103 rocznica odzyskania niepodległości

W przededniu „Narodowego Święta Niepodległości” powróciliśmy pamięcią do naszej narodowej historii, roku 1918, w którym to nasi przodkowie po 123 latach niewoli odzyskali upragnioną wolność. Aby upamiętnić te wydarzenia uczniowie pod kierunkiem p. E. Dylewskiej i K. Mejgier przygotowali akademię, podczas której cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy i obejrzała krótki montaż słowno-muzyczny, ubogacony prezentacją scen walk z tego okresu oraz dokonań wielkich bohaterów. Fakty historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przybliżył w swoim wystąpieniu p. M. Dzikowski wyjaśniając także znaczenie patriotyzmu oraz symboli narodowych.

Po zakończeniu uroczystości delegacja szkoły złożyła kwiaty pod kamieniem – pomnikiem, który powstał na 100 lecie Niepodległości dla naszej Ojczyzny.