apel przygotowała klasa III a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej.
Zdjęcia z apelu dostępne w galerii.

02.05.2008
Ogłoszono wyniki konkursu "Nauczyciel na +" organizowanego przez Reba Organizacja Odzysku S.A. z siedzibą w Warszawie. Konkurs adresowany był do szkolnych opiekunów zbiórki baterii współpracujących z Reba O. O. S.A. w ramach programu szkolnego
"Zbieraj baterie z Rebą modernizuj swoją szkołę." Celem jego było podsumowanie dotychczasowej działalności i nagrodzenie nauczycieli - koordynatorów zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych na podstawie przesłanych opracowań.
Na konkurs wpłynęło 67 prac, wśród nich komisja konkursowa wybrała laureatów w kategoriach prac indywidualnych i zespołowych.
Laureatami konkursu w kategorii prac indywidualnych są:

 1. Marian Rutkowski (Publiczne Gimnazjum w Zbójnie)
 2. Lidia Pilarz (Miejskie Przedszkole nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach)
 3. Beata Winiarska (Gimnazjum w Okonku)
 4. Bożena Rusin (Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich)
 5. Marian Milewczyk (Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie)
 6. Lidia Nawrocka (Szkoła Podstawowa w Konarzewie )
 7. Aleksandra Sulka - Dąbrowska (Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w Krakowie)
Więcej informacji o konkursie dostępne na stronie REBA O. O.

26.04.2008
Uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli pokazy chemiczne zaprezentowane przez Studenckie Koło Naukowe Chemików UMK w Toruniu. "Chemia w pokazach" to jedna z imprez
VIII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Pokazy są niezapomnianą podróżą po Świecie Nauki, przypominającą czary i magię, gdyż pełna jest wybuchów, dźwięku i kolorów.
Wyjazd zorganizowała pani Karolina Krzemińska.
Zdjęcia z pokazu dostępne w galerii.

26.04.2008
W gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Toruniu odbył się II interdyscyplinarny konkurs przyrodniczy pod hasłem "Człowiek, woda i przyroda".
Naszą szkołę reprezentowali:
Marta Cieplińska, Magdalena Dąbrowska, Aleksander Burkwicz i Bartłomiej Wiśniewski.
Najpierw uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania z przedmiotów przyrodniczych, po czym komisja sprawdzała ich prace. W trakcie obejrzeliśmy program słowno - muzyczny związany ze świętem Ziemi. 6 najlepszych zawodników wzięło udział w finałowej rozgrywce. Uczniowie wybierali pytania z czterech dziedzin (fizyka, chemia, biologia, geografia) i udzielali odpowiedzi. Do finału na drugim miejscu awansował Bartek, który po ciężkim boju utrzymał swoją doskonałą pozycję i otrzymał wiele cennych nagród. Wyróżniony został również Alek.
W konkursie obok naszej szkoły udział brali uczniowie szkół toruńskich. Do konkursu naszych zawodników przygotowali: pani Karolina Krzemińska i pan Marian Rutkowski.
Zdjęcia z konkursu dostępne w galerii.

24.04.2008
Dobiegł końca konkurs dla młodych inwestorów ph: "Z klasy do kasy".
Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie:
Aleksander Burkwicz, Bartłomiej Wiśniewski i Piotr Wiśniewski ukończył rywalizację na 64 miejscu w województwie (startowało 1200 komitetów) i 1540 w kraju (startowało ponad 20 tys. komitetów).

09.04.2008
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap
TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas trzecich:
Aleksander Burkwicz, Bartłomiej Wiśniewski, Mateusz Gołębiewski i Paweł Jachowski. Drużynowo zajęliśmy III miejsce.
Uczniów do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny.
Zdjęcia z turnieju dostępne w galerii.

02.04.2008
We Włocławku, odbył się rejonowy konkurs biologiczny pod hasłem:
"Ciąża bez alkoholu", organizowany przez KPCEN.
Naszą szkołę reprezentowały : Marta Cieplińska i Agata Markowska.
Uczennice uplasowały się w środku stawki.

27.03.2008
11 uczniów z klas pierwszych naszego gimnazjum zmagało się z zadaniami matematycznymi na konkursie "KANGUR".
O wynikach poinformujemy. Uczniów do konkursu przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

27.03.2008
Odbył się finał wojewódzki konkursu przedmiotowego z biologii ph.
"Odnawialne źródła energii". Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksander Burkwicz i Bartłomiej Wiśniewski.

27.03.2008
Mija trzeci tydzień konkursu "Z klasy do kasy".
Komitet inwestorów w składzie:
Aleksander Burkwicz, Bartłomiej Wiśniewski i Piotr Wiśniewski spisuje sie doskonale. Obecnie nasi finansiści zajmują 23 miejsce w województwie i 565 w Polsce. Startuje 20682 komitetów.
Inwestorami opiekuje sie pan Marian Rutkowski.

11.03.2008
Macierzyństwo darem i zadaniem kobiety, to tytuł regionalnej konferencji, która odbyła się 11 marca we Włocławku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a: Marta Cieplińska i Agata Markowska, pod opieką pana Mariana Rutkowskiego. Konferencja była przygotowaniem do udziału w konkursie biologicznym, który odbędzie się 2 kwietnia. Dziewczęta wysłuchały dwóch wykładów: Krzysztofa Liszcza nt. "Skutki zdrowotne i wychowawcze u dzieci, wywołane alkoholem etylowym, spożywanym przez matkę w czasie ciąży" oraz Pawła Króla "Profilaktyka zespołu FAS w nowoczesnym planowaniu rodziny" oraz obejrzały film edukacyjny o życiu rodzin, w których dorastają dzieci z FAS - "Wieczne dziecko".

10.03.2008
W ramach realizacji projektu międzyprzedmiotowego ph. " Tu będzie las" posadziliśmy nasz gimnazjalny lasek.
Dzięki uprzejmości Pana Wójta, Grzegorza Tułodzieckiego, który udostępnił nam działkę i sadzonki, mogliśmy zaprezentować nasze umiejętności w sadzeniu drzewek.
Posadziliśmy lipy, klony, brzozy, jawory i świerki. Teraz będziemy niecierpliwie czekać na efekty naszych działań, a jednocześnie otoczymy opieką nasz niewielki las.
W akcję zaangażowali się uczniowie klasy III a i III b.
Prace nadzorował pan Marian Rutkowski.
Zdjęcia z sadzenia lasu dostępne w galerii.

06.03.2008
Program artystyczny z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez uczniów klasy II c i III b,
pod kierunkiem panów:
Piotra Skoniecznego i Piotra Zarembskiego.
Zdjęcia z występu dostępne w galerii.

04.03.2008
Rozpoczął się ogólnopolski konkurs dla młodych inwestorów - "Z klasy do kasy."
I etap odbywa się niezależnie w każdym z 16 województw. Każdy komitet otrzymuje wirtualne 100 tys. zł. Dodatkowe wirtualne 50 tysięcy zł może wziąć w formie kredytu.
Przez kolejne 6 tygodni komitet inwestuje otrzymane pieniądze w akcje spółek WIG 20, obligacje Skarbu Państwa, fundusze inwestycyjne, złoto, waluty i lokaty bankowe, wypełniając formularz inwestycyjny na stronie internetowej konkursu.
Najlepsze inwestycje będą premiowane nagrodami finansowymi.
W naszej szkole powstał komitet złożony z uczniów klasy III b:
Aleksandra Burkwicza; Bartłomieja Wiśniewskiego i Piotra Wiśniewskiego.
Opiekunem inwestorów jest pan Marian Rutkowski.

01.03.2008
W toruńskim gimnazjum nr 3 odbyły się rejonowe eliminacje konkursu biologicznego.
Naszą szkołę reprezentowali laureaci konkursu szkolnego:
Aleksander Burkwicz i Bartłomiej Wiśniewski - obydwaj zakwalifikowali się do następnego etapu.
Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były odnawialne źródła energii.

28.02.2008
W Bydgoszczy odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiej olimpiady zdrowia.
Naszą szkołę reprezentował Bartłomiej Wiśniewski. Uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi dotyczącymi tematyki żywienia. Wymagana była znajomość witamin, makro i mikroelementów oraz ich wpływu na zdrowie człowieka, należało wykazać się również umiejętnością przeliczania kalorii.

21.02.2008
W naszym gimnazjum odbył się I powiatowy konkurs z języka angielskiego pod patronatem spółki POLANGLO, wyłącznego importera wydawnictwa Oxford University Press.
Na konkursie gościliśmy sympatycznych gimnazjalistów z Golubia-Dobrzynia.
Oto wyniki naszych uczniów:
Klasy pierwsze.
II miejsce - Bukowski Wiktor, III miejsce - Zieliński Paweł
Klasy drugie.
I miejsce - Skirzyńska Lidia
Klasy trzecie.
I miejsce - Kozłowski Sebastian, II miejsce - Dąbrowska Magdalena
GRATULUJEMY!!!
Zdjęcie uczestników dostępne tutaj.

luty 2008
Trwa konkurs plastyczny - "Strażak niesie pomoc".
Prace, które wpłynęły do tej pory można obejrzeć w galerii.

25.01.2008
25 stycznia Szkolne Koło Ekologiczne Drumlinka zorganizowało wycieczkę do parku w Zbójnie w ramach IV Zimowego Liczenia Ptaków w Parkach i Ogrodach.
Tej ogólnopolskiej akcji patronuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, z którym od lat współpracujemy. Naszym zadaniem była obserwacja i liczenie ptaków oraz przesłanie wyników do ogólnopolskiej bazy. W trakcie wycieczki zaobserwowaliśmy następujące gatunki: wróble, gawrony, sroki, sikorki, bażanty i gołębie. Relacje z naszej eskapady zamieściła również prasa - gazeta pomorska. Wędrując napotkaliśmy nietypowe wierzby, które jakby witały nas w swoich progach.
Zdjęcia z liczenia ptaków dostępne w galerii.
Członkowie SKE Drumlinka z opiekunem.

04.01.2008
I znów sukces - III miejsce w Polsce!!!
Na ogólnopolski konkurs plastyczny i literacki ogłoszony przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z okazji Europejskich Dni Ptaków wpłynęło ponad 500 prac od sympatyków ptaków z całej Polski. Dostarczone prace zachwyciły organizatorów ciekawym ujęciem tematu oraz różnorodnymi technikami wykonania. Siedmioosobowa komisja po długich naradach przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:
Laureaci konkursu plastycznego, kategoria powyżej 13 lat:
I miejsce: Artur Brandys - Pawłowice,
II miejsce: Natalia Spychała - Poznań,
III miejsce: MARTA CIEPLIŃSKA - ZBÓJNO.
Więcej informacji na stronie OTOP.

20.12.2007
Uczniowie naszego gimnazjum przedstawili "Jasełka" wprowadzające nas w atmosferę
Świąt Bożego Narodzenia.

Swoją obecnością zaszczycił nas proboszcz naszej parafii, ksiądz Wojciech Wiśniewski
oraz Wójt Gminy Zbójno, Pan Grzegorz Tułodziecki.
Uczniów do występu przygotowywały panie:
Barbara Prądzyńska i Renata Kosowska.
Zdjęcia z "Jasełek" dostępne są w galerii.

13.12.2007
Odbyły się szkolne eliminacje ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia.
Udział wzięło 27 uczniów z klas II i III.
W komisji konkursowej zasiadała pani doktor Danuta Brzoskowska, kierownik ośrodka zdrowia w Zbójnie. Uczniowie odpowiadali na 25 pytań. Troje uczniów zgromadziło identyczną liczbę punktów i konieczna była dogrywka, ponieważ w następnym etapie, (wojewódzkim) reprezentować nas może tylko jedna osoba.
Ostatecznie zwyciężył Bartłomiej Wiśniewski - klasa IIIb, przed Magdaleną Dąbrowską - klasa IIIb i Iloną Jurkiewicz - klasa IIc. Dziewczęta w dogrywce uzyskały ponownie taką samą liczbę punktów. Bartek będzie reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim.
Koordynatorem konkursu był Marian Rutkowski.
Zdjęcia z konkursu dostępne w galerii.

10.12.2007
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.
Zobacz szopkę wykonaną przez uczennicę klasy III a Katarzynę Wysocką, która okazała się najładniejszą i trafiła na etap wojewódzki do Przysieka. Szopka wykonana przez uczennice klasy II c zdobyła wyróżnienie.
Pozostałe zdjęcia szopek dostępne w galerii.

06.12.2007
Odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii.
Z testem zmagało się 9 uczniów z klas trzecich. Najlepszy wynik osiągnął Bartłomiej Wiśniewski, drugie miejsce zajął Aleksander Burkwicz a na trzecim uplasował się Sebastian Poniewierski. Bartek i Alek będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym.
Na zdjęciu uczestnicy konkursu.

27.11.2007
Kolejny dzień, kolejny sukces.
Tym razem chłopcy z klas trzecich: Aleksander Burkwicz, Bartłomiej Wiśniewski, Paweł Jachowski i Mateusz Gołębiewski doskonale zaprezentowali się na konkursie "Jestem bezpieczny i widoczny na drodze", który odbył się w Kowalewie Pomorskim. Indywidualnie nasz Olek był najlepszy, wprawiając gospodarzy w osłupienie, natomiast drużynowo zajęliśmy III miejsce.
Naszych chłopców do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny.
Obejrzyj zdjęcia z konkursu: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18.
W kategorii prac plastycznych też byliśmy najlepsi.
Zobacz prace, które powstały w naszej szkole z myślą o konkursie, to spośród nich wytypowano pracę na konkurs w Kowalewie: 1, 2, 3, 4, 5.

22.11.2007
Sukces naszych gimnazjalistów.
Uczennice naszego gimnazjum: Dorota Bolewska, Monika Piotrowska, Paulina Jachowska i Marta Cieplińska, zdobyły odpowiednio II miejsce, III miejsce i wyróżnienia w powiatowym konkursie "Jesień w lesie grzyby niesie". Obejrzyj dwie prace: praca 1, praca 2.

21.11.2007
Spektakl teatralny "Romeo i Julia"

12.11.2007
Uroczysty apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowany przez klasę II b.

07.11.2007
Konkurs wiedzy o naszej gminie pod tytułem: "Gmina Zbójno naszą małą Ojczyzną".
Konkurs zorganizowało działające w naszej szkole kółko historyczne, ktorego opiekunem jest pani Małgorzata Cieplińska. Fotoreportaż dostępny w galerii.

05.11.2007
Etap szkolny konkursu recytatorskiego poezji księdza Twardowskiego.
Konkurs odbył się pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej.

30.10.2007
Ekoanimator - edukacja ekologiczna w turystyce i rekreacji.
30 października, we Włocławku odbyła się ogólnopolska konferencja pt. "Ekoanimator - edukacja ekologiczna w turystyce i rekreacji".
Na konferencji, nasz nauczyciel Marian Rutkowski, przedstawił założenia programu "Tu będzie las", który realizujemy w gimnazjum. Obejrzyj zdjęcie - kliknij tutaj.

18.10.2007
Uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Fotoreportaż dostępny w galerii.

18.10.2007
Wielki, krajowy sukces naszej uczennicy Marty Cieplińskiej.
W konkursie WIEDZA zorganizowanym przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, trzy prace Marty zdobyły wyróżnienie. Oto one:

 1. Działania, które wpływają na poznanie gatunków chronionych w Polsce przez dzieci, młodzież i dorosłych.
  Praca. Recenzja.
 2. Najważniejsze czynniki w moim regionie przyczyniające się do zmian klimatu.
  Praca. Recenzja.
 3. Jaka przyszłość czeka ludzkość w kontekście postępujących zmian klimatycznych. Zaprezentuj obraz przyszłości.
  Praca. Recenzja.
Zdjęcie z wręczenia nagrody.

18.10.2007
"Młodzi głosują" w ramach programu realizowanego pod patronatem Centrum Edukacji Europejskiej. Fotoreportaż dostępny w galerii.

16.10.2007
Uroczysty apel z okazji rocznicy utworzenia KEN. Fotoreportaż dostępny w galerii.

12.10.2007
Święto drzewa. Fotoreportaż dostępny w galerii.

11.10.2007
Ślubowanie klas pierwszych. Zdjęcia ze ślubowania dostępne w galerii.

wrzesień 2007
Rusza program Expedition Inside Culture. Fotoreportaż dostępny w galerii.

03.09.2007
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008.

31.05.2007
Spotkanie z ekologią 2007 przygotowane przez klasy pierwsze i drugie.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

08.05.2007
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja - apel przygotowany przez klasę Ib.
Zdjęcia z apelu dostępne w galerii.

21.04.2007
Debata Orange dla Ziemi.
Nasza Drumlinka zaprezentowała się w Warszawie.
Przeczytaj krótki reportaż ze zdjęciami dostępny w formacie doc lub pdf.

04.04.2007
Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez klasy: II b i II a.
Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii.

08.03.2007
Uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę II b i I c.
Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii.

21.12.2006
Jasełka przygotowane przez klasy: IIIa, III b, II a i II b.
Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii.

14.11.2006
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez klasę IIIa.
Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii.