FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Archiwalne wpisy

 06.10.2019
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.
Dyrektor Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie informuje (Rozporządzenie MEN z 11 sierpnia 2017 r. oraz Karta Nauczyciela), iż dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 są następujące dni:
2 stycznia 2020 r.
3 stycznia 2020 r.
21 kwietnia 2020 r.
22 kwietnia 2020 r.
23 kwietnia 2020 r.
24 czerwca 2020 r.
25 czerwca 2020 r.

 02.09.2019
Uroczystości jubileuszowe.

„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze..” tymi słowami p. dyrektor Hanna Kułak rozpoczęła uroczystości obchodów 1 rocznicy nadania imienia i sztandaru szkole.
Radość Święta Szkoły dzielili z nami przybyli goście: p. Wójt Katarzyna Kukielska, Przewodniczący Rady Gminy p. Mieczysław Pankiewicz, radna R. G. p. Grażyna Stachowska, przedstawiciele Wojska Polskiego pułkownik rezerwy p. Lech Dąbrowski oraz sierżant WP p. Piotr Rzążewski. Licznie zebranych rodziców reprezentowała p. Aneta Gołębiewska. Pan Paweł Kowalski przedstawił rys historyczny szkoły, a były dyrektor p. Dariusz Kosowski przypomniał podjęte działania związane z wyborem patrona – Wojsko Polskie oraz z zakupem sztandaru. Uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Gumińskiej oraz p. Grażyny Waśkiewicz wykonali ciekawy montaż słowno-muzyczny. Recytacja wierszy ubogacona została pięknym śpiewem w wykonaniu uczennic. Oprawę muzyczną skomponowała p. Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.09.2019
8 Narodowe Czytanie.

Wzięła w nim udział cała społeczność uczniowska oraz przedstawiciele z Klubu Seniora.
Były czytane nowele: „Katarynka” B. Prusa oraz „Dym” H. Sienkiewicza. Fragmenty nowel czytali: p. Wójt Katarzyna Kukielska, dyrektor biblioteki p. Teresa Gołębiewska, przedstawiciele z Klubu Seniora, nauczyciele oraz uczniowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie z Gminną Publiczną Biblioteką w Zbójnie. Oprawę muzyczną wykonała p. Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.09.2019
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

Wszyscy uczniowie zgromadzili się aby powitać nowy rok szkolny. Uroczystość otworzyła nowo wybrana p. dyrektor Hanna Kułak, która życzyła wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Na uroczystości byli obecni: Wójt Gminy Zbójno p. Katarzyna Kukielska, Przewodniczący Rady Gminy Zbójno p. Mieczysław Pankiewicz, Sekretarz Gminy Zbójno p. Jacek Foksiński oraz liczni rodzice. Władze Gminy pożegnały ustępującego dyrektora p. Dariusza Kosowskiego i podziękowały mu za całokształt pracy włożony w kierowanie szkołą.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.06.2019

Trzeci raz z rzędu nasz (już) absolwent Michał Okruciński znalazł się w grupie autorów zwycięskich fotografii konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego „Przyroda województwa kujawsko – pomorskiego”. Wśród zwycięzców jest również pan Paweł Rzeszot. GRATULUJEMY!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.06.2019

Uczniowie ZS im. Wojska Polskiego w Zbójnie, brali aktywny udział w pikniku zorganizowanym przez LGD Dolina Drwęcy oraz ZS im. S. Żeromskiego w Działyniu. Uczennice: Julka, Sandra, Oliwia, Justyna i Klaudia wzruszyły swoim śpiewem zgromadzonych na boisku uczestników pikniku.
Uczniów do występu przygotowywała pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.06.2019
Pokazem umiejętności uczestników zajęć zakończył się kolejny rok zajęć Kid Fun Fit.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.06.2019

Zakończenie roku szkolnego, to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu szkoły, na której obecny jest sztandar szkoły wraz z asystą, dlatego też już od 8 rano przed naszą szkołą było bardzo uroczyście. Jak zwykle rozpoczęliśmy od przemarszu pocztu flagowego przy dźwiękach Marsza lotników. Następnie uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, w czasie, gdy nasza flaga państwowa dumnie wędruje ku górze masztu. 19 czerwca 2019 roku zapamiętamy nie tylko jako datę zakończenia kolejnego roku szkolnego, pożegnania ostatniego rocznika gimnazjalistów i pierwszego po przerwie rocznika ósmoklasistów, ale również pożegnania naszego pierwszego pocztu sztandarowego. Po rundzie honorowej w rytmie Marsza gen. Maczka, ustępujący poczet, zgodnie z ceremoniałem przekazał sztandar szkoły nowej asyście, w skład której weszli bardzo dobrze znani z licznych, znaczących sukcesów, uczniowie obecnej klasy siódmej. Wszystkie elementy związane z podniesieniem flagi państwowej, przekazaniem i wyprowadzeniem sztandaru, jak zwykle odbyły się przy dźwiękach odpowiednich sygnałów, począwszy od tremolo, poprzez hasło wojska polskiego, na Pieśni reprezentacyjnej wojska polskiego skończywszy. Na naszej uroczystości obecny był między innymi Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, brygadier Paweł Warlikowski. Pan Komendant wręczył nagrodę oraz dyplom naszemu uczniowi Pawłowi Wiśniewskiemu – laureatowi konkursu organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Wójta Gminy Zbójno, reprezentował pan Artur Dymek, który wręczył dyplomy naszym uczniom, potwierdzające przyznanie stypendium Wójta Gminy Zbójno za wyniki w nauce i sukcesy w konkursach kuratoryjnych, oraz cenne nagrody przyznane naszym uczniom za przepiękne zdjęcia wykonane przez nich na konkurs fotograficzny pod tytułem „Gmina Zbójno w obiektywie” zorganizowanym przez Wójta Gminy Zbójno.
Czwórka uczniów w obecności swoich rodziców odebrała statuetki, potwierdzające przyznanie im przez radę pedagogiczną następujących, zaszczytnych tytułów:
Wiktoria Szawłowska – Najlepszy Absolwent Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zbójnie w roku szkolnym 2018/2019;
Katarzyna Zglinicka – Najlepszy Absolwent Publicznego Gimnazjum w Zbójnie w roku szkolnym 2018/2019, a zarazem Najlepszy Absolwent Zespołu Szkól im. Wojska Polskiego w Zbójnie w roku szkolnym 2018/2019;
Michał Okruciński – Najlepszy Absolwent w historii Publicznego Gimnazjum w Zbójnie;
Eliza Rabażyńska – Najbardziej utytułowana zawodniczka szkółki kolarskiej Cyklista Zbójno.
Rodzice powyżej wymienionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Nie zapomnieliśmy również o nauczycielach i uczniach szkoły w Zbójnie, którzy już „odeszli na wieczną lekcję”. Dla nich w czasie uroczystości zapaliliśmy symboliczny znicz przed naszym kamieniem-pomnikiem. Dziękujemy wszystkim rodzicom i gościom za udział w naszej uroczystości.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.06.2019
Pożegnalne, wspólne spotkanie absolwentów klasy ósmej, nauczycieli, rodziców oraz pracowników obsługi, zorganizowane przez Radę Rodziców.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.06.2019
Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali się w występie kończącym pierwszy etap edukacyjny.
Uczniów do występu przygotowywała pani Wioletta Grzywińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 17.06.2019
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Gmina Zbójno w obiektywie”. Pełne wyniki po kliknięciu na zdjęcie.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.06.2019
Piesza pielgrzymka uczniów do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach
Pielgrzymkę zorganizowała pani Alicja Wyborska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.06.2019
Klasa ósma razem z wychowawczynią, panią Emilią Dylewską wybrała się na wycieczkę klasową do Torunia. Byli w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznali recepturę pieczenia pierników, a także mieli okazję sami upiec pierniki. Po krótkim spacerze nad Wisłą, udali się do kina na film „Avengers: Koniec gry”. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Jump Arenie.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.06.2019
Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Bydgoszczy w „Family Parku”. Pomimo upałów wszyscy świetnie się bawili, było mnóstwo atrakcji oraz wiele ciekawostek w gabinecie Profesora Ciekawskiego. Wycieczkę zorganizowała pani Elżbieta Michałowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.06.2019
Pożegnanie z filharmonią w roku szkolnym 2018/2019.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.06.2019
Uczniowie klas I-III byli uczestnikami wycieczki turystyczno-krajoznawczej do Płocka. W bogatym programie wyjazdu znalazł się między innymi spektakl PINOKIO w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego oraz wizyta w zoo. Wycieczkę zorganizowały panie: Wioletta Grzywińska, Renata Kosowska, Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.06.2019
Uczestniczyliśmy w konkursie piosenki „You Can Sing: w Klonowie. Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii klas 5-6
I miejsce – Julia Tomaszewska
II miejsce – Oliwia Pankowska
W kategorii klas 7-8
II miejsce – Sandra Tułodziecka
III miejsce – Kornelia Skoczyk.
Uczennice do konkursu przygotowywały panie: Emilia Dylewska, Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05-06.06.2019
Byliśmy na wycieczce w Gdańsku, gdzie odwiedziliśmy Neptuna, potem pojechaliśmy na Westerplatte. Po południu pojechaliśmy na Hel – odwiedziliśmy fokarium oraz wspięliśmy się na latarnię morską. Później spacerowaliśmy po molo w Juracie. Nocowaliśmy w Jastrzębiej Górze. Drugiego dnia obejrzeliśmy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, port rybacki we Władysławowie, skąd poszliśmy na plażę (trzeba było przecież zanurzyć stopy w Bałtyku), następnie pojechaliśmy do Ocean Parku, stamtąd zmęczeni i zadowoleni ruszyliśmy w drogę do domu. Opiekunami wycieczki byli: pan Grzegorz Brzeziński, pani Emila Dylewska, pani Renata Gumińska i pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.06.2019
Dzieci z przedszkola dzięki uprzejmości Państwa Dominiki i Wojciecha Grudzień odwiedziły fermę szynszyli. Przedszkolaki usłyszały wiele informacji o hodowli tych zwierząt jak, również wiele ciekawostek weterynaryjno-zootechnicznych. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie z szynszylą oraz pogłaskać znanego już dzieciom „Leniucha”. Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy!!!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.06.2019
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób i instytucji, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości, oraz zaszczyciły nas swą obecnością w trakcie naszego, wspólnego Pikniku Rodzinno-Strażackiego. Szczególne podziękowania dla niezawodnych druhów z OSP w Zbójnie, którzy przygotowali pokaz swych umiejętności w zakresie ratownictwa. Fotorelacja w zakładce „facebook”

 31.05.2019
W indywidualnych zawodach lekkoatletycznych, nasz uczeń Radosław Rakoczy, w skoku w dal zajął V miejsce w województwie. Brawo!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30-31.05.2019
W naszej szkole odbyło się szkolenie informatyczne „Rodzic w Internecie”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.05.2019
Dla uczniów klas I- IV panie Renata Gumińska, Wioletta Grzywińska, Renata Kosowska oraz Marzena Sulkowska przygotowały konkurs czytelniczy. Wzięło w nim udział dwanaście osób. Dzieci podzielone były na dwie kategorie – klasy I – II oraz III – IV. W kategorii młodszej zwyciężyła Daria Urbańska, drugie miejsce zajęła Nadia Sieklicka, trzeci był Szymon Dobrzeniecki. Wśród uczniów klas III – IV najlepszy okazał się Jan Predenkiewicz, druga była Martyna Rzeszot, miejsce na podium zajął też Paweł Wiśniewski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.05.2019
Czytelnicze pasje przygotowały dziewczęta z klasy III a gimnazjum – Ola i Kasia. Dziewczyny opowiadały o powieściach dla młodzieży. Kasia mówiła o utworze „Jutro” Johna Marsdena, Ola opowiadała o dwóch książkach – „Blue” Danielle Steel oraz „Niebo na własność” Lucka Allnutta.
Cykl spotkań z książką odbywa się pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.01.2019
Na konto WOŚP przekazaliśmy razem ze wszystkich szkół naszej gminy 26 551,09 zł. Brawo My!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.01.2018
Na konto WOŚP przekazaliśmy 20 324,75 zł. Brawo My!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.01.2018
Zajęcia ZUMBY prowadzi instruktorka pani Katarzyna Sumińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.01.2018
Na sesji Rady Gminy Zbójno, pan Lech Dąbrowski, radny Rady Gminy Zbójno, przekazał dyrektorowi Zespołu Szkół w Zbójnie szablę wz.1917 z przeznaczeniem na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytację tego i innych darów od sponsorów na rzecz WOŚP, zaplanowano w naszej szkole na 14 stycznia 2018 r. około godziny 18:00. Pan Dąbrowski jest emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. Gminny sztab WOŚP serdecznie dziękuje Panu Dąbrowskiemu za ten dar.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.12.2017
harcerze z naszej 16 Drużyny Starszoharcerskiej „Wilki” im. Szarych Szeregów przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju, które w imieniu Wójta Gminy Zbójno odebrał Sekretarz Gminy pan Jacek Foksiński. Jest ono symbolem miłości, nadziei, jedności i pokoju. W tym roku drodze światełka po Polsce towarzyszy hasło „W Tobie jest światło”. Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Od tego czasu przekazanie Światła odbywa się na przemian na Słowacji i w Polsce. Z pomocą harcerek i harcerzy dociera do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Na Polsce nie kończy się droga betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii. Naszymi harcerzami opiekuje się pan Grzegorz Brzeziński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.12.2017
Miłą niespodziankę sprawili dziśœ wychowankowie naszego przedszkola, którzy odwiedzili Urząd Gminy Zbójno, Bank Spółdzielczy, Ośrodek Zdrowia, Aptekę, Sklepy Spożywcze. Dzieci złożyły życzenia świąteczne, wręczyli bożonarodzeniowe stroiki i zaśpiewali kolędy. W wizycie uczestniczyły trzy grupy przedszkolaków. Spotkanie stało się okazją do rozmowy o wymarzonych prezentach oraz do wykonania pamiątkowego zdjęcia. W trakcie wizyty z naszymi przedszkolakami były wychowawczynie: pani Magdalena Zglenicka, pani Elżbieta Michałowska, pani Krystyna Zaborowska. Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.12.2017
Gościliśmy seniorów z terenu naszej gminy na Spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Wójta Gminy Zbójno oraz Gminny O&$347rodek Pomocy Społecznej. Uczniowie naszej szkoły pięknymi Jasełkami wprowadzili wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Uczniów do występu przygotowywała pani Alicja Wyborska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.12.2017
W Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Julia Tomaszewska z klasy IV b. Uczennica zaśpiewała kolędę „Złota Jerozolima”. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Mejgier i pani Alicja Wyborska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.12.2017
Zakończenie 20 godzinnych warsztatów pod tytułem „Szkoła dla rodziców” realizowanych w naszej szkole od 26.10.2017 r. do 14.12.2017 r. w ramach kampanii społecznej „Świadome Rodzicielstwo = Szczęśliwe Dzieciństwo” Jedna z trenerek prowadzących zajęcia była nasza pani pedagog Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.12.2017
Członkowie sztabu WOŚP wybrali się osobiście do fundacji Jerzego Owsiaka aby pozyskać gadżety, które następnie zostaną sprzedane i poddane licytacji podczas styczniowego finału akcji. Jurek Owsiak to świetny człowiek z ogromnym sercem, ale również wielkim poczuciem humoru. Ta godzina spędzona w fundacji dała nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.12.2017
W Szkole Podstawowej w Klonowie odbyła się VII edycja Konkursu Śpiewu Kolęd i Pastorałek „Leć Kolędo w Świat”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Tomaszewska kl. IV B i Sandra Tułodziecka kl. VI. Dziewczyny zaśpiewały pięknie zdobywając odpowiednio w swojej kategorii wiekowej: Julia I miejsce i Sandra III miejsce. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Mejgier i pani Alicja Wyborska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 09.12.2017
Na terenie naszej szkoły odbyły się Rodzinne Mikołajki połączone z I Biegiem Mikołajkowym. Punktualnie o godzinie 13:00 na boisku zebrały się dzieci w czerwonych czapkach, aby uczestniczyć w biegu. Każdy uczestnik otrzymał czapkę Mikołaja i pamiątkowy medal, a trzy pierwsze osoby w swojej kategorii dodatkowe upominki. Po biegu na wszystkich czekała ciepła herbata. Następnie dzieci wraz z rodzicami brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których można było stworzyć oryginalne bombki choinkowe. Towarzyszył im również Mikołaj, który wszystkim – małym i dużym rozdawał cukierki. Podczas przerw w pracach plastycznych najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i placu zabaw, a potem wraz z rodzicami zrobić zdjęcie w fotobudce. Osoby lubiące śpiewać mogły również zaprezentować swój talent w świątecznym karaoke.
Imprezę prowadził pan Marek Dzikowski z panią Katarzyną Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 08.12.2017
W tym roku choinkę na korytarzu dolnym stroili uczniowie kl. III pod opieką pani Magdaleny Judyckiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.12.2017
Uczestniczyliśmy w IV Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego organizowanym przez Zespół Szkół Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu.
Nasze wyniki:
I miejsce – Katarzyna Zglinicka (kategoria szkół gimnazjalnych).
III miejsce – Eliza Rabażyńska (kategoria szkół podstawowych).
Sportowcami opiekował się pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.12.2017
Do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klasy pierwszej przybyli goście: Sekretarz Gminy Zbójno – pan Jacek Foksiński, Kierownik Wydziału Edukacji – pani Joanna Krzeszewska, oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu – starszy sierżant Piotr Sipak i młodszy aspirant Dariusz Krzemiński. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do noszenia odblasków nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Pierwszoklasiści i dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymali odblaski z logo promocyjnym Gminy Zbójno, które ufundował Urząd Gminy Zbójno.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.12.2017
Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Znani ludzie czytają dzieciom”. Dzisiaj bajki uczniom klas I-III Zespołu Szkół w Zbójnie czytał i słodyczami obdarował pan Lech Dąbrowski – radny Rady Gminy Zbójno. Razem z uczniami bajek słuchała pani Wioletta Grzywińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.12.2017
W szkole zorganizowaliśmy Mikołajkowy Turniej Unihokeja dla klas I – III. Organizatorami turnieju byli państwo: Wioletta Grzywińska. Magdalena Judycka, Marzena Sulkowska, Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.12.2017
Tradycyjnie, 6 grudnia do dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego, uczniów kl. I – VII i kl. II i III gimnazjum przybył Święty Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Wszystkich obdarował wspaniałymi upominkami. Worek Świętego napełniła oczywiście niezawodna Rada Rodziców.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.12.2017
W tym roku choinkę na korytarzu szkolnym ubierali uczniowie kl. III pod opieką pani Magdaleny Judyckiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.12.2017
Grupa 3-4 latków oraz dzieci z przedszkola brały udział w doświadczeniach z dziedziny fizyki oraz chemii, które prowadził doktorant z UMK w Toruniu. Zajęcia zorganizowała pani Magdalena Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.12.2017
Michał Okruciński jednym z laureatów Konkursu fotograficznego, którego zwieńczeniem było wydanie albumu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim” – edycja 2017.
Opiekunem naukowym Michała jest pan Paweł Kowalski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.12.2017
Drugi raz z rzędu nasz uczeń Michał Okruciński został stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.
Opiekunem naukowym Michała jest pan Paweł Kowalski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.12.2017
Nasze pierwszaki w okresie od 1 do 22 grudnia uczestniczyły w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Pomorską NAJSYMPATYCZNIEJSZE PIERWSZAKI 2017.
Pierwszakami opiekuje się pani Marzena Sukowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.11.2017
Od 30 października w ramach kampanii społecznej „Świadome Rodzicielstwo = Szczęśliwe Dzieciństwo” w Zespole Szkół w Zbójnie odbywały się cykliczne zajęcia warsztatowe doskonalące umiejętności wychowawcze rodziców w ramach „Szkoły dla Rodziców”. Zajęcia przeznaczone były dla rodziców mieszkających na terenie Gminy Zbójno oraz dla rodziców, których dzieci uczęszczają do szkół na terenie Gminy Zbójno. Głównym celem programu „Szkoły dla rodziców” jest dostarczenie wiedzy i umiejętności wspomagających świadome wychowanie swoich dzieci. Szkolenie prowadziły panie Edyta Urbańska i Estera Rutkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.11.2017
Zorganizowaliśmy Szkolne Andrzejki, których głównym organizatorem była Rada Rodziców.
W organizację imprezy włączyły się również panie Elżbieta Michałowska i Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.11.2017
W naszej szkole odbyła się LII sesja Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego V kadencji.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.11.2017
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Idzie jesień przez park” zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną pod patronatem Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu. Uczennice klasy VI – Lena Ciećwierz i Sandra Tułodziecka reprezentowały naszą szkołę. Przygotowały wiersze K.K. Baczyńskiego „Jesień pragnień” i J. Brzechwy „Jesień””. Obie dziewczyny zaprezentowały się wspaniale. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Sandra Tułodziecka – gratulujemy.
Uczennice do konkursu przygotowywała pani Grażyna Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.11.2017
w Szkole Podstawowej w Klonowie odbył się konkurs dla uczniów klas trzecich pod tytułem „Bezpieczeństwo na drodze i w ruchu drogowym”. Gośćmi specjalnymi, a zarazem członkami jury, byli: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu – p. Krzysztof Smoliński oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie – p. Michał Krupka. Zespół Szkół w Zbójnie reprezentowali uczniowie: Amelia Mężykowska, Martyna Rzeszot, Bartosz Gołębiewski. Za udział w konkursie szkoła otrzymała dyplom oraz grę dydaktyczną.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Magdalena Judycka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 27.11.2017
Nasi najmłodsi aktorzy przygotowali spektakl profilaktyczny w ramach realizowanego przez szkołę projektu profilaktycznego „Nie pal przy mnie proszę”. Wielkie brawa dla nich za występ i ich wspaniałych rodziców za przygotowanie strojów!!! Spektaklem zachwycona była zarówno pani Iwona Malinowska – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu, jak i pani Helena Melerska – starszy inspektor do spraw higieny.
Nad przygotowaniami uczniów oraz ich występem czuwały panie: Wioletta Grzywińska. Magdalena Judycka, Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.11.2017
Uczniowie kl. I – III obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Były zabawy z misiami, piosenki, zadania misia i kolorowanie obrazków z głównym bohaterem. W tym dniu była nauka poprzez zabawę, bo pluszowy miś jest kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć i antidotum na nocne koszmary. Polecamy wszystkim zapoznanie się z genezą tego święta, jest niezwykła.
Dzień Pluszowego Misia zorganizowały panie: Wioletta Grzywińska. Magdalena Judycka, Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.11.2017
Uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej ukończyli zajęcia w ramach 2 edycji programu „Umiem pływać”.
W trakcie przejazdów na zajęcia uczniami opiekowała się pani Ewa Budna-Łojko.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.11.2017
Odbył się u nas I Gminny Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza. Wzięło w nim udział dziewięcioro uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV – Vi oraz klasy VII i gimnazjum. W kategorii klas IV – VI komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Dominice Stacherskiej uczennicy klasy V Zespołu Szkół w Zbójnie oraz dwa drugie miejsca Weronice Dankowskiej z klasy IV a i Wiktorii Urbańskiej z klasy V – obie z ZS w Zbójnie. W kategorii klas VII oraz gimnazjum komisja przyznała dwa pierwsze miejsca: dla Natalii Brzezińskiej z klasy VII Szkoły Podstawowej w Rużu i Karoliny Sawickiej z klasy gimnazjalnej III B funkcjonującej w Zespole Szkół w Zbójnie. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Charchut z klasy II A gimnazjum. Trzecie miejsce przypadło uczniowi klasy III B – Dawidowi Melkowskiemu. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: dla Kingi Błaszkiewicz, uczennicy VII klasy Szkoły Podstawowej w Rużu oraz Kamili Błaszkiewicz uczennicy klasy II B gimnazjum.
Konkurs zorganizowały panie: Renata Gumińska. Ewa Rakoczy, Grażyna Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.11.2017
Listopad – za oknem szaro i ponuro, a my nagle przenosimy się do zaczarowanego świata książek. Poznajemy ciekawe miejsca i niezwykłe przygody bohaterów literackich, o których tak wspaniale opowiadali uczniowie klas trzecich w ramach szkolnego projektu „Moje czytelnicze pasje”.
Inicjatorką i opiekunką projektu jest pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.11.2017
Dwie nasze uczennice, Sandra Tułodziecka z klasy VI SP oraz Justyna Jachowska z klasy II GIM, uczestniczyły w Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej „Cecyliada 2017”, który odbył się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Płocku.
Uczniów do występu przygotowywały panie Katarzyna Mejgier i Alicja Wyborska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.11.2017
Nauczyciele z Zespołu Szkół w Działyniu, Szkoły Podstawowej w Klonowie, Szkoły Podstawowej w Rużu i Zespołu Szkół w Zbójnie, spędzili sobotę na szkoleniu dotyczącym działalności wychowawczo-profilaktycznej szkoły. Szkolenie zorganizowano w Zespole Szkół w Zbójnie w ramach XVIII edycji Wojewódzkich Zadań Edukacyjnych Kuratorium Oświaty.
Prowadzącą szkolenie była pani Aleksandra Plec z Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.11.2017
Na naszym kompleksie ORLIK odbył się Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Zbójno.
NASZE WYNIKI:
Klasyfikacja drużynowa:
1 m – Zespół Szkół w Zbójnie
2 m – Szkoła Podstawowa w Węgiersku
3 m – Zespół Szkół w Działyniu

Kat. wiekowa 2007/2008 – dziewczęta
2 m – Michalina Rzeszot – Zespół Szkół w Zbójnie
3 m – Julia Tomaszewska – Zespół Szkół w Zbójnie

Kat. wiekowa 2007/2008 – chłopcy
1 m – Mateusz Gołębiewski – Zespół Szkół w Zbójnie

Kat. wiekowa 2005/2006 – dziewczęta
2 m – Lena Ciećwierz – Zespół Szkół w Zbójnie

Kat. wiekowa 2005/2006 – chłopcy
2 m – Krystian Dąbrowski – Zespół Szkół w Zbójnie
Organizatorem wyścigu z ramienia naszej szkoły oraz sędzią głównym zawodów był pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.11.2017
Uczestniczyliśmy w gminnej uroczystości w okazji Narodowego Święta Niepodległości. W konkursie pieśni patriotycznej, nasze dziewczęta w swoich kategoriach wiekowych zajęły odpowiednio:
Oliwia Rykaczewska – I miejsce,
Sandra Tułodziecka – II miejsce.
Uczennice do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.11.2017
W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczniów do apelu przygotowywały panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.11.2017
W Urzędzie Gminy Zbójno odbył się Konkurs telefoniczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu odpowiadając prawidłowo na 3 pytania dotyczące historii odzyskania przez Polskę niepodległości mieli możliwość wygrania flagi Polski wraz z drzewcem. Zwycięzcy to:
1. Katarzyna Mirowska
2. Dawid Melkowski
3. Paweł Dobrzeniecki
4. Sławomir Okruciński
5. Wiktoria Dankowska
6. Józef Zaborny
7. Marcin Ostrycharz
8. Jakub Buczkowski
9. Julia Mężykowska
10. Bożena Olszewska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy – większość to NASI!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 08.11.2017
Już od dwóch lat, 8 listopada w naszej szkole realizujemy projekt Śniadanie Daje Moc. W Europie dzień ten obchodzony jest jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nauczyciele przekazali swoim wychowankom cenne informacje dotyczące 12 zasad zdrowego żywienia oraz jego roli w prawidłowym rozwoju młodego organizmu. Podczas śniadaniowego święta uczniowie samodzielnie przygotowywali kanapki, które wspólnie skonsumowali podczas drugiego śniadania. Jak wiadomo, śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dzień ten bardzo się podobał i wszyscy byli zgodni, że „Śniadanie daje moc”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.10.2017
Nasze mistrzynie kolarskie – Eliza Rabażyńska i Karolina Dominiak z trenerem panem Wiesławem Młodziankiewiczem w Programie Dzień Dobry TVN.

Zapis programu – kliknij TUTAJ.

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 17.10.2017
Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Marzeną Sulkowską odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbójnie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek pt. „Mały czerwony kogucik” i „Dumna żaba”, które przeczytała pani Teresa Gołębiewska, kierownik biblioteki. Na zakończenie mali słuchacze otrzymali słodki poczęstunek.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 17.10.2017
Wspólny obiad nauczycieli i pracowników obsługi z Radą Rodziców z okazji Dnia Nauczyciela.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.10.2017
Akademia z okazji 224 Rocznicy Utworzenia Komisji Edukacji Narodowej z udziałem ks. proboszcza Henryka Zagórowicza oraz rodziców naszych uczniów. Do występu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Wyborskiej Alicji i Zaborowskiej Krystyny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.10.2017
Uroczystość z okazji ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Bohaterowie uroczystości pod kierunkiem pani Marzeny Sulkowskiej przygotowali część artystyczną pt. „Jestem uczniem”. Tradycyjnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i od tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Zbójnie. W obecności grona pedagogicznego, rodziców, zaproszonych gości i społeczności szkolnej obiecali, że będą godnie reprezentować dobre imię szkoły, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, okazywać szacunek nauczycielom, rodzicom oraz koleżankom i kolegom. Następnie odbyło się „pasowanie” na ucznia, którego dokonał Dyrektor szkoły – p. Dariusz Kosowski przez dotknięcie „magicznym ołówkiem”. Nowo pasowani uczniowie otrzymali upominki od: wychowawczyni, swoich kolegów i koleżanek z klasy drugiej, samorządu uczniowskiego, Rady Rodziców oraz pani Katarzyny Kukielskiej – Wójta Gminy Zbójno. Po części artystycznej uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią, dyrektorem, rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.10.2017
Spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, st. kpt. inż. Piotrem Kubackim, dotyczące przede wszystkim zagrożeń wynikających z warunków atmosferycznych i sposobów uchronienia się przed ich niekorzystnymi skutkami.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.10.2017
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. ks. F. K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się II Edycja Konkursu Pięknego Czytania dla klas trzecich szkół podstawowych pt. „Rzeka Wisła – Królowa Polskich Rzek”.
Zespół Szkół w Zbójnie reprezentowali uczniowie: Lena Pipczyńska oraz Filip Zawistowski. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Magdalena Judycka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.10.2017
Mistrzostwa powiatu golubsko-dobrzyńskiego w biegach przełajowych w kategorii gimnazjalnej.
I miejsce chłopcy, III miejsce dziewczęta.
Naszymi sportowcami opiekują się państwo:
Ewa Budna-Łojko, Marek Dzikowski, Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.09.2017
W naszej szkole zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych.
Nad wymową i stroną merytoryczną naszych prezentacji czuwali państwo:
Grzegorz Brzeziński, Emilia Dylewska, Daria Janowicz-Dziórlikowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.09.2017
Nasza Rada Rodziców w roku szkolnym 2017/2018.

 24.09.2017
Ogólnopolski Wyścig Kolarski Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych.
I miejsce – DOMINIAK Karolina.
II miejsce – RABAŻYŃSKA Eliza.
Nasze uczennice trenują pod kierunkiem pana Wiesława Młodziankiewicza.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.09.2017
W miejscowości Płonne gm. Radomin odbył się I Bieg Strażacki Płonne 2017. Organizatorem biegu była Ochotnicza Straż Pożarna Płonne. Uczestnikiem spotkania z Gminy Zbójno była Ochotnicza Straż Pożarna w Zbójnie, która zajęła I miejsce. Do drużyny należą nasi uczniowie i uczennice.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.09.2017
LIGA UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH. JAZDA DWÓJKAMI W KOLARSTWIE SZOSOWYM I miejsce nasze uczennice – DOMINIAK Karolina i RABAŻYŃSKA Eliza, trenujące w SZKÓŁCE KOLARSKIEJ CYKLISTA ZBÓJNO.
Nasze uczennice trenują pod kierunkiem pana Wiesława Młodziankiewicza.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.09.2017
W naszym Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowano Mistrzostwa Gminy Zbójno w Indywidualnych Biegach Przełajowych dla szkół podstawowych oraz gimnazjum.
Zawody miały na celu wyłonienie reprezentantów Gminy na zawody powiatowe.
Biegi przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Poniżej przedstawiamy najlepsze „piątki” poszczególnych biegów:
2008 i młodsi
– dziewczęta:
Karwaszewska Julia (SP Ruże)
Łęgowska Kinga (ZS Zbójno)
Celmer Zuzanna (ZS Działyń)
Mizikowska Karolina (SP Ruże)
Dankowska Weronika (ZS Zbójno)
– chłopcy:
Grochocki Jakub (ZS Działyń)
Rzepecki Krystian (SP Ruże)
Sitkowski Wiktor (ZS Zbójno)
Sieklicki Adrian (ZS Zbójno)
Pankiewicz Michał (SP Ruże)
2005 i młodsi
– dziewczęta:
Bejgier Karolina (SP Klonowo)
Bukowska Laura (SP Ruże)
Szatkowska Marta (ZS Działyń)
Rumińska Aleksandra (ZS Zbójno)
Buczkowska Maria (ZS Zbójno)
– chłopcy:
Skomra Krzysztof (SP Ruże)
Grabowski Paweł (SP Klonowo)
Pietrusiński Szymon (ZS Działyń)
Grabowski Piotr ( SP Klonowo)
Malinowski Miłosz (ZS Zbójno)
2002 – 2004
– dziewczęta:
Celmer Weronika (ZS Działyń)
Piotrowska Klaudia (ZS Działyń)
Młodziankiewicz Ewelina (ZS Zbójno)
Zglenicka Elżbieta (ZS Zbójno)
Zglenicka Magdalena (ZS Zbójno)
– chłopcy:
Arciszewski Adrian (ZS Zbójno)
Foss Bartłomiej (ZS Zbójno)
Dąbrowski Adrian (ZS Zbójno)
Malinowski Przemysław (ZS Zbójno)
Kwiatkowski Kacper (ZS Zbójno)
Naszymi sportowcami opiekują się państwo:
Ewa Budna-Łojko, Marek Dzikowski, Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.09.2017
W lasach Radzynka i Okonina odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla młodzieży szkolnej.
W ramach jubileuszowego XX Maratonu Trzeźwości uczniowie ośmiu szkół podstawowych i czterech gimnazjalnych uczestniczyli w zawodach pn. Bieg po Zdrowie. W kategorii szkół podstawowych udział wzięli uczniowie z Borzymina, Ostrowitego, Radomina, Radzynka, Trąbina, Ugoszcza, Wąpielska i Zbójna. Gimnazja reprezentowała młodzież z Ostrowitego, Radomina, Radzik Dużych oraz Zbójna. Pomimo atmosfery rywalizacji oraz współzawodnictwa, uczestnikom towarzyszył dobry humor i koleżeńska postawa.
Wśród zawodników szkół podstawowych najlepsi okazali się:
dziewczęta – 1. Ostrowite, 2. Wąpielsk, 3. Zbójno
chłopcy – 1. Borzymin, 2. Wąpielsk, 3. Ostrowite
Spośród gimnazjalistów na podium stanęli:
dziewczęta – 1. Zbójno, 2. Radziki Duże, 3. Ostrowite
chłopcy – 1. Zbójno, 2. Ostrowite, 3. Radziki Duże
W trakcie zawodów uczniów do walki dopingował pan wicedyrektor Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.09.2017
Uczestniczyliśmy w XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa.
Organizatorką pielgrzymki była pani Alicja Wyborska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.09.2017
Tegoroczna akcja Sprzątanie świata – Polska 2017 w naszej szkole tradycyjnie już miała szeroki zakres działania. Uczniowie klasy V przedstawili ekologiczny apel dotyczący akcji. Informowali uczniów od przedszkola do klas trzecich gimnazjum o historii, celach i osiągnięciach trwającej w Polsce od 24 lat akcji. Zaprezentowana bajka edukacyjna nawiązywała do aktualnego hasła – Nie ma śmieci, są surowce! Po występie uczniowie ze wszystkich klas pod opieką nauczycieli brali czynny udział w sprzątaniu terenów przyszkolnych i miejsc, do których najczęściej uczęszczają – niedalekiego lasku i nowo otwartego niedawno Zbójnickiego Zakątka. Już tydzień wcześniej uczniowie przygotowywali się do wspólnego sprzątania poprzez gromadzenie worków na śmieci i rękawic. Posegregowane śmieci (których nie było zbyt wiele – a to zapewne na skutek prowadzonej od wielu lat w naszej szkole edukacji ekologicznej dotyczącej postępowania z odpadami), wrzucono do odpowiednich kontenerów, skąd trafią do recyklingu. Aby jeszcze bardziej utrwalić sens powyższych działań ogłoszono konkursy plastyczne dla klas młodszych na rysunek maskotki a dla starszych na wykonanie maskotki z surowców wtórnych. Wielkie zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz dorosłych z pewnością przyniosą efekty w postaci jeszcze czystszego i piękniejszego świata.
Tegoroczne sprzątanie nadzorowali państwo: Marek Dzikowski, Paweł Kowalski, Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.09.2017
Odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu – panem Tomaszem Stefańskim i panem Dariuszem Krzemińskim. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, w domu i w szkole. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz zwrócili szczególną uwagę na noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy reagować w przypadku napotkania na swej drodze agresywnego psa oraz jaką przyjmować bezpieczną pozycję w takich sytuacjach.
Spotkanie z policjantami zorganizował pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.09.2017
Fragment „Wesela” trafił pod strzechy, a konkretnie do każdej klasy w naszej szkole.
Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku.
Uczestniczyliśmy w tej akcji.
Szkolne czytanie zorganizowały panie Małgorzata Cieplińska i pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.09.2017
W naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor Zespołu Szkół – p. Dariusz Kosowski. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów naszej szkoły oraz przedstawił nowych nauczycieli oraz nauczycieli wcześniej pracujących. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.04.2017
Zaproszenie do udziału w konkursie profilaktycznym Aktywna Rodzina w Gminie Zbójno.
Informacja – tutaj.
Regulamin – tutaj.
Regulamin dla szkół – tutaj.


Drodzy Rodzice!
Rozpoczyna się sezon imprez masowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo swoich pociech w tłumie. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, a poniżej przedstawiamy kilka sposobów na uchronienie dziecka przed zagubieniem się w tłumie i uniknięcie niepotrzebnego stresu.

 30.05.2017
Uczniowie naszej szkoły podstawowej – Karolina Dominiak (kl. V), Eliza Rabażyńska (kl.VI) i Aleksander Popielarski (kl.VI) wzięli udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który zorganizowano w Działyniu. Uczniowie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Klonowa i Działynia.
Nasze wyniki:
II miejsce – Karolina Dominiak
IV miejsce – Aleksander Popielarski
VI miejsce – Eliza Rabażyńska
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Emilia Dylewska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.05.2017
Uczestniczyliśmy w spektaklu profilaktycznym przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.05.2017
W Urzędzie Gminy Zbójno odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Zbójno w związku z Dniem Samorządu Terytorialnego. Sesję uświetnił występ artystyczny uczniów z naszej szkoły. Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP w 2000 r. dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 r.
Uczniów do występu przygotowywała pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 27.05.2017
Bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.05.2017
Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z sukcesem zakończyli swój udział w projekcie Umiem pływać. W zajęciach na pływalni w Kowalewie Pomorskim uczestniczyła razem z uczniami pani Monika Zarembska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.05.2017
Uczniowie kl. III A i III B naszej szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „Pszczółki-Ekoprzyjaciółki”, które prowadził pan Jan Paul. Podczas spotkania uczniowie poznawali zagadnienie związane z pszczelarstwem oraz rolą owadów zapylających w ekosystemie. Poszerzyli również swoją wiedzę o życiu i zwyczajach pszczół, produktach pszczelich i ich właściwościach oraz istniejących zagrożeniach życia pszczół i zasadach tworzenia przyjaznego im środowiska. Trzecioklasiści samodzielnie wykonali woskowe świece. Na zakończenie spotkania otrzymali od pana pszczelarza słodkie upominki oraz breloczki.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.05.2017
W Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w lekkiej atletyce. W konkurencjach uczestniczyły zespoły dziewcząt i chłopców wszystkich szkół gimnazjalnych powiatu.
Nasze wyniki:
Dziewczęta
Bieg 100 m
III miejsce – Kasprzyk Ewa
Bieg na 300 m
III miejsce – Gajewska Kinga
Sztafeta 400, 300, 200, 100 m
III miejsce – Zespół Szkół w Zbójnie
Skok w dal
II miejsce – Lewandowska Andżelika
Rzut oszczepem
II miejsce – Arszyńska Maria
Chłopcy
Bieg na 100 m
III miejsce – Kwiatkowski Kamil
Bieg na 1500 m
III miejsce – Jachowski Sebastian
Sztafeta 400, 300, 200, 100 m
II miejsce – Zespół Szkół w Zbójnie
Pchnięcie kulą
III miejsce – Murawski Filip
Naszymi sportowcami opiekuje się pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.05.2017
Nasza szkoła była współorganizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kolarstwie Szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno.
Wyniki uczennic Zespołu Szkół w Zbójnie:
Eliza Rabażyńska – 1 miejsce
Karolina Dominiak – 3 miejsce
Nasze wspaniałe dziewczyny trenują pod kierunkiem trenera pana Wiesława Młodziankiewicza w naszej szkółce kolarskiej Cyklista Zbójno.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.05.2017
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Płocka.
Razem z uczniami były panie: Wioletta Grzywińska, Mirosława Jaworska, Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 17-18.05.2017
Na naszym kompleksie sportowym ORLIK odbyły się Mistrzostwa Gminy Zbójno w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym. Zarówno w trójboju jak i czwórboju startowali chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych Gminy Zbójno. Trójbój obejmuje 3 konkurencje: bieg krótki na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W czwórboju dochodzi kolejna konkurencja – bieg długi na dystansie 600 m dziewcząt oraz 1000 m chłopców. Oprócz pucharów, dyplomów oraz medali dla najlepszych wieloboistów, najlepsze drużyny z kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentowały Gminę Zbójno w szczeblu powiatowym.
Nasze wyniki:
Trójbój LA:
Kat. dziewcząt:
III ZS Zbójno 272 pkt
Kat. chłopców:
II ZS Zbójno 314 pkt
Klasyfikacja indywidualna:
II Grzegorz Wojciechowski 118 pkt
Czwórbój LA:
Kat. dziewcząt: II ZS Zbójno 964 pkt
Kat. chłopców:
I ZS Zbójno 899 pkt
Klasyfikacja indywidualna:
I Bartłomiej Foss 251 pkt
III Adrian Dąbrowski 195 pkt
Naszymi sportowcami opiekuje się pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.05.2017
Odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Gościliśmy uczniów wraz z opiekunami ze szkół z Działynia, Ruża i Klonowa. 12 uczniów, po 3 z każdej szkoły, rozwiązało 45-minutowy test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Wyniki:
I miejsce – Michał Jachowski (Szkoła Podstawowa w Rużu)
II miejsce – Aleksander Popielarski (Zespół Szkół w Zbójnie)
III miejsce – Natalia Brzezińska (Szkoła Podstawowa w Rużu).
Konkurs zorganizowała pani Emilia Dylewska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.05.2017
Kolejna akcja poboru krwi.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 08-12.05.2017
78 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Zbójnie uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Głuchołaz i Czech. Opiekunami na wycieczce byli: pani Renata Gumińska, pani Ewa Budna-Łojko,
pani Ewa Rakoczy, pani Edyta Urbańska
i pan Piotr Skonieczny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 03.05.2017
Uczestniczylki&3347my w Biegu Przełajowym Konstytucji 3-go Maja
Nasze wyniki:
Wiek 10 – 11 lat
Grzegorz Wojciechowski – 2 miejsce,
Mateusz Gołębiewski – 4 miejsca.
Wiek 12-13 lat
Adrian Dąbrowski – 1 miejsce
Elżbieta Zglenicka- 1 miejsce
Wiek 14-15 lat
Adrian Arciszewski – 1 miejsce
Ewelina Młodziankiewicz – 1 miejsce
Magdalena Zglenicka – 3 miejsce
Wiek 16-17 lat
Rafał Cipkowski – 2 miejsce
Na zawodach z uczniami byli pan Marek Dzikowski i pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.05.2017
Urząd Gminy Zbójno zorganizował Konkurs z okazji przypadającej w dniu 3 maja 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypadającego w dniu 2 maja Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W konkursie tym udział wzięło 10 mieszkańców gminy, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania dot. uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ustanowienia Święta Flagi RP. Nagrodę w postaci Flagi Polskiej na drzewcu otrzymali:
1. Cipkowski Rafał
2. Zawistowska Andżelika
3. Tomaszewska Julia
4. Chyliński Romuald
5. Kalinowska Elżbieta
6. Rabażyńska Zofia
7. Kalinowski Mirosław
8. Arszyńska Maria
9. Maćkowski Paweł
10. Gładkowska Małgorzata
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.04.2017
Uczestniczyliśmy w konkursie z języka angielskiego dla klas 1-3, który odbył się w Czernikowie. Właśnie otrzymaliśmy wyniki tego konkursu. Dwoje uczniów naszej szkoły: Michalina Rzeszot (III B) i Szymon Mężykowski (IIIB) zakwalifikowali się do finału. Michalina zajęła drugie miejsce, a Szymon czwarte. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 7 szkół. Pięcioro uczniów będzie walczyło w finale, który odbędzie się 27 maja. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Emilia Dylewska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.04.2017
20 gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło udział w Warsztatach dotyczących praw konsumenckich oraz praw w Internecie. Zajęcia poprowadził radca prawny, pan Przemysław Kempczyński. Spotkanie zorganizowała pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.04.2017
w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święta wprowadzonego na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 27.04.2017
Spotkaliśmy się na uroczystym apelu z okazji 3 rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Ewy Rakoczy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.04.2017
Opublikowano wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Chemii „Alchemik”. Dyplom za bardzo dobry wynik otrzymała Julia Kalinowska – uczennica klasy III A. Dwie osoby uzyskały wyróżnienie: Natalia Bejger oraz Kinga Gajewska. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Karolina Krzemińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.04.2017
Jak co roku, byliśmy na Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Uczestniczyliśmy w warsztatach z chemii i biologii. Wykonywaliśmy eksperymenty chemiczne i biologiczne oraz obejrzeliśmy kilka efektownych doświadczeń w formie pokazów. Dzięki temu poznaliśmy oblicze nowoczesnej chemii i biologii. Natomiast podczas zajęć prowadzonych przez Koło Naukowe Biologii Sądowej „Corpus Delicti” UMK, zaprezentowana została praca techników kryminalistyki, sposoby zabezpieczania śladów biologicznych i ich późniejsza interpretacja przez biegłych, a w szczególności tych, którzy zajmują się antropologią, mikrobiologią, entomologią i genetyką. Wyjazd zorganizowały panie: Ewa Budna-Łojko, Karolina Krzemińska, Magdalena Wiza.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.04.2017
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbójnie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Znani Ludzie Czytają Dzieciom. Na spotkanie z uczniami klasy drugiej szkoły podstawowej przybyła pani Renata Stancelewska, radna Rady Gminy Zbójno. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, czym się zajmuje, gdzie pracuje. Przeczytała dzieciom dwie baśnie: Trzy małe świnki oraz Brzydkie kaczątko. Na spotkaniu razem z uczniami bajek słuchała pani Mirosława Jaworska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.04.2017
W naszej szkole odbył się apel związany z Dniem Ziemi. Celem tej uroczystości było promowanie postaw ekologicznych w naszej szkole, oraz uświadomienie kolegom i koleżankom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Uczniów do występu przygotowywała pani Karolina Krzemińska z panem Piotrem Skoniecznym.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.04.2017
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Cipkowski – kl. III a, Mateusz Cipkowski kl. II b i Jakub Siudowski kl. II a. Drużynowo zajęliśmy II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Rafał zajął miejsce I, Mateusz V, a Jakub – VI. Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.04.2017
Uczniowie nasze szkoły podstawowej wzięli udział w Konkursie z języka angielskiego dla klas 1-3, organizowanym przez szkołę Podstawową w Czernikowie. Dwoje uczniów naszej szkoły: Michalina Rzeszot (IIIB) i Szymon Mężykowski (IIIB) zakwalifikowali się do finału. Michalina zajęła drugie miejsce, a Szymon czwarte. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 7 szkół. Pięcioro uczniów będzie walczyło w finale, który odbędzie się 27 maja. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Emilia Dylewska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.04.2017
Uczennice naszej szkoły podstawowej wzięły udział w XI Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Znów wędrujemy ciepłym krajem”. Do przeglądu zgłosiło się 29 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego. Każdy uczestnik recytował dwa wybrane przez siebie wiersze. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy wspaniale się prezentowali. Wyróżnienie Dyrektora Szkoły w Czernikowie pana Dariusza Chrobaka otrzymała Kornelia Skoczyk. Nagrodę Dyrektora Szkoły – Sandra Tułodziecka. Jury wyróżniło także Kornelię Skoczyk. Przedstawicielka KPCEN w Toruniu także przyznała nagrody Dyrektora KPCEN Sandrze Tułodzieckiej i Kornelii Skoczyk. Nagrody za udział otrzymały: Wiktoria Urbańska i Weronika Szczutowska.
Uczennice do konkursu przygotowywała pani Grażyna Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19-22.04.2017
Dyrektor szkoły uczestniczył w Seminarium Samorządowym zorganizowanym w Bukownie Tatrzańskiej przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą. W trakcie seminarium omawiano między innymi zmiany w prawie oświatowym związane z reformą edukacji.

 19.04.2017
Uczniowie klasy III a i III b szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu. Celem zajęć było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomość znaków drogowych oraz niektórych przepisów obowiązujących zarówno pieszych, jak i innych uczestników ruchu. Po zajęciach teoretycznych odbyły się zajęcia praktyczne. Wyjazd zorganizowała panie Marzena Sulkowska i Nina Michałów.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.04.2017
Uczennice naszego gimnazjum, Joanna Siudowska i Kamila Błaszkiewicz zajęły odpowiednio II i III miejsce w XIV Przeglądzie Twórczości Ludowej organizowanym przez Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.04.2017
Pani Karolina Krzemińska poprowadziła lekcję otwartą z matematyki, którą obserwował dyrektor szkoły oraz pozostali członkowie zespołu nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

 11.04.2017
Realizując wytyczne Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy uczniowie gimnazjum spotkali się z pracownicami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Golubiu-Dobrzyniu, które wzbogaciły ich wiedzę na temat zagrożeń płynących z Internetu.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.04.2017
Dyrektor szkoły uczestniczył w konferencji pod tytułem Reforma edukacji 2017 – Zmiany w kształceniu ogólnym, specjalnym i zawodowym oraz w obszarze wychowania i profilaktyki.

 07.04.2017
Uczniowie klas trzecich gimnazjum poznali ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu toruńskiego i lipnowskiego na rok szkolny 2017/2018.
Odwiedzili nas przedstawiciela następujących szkół:
Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie,
Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu,
Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu,
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu,
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie,
Zespół edukacyjny Blok z Torunia.
Organizatorem spotkań była pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.04.2017
Drugi raz braliśmy udział w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz przez stowarzyszenie SALUTARIS, pod patronatem Marszałka Województwa. Pierwszy etap polegał na zdalnym rozwiązywaniu testu. Do konkursu przystąpili następujący uczniowie: Zuzanna Rzeszotarska – klasa III c, Joanna Siudowska – klasa III b, Julia Kalinowska – klasa III a , Rafał Cipkowski – klasa III b, Jakub Buczkowski – klasa II b oraz Miłosz Stancelewski – klasa II a. Do finału awansowało dwoje uczniów – Julia i Rafał. Jako jedyne gimnazjum wprowadziliśmy do finału dwoje uczestników. Finał konkursu odbył się 6 kwietnia w Tucholi. W finale uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie filmy i prezentacje multimedialne. Rafał Cipkowski, który przygotował prezentacje multimedialną na temat: Moja miejscowość bezpieczna ekologicznie, uplasował się na VI miejscu. Julia Kalinowska zaprezentowała film o tym samym tytule, który został wysoko oceniony przez jury konkursu. W efekcie zajęła III miejsce. Była to doskonała promocja naszej gminy i szkoły. Na zakończenie wręczyliśmy uczestnikom materiały informacyjne o naszej gminie, przygotowane przez Urząd Gminy Zbójno. Dziękujemy Pani Wójt Katarzynie Kukielskiej za zapewnienie nam bezpiecznego i wygodnego przejazdu do Tucholi. Grupą konkursową opiekował się pan Marian Rutkowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.04.2017
Wykład z astronomii dla uczniów klasy pierwszej gimnazjum wygłosili nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, pani Joanna Wróbel i pan Bogdan Sęk.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.04.2017
Nauczyciele Zespołu Szkół w Zbójnie spotkali się z bryg. Pawłem Warlikowskim, Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Spotkanie było konsekwencją zarządzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, który w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, polecił nawiązać ścisłą współpracę z dyrekcjami szkół podstawowych i gimnazjalnych w celu przeprowadzenia prelekcji dla nauczycieli z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa. Ponadto w trakcie spotkania poruszano sprawy w związku z prowadzoną kampanią społeczną „STOP POŻAROM TRAW”.

 06.04.2017
Komisja w składzie:
Pan Jacek Foksiński – Sekretarz Urzędu Gminy w Zbójnie,
Pani Teresa Gołębiewska – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie,
Pan Michał Krupka – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbójnie,
dokonała oceny prac uczniowskich jakie napłynęły w konkursie plastycznym pt. „Gmina Zbójno widziana oczami dzieci i młodzieży”.
WYNIKI
Klasy I – III szkoły podstawowej:
I miejsce – Igor Jachowski – Zespół Szkół w Działyniu,
II miejsce – Kacper Przybylski – Zespół Szkół w Działyniu,
III miejsce – (ex aequo) – Miłosz Słupczewski z Zespołu Szkół w Działyniu i Wiktoria Wytrykowska ze Szkoły Podstawowej w Klonowie.
Klasy IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce – Radosław Różański – Zespół Szkół w Zbójnie,
II miejsce – Aleksandra Śliwińska – Szkoła Podstawowa w Rużu,
III miejsce – Mikołaj Żuchowski – Zespół Szkól w Zbójnie.
Gimnazjum:
I miejsce – Patrycja Różańska,
II miejsce – Kamila Błaszkiewicz,
III miejsce – Klaudia Tomaszewska.
Organizatorami konkursu byli:
Wójt Gminy Zbójno,
Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie,
Zespół Szkół w Zbójnie.

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.04.2017
W naszej szkole odbył się mini-teleturniej Jeden z trzynastu, którego celem było:
– rozwijanie uzdolnień, rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi,
– kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy,
– stworzenie młodzieży możliwości współzawodnictwa i osiągnięcia sukcesu,
– wykorzystanie umiejętności zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,
– pogłębienie wiedzy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych,
– utrwalenie wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym.
W teleturnieju brali udział uczniowie klas trzecich. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące zagadnień z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych tj. matematyka, geografia, biologia i chemia. Do rundy trzeciej przeszło trzech uczniów: Kalinowska Julia, Siudowska Joanna oraz Rzeszotarska Zuzanna. Po zaciętej walce zwyciężyła Julia Kalinowska uczennica klasy III a. Konkurs zorganizowały panie: Karolina Krzemińska i Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.04.2017
Uczniów szkoły podstawowej odwiedziła grupa cyrkowa. wszyscy doskonale się bawili.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 03.04.2017
Uczniowie klas trzecich gimnazjum poznali ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu rypińskiego i golubsko-dobrzyńskiego na rok szkolny 2017/2018.
Odwiedzili nas przedstawiciela następujących szkół:
Zespół Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu,
Zespół Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu,
Zespół Szkół Nr 1 im. Czesława Lissowskiego w Rypinie,
Zespół Szkół Nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie,
Zespół Szkół Nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie,
Zespół Szkół Nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu.
Organizatorem spotkań była pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 31.03.2017
W naszej szkole odbył się coroczny Szkolny Konkurs Geograficzny pod tytułem „Podróż dookoła świata”, którego celem było:
– rozwijanie uzdolnień, rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania przedmiotem
– kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy geograficznej
– stworzenie młodzieży możliwości współzawodnictwa i osiągnięcia sukcesu
– wykorzystanie umiejętności zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu
– pogłębienie wiedzy geograficznej
– wyłonienie „Najlepszego Geografa” roku szkolnego 2016/2017.
Najwyższą liczbę punktów otrzymał uczeń klasy III b – Cipkowski Rafał, otrzymując tytuł „Najlepszego Geografa” w roku szkolnym 2016/2017. II miejsce zajęła Bejger Natalia uczennica klasy III a, natomiast III miejsce zdobyła Ciećwierz Małgorzata – klasa III c. Organizatorem konkursu jest pani Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.03.2017
Uczniowie klas trzecich gimnazjum odwiedzili szkoły ponadgimnazjalne Rypina, zapoznając się z ich ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Razem z gimnazjalistami byli: pani Renata Gumińska, pan Marian Rutkowski i pani Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.03.2017
Zabawami i konkursami przywitaliśmy wiosnę, organizując Szkolny Dzień Samorządności. Odpowiedzialnymi za organizację zabaw i konkursów byli: pani Ewa Budna-Łojko, pani Renata Gumińska i pan Tadeusz Lewandowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.03.2017
ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ.

 21.03.2017
Uczniowie klas I, II, i III a naszej szkoły podstawowej powitali wiosnę na golubskim zamku. Razem z uczniami były panie: Wioletta Grzywińska, Mirosława Jaworska, Marzena Sulkowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.03.2017
Wzięliśmy udział w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych dla dzieci i młodzieży w ramach Mistrzostw Polski Weteranów.
Nasze wyniki:
Chłopcy 12 – 13 lat
I miejsce Adrian Arciszewski

Dziewczęta 14 – 15 lat
III miejsce – Ewelina Młodziankiewicz

Chłopcy 16 – 17 lat
I miejsce – Rafał Cipkowski
II miejsce – Sebastian Jachowski
III miejsce – Mateusz Melerski

Dziewczęta 16 – 17 lat
II miejsce – Roksana Bukowska
III miejsce – Kinga Gajewska
Organizator za zdobycie pierwszych trzech miejsc, poza okolicznościowymi medalami i pucharami ufundował również wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD oraz sprzętu sportowego.
Na zawodach uczniów do walki zagrzewali pan Marek Dzikowski i pan wicedyrektor Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.03.2017
Nauczyciele Zespołu Szkół w Zbójnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących Dialogu motywuj&$261cego i jego zastosowania w pracy nauczyciela. W trakcie warsztatów nauczyciele między innymi poznali zasady dialogu motywującego jako techniki wpływania na motywację do nauki i zmianę zachowań niepożądanych.

 15.03.2017
Uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Celem spotkania było przybliżenie współczesnych zagrożeń, oraz przypomnienie im o konsekwencjach popełniania czynów niedozwolonych. Inicjatorem spotkania był pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.03.2017
Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach na basenie w Rypinie. Razem z uczniami byli: pani Grażyna Waśkiewicz, pani Emilia Dylewska i pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.03.2017
13 uczniów klas trzecich naszej szkoły bierze udział w zajęciach nauki pływania na pływalni w Kowalewie Pomorskim w ramach projektu „Umiem pływać”. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się 10 marca i trwać będą do połowy czerwca 2017 roku. W tym okresie zostanie przeprowadzonych 20 godzin zajęć lekcyjnych dla każdego uczestnika pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.03.2017
Doskonale zaprezentowaliśmy się na uroczystości z okazji Dnia Kobiet, przed licznie zgromadzonymi paniami, mieszkankami naszej gminy. Uroczystość zorganizowały Wójt Gminy Zbójno oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnie. Uczniów do występu przygotowywali: pan Marian Rutkowski i pan Piotr Skonieczny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.03.2017
Bartosz Kęprowski, uczeń klasy drugiej, odebrał nagrodę za zajęcie „miejsca na podium” w konkursie Projekt własnego banknotu organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim. Organizator konkursu, wszystkich kolegów i koleżanki z klasy Bartosza obdarował symbolicznymi upominkami. Praca Bartosza powstała pod kierunkiem pani Mirosławy Jaworskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.03.2017
Dawid Melkowski, uczeń klasy drugiej gimnazjum został zwycięzcą dekanalnego konkursu biblijnego i będzie reprezentował nasz dekanat na szczeblu diecezjalnym. Do konkursu przygotowywała go pani Barbara Prądzyńska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.02.2017
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbójnie odbyło się cykliczne spotkanie Znani Ludzie Czytają Dzieciom. Na spotkanie z dziećmi z klasy III Naszej Szkoły przybył pan Jacek Foksiński – Sekretarz Gminy, który przedstawił na czym polega jego praca i czym się zajmuje. Następnie przeczytał baśń o „Kocie w Butach”. Z bardzo dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem dzieci wysłuchały baśni i włączyły się do dyskusji na zadane pytania. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.02.2017
Uczniowie klasy 1 i 2 odwiedzili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu. Dzieci wzięły udział w zajęciach, na których utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomość znaków drogowych oraz niektóre przepisy ruchu drogowego. Po zajęciach przyszedł czas na praktyczne zastosowanie wiadomości i umiejętności. Razem z naszymi młodymi odkrywcami była pani Wioletta Grzywińska i pani Mirosława Jaworska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.02.2017
Jak co miesiąc zebraliśmy się na spotkaniu Czytelnicze pasje. Tym razem swoje ulubione książki prezentowali uczniowie klas trzecich. Było to dla nich szczególne spotkanie, ponieważ po raz ostatni w gimnazjum mieli możliwość przedstawienia utworów literackich, które najbardziej im się podobają. Razem z nami prezentacjom kolegów przysłuchiwała się pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.02.2017
Odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego, uczniowie z klas I – VI i gimnazjum. Wszyscy świetnie się bawili, biorąc udział w różnych konkursach i zabawach. Organizatorami tej imprezy byli: pani Hanna Krawczuk, pani Edyta Urbańska, pani Grażyna Waśkiewicz oraz wychowawcy klas.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 03-07.02.2017
W naszej szkole gościliśmy na zimowisku harcerzy z Hufca ZHP Golub-Dobrzyń i Toruń. Zimowisko zorganizował druh przewodnik Grzegorz Brzeziński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 27.01.2017
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkół w Zbójnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących Oceniania w edukacji wczesnoszkolnej. W trakcie warsztatów nauczyciele między innymi poznali elementy oceniania kształtującego, motywującego ucznia do samodzielnej pracy.

 27.01.2017
Nasze przedszkolaki razem z panią Elżbietą Michałowską odwiedziły Urząd Gminy w Zbójnie z okazji Dnia Seniora.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.01.2017
W naszej szkole odbyła się choinka. Dzieci z kl. III i V pod kierunkiem pani Marzeny Sulkowskiej i pani Grażyny Waśkiewicz zaprezentowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Uczniowie z chóru „Tęcza”, pod kierunkiem pani Katarzyny Mejgier zaśpiewali i zagrali na gitarach piosenki: „Nasi kochani babcia i dziadek”, „Piosenka dla dziadków”, „Cza – cza dla babci i dziadka”. Uczniowie zaś z kółka tanecznego „Stokrotka” pod kierunkiem pani Mirosławy Jaworskiej zatańczyli Polkę tramblankę i Kujawiaka. Na zakończenie części artystycznej uczennica klasy szóstej Kornelia Skoczyk zaśpiewała piosenkę „Wszystko to, co mam”. Na tę uroczystość przybyło bardzo wielu gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty przygotowane przez Radę Rodziców. Potem była wspaniała zabawa. Przy dźwiękach muzyki wszyscy świetnie się bawili.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.01.2017
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak co roku, gospodarzami były dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego, które pod kierunkiem pani Elżbiety Michałowskiej i pani Krystyny Zaborowskiej przygotowały część artystyczną pt. „Dziś dla babci kwiatka mam i słoneczko dla dziadziusia”. Dzieci wręczyły upominki swoim gościom, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie mogli się „odnaleźć” ze swoimi wnukami na zdjęciach w galerii fotograficznej oraz posłuchać piosenek z lat ich młodości.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.01.2017
Uczestniczyliśmy w 25 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zebraliśmy 14458,75 zł

 23.12.2016
W szkole podstawowej i gimnazjum wystawiliśmy tradycyjne Jasełka. Do występu ćwiczyliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.12.2016
Zakończyła się IV edycja niezwykłego konkursu edukacyjnego „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie”, organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dzięki interaktywnej formule programu mogliśmy z pasją odkrywać wyjątkowy świat pszczół i podejmować działania na rzecz ochrony środowiska. Wspólna praca całego zespołu z klasy piątej pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego pozwoliła nam zająć I miejsce w województwie i 16 miejsce w kraju.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.12.2016
Nasz kolega Michał Okruciński z klasy pierwszej gimnazjum, który jest laureatem Konkursu przedmiotowego z przyrody dla uczniów szkoły podstawowej, został stypendystą programu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Michał w ramach funduszy pozyskanych ze stypendium zamierza badać i dokumentować faunę i florę powiatu golubsko-dobrzyńskiego, a docelowo uzyskać tytuł laureata konkursu przedmiotowego z biologii. Wniosek aplikacyjny przygotował dyrektor szkoły w porozumieniu z rodzicami Michała.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.12.2016
Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z przedszkola i oddziału przedszkolnego, razem z panią Elżbietą Michałowską i panią Krystyną Zaborowską odwiedzili z kolędą instytucje działające na terenie Zbójna.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.12.2016
Spotkaliśmy się ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu panem Zbigniewem Gwarkiem i panem Jakubem Doleckim. w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej, informującej o zagrożeniach związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Celem kampanii jest uświadomienie nam wszystkim, jaki niebezpieczny jest czad oraz pokazanie, w jaki sposób można zapobiegać zatruciom i jak ratować zaczadzonego. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi nie zabrakło również porad, jak bezpiecznie je spędzić. Zwieńczeniem spotkania był pokaz sprzętu strażackiego do ratowania poszkodowanych na lodzie/wodzie.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.12.2016
W szkole podstawowej odbył się Kiermasz przedświąteczny , na którym wszystkie klasy prezentowały różnorodne wytwory rękodzielnicze, rywalizując jednocześnie o tytuł Najbardziej przedsiębiorczej klasy w roku 2016.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.12.2016
Nasze koleżanki i koledzy z gimnazjum w pięknie przygotowanej scenerii sali gimnastycznej wystąpiły w spektaklu jasełkowym na Wigilii dla osób starszych i samotnych, organizowanej przez Wójta Gminy Zbójno, oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie. Spektakl był wyrazem ich doskonałego kunsztu aktorskiego i wokalnego. Do występu aktorów przygotowywały, oraz o wystrój sali zadbały panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska z panem Ireneuszem Skrzypińskim.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.12.2016
Uczestniczyliśmy w 3 Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego, organizowanym przez Zespól Szkól Nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu.
Nasz kolega Mikołaj Żuchowski zajął III miejsce w kategorii chłopców ze szkół podstawowych, a koleżanka Wiktoria Stacherska, zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt szkól gimnazjalnych. Razem z nami na zawodach był pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.12.2016
W Golubsko-Dobrzyńskim Domu Kultury odbył się Konkurs kolęd i pastorałek „Hej kolęda, kolęda…”. Naszą szkołę reprezentowała Sandra Tułodziecka oraz Aleksander Kalinowski. W grupie uczniów klas IV – VI pierwsze miejsce zdobyła Sandra Tułodziecka z kolędą Gdy Śliczna Panna. Zauroczyła jury interpretacją, piękną barwą głosu, muzykalnością. Uczniów do konkursu przygotowała pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.12.2016
Do klasy pierwszej i czwartej naszej szkoły przybyli goście: Wójt Gminy Zbójno – pani Katarzyna Kukielska, Sekretarz Gminy Zbójno – pan Jacek Foksiński, oraz dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu – pan Krzysztof Olszewski. Celem spotkania było uświadomienie uczniom konieczności noszenia odblasków podczas poruszania się po drodze, a w szczególności po zmierzchu. Pierwszoklasiści i czwartoklasiści otrzymali odblaski z logo promocyjnym Gminy Zbójno, które ufundował Urząd Gminy Zbójno. Był to element akcji informacyjno-profilaktycznej skierowanej do dzieci ze szkół z terenu Gminy Zbójno.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.12.2016
W Szkole Podstawowej w Klonowie odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem ” Leć kolędo w świat”. Naszą szkołę reprezentowali:
W grupie klas I-III
Tomasz Dykowski
Winicjusz Zawadzki
Nasi koledzy śpiewali z wielkim zaangażowaniem, Tomek zdobył III miejsce.
W grupie klas IV-VI
Sandra Tułodziecka
Aleksander Kalinowski
Sandra zdobyła I miejsce, a Olek III miejsce.
Kolegów i koleżankę do konkursu przygotowała pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.12.2016
Nasze koleżanki z klasy piątej reprezentowały szkołę w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Poezji w Języku Obcym w Toruniu. Sandra Tułodziecka zaśpiewała piosenkę Whitney Houston I will always love you, a Karolina Dominiak wykonała piosenkę Justina Biebera Cold water. Dziewczęta pęknie zaprezentowały utwory, niestety nie wystarczyło to na zdobycie nagród. Mieliśmy okazję wysłuchać uczniów z innych szkół, którzy śpiewali w różnych językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mimo to bawiliśmy się świetnie. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Emilia Dylewska oraz pani Katarzyna Mejgier.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 08.12.2016
W naszej szkole rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Zbójno, w którym zwyciężyła nasza drużyna. na turnieju zaszczyciła nas swą obecnością Pani Wójt Katarzyna Kukielska, oraz przewodnicząca GKRPA w Zbójnie, Pani Estera Rutkowska. Sponsorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie. Zawody prowadził pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.12.2016
Nasi koledzy z klasy pierwszej uczestniczyli w wydarzeniu realizowanym w ramach Projektu czytelniczego „Znani Ludzie Czytają Dzieciom”. Celem spotkań jest tworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie w nich nawyku i potrzeby obcowania ze słowem drukowanym, a także pogłębianie więzi między dzieckiem, a dorosłym. „Najpiękniejsze Baśnie” czytali Radni Gminy Zbójno: pani Alicja Dolecka oraz pani Grażyna Stachowska. Dzieci z zaciekawieniem i dużą uwagą wysłuchały baśni, a na zakończenie otrzymały słodkości pozostawione pod choinką przez Mikołaja. Razem z nami przepięknych baśni słuchała pani Wioletta Grzywińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.12.2016
W Mikołajkowy wtorek byliśmy w Toruniu na zajęciach edukacyjnych, których celem było wypełnianie bombek prawdziwym srebrem. Dzięki tej metodzie wprowadzeni zostaliśmy w tajniki reakcji Tollensa. Wykonywaliśmy także ich barwienie od zewnątrz techniką „marble art”. Dzięki tym wyjątkowym warsztatom, dowiedzieliśmy się także wiele na temat historii zdobienia. Czas upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Po zajęciach poszliśmy na spacer po Starówce, a następnie wzbogaceni „nową dawką” chemii, ze swoimi dziełami sztuki, wróciliśmy do szkoły. Razem z nami była pani Ewa Budna-Łojko, pani Karolina Krzemińska i pani Magdalena Wiza.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.12.2016
Tradycyjnie 6 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Unihokeja klas I – III. Organizatorami byli: pani Wioletta Grzywińska, pani Mirosława Jaworska, pani Marzena Sulkowska, pani Marzena Rucińska, pan Marek Dzikowski. Celem turnieju było propagowanie nowej dla dzieci dyscypliny sportowej oraz promowanie aktywności ruchowej. Sportowcy stosowali zasadę fair play. Wszyscy świetnie się bawili i dopisywał im dobry humor. Na zakończenie imprezy ogłoszono wyniki i Dyrektor Zespołu Szkół w Zbójnie – pan Dariusz Kosowski wręczyły zawodnikom dyplomy i słodkie upominki. Nie była to jedyna atrakcja w tym dniu. Pan Dyrektor przybył również jako Święty Mikołaj i obdarował słodkościami wszystkie dzieci z klas I – III.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.12.2016
Obejrzeliśmy spektakl o Świętym Mikołaju przygotowany prze4z aktorów z kółka teatralnego ZEBRA. Kołem opiekuje się pani Małgorzata Rucińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.12.2016
Tradycyjne przed Mikołajkami na korytarzu dolnym ubierana jest choinka. W tym roku zaszczyt ten przypadł uczniom kl. III A i III B. Uczniowie pod opieką pani Marzeny Sulkowskiej i pani Małgorzaty Rucińskiej z wielkim zaangażowaniem przystroili piękną choinkę.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.11.2016
Uczestniczymy w projekcie Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom. Jesteśmy najlepszym zespołem w województwie kujawsko-pomorskim. Naszym zespołem kieruje pan Marian Rutkowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.11.2016
Andrzejkowe popołudnie spędziliśmy na wróżbach i zabawach przygotowanych pod kierunkiem pani Marzeny Sulkowskiej i pani Grażyny Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.11.2016
Wzięliśmy udział w projekcie Śniadanie daje moc.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.11.2016
Zaprezentowaliśmy się w spektaklu profilaktycznym związanym z dniem rzucania palenia. Spektakl przygotowaliśmy pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.11.2016
Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą panią Mirosławą Jaworską obchodzili Święto Pluszowego Misia. Były zabawy z misiami, piosenki i tańce dla misiów, kolorowanie obrazków z misiami oraz „misiowy” poczęstunek. W tym dniu naukę połączono z zabawą, bo przecież miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.11.2016
W tym dniu odbyła się XI edycja konkursu recytatorskiego „Idzie jesień przez park” organizowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ks. F. K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Wzięły w niej udział uczennice naszej szkoły: Eliza Rabażyńska, Karolina Dominiak, Dominika Stacherska i Oliwia Rykaczewska. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy IV: Dominika Stacherska i Oliwia Rykaczewska. Wszystkie utalentowane dziewczynki pięknie recytowały wiersze Juliana Tuwima i Wiktora Ziemianina. Do konkursu przygotowywała je pani Grażyna Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.11.2016
Kolejna odsłona szkolnego konkursu ortograficznego „Corrida ortograficzna” pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.11.2016
Zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Pie&$347ni Patriotycznych i Żołnierskich. Zwyciężyła Klaudia Rojek. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.11.2016
Kolejne zajęcia pozalekcyjne Koła Miłośników Historii. Tym razem historia pieniędzy, sprzętów gospodarstwa domowego i RTV. Kołem opiekuje się pani Małgorzata Cieplińska i pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.11.2016
W naszej szkole odbyło się spotkanie z trenerami szkółek kolarskich, które współpracuj&4261 z toruńskim klubem kolarskim „Pacific”. Podczas spotkania podsumowano działalność szkółek kolarskich w bieżącym roku, jak również omówiono sprawy przyszłego sezonu 2017. Przy okazji spotkania szkółka kolarska „Cyklista” działająca w naszej szkole otrzymała siedem dodatkowych rowerów – 4 wyścigowe i 3 górskie. Na spotkaniu naszą szkołę reprezentował wicedyrektor pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.11.2016
Nasz kolega Bartosz Gołębiewski zdobył II miejsce w konkursie „Na drodze świeć przykładem” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu. Pracę konkursową wykonał pod kierunkiem pani Mirosławy Jaworskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.11.2016
Uczestniczyliśmy w ostatnim biegu w ramach Powiatowej Ligi Biegów Przełajowych – Biegu Niepodległości. I tym razem zajęliśmy czołowe miejsca, co przełożyło się na nasze zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej. Razem z nami był pan Marek Dzikowski i pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.11.2016
W Urzędzie Gminy oraz naszej szkole odbyły się uroczystości poświęcone 98 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasz występ w Urzędzie Gminy połączony został z wręczeniem nagród uczniom i nauczycielom uczestniczącym w Gminnym Konkursie Wiedzy o Niepodległości zorganizowanym przez Wójta Gminy Zbójno, Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbójnie, Zespół Szkół w Zbójnie, oraz portal historia.org.pl. Uczniom oraz nauczycielom nagrody wręczyła Pani Katarzyna Kukielska – Wójt Gminy Zbójno.
Do występu ćwiczyliśmy pod kierunkiem pani Katarzyny Mejgier i pana Tadeusza Lewandowskiego. Fotorelacja w zakładce „facebook”

 09.11.2016
W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Niepodległości zorganizowany przez Wójta Gminy Zbójno, Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbójnie, Zespół Szkół w Zbójnie, oraz portal historia.org.pl. Nasza koleżanka Katarzyna Zglinicka zajęła w nim pierwsze miejsce, a Dawid drugie.
Katarzynę do konkursu przygotowywała pani Renata Kosowska, a Dawida pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 08.11.2016
Nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Śniadanie Daje Moc. W Europie dzień ten obchodzony jest jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu samodzielnie przygotowywaliśmy kanapki, sałatki i surówki, które wspólnie skonsumowaliśmy podczas drugiego śniadania. Jak wiadomo, śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. Dobre śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.11.2016
Na naszej sali gimnastycznej rozegrano Zawody w unihokeju o Mistrzostwo Gminy Zbójno. Zawody przeprowadzano w kategorii chłopców i dziewcząt.
Wyniki:
Kategoria chłopców:
I miejsce – SP Ruże
II miejsce – ZS Zbójno
III miejsce – SP Klonowo
Kategoria dziewcząt:
I miejsce – SP Ruże
II miejsce – ZS Zbójno
III miejsce – SP Klonowo
Nasi koledzy i koleżanki trenują pod kierunkiem pana Marka Dzikowskiego.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.11.2016
Nasze przedszkolaki odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Zbójnie. Najpierw wysłuchały „próśb książki”, a następnie odpowiedziały na zagadki związane z postaciami z bajek, które wskazały im skarb. Razem z przedszkolakami była pani Elżbieta Michałowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.10.2016
W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie w ramach wymyślonej przez panią Małgorzatę Cieplińską szkolnej walki z „bykami ortograficznymi”, czyli październikowa „Corrida ortograficzna”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.10.2016
Nasza koleżanka Julia Kiełkowska zajęła III miejsce w Regionalnym Konkursie Poezji Religijnej „Chmury przeminą, niebo zostanie”. Konkurs zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu przy współpracy Parafii pw. św. Katarzyny w Dobrzyniu.
Julię do konkursu przygotowywała pani Renata Gumińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.10.2016
Koledzy i koleżanki z klas IV – VI brali udział w warsztatach ekologicznych w Działyniu oraz na zrekultywowanym wysypisku śmieci w Rembiosze. Celem zajęć było wzbogacenie naszych wiadomości na temat gospodarowania odpadami. Były one zorganizowane w związku z realizacją przez Gminę Zbójno projektu „Rekultywacja składowisk odpadów w woj. kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”. W trakcie warsztatów znaleźliśmy odpowiedzi na wiele interesujących nas problemów, między innymi: Czym są odpady?, Jak segregować odpady? czy też Jak pozyskać energię z odpadów?.
Na zajęciach byli z nami: pani Emilia Dylewska, pan Marek Dzikowski, pan Paweł Kowalski, pani Grażyna Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.10.2016
W ramach działań ekologicznych związanych z akcją „Sprzątanie świata – 2016” w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs plastyczny. Polegał on na wykonaniu prac plastycznych – tzw. śmieciaków, które związane były z tegorocznym hasłem akcji „Podaj dalej … drugie życie odpadów.” Najbardziej ciekawe prace zostały ocenione i nagrodzone:
Kategoria klasy I – III:
I miejsce ADAM STACHURSKI Z KLASY I
II miejsce NATALIA REJMER Z KLASY I
III miejsce ALEKSANDRA KOWALSKA Z KLASY II
Wyróżnienie:
TOMASZ DYKOWSKI Z KLASY III A
JULIA TOMASZEWSKA Z KLASY III B
Kategoria klasy IV – VI:
Wyróżnienie: JAKUB ZAWISTOWSKI Z KLASY V.
Wszystkie prace były ciekawe i estetycznie wykonane. Ale najważniejsze iż pokazały, że niektórym odpadom można nadać rzeczywiście drugie życie a to było wiodącym celem naszego konkursu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał pan Paweł Kowalski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.10.2016
Odwiedził nas Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Golubiu-Dobrzyniu druh Dariusz Mężykowski, który opowiedział nam o niebezpiecznej i zaszczytnej pracy druhów strażaków oraz zademonstrował sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie zorganizował pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.10.2016
W naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Uczniowie z gimnazjum pod kierunkiem pani Hanny Krawczuk przygotowali część artystyczną pt. „Sąd nad książką”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.10.2016
Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się z zestaw prawdziwych bestsellerów pozyskanych w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.10.2016
Koledzy i koleżanki z klas trzecich gimnazjum zaprezentowali swoje ulubione książki w ramach wymyślonego przez panią Małgorzatę Cieplińską czytelniczych pasji.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.10.2016
Nasz kolega z klasy II – Bartosz Gołębiewski wziął udział w Przeglądzie Pięknego Czytania klas drugich „Umiem czytać, poznaję przygody Stasia i Nel” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu. Otrzymał nagrodę książkową, dyplom za udział oraz grę planszową. Szkoła otrzymała podziękowanie oraz książkę i grę planszową. Bartosza do konkursu przygotowywała pani Mirosława Jaworska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 17.10.2016
Nauczyciele Zespołu Szkół w Zbójnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących Oceniania kształtującego jako wsparcia dla ucznia i nauczyciela. W trakcie warsztatów nauczyciele między innymi poznali efektywny i przyjazny uczniom sposób oceniania kształtującego, aby w przyszłości stosować go w praktyce.

 13.10.2016
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej, pani Katarzyny Mejgier i pani Krystyny Zaborowskiej przygotowaliśmy akademię dla przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum pt. „Dziennik Telewizyjny”. Występ rozpoczął się piosenką na Dzień Nauczyciela, w wykonaniu Sandry Tułodzieckiej i Kornelii Skoczyk. Następnie uczniowie z klas III A, III B, V i VI przedstawili w humorystyczny sposób pracę nauczycieli w szkole. Występ zakończył się przekazaniem życzeń dla nauczycieli i pracowników obsługi Zespołu Szkół w Zbójnie. Były również życzenia od Samorządu Szkoły Podstawowej, Samorządu Publicznego Gimnazjum i Rady Rodziców.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.10.2016
W sali gimnastycznej naszej szkoły przeprowadzono profesjonalne badania członków szkółek kolarskich. Oprócz naszych „Cyklistów” w badaniu uczestniczyło tez kilka pobliskich szkółek kolarskich.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.10.2016
Pojechaliśmy do Torunia na zajęcia warsztatowe z chemii. Podczas samodzielnego wykonywania eksperymentów chemicznych mieliśmy okazję poznać podstawowe operacje laboratoryjne. Nie zabrakło także efektownych i wybuchowych doświadczeń „w większej skali”. Po dwóch godzinach atrakcji chemicznych poszliśmy na spacer po Starówce, a następnie zadowoleni i wzbogaceni nową wiedzą wróciliśmy do Zbójna. Planujemy już następny termin wyjazdu do Centrum Chemii w Małej Skali. Na zajęciach była z nami pani Karolina Krzemińska i pani Magdalena Wiza.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.10.2016
Rozpoczęliśmy udział w projekcie edukacyjnym „Projekt z ZUS”. Celem projektu jest uwrażliwienie na problematykę ubezpieczeń społecznych oraz wyposażenie uczniów w wiedzę, na jakie świadczenia mogą liczyć w zamian za opłacenie składek. Projekt realizowany jest pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.10.2016
W naszej szkole odbył się pokaz historyczny pt. „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka” w wykonaniu Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” z Lublina. Aktorzy przybliżyli nam staropolskie obyczaje i kulturę epoki szlacheckiej. Zaprezentowali strój sarmaty oraz narzędzia walki. Dowiedzieliśmy się również jakie dawniej stosowano tortury. Największym zainteresowaniem cieszyły się dyby i krzesło inkwizycyjne, na którym usiadła Wiktoria. Odważny Olek stanął do walki na szable. Na koniec każdy z uczestników mógł indywidualnie zapoznać się z rekwizytami. Wszyscy świetnie się bawili. Ta żywa lekcja historii na pewno na długo pozostanie nam w pamięci.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.10.2016
W poczet szkolnej rodziny gimnazjalnej uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Uroczystość przygotowaliśmy pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej i pani Magdaleny Wizy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.10.2016
W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Bohaterowie uroczystości pod kierunkiem pani Wioletty Grzywińskiej przygotowali część artystyczną pt. „Jestem uczniem”. Tradycyjnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i od tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Zbójnie. W obecności grona pedagogicznego, rodziców i społeczności szkolnej obiecali, że będą godnie reprezentować dobre imię szkoły, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, okazywać szacunek nauczycielom, rodzicom oraz koleżankom i kolegom. Następnie odbyło się „pasowanie” na ucznia, którego dokonał Dyrektor szkoły przez dotknięcie „magicznym ołówkiem”. Nowo pasowani uczniowie otrzymali upominki od swoich kolegów i koleżanek z klasy drugiej oraz od Samorządu Uczniowskiego. Po części artystycznej uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią, dyrektorem, rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.10.2016
Szkolne Koło Teatralne „Zebra” działające pod kierunkiem pani Małgorzaty Rucińskiej zaprezentowało się w spektaklu „Cztery żywioły”. Po występie długo oklaskiwaliśmy naszych młodych artystów.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.10.2016
W Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczyliśmy w konferencji dotyczącej profilaktycznej akcji społecznej pt. „STOP DOPALACZOM”, która była adresowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia była Redakcja 'Gazety Pomorskiej” we współpracy z Wojewódzką i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Komendą Wojewódzką i Powiatową Policji oraz Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii. Konferencja miała na celu edukację oraz budowanie świadomości zagrożenia i pozytywnych postaw wśród młodzieży. Na konferencji była z nami pani Edyta Urbańska. Po powrocie z konferencji natychmiast przystąpiliśmy do studiowania otrzymanego na niej komiksu.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 3.10.2016
Na zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej realizujemy swoje artystyczne pasje w zakresie rękodzielnictwa.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.09.2016
Pani aspirant Małgorzata Lipińska, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu odwiedziła naszą szkołę i opowiedziała nam, jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły i ze szkoły, oraz na terenie szkoły. Po prelekcji zadaliśmy jej mnóstwo pytań, na które bardzo chętnie nam odpowiadała.
Organizatorem spotkania był pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.09.2016
Sukcesem zakończył się nasz udział w II części XIX Maratonu Trzeźwości zorganizowanego przez Wójta Gminy Brzuze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze.
Na sprawnościowo-plastyczno-wiedzowym turnieju był z nami pan Marek Dzikowski i pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.09.2016
Świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klasy V i VI wraz z gimnazjalistami uświadamiali nam jakie korzyści płyną z uczenia się języków obcych oraz podkreślali ich rolę i znaczenie w naszym życiu. Występ rozpoczął się od piosenki „I will always love you”, wykonanej w pięknym stylu przez Sandrę Tułodziecką. Program artystyczny dotyczący języków obcych przeplatał się ze scenkami na plaży, w biurze i kawiarence internetowej. Podczas przedstawienia mogliśmy podziwiać plakaty i prace plastyczne wykonane przez gimnazjalistów oraz flagi różnych krajów przygotowane przez uczniów klasy VI.
Dzień Języków przygotowaliśmy pod kierunkiem pana Grzegorza Brzezińskiego, pani Emilii Dylewskiej i pani Magdaleny Wizy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.09.2016
Kolarze i kolarki z naszej szkółki kolarskiej Cyklista Zbójno byli na spotkaniu zorganizowanym na toruńskiej Motoarenie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka”. Na spotkaniu razem z nami była pani Wójt Katarzyna Kukielska oraz pan trener Wiesław Młodziankiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.09.2016
W naszej szkole wystawiane były zwierzęta egzotyczne. Mogliśmy zapoznać się z ciekawą fauną pochodzącą z odległych miejsc naszego globu. Żywa lekcja przyrody pozwoliła nam na spotkanie oko w oko z owadami, pajęczakami a także z gadami nieoglądanymi na co dzień w Polsce. Najważniejszym punktem zajęć była prezentacja wylinki pająka ptasznika oraz możliwość potrzymania na ręku straszyka czy patyczaka. Z wielkimi emocjami wzięliśmy udział w wystawie i z pewnością zdobyte w ten sposób wiadomości znajdą trwałe miejsce w naszych umysłach.
Wystawę zorganizował pan Paweł Kowalski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.09.2016
Gościliśmy uczestników IV Konferencji Środowiskowej pod hasłem „Środowisko przyrodnicze Ziemi Dobrzyńskiej”.
Jako prelegenci wystąpili:
Wiesław Cyzman – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – wykład pt. „Rezerwat Kulin jako osobowość przyrodnicza Ziemi Dobrzyńskiej”
Elżbieta Achrem – wykład pt. „Stan środowiska przyrodniczego Ziemi Dobrzyńskiej w części działania Delegatury WIOŚ Włocławek”
Jan Jankowski – wykład pt. „Stan i zasoby wód powierzchniowych Ziemi Dobrzyńskiej w części działania Delegatury WIOŚ Toruń”
Jan Koprowski – Wójt Gminy Brzuze – wykład pt. „Mokradła w malowniczym krajobrazie Ziemi Dobrzyńskiej”
Adam Kamiński – wykład pt. „Nadleśnictwo Skrwilno – Lasy na Ziemi Dobrzyńskiej stan na 2015 r.”
Kamila Czajka – wykład pt. „Nadleśnictwo Dobrzejewice – Lasy na Ziemi Dobrzyńskiej stan na 2015 r.”
* Tomasz Górny – wykład pt. „Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy”
Maria Palińska – Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku – Wykład pt. „Organizacje ekologiczne na Ziemi Dobrzyńskiej”
Katarzyna Kukielska – Wójt Gminy Zbójno – wykład pt. „Zasoby przyrodnicze Gminy Zbójno”
Na konferencji zaprezentowali się nasi koledzy oraz koleżanki, którzy do występu przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej, pani Mirosławy Jaworskiej, oraz pani Renaty Kosowskiej.
Wystawny posiłek przygotowali nauczyciele oraz pracownicy obsługi Zespołu Szkół w Zbójnie.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.09.2016
Wzięliśmy udział w XXII festynie archeologicznym w Biskupinie pod nazwą „Biskupin Archeo-fashion week”. Na scenie głównej mieliśmy okazję zobaczyć pokaz mody pradziejowej od epoki kamienia do wczesnej epoki żelaza, a także pokaz mody śródziemnomorskiej. Ponadto prezentowano walkę przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej. Na koniec wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Percival” oraz zwiedziliśmy całą osadę. Razem z nami byli: pani Emilia Dylewska, pan Marek Dzikowski, pani Grażyna Waśkiewicz.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.09.2016
Uczestniczyliśmy w XIX Maratonie Trzeźwości organizowanym przez Wójta Gminy Brzuze oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze pod hasłem Bieg Po Zdrowie. Impreza przebiegała w malowniczych plenerach Radzynka i Okonina. Organizatorzy zapewnili zawodnikom niezapomniane wrażenia krajoznawcze, medale i posiłek regeneracyjny.
Na maratonie byli z nami pan Ireneusz Skrzypiński oraz pani Jolanta Rutkowska z Urzędu Gminy Zbójno.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.09.2016
Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki dzieci z kółka tanecznego „Stokrotka” oraz przedstawiciele chóru szkolnego „Tęcza” i koła gitarowego wzięli udział w Festynie Jesiennym w Dolinie Drwęcy w Białkowie. Zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem pani Mirosławy Jaworskiej i pani Katarzyny Mejgier program muzyczno-taneczny.
„Stokrotki” zatańczyły trzy tańce: trojaka, krakowiaka – z towarzyszeniem chóru szkolnego i gitarzystów oraz taniec z pomponami.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.09.2016
Wzorem lat ubiegłych tegoroczne Sprzątanie Świata w Zespole Szkół w Zbójnie, odbyło się z wielkim zaangażowaniem uczniów i nauczycieli. Przygotowaliśmy apel poświęcony 23 akcji Sprzątania Świata, a koledzy i koleżanki z koła przyrodniczo – ekologicznego przypomnieli nam najważniejsze informacje związane z historią, celem i przebiegiem całej imprezy. Dla jeszcze lepszego zrozumienia idei „Sprzątania Świata” został zorganizowany konkurs związany z tegorocznym hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów.”
Przed akcją wykonaliśmy projekty maskotek – śmieciaków z niepotrzebnych już materiałów, które w ten sposób otrzymały „drugie życie”.
Po występie cała społeczność szkolna, począwszy od przedszkola po uczniów klasy szóstej, z ogromnym entuzjazmem przystąpiła do sprzątania terenów przyszkolnych i całej miejscowości Zbójno. Na szczęście zbyt dużo odpadów nie znaleźliśmy, co nas nie zaskoczyło, gdyż wysprzątaliśmy „Cały Nasz Świat” w ubiegłych latach. Poza tym wszyscy wiemy, że śmiecenie jest „niefajne”.
Nad całokształtem akcji czuwali pan Marek Dzikowski z panem Paweł Kowalskim.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.09.2016
Uczestniczyliśmy w kwalifikacjach gminnych do etapu powiatowego sztafetowych biegów przeałajowych. Razem z nami był pan Marek Dzikowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.09.2016
Zorganizowaliśmy szkolne czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
w ramach projektu Narodowe Czytanie w 2016 roku.
To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.
Szkolne czytanie zorganizowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej oraz pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.09.2016
Uroczyście zainaugurowaliśmy rok szkolny 2016/2017.
W czasie uroczystości zaszczyciła nas swą obecnością Pani Katarzyna Kukielska – Wójt Gminy Zbójno oraz Pan Jacek Foksiński – Sekretarz Urzędu Gminy Zbójno, którzy podziękowali Panu Tadeuszowi Lewandowskiemu, poprzedniemu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Zbójnie za owocną współpracę i jego wkład w rozwój szkoły.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.08.2016
Dzieci z kółka tanecznego Stokrotka wzięły udział w Dożynkach Gminnych w Działyniu. Zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem pani Mirosławy Jaworskiej trzy tańce: trojaka, krakowiaka – z towarzyszeniem chóru szkolnego Tęcza prowadzonego przez panią Katarzynę Mejgier oraz wspaniały taniec z pomponami.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.08.2016
Kolejna akcja oddawania krwi pod hasłem Podziel się z bliźnim życiodajnym płynem.
Zbiórkę krwi zorganizowano w ramach Turnieju Gmin Czerwony Szlak Życia.
Głównym celem turnieju jest szerzenie idei Honorowego Krwiodawstwa wśród społeczności lokalnej gmin naszego województwa. Aby wziąć w nim udział należało zorganizować przynajmniej jedną zbiórkę krwi w okresie od 26 czerwca do 30 września. Ogłoszenie wyników nastąpi do 10 października, a zwycięży gmina której mieszkańcy oddali najwięcej krwi w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Nagrodami będą puchary ufundowane przez Dyrektora RCKiK w Bydgoszczy, które zostaną wręczone podczas uroczystości, na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele wszystkich gmin biorących udział w Turnieju. Dzięki takim akcjom zwiększa się świadomość społeczeństwa w kwestii honorowego krwiodawstwa, a dzięki pomocy i zaangażowaniu ze strony zarówno organizatorów zbiórek, jak i gmin na terenie których się odbywają się zbiórki jest szansa dotrzeć z przesłaniem do większej grupy osób. Jest to szczególnie istotne w trudnym okresie jakim są wakacje.
Ekipę krwiobusa na śniadaniu gościła Pani Renata Kosowska.

KOLEJNY POBÓR KRWI JUŻ 20 LISTOPADA – CZEKAMY NA CIEBIE!

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.08.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Wyjazd do Mega Parku w Grudziądzu.
Hasło na dziś:
Park rozrywki to jest to, baw się z nami we-so-ło!
Zajęcia prowadziły Panie Renata Gumińska, Ewa Rakoczy i Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.08.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
W piłkę gramy już od rana, każda buzia roześmiana.
Zajęcia prowadziła Pani Renata Gumińska i Pan Piotr Skonieczny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Wyjazd na basen
Hasło na dziś:
W wodzie grzecznie się pluskamy i bezpiecznie czas spędzamy.
Zajęcia prowadziła Pani Renata Gumińska i Pan Grzegorz Brzeziński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
Czym jest przyjaźń wyjaśniamy, dużo frajdy przy tym mamy.
Zajęcia prowadziły Panie Ewa Rakoczy i Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.07.2016
Mimo iż trwają wakacje Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum nie przestaje działać! Kontynuowaliśmy akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska i z zapasem przysmaków dla czworonogów odwiedziliśmy Stowarzyszenie „Przyjazna Buda” w Golubiu-Dobrzyniu. Przy okazji mieliśmy możliwość spędzenia czasu z naszymi nowymi pupilami przebywającymi w jednym z domów zastępczych. Psiaki okazały się naprawdę przyjazne. Razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
Puzzle razem układamy oraz miło rozmawiamy.
Zajęcia prowadziły Panie Ewa Budna-Łojko i Renata Gumińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
Dużo zabaw w piaskownicy, czy to w spodniach, czy w spódnicy.
Zajęcia prowadziły Panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.07.2016
Wzięliśmy udział w III etapie Powiatowej Ligi Biegów Przełajowych w Golubiu-Dobrzyniu.
Razem z nami był Pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.07.2016
Gościliśmy w naszej szkole uczestników Dobrzyńskiego Rajdu Rowerowego, których obiadem podejmowały Panie:
Renata Gumińska, Renata Kosowska, Bożena Olszewska, Ewa Rakoczy i Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
Z wielką gracją w gumę gramy, bo jesteśmy sprytne damy.
Zajęcia prowadziły Panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
Zamek z piasku to jest coś, lepisz z nami – jesteś ktoś!
Zajęcia prowadziły Panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Głównym hasłem dzisiejszych zajęć było zawołanie:
W zdrowym ciele zdrowy duch, zawsze ruszam się za dwóch!
Zajęcia prowadziły Panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.07.2016
Na sesji Rady Gminy Zbójno wyróżniono najlepszych sportowców Gminy Zbójno. Między innymi Elizę Rabażyńską.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.07.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Hasło na dziś:
Słucham barwnej opowieści, która w głowie się nie mieści.
Zajęcia prowadziły Panie Hanna Krawczuk i Barbara Prądzyńska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.06.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
Na zajęciach, między innymi uczyliśmy się podstaw języka migowego.
Hasło na dziś:
Dzisiaj pokroiłem natkę, jutro sam zrobię sałatkę.
Zajęcia prowadził Pan Grzegorz Brzeziński z Panią Renatą Gumińską.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 27.06.2016
Zajęcia opieki świetlicowej z elementami profilaktyki uzależnień i zajęciami kulinarnymi.
W trakcie zajęć odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz spotkanie z policjantkami.
Nasi młodsi koledzy mieli wielką frajdę, gdy panie policjantki pozwoliły im zasiąść za kierownicą policyjnego auta i włączyć syrenę.
Hasło na dziś:
Umiem postępować zgrabnie, gdy kolega mi zasłabnie.
Zajęcia prowadziły Panie: Ewa Rakoczy, Edyta Urbańska i Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.06.2016
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.
Jako przedstawiciel organu prowadzącego, gościła u nas Pani Joanna Krzeszewska – kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Gminy w Zbójnie, która w imieniu Wójta Gminy Zbójno wręczyła uczniom dyplomy będące potwierdzeniem otrzymania stypendium za wyniki w nauce.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.06.2016
Uczestniczyliśmy w promocji książki Pana prof. dr hab. Mirosława Krajewskiego pt. Okolica z „Dobrzyńską Częstochową”, zorganizowanej w Zespole Szkół w Zbójnie. W trakcie uroczystości trzy nasze koleżanki (Weronika Chłopecka, Aleksandra Mężykowska, Karolina Sawicka) czytały obszerne fragmenty tej książki.
Dziewczyny ćwiczyły dykcję pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i Pani Ewy Rakoczy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.06.2016
W naszym gimnazjum czerwiec wcale nie oznacza końca solidnego przykładania się do nauki. Udowodnili to dzisiaj uczniowie z klasy IIa, przygotowując tzw. „Sąd nad Napoleonem”. Klasa nr 15 zamieniła się w prawdziwą salę rozpraw, w której znaleźli się prokuratorzy, adwokaci, sędzia, świadkowie oraz sam oskarżony, Napoleon Bonaparte. Koledzy rozpatrywali pozytywne i negatywne strony Bonapartego. Po 45 minutowej rozprawie sąd ogłosił wyrok w sprawie sądzonego przywódcy. Wszyscy uczestnicy „rozprawy” samodzielnie przygotowali stroje i starali się jak najlepiej wypaść w oczach licznych obserwatorów. Są odbywał się pod czujnym okiem pani Małgorzaty Cieplińskiej .
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 09.06.2016
Uczestniczyliśmy w Terenowych zajęciach przyrodniczych w Nadleśnictwie Skrwilno. Na początku w formie wykładu zapoznaliśmy się z historią i teraźniejszością gospodarki leśnej w Polsce i w Nadleśnictwie Skrwilno. Ta część zajęć odbyła się w przepięknej i bogato wyposażonej sali dydaktycznej. Kolejnym etapem zajęć była ścieżka dydaktyczna, na której zapoznaliśmy się z budową warstwową lasu, sposobami jego pielęgnacji, ochrony przeciwpożarowej oraz sposobami pozyskiwania drewna. Ciekawym fragmentem ścieżki były olbrzymie barcie na drzewach. Lasy kryją w sobie wiele tajemnic i smutnych historii. Zwiedziliśmy takie miejsce, gdzie hitlerowcy masowo wymordowali przedstawicieli inteligencji z powiatu rypińskiego. Na zakończenie zajęć terenowych odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Niestrudzeni mogli pograć w piłkę nożną i siatkową. Dziękujemy leśniczemu, Panu Lewandowskiemu, za ciekawe opowieści i podzielenie się własnymi doświadczeniami.
W Skrwilnie były z nami Panie Ewa Budna-Łojko, Hanna Krawczuk i Barbara Prądzyńska, oraz Pan Marian Rutkowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 08.06.2016
Nasza koleżanka Zuzanna Rzeszotarska zdobyła II miejsce w konkursie literackim dotyczącym twórczości Henryka Sienkiewicza, ogłoszonym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu.
Nauczycielką języka polskiego naszej koleżanki jest Pani Ewa Rakoczy.

 04.06.2016
Z okazji Dni Drwęcy na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu odbył się Konkurs ekologiczny, którego tematem była rzeka Drwęca (jej historia, geografia i przyroda). Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania przygotowane przez organizatorów festynu.
Nasz dzielny zespół – Weronika Skonieczna, Daria Dobrzeniecka i Patrycja Nowicka, zajął 3-4 miejsce. Po konkursie Nasze dziewczęta udzieliły wywiadu miejscowej telewizji, ponadto zwiedziły ekspozycje przygotowane przez parki krajobrazowe doliny Drwęcy.
Dziewczyny do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem Pana Mariana Rutkowskiego.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.06.2016
Byliśmy na XX Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. W tym roku świętowano 3 jubileusze: 1050 Rocznicę Chrztu Polski, 800-lecie Zakonu Ojców Dominikanów i 20-lecie Lednicy.
Na polach Lednicy były z nami Panie: Ewa Budna-Łojko, Hanna Krawczuk i Barbara Prądzyńska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 03.06.2016
Cztery nasze koleżanki udały się do gimnazjum w Nowej Wsi na XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Słowem i Muzyką Malowana Twórczość Czesława Miłosza.
Daria Dobrzeniecka i Weronika Skonieczna 
z kl. III b oraz Klaudia Jasieniecka z I a recytowały utwory Czesława Miłosza w języku polskim natomiast Zuzanna Rzeszotarska z II c deklamowała w języku angielskim. Wszystkie dziewczyny otrzymały dyplomy za przepiękną interpretację.
Dziewczyny przygotowywały się do występu pod kierunkiem Pani Ewy Rakoczy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.06.2016
Już tradycyjnie 1 czerwca zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki.
Jako prelegenci wystąpili:
Pani Iwona Malinowska – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu
Pani Janina Dołęgowska – specjalista d/s Higieny Dzieci i Młodzieży
Pani Małgorzata Makuch-Jaworucka – Kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej
st. asp. Małgorzata Lipińska – asystent ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu
mł. asp. Justyna Skrobiszewska – oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu
Pan Michał Krupka – kierownik GOPS w Zbójnie
Pani Estera Rutkowska – pracownik socjalny GOPS w Zbójnie.
Puchar Dyrektora Gimnazjum za zajęcie I miejsca w Turnieju Piłki Nożnej zdobyła klasa II b.
Zwycięzcom gratulujemy!
Głównym organizatorem części sportowej był Pan Ireneusz Skrzypiński, a profilaktycznej Pani Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 31.05.2016
„Dziady” Adama Mickiewicza w nowoczesnej inscenizacji.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 31.05.2016
Razem z młodszymi kolegami i koleżankami z Zespołu Szkół w Zbójnie oraz Szkoły Podstawowej w Klonowie, wystąpiliśmy na uroczystej XX Sesji Rady Gminy Zbójno z okazji Dnia Samorządowca.
Do występu przygotowywaliśmy się wykorzystując wskazówki Pani Małgorzaty Cieplińskiej oraz Pani Renaty Kosowskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25-29.05.2016
Nasze koleżanki i kolega – Julia Czerwińska i Julia Kalinowska z klasy II a, Aleksander Witomski z III a, oraz Weronika Skonieczna z III b przebywali na Obozie szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów. Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” obejmuje 4 bloki tematyczne: praca, praca w grupie, kierowanie, kultury świata i Europa, stosunki międzynarodowe. 50 % zajęć prowadzone było w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru. Obóz zlokalizowany był w malowniczo położonej górskiej miejscowości na terenie Ziemi Kłodzkiej.
Na obozie był z nimi Pan Grzegorz Brzeziński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 24.05.2016
Po 6 latach, jeden raz (i tylko jeden raz) pozwoliliśmy wygrać innym w Powiatowych Mistrzostwach LA. Na zawodach był z nimi pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.05.2016
Tradycyjnie bawiliśmy się na pikniku rodzinnym „Majówka w gimnazjum”.
Dopisała nam zarówno pogoda, jak i uczestnicy. Na pikniku rozdaliśmy nagrody i medale za tytuły mistrzowskie w Gminnej Lidze Historycznej i Gminnej Lidze Matematyczno-Przyrodniczej, był pokaz umiejętności strażaków i występ karateków. Przyjechali do nas przedstawiciele klubów motorowych z Golubia-Dobrzynia i Rypina, były zamki i zjeżdżalnie dla dzieci, oraz wiele innych atrakcji.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.05.2016
Koleżanki i kolega z klasy III b – Daria Dobrzeniecka, Weronika Skonieczna i Mateusz Pipczyński wzięli udział w XXI Seminarium Uczniowskim – Problemy Ochrony Środowiska „Świat odpadów”, którego organizatorem był Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku. W trakcie seminarium wysłuchali prelekcji przedstawiciela Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Saniko” oraz dyrektora Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku, na temat dobrych praktyk w edukacji: Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu. W trakcie spotkania przeprowadzony został IX Konkurs Ekologiczny. W kategorii TEST zwyciężyła Weronika Skonieczna, a Mateusz Pipczyński otrzymał wyróżnienie. W kategorii PREZENTACJA MULTIMEDIALNA drugie miejsce zajęła Julia Kalinowska. Za PRACĘ PLASTYCZNĄ wyróżniona została Daria Dobrzeniecka. Jednym słowem tradycja została podtrzymana, konkurs nadal jest nasz.
Do konkursu przygotowywaliśmy się razem z Panem Marianem Rutkowskim.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.05.2016
We wrześniu zaczęliśmy coroczną walkę z „bykami” (ortograficznymi) – Corridę. W pierwszym etapie kandydatów było sporo. Każdy starał się „okiełznać” ortografię i dać z siebie wszystko. Udało się to jedynie nielicznym. Trzy koleżanki: Oliwia Karbowska, Klaudia Jasieniecka i Julia Kalinowska zakwalifikowały się do kolejnego etapu, popełniając najmniej błędów w pisanym dyktandzie. Drugi etap odbył się 18 maja, niezmiennie w sali 15. Tym razem należało rozwiązać „Test Ortograficzny”, który okazał się nie lada wyzwaniem. Koleżanki zmierzyły się m.in. z pisownią wyrazów z „ch i h”, „ż i rz”, zasadami pisowni partykuły „nie” oraz końcówki „-by”. Wyniki poznamy w najbliższym czasie. Osoba, która popełni najmniej błędów, uzyskując tym samym najwięcej punktów, otrzyma zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii”.
Pomysłodawcą Corridy jest Pani Małgorzata Cieplińska.

 18.05.2016
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły reprezentacje wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Z powodu licznych kontuzji naszych kolegów i koleżanek, musieliśmy w tym roku ustąpić pierwszeństwa innym.
Nasze wyniki w poszczególnych konkurencjach:
Ewa Kasprzyk – III miejsce – 100 m
Kinga Gajewska – III miejsce – 300 m
Roksana Bukowska – III miejsce – 800 m
I miejsce – sztafeta 400 m, 300 m, 200 m, 100 m
Maria Arszyńska – II miejsce – rzut oszczepem
Punktacja ogólna dziewcząt i chłopców:
I. Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi
II. Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie
III. Publiczne Gimnazjum w Zbójnie
Razem z nami był i do walki nas zagrzewał Pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.05.2016
Pierwszy raz w historii naszej szkoły, przed budynkiem naszego gimnazjum zaparkował ambulans do poboru krwi. Akcja oddawania krwi była punktem kulminacyjnym realizowanego w szkole projektu edukacyjnego pod hasłem: Krew – niezastąpiony, życiodajny eliksir. Szczególnie nas cieszy, że krew oddała liczna grupa naszych starszych kolegów i koleżanek, absolwentów naszego gimnazjum. Do szerokiego grona krwiodawców, którzy dzisiaj oddali ten życiodajny eliksir, wpisała się również Pani Wójt Katarzyna Kukielska. Ze względu na powodzenie akcji, które przerosło nasze oczekiwania, będzie ona kontynuowana. Tymczasem w działania szkoły mające na celu pomoc drugiemu człowiekowi, wpisuje się już kolejna akcja. 21 maja na Majówce w gimnazjum, z myślą o małej Lence i innych chorych, będzie prowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.05.2016
W Toruniu odbył się etap okręgowy Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.
Naszą szkołę reprezentowali koledzy:
Karol Budny – kl. III a, Kamil Baliński kl. III b i Rafał Cipkowski kl. II b. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną pisząc testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, umiejętnościami praktycznymi na torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużynowo zajęliśmy V miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadł Karol plasując się na miejscu IX.
Uczniów do turnieju przygotowywał Pan Piotr Skonieczny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.05.2016
Kolejny już raz uczestniczyliśmy w zajęciach świetlicowo-profilaktycznych prowadzonych przez naszych nauczycieli. Dzisiaj między innymi rywalizowaliśmy w „Konkursie plastycznym o złotą kredkę”. Wygrał Patryk Dominiak. Były również gry i zabawy ruchowe. Niestety pogoda nie pozwoliła nam wyjść w teren.
Razem z nami była Pani Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.05.2016
Gościliśmy w naszym gimnazjum uczestników Mistrzostw Województwa w kolarstwie szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno.
Fotorelacja oraz filmy w zakładkach „Info” oraz „facebook”

 13.05.2016
Nowoczesne technologie na dobre zagościły w naszej szkole. W szkolnej pracowni komputerowej wzięliśmy dział w turnieju słówek online, a następnie pracowaliśmy wg metody BYOD (Bring Your Own Device, czyli Przynieś Swoje Urządzenie).
Nasz angielski szlifowaliśmy pod czujnym okiem Pana Grzegorza Brzezińskiego.
Fotorelacja oraz linki do filmów w zakładkach „Info” oraz „facebook”

 12.05.2016
Zapraszamy na tradycyjną już Majówkę w najbliższą sobotę 21 maja.

 12.05.2016
W ramach rekreacyjnych zajęć wychowania fizycznego wybraliśmy się na spacer Nordic Walking po naszej Pięknej Małej Ojczyźnie.
Towarzyszył nam Pan Ireneusz Skrzypiński.

 09.05.2016
Odbyło się trzecie spotkanie konkursowe uczniów klas szóstych w ramach organizowanej przez nasze gimnazjum Gminnej Ligi Historycznej i Gminnej Ligi Matematyczno-Przyrodniczej pod patronatem Pani Katarzyny Kukielskiej Wójta Gminy Zbójno.

Tytuły Mistrzowskie w III edycji Gminnej Ligi Matematyczno-Przyrodniczej otrzymują:
Mistrz – Janusz Przychodny – Zespół Szkół w Działyniu
I Wicemistrz – Katarzyna Zglinicka – Zespół Szkół w Zbójnie
II Wicemistrz – Michał Okruciński – Szkoła Podstawowa w Klonowie

Tytuły Mistrzowskie w III edycji Gminnej Ligi Historycznej otrzymują:
Mistrz – Janusz Przychodny – Zespół Szkół w Działyniu
I Wicemistrz – Michał Okruciński – Szkoła Podstawowa w Klonowie
II Wicemistrz – Zuzanna Worek – Szkoła Podstawowa w Klonowie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie zapraszamy Was
do naszego gimnazjum już we wrześniu.

Medale naszym Mistrzom oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom rozdamy
21 maja na „Majówce w gimnazjum”, na którą już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 06.05.2016
Zakończył się szkolny etap IX Konkursu Ekologicznego „Moje środowisko jest mi bliskie”. W tym roku hasłem przewodnim był „Świat odpadów”. Mieliśmy do wykonania prace plastyczne w formie plakatu, posteru oraz prezentacje multimedialne. Do finału zakwalifikowały się koleżanki:
Weronika Skonieczna, Daria Dobrzeniecka, Zuzanna Rzeszotarska, Anna Zglenicka, Wiktoria Zakrzewska, Anna Kiełkowska, Aleksandra Mężykowska, Kinga Gajewska, Julia Kalinowska.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 maja w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku, podczas XXI Seminarium Uczniowskiego – Problemy Ochrony Środowiska. Oprócz tego weźmiemy też udział w konkursie wiedzy. Udział w konkursach i w seminarium to część naszego projektu ph. „Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu”, w którym bierzemy udział od ubiegłego roku.
W naszych zmaganiach ekologicznych pomaga nam Pani Ewa Budna-Łojko i Pan Marian Rutkowski.

 06.05.2016
Zakończyliśmy realizację wielomodułowego projektu edukacyjnego dotyczącego szerokiego spektrum zagadnień związanych z krwiodawstwem. Na zajęciach biologii nie tylko znacznie poszerzyliśmy swoje wiadomości dotyczące składu krwi i jej znaczenia w organizmie człowieka, ale również nauczyliśmy się interpretować wyniki podstawowego badania krwi. Na zajęciach wychowania fizycznego opracowaliśmy jadłospisy dedykowane nastolatkom, pomagające w utrzymaniu właściwych wskaźników krwi obwodowej. Język polski i zajęcia do dyspozycji wychowawcy, dały nam możliwość do rozwinięcia znaczenia pojęć typu „więzy krwi”, czy też „Zew krwi” w odniesieniu do powieści Jacka Londona. Kolejny etap, to klasowe dyskusje dotyczące sposobów zachęcenia dorosłych mieszkańców do podzielenia się z innymi tym życiodajnym płynem. Po dyskusjach przyszedł czas na akcję plakatową we wszystkich 16 sołectwach gminy, oraz roznoszenie ulotek zachęcających do oddawania krwi.
W międzyczasie odbył się szkolny etap konkursu pod hasłem „Jak dorosnę, będę oddawał krew”. Konkurs jest elementem współpracy pomiędzy społecznością uczniowską gminy Zbójno i gminy Czernikowo. Zwieńczeniem całego projektu będzie zaplanowana na 15 maja (Zielone Świątki) akcja poboru krwi przed budynkiem gimnazjum w Zbójnie, w ambulansie podstawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Szkolnym koordynatorem konkursu jest Pani Renata Kosowska.
 05.05.2016
15 maja zapraszamy do Publicznego Gimnazjum w Zbójnie.
Tego dnia przy naszej szkole będzie krwiobus,
 w którym będzie można oddać krew.
Możesz oddać krew jeśli jesteś:
osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia
czujesz się zdrowy
ważysz nie mniej niż 50 kg
pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi.

 05.05.2016
Nasi harcerze czuwali przy kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w trakcie jej odwiedzin w Parafii Ruże.
Wizerunek Matki Bożej po raz drugi odwiedzi wszystkie parafie diecezji płockiej. Poprzednia peregrynacja odbyła się 40 lat temu, w jej zakończeniu wziął udział kardynał Karol Wojtyła, ówczesny metropolita krakowski, i kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski.
Obecna peregrynacja kopii wizerunku częstochowskiego rozpoczęła się 20 czerwca 2015 r. w Pułtusku, zaś zakończy 11 czerwca 2016 r. w Płocku.
Tekst zaczerpnięty ze strony: http://plock.gosc.pl

Na czuwaniu był z nami Pan Grzegorz Brzeziński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04-05.05.2016
Nawiedzenie Parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Rużu (nasze gimnazjum znajduje się na terenie parafii) przez kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 04.05.2016
Uroczystym apelem uczciliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
3 maja 1791 Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Była ostatnią próbą ratowania Rzeczypospolitej. Dawała nadzieję na wzmocnienie państwa polskiego, w którym przez wieki dominowała zasada „liberum veto”.
Tekst zaczerpnięty ze strony: http://www.polskieradio.pl
Apel przygotowaliśmy pod kierunkiem Pani Magdaleny Wizy i Pani Wioletty Zglenickiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.05.2016
Zakończył się szkolny etap XVI edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych „Budowle regionu – ocalmy od zapomnienia”.
Celem konkursu jest promowanie historii starych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Poza tym propagowanie multimedialnych technologii w praktycznych zastosowaniach, rozwijanie kreatywnego myślenia, rozwijanie zainteresowań. Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej dowolną budowlę regionu, wykorzystywaną do tej pory np. jako dom mieszkalny, szkoła itp.
Do etapu regionalnego zakwalifikowano prace: Zuzanny Rzeszotarskiej, Julii Kalinowskiej, Joanny Siudowskiej, Natalii Bejger, oraz Igi Rykaczewskiej.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku.
Do konkursu uczniów przygotowują Pan Marian Rutkowski i Pan Piotr Skonieczny.

 03.05.2016
Drugi etap Powiatowej Ligi Biegów Przełajowych w gimnazjalnej kategorii wiekowej
jest NASZ i tylko NASZ!!!
Wyniki:
I miejsce Rafał Cipkowski w kategorii 14 – 15 lat
II miejsce Sebastian Jachowski w kategorii 14 -15 lat
II miejsce Roksana Bukowska w kategorii 14 – 15 lat
III miejsce Ewelina Młodziankiewicz w kategorii 14 -15 lat
I miejsce Daria Poniewierska w kategorii 16 -17 lat
II miejsce Sylwia Jachowska w kategorii 16 – 17 lat
Razem z nami był Pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.05.2016
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Barwy ojczyste
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel – serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.
Czesław Janczarski

 29.04.2016
Kolejny już raz w czasie długiej przerwy spotkaliśmy się w sali 15, aby na chwilę przenieść nasze myśli do krainy pełnej herosów, niesamowitych przygód i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Słowem w krainę literackiej fantazji z najwyższej półki. Wszystko to za sprawą koleżanki i kolegów z klas pierwszych, którzy z wielkim przejęciem, a jednocześnie doskonałym wyczuciem słuchającej ich widowni, opowiadali o swoich ulubionych książkach. Jak już zapewne się domyślacie, opisujemy kwietniowe spotkanie w ramach szkolnego projektu „Moje czytelnicze pasje”.
Inicjatorką i opiekunką projektu jest Pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 29.04.2016
Koleżanki i koledzy z klas trzecich naszego gimnazjum udali się na Dzień otwarty szkół ponadgimnazjalnych Golubia-Dobrzynia. Odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu oraz Zespół Szkół Nr 2. „Wazówna” w roku szkolnym 2016/2017 proponuje naukę w klasach o następujących profilach: politechniczny, biomedyczny, humanistyczno-medialny, mundurowy, lingwistyczny, menadżersko-logistyczny, kosmetologiczny.
„Dwójka” zaś proponuje kształcenie w zawodach: TECHNIK INFORMATYK, TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY, TECHNIK EKONOMISTA, TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU, TECHNIK ROLNIK oraz ZASADNICZĄ SZKOŁĘ ZAWODOWĄ dla młodocianych pracowników.
Na Dniu otwartym z „trzeciakami” były Panie Hanna Krawczuk i Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 28.04.2016
Odwiedzili nas przedstawiciele Liceum Plastycznego w Rypinie, aby opowiedzieć nam o możliwościach kontynuowania nauki w ich szkole.
W roku szkolnym 2016/2017 liceum proponuje naukę w 4 specjalnościach:
fotografia i film, fotografia artystyczna, techniki graficzne, techniki malarstwa dekoracyjnego, techniki renowacyjne.

 28.04.2016
Odbył się szkolny etap IX Konkursu Ekologicznego „Moje środowisko jest mi bliskie”.
Do testu przystąpiło 7 uczniów klas IIIa i IIIb. (Boniecka Kinga, Górna Magdalena, Ostrycharz Monika, Rykaczewska Iga, Skonieczna Weronika, Dobrzeniecka Daria, Pipczyński Mateusz). Zawodnicy odpowiadali na 30 pytań testowych, które dotyczyły: ekologii, gospodarowania odpadami komunalnymi oraz GWPK. Najlepszy wynik uzyskała Weronika Skonieczna, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Pipczyński, a na trzecim Daria Dobrzeniecka. Wymienione osoby będą reprezentowały szkołę na finale konkursu we Włocławku. Ponadto w ramach konkursu można wykonać plakat i prezentację multimedialną – informacje na gazetkach ściennych.
Koleżankom i koledze życzymy powodzenia w finale, tym bardziej że od kilku lat to „nasz konkurs”, odnosimy tam coroczne sukcesy, we wszystkich kategoriach.
naszych kolegów do konkursu przygotowuje Pan Marian Rutkowski.

 25.04.2016
Pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjną do Torunia, której głównym celem były zajęcia warsztatowe w Centrum Chemii w Małej Skali, mieszczącym się w Kamienicy Alchemika. Mieliśmy okazję własnoręcznie wykonać wiele operacji laboratoryjnych z zakresu otrzymywania gazów oraz reakcji kwasowo-zasadowych. Nie zabrakło barwnych efektów i efektownych wybuchów. Wielu z nas „na własnej skórze” doświadczyło spalania butanu w bańkach mydlanych. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i wzbogaceni nową, jakże przydatną wiedzą, radośnie wróciliśmy do szkoły.
Na warsztatach były z nami Panie Karolina Krzemińska i Magdalena Wiza.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.04.2016
Gościliśmy uczniów klas szóstych naszych szkół podstawowych na 2 spotkaniu konkursowym w ramach Gminnej Ligi Zadaniowej i Gminnej Ligi Matematyczno-Przyrodniczej.
Młodsi koledzy najpierw zmagali się z zadaniami z geometrii, a następnie z historią Polski od czasów Mieszka I do czasów panowania Jagiellonów.
Konkurs odbywa się pod patronatem Pani Katarzyny Kukielskiej Wójta Gminy Zbójno.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.04.2016
W trakcie pierwszego spotkania projektowego w ramach warsztatów kulinarnych z elementami profilaktyki uzależnień, każdy z uczestników zajęć przygotował sobie między innymi smaczne i bogate pod względem energetycznym śniadanie, którego głównym składnikiem były faszerowane, bardzo dorodne, wiejskie jaja. Aby zapobiec nagromadzeniu się zbędnych kalorii w naszym organizmie, straciliśmy je w drugiej części zajęć na sali gimnastycznej, grając w piłkę nożną.
zajęcia prowadziły Panie Renata Gumińska i Karolina Krzemińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.04.2016
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Naszą szkołę reprezentowali koledzy: Karol Budny – kl. III a, Kamil Baliński – kl. III b i Rafał Cipkowski – kl. II b. Drużynowo zajęliśmy I miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Karol zajął miejsce I, Kamil – II, a Rafał – V . Jako zwycięzcy będziemy reprezentować nasz powiat na etapie okręgowym, który odbędzie się w Toruniu.
Uczniów do turnieju przygotowywał Pan Piotr Skonieczny.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.04.2016
W naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii. Koledzy i koleżanki z klas pierwszych przebrani w średniowieczne stroje uczestniczyli w Szkolnej ceremonii pasowania na rycerza – obrońcę wiary i honoru.
Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.04.2016
Uczniowie klasy VI Naszej Szkoły w dniu 14 kwietnia 2016 roku wzięli udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Klas Szóstych o zasięgu powiatowym.
Mistrzostwa te odbywały się w Golubiu-Dobrzyniu w Zespole Szkół Miejskich po raz IV. My braliśmy w nich udział po raz pierwszy. W szranki w różnorodnych konkurencjach z zakresu wiedzy humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz umiejętności sportowych, plastycznych i piosenkarskich przystąpiliśmy pełni entuzjazmu.
Wśród rywali spośród pozostałych sześciu szkół panowała zacięta rywalizacja o zaszczytny tytuł Mistrza Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Konkurencje ciekawe i urozmaicone pozwoliły każdemu z uczestników wykazać się, ale i dobrze bawić. Wspomożeni posiłkiem w postaci drożdżówki i wielką ochotą na nagrodę główną nasi szóstoklasiści wraz z opiekunami, Panią Wiolettą Grzywińską i Panem Pawłem Kowalskim do końca rozgrywek zdołali dobrnąć tuż za podium. Nasze czwarte miejsce zostało nagrodzone dyplomem, książką i worem słodyczy. Uczestnicy równie mocno co z osiągniętego wyniku cieszyli się z wylosowanych w loterii upominków. W przyszłym roku kolejna klasa VI z pewnością osiągnie co najmniej tak dobry wynik.

 14.04.2016
W naszym gimnazjum zorganizowano już trzecią edycję Szkolnego konkursu „Podróż dookoła świata”. Najwyższą liczbę punktów zdobyła koleżanka Weronika Skonieczna uzyskując zaszczytny tytuł „Najlepszego Geografa” Publicznego Gimnazjum w Zbójnie w roku szkolnym 2015/2016.
Konkurs przeprowadziła Pani Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 11.04.2016
Gościliśmy kolegów i koleżanki ze szkół podstawowych na terenie naszej gminy, którzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu konkursowym III edycji Gminnej Ligi Historycznej i Gminnej Ligi Matematyczno-Przyrodniczej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.04.2016 i 07.04.2016
Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych powiatów golubsko-dobrzyńskiego, rypińskiego i toruńskiego, którzy zaprezentowali nam ich ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 31.03.2016
Marzec zakończyliśmy Czytelniczymi pasjami, które odbywają się w naszej szkole co miesiąc. Tym razem zaprezentowali się koledzy z klas drugich. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród naszych kolegów i koleżanek. Opowiadamy o książkach, które przeczytaliśmy zachęcając tym samym, swoich rówieśników do czytania.
Inicjatorką i opiekunką czytelniczych pasji jest Pani Małgorzata Cieplińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 31.03.2016
Zakończyliśmy tegoroczną edycję projektu „Na własne Konto”.
Projekt ten dotyczył realizacji treści z zakresu ekonomii. Realizowany był w okresie ferii zimowych oraz w marcu bieżącego roku. zajęcia razem z naszą nauczycielką prowadziła studentka uczeni ekonomicznej
Zajęcia w ramach projektu prowadziła Pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.03.2016
Szkolny konkurs „Jeden z dziesięciu”. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zagadnień z matematyki, geografii, biologii i chemii. Do finałowej rundy trzeciej weszło nas troje: Aleksandra Gabrychowicz, Mateusz Pipczyński oraz Karol Szarszewski.
Zwyciężył Mateusz Pipczyński z klasy III b.
Turniej poprowadziła Kinga Gajewska – uczennica klasy II c.
Turniej nadzorowały Panie Karolina Krzemińska i Wioletta Zglenicka.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.03.2016
Wyjazd do Rypina na prezentację oferty szkół ponadgimnazjalnych.
Razem z nami były Panie: Renata Gumińska, Edyta Urbańska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.03.2016
Radośnie i kolorowo powitaliśmy wiosnę.
Fotorelacja w zakładce „Info” oraz na szkolnym profilu facebookowym!

 19.03.2016
Zdominowaliśmy pierwszy etap Powiatowej Ligi Biegów Przełajowych w swojej kategorii wiekowej.
Nasze wyniki:
I miejsce Sebastian Jachowski w kategorii 14 -15 lat
II miejsce Rafał Cipkowski w kategorii 14 -15 lat
II miejsce Roksana Bukowska w kategorii 14 -15 lat
I miejsce Daria Poniewierska w kategorii 16 -17 lat
II miejsce Sylwia Jachowska w kategorii 16 -17 lat
III miejsce Jacek Ostrycharz w kategorii 16 -17 lat.
Razem z nami był Pan Ireneusz Skrzypiński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.03.2016
Spotkanie autorskie z Panem Sławomirem Młynarczykiem. Sławomir Młynarczyk jest współczesnym pisarzem zajmującym się pisaniem wierszy i wierszyków dla dzieci, oraz opowiadań dla młodzieży. Tworzy również utwory dla dorosłych, są one bardzo trudne w odbiorze. Poza tym napisał teksty kilku piosenek. Najbardziej znana, to „Linoskoczek” wypromowana przez Skubasa w 2012 r. Będ&3261c studentem komponował muzykę i tworzył teksty dla swego ówczesnego zespołu metalowego Paraphrenia, który między innymi występował na koncercie w Jarocinie. Obecnie utwory umieszcza na blogu, nie wydaje ich w formie książkowej.
Spotkanie z twórcą zorganizowała Pani Renata Gumińska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.03.2016
Drużyna naszego gimnazjum (Weronika Skonieczna, Daria Dobrzeniecka i Mateusz Pipczyński), brała udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Ekologiczne potyczki”. Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 21 w Toruniu. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Dzień wcześniej Ci sami uczniowie uczestniczyli w II Konkursie „Bezpieczeństwo Ekologiczne Gminy” organizowanym Przez Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Salutaris i Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Celem Konkursu jest wzrost świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej. Problematyka konkursu dotyczy szeroko rozumianego bezpieczeństwa ekologicznego na poziomie lokalnym oraz jego wpływu na jakość życia mieszkańców.
Na konkursie był z nami Pan Marian Rutkowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.03.2016
Dzień kobiet w naszej szkole.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.02.2016
Czytelnicze pasje – luty – klasy trzecie.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.02.2016
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 09.02.2016
Bal karnawałowy.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.02.2016
Rozliczenie WOŚP.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.01.2016
Ostatni dzień zajęć w ramach projektu „Na własne konto”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.01.2016
Wizyta w banku PEKAO SA i PUK w Lipnie.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.01.2016
Zajęcia w ramach projektu „Na własne konto”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 20.01.2016
24 finał WOŚP.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 10.11.2015
Uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 02.11.2015
Lekcja historii dotyczšca starożytnych bogów
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.10.2015
Rozpoczęliśmy cykl spotkań w ramach szkolnego projektu Moje czytelnicze pasje, którego inicjatorką jest pani Małgorzata Cieplińska. Pierwsze spotkanie przygotowali uczniowie klas trzecich.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 23.10.2015
Z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się w naszej szkole Konkurs na najpiękniejszy bukiet jesienny. Rywalizacja była bardzo wyrównana. ostatecznie zwyciężyła Weronika Chłopecka.

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.10.2015
SZKOLENIE – Neurodydaktyka w procesie edukacyjnym. Uczeń jako aktywny uczestnik procesu uczenia się. Wykorzystanie osišgnięć neurodydaktyki. Metody i techniki aktywizujšce w pracy z uczniami. Przygotowanie ucznia do uczenia się. Techniki uczenia się. Szkolenie finansowane przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oœwiaty w ramach XVI edycji zadań edukacyjnych dla nauczycieli.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 15.10.2015
Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się ogólnoszkolne dyktando, zwane „Corridą Ortograficzną”. Stało się ono już tradycją i odbywa się co roku pod opieką pani Małgorzaty Cieplińskiej. Udział biorą chętni uczniowie ze wszystkich klas gimnazjum. Nazwa „Corrida”, czyli walka z bykami, w naszym przypadku oznacza walkę z „bykami” ortograficznymi. Jej głównym celem jest nauka ortografii prowadzona niekonwencjonalnymi metodami. Uczestnik, który popełni najmniej błędów, otrzymuje tytuł „Mistrza ortografii”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.10.2015
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyliśmy naszym nauczycielom serdeczne życzenia oraz obdarowaliśmy ich kwiatami. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką pani Renaty Gumińskiej. i pani Ewy Budnej-Łojko
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.10.2015
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu obejrzeliśmy wystawę prac Sławomira Jasienieckiego pod tytułem „Sen na jawie”. Razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska oraz pani Renata Kosowska. Wyjazd sponsorował Organ Prowadzący.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 05.10.2015
Do naszej szkolnej rodziny uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Do uroczystego ślubowania, uczniów przygotowywała pani Małgorzata Cieplińska oraz pan Grzegorz Brzeziński.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 07.09.2015
Nasz występ na Gminnych Dożynkach we Wielgiem.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 04.09.2015
Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu „Lalki” Bolesława Prusa Szkolne czytanie zorganizowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.07.2015
Zajęcia opieki świetlicowej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 13.08.2015
Zajęcia opieki świetlicowej.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 14.08.2015
Zajęcia opieki świetlicowej – wyjazd do Juraparku.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.06.2015
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Tytuł najlepszego absolwenta otrzymała Paulina Cipkowska.

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 25.06.2015
Ostatnie zajęcia projektowe.

Fotorelacja w zakładce „facebook”

 22.06.2015
W ramach programu Szkoła kształcąca Eko-konsumentów, pani Wioletta Zglenicka, poprowadziła warsztaty ekologiczne dla uczniów klasy pierwszej, uczących się w sąsiednim, zaprzyjaźnionym Zespole Szkół. W trakcie zajęć uczniowie definiowali podstawowe pojęcia związane z ochroną środowiska, ekologią, odpadami i recyklingiem. Uczyli się segregacji odpadów oraz dokonywania świadomych, korzystnych dla środowiska zakupów. Dużo radości młodym adeptom ekologii sprawiło rozwiązywanie ekologicznych krzyżówek, oraz rysowanie miast i wsi wolnych od dzikich wysypisk. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki w postaci kalendarzyków oraz czasopisma „Przyroda polska”. Bardzo budującym jest to, że uczniowie nie tylko bardzo chętnie wykonywali zaplanowane przez nauczycielkę ćwiczenia, ale sami formułowali ciekawe, bardzo dojrzałe, jak na ich wiek wnioski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 18.06.2015
Uczestniczymy w Programie Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników.
W konkursie zorganizowanym w ramach programu przez pana Grzegorza Brzezińskiego oraz panią Magdalenę Wizę, 3 naszych uczniów zdobyło słowniki ufundowane przez Wydawnictwo Oxford University Press.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.06.2015
Pod okiem pani Renaty Kosowskiej ćwiczyliśmy swoje umiejetnoœci w zakresie decoupage.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 12.06.2015
Wygraliśmy w konkursie ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie. Konkurs dotyczył wykonania makiety lub przygotowania prezentacji instalacji ekologicznych przyszłości w dziedzinie gospodarki odpadami, gospodarki wodno-kanalizacyjnej lub energetyki cieplnej.
I miejsce zajął Mateusz Pipczyński w kategorii prezentacja multimedialna.
II miejsce zajęli: Mateusz Pipczyński, Weronika Skonieczna i Daria Dobrzeniecka w kategorii makieta.
III miejsce zajęły: Aleksandra Zglinicka i Marta Michałowska w kategorii makieta.
Zwycięzców obdarowano cennymi nagrodami. Prace konkursowe powstały pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 03.06.2015
Zaprosiliśmy do naszej szkoły kilku prelegentów, którzy opowiedzieli nam o różnych niebezpiecznych nałogach i sposobach walki z nimi. Spotkania ze specjalistami odbyły się w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki pod hasłem: „PROFILAKTYKA TO NIE JEST ODLEGŁA GALAKTYKA I TY MOŻESZ W NIEJ UCZESTNICZYĆ” Impulsem do zorganizowania Szkolnego Dnia Profilaktyki stał się program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Począwszy od 3 godziny lekcyjnej, spotkania ze specjalistami z zakresu profilaktyki, przeplatane były filmami profilaktycznymi, a na koniec wszyscy obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.
Naszymi prelegentami byli:
1. Pani Iwona Malinowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu.
2. Pan Marek Dzikowski – Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie.
3. Pani Izabela Nowak-Przygoda – realizator programów profilaktycznych – Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo „Powrót z U”
4. Pani Małgorzata Lipińska – specjalista ds. nieletnich – Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu.
5. Pan Maciej Stefański – kurator specjalista – II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Brodnicy z siedzibą w Golubiu-Dobrzyniu.
6. Pani Helena Melerska – specjalista ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 01.06.2015
Tradycyjnie 1 czerwca oprócz Szkolnego Dnia Sportu odbyła się prezentacja efektów pracy w ramach projektów edukacyjnych klas drugich.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 26.05.2015
Nasze gimnazjum uczestniczy w projekcie „Finansoaktywni. Misja: Podatki”. Jest to program edukacyjny Ministerstwa Finansów dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Głównym celem projektu jest pokazanie w przystępny sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu przekazywana jest wiedza o podatkach i potrzebie ich płacenia. W ramach projektu przygotowaliśmy pracę konkursową oraz przeprowadziliśmy debatę. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.05.2015
Po raz dwudziesty w ZSCH we Włocławku odbyło się seminarium uczniowskie – Problemy ochrony środowiska „W sprawie H2O” Tradycyjnie rozegrano finał konkursu ekologicznego pod hasłem „Moje środowisko jest mi bliskie”. Była to już VIII edycja tegoż konkursu, w którym uczniowie naszego gimnazjum odnosili spore sukcesy. (jesteśmy niepokonani od trzech lat) Nie inaczej było w tym roku. Konkurs wiedzy wygrała z doskonałym wynikiem Paulina Cipkowska. Do tego dorzuciła drugie miejsce w konkursie na prezentacje multimedialną i trzecie miejsce w konkursie na plakat. Należy dodać, że Paulina w konkursie wiedzy zwyciężyła również w ubiegłym roku. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Marta Michałowska, Daria Dobrzeniecka i Zuzanna Rzeszotarska. Do finału w konkursie wiedzy zakwalifikował się również Piotr Sulkowski. W szkolnym etapie konkursu, który odbył się 11 maja brało udział 25 uczniów.
Uczniami opiekowali się: pani Ewa Budna-Łojko i pan Marian Rutkowski.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 21.05.2015
W naszej szkole odbyła się II tura szkolnych wyborów w ramach projektu Młodzi głosują. Wybory poprzedzone były działaniami, które miały na celu zwiększenie frekwencji wyborczej dorosłych oraz zwiększenie świadomości obywatelskiej uczniów. Szkolnym koordynatorem programu jest pani Renata Kosowska.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 19.05.2015
Występ przedstawicieli klasy III b skończył tegoroczny cykl comiesięcznych spotkań w ramach cyklu „Moje czytelnicze pasje”
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 17.05.2015
Kibicowaliśmy Michałowi Kwiatkowskiemu i innym kolarzom na trasie wyścigu kolarskiego Skoda Velo Toruń.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 16.05.2015
Razem z mieszkańcami gminy, bawiliśmy się na rodzinnej „Zielonej majówce w gimnazjum”.
Fotorelacja w zakładce „facebook”

 30.04.2015
W naszej szkole odbyły się szkolne wybory w ramach projektu Młodzi głosują. Wybory poprzedzone były działaniami, które miały na celu zwiększenie frekwencji wyborczej dorosłych oraz zwiększenie świadomości obywatelskiej uczniów. Szkolnym koordynatorem programu jest pani Renata Kosowska.

 30.04.2015
Na uroczystym apelu przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej genezę i znaczenie Konstytucji 3-go Maja. Na uroczystości nie zabrakło akcentów zawiązanych ze Świętem Flagi. Apel przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb i II a, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Cieplińskiej, Renaty Gumińskiej, Ewy Rakoczy.

 30.04.2015
Uczestniczymy w XIII WOJEWÓDZKIM MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM – PRAWA DZIECKA PRAWAMI CZŁOWIEKA.
Do finału zgłoszono prace uczennic klas drugich:
Darii Dobrzenieckiej, Oliwii Karbowskiej, Patrycji Nowickiej, Darii Poniewierskiej, Weroniki Skoniecznej, Oliwii Tomaszewskiej.

Konkurs wymagał własnego spojrzenia i wykonania prezentacji multimedialnej na jeden z tematów:
1. Ochrona dziecka przed dyskryminacją, a 10 Zasada Deklaracji Praw Dziecka – własna interpretacja.
2. Prawa dziecka w mniejszości etnicznej lub językowej (na podstawie art.30 Konwencji o Prawach Dziecka).
3. Ograniczanie wolności, a prawa dziecka (w oparciu o art. 37 Konwencji o Prawach Dziecka ).
4. Ochrona przed środkami narkotycznymi w życiu dziecka (na podstawie art. 33 Konwencji o Prawach Dziecka).
Uczniami opiekował się pan Marian Rutkowski.

 28.04.2015
W naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Krasomówczy o puchar dyrektora gimnazjum. W konkursie, który stał się naturalną konsekwencją comiesięcznych spotkań w ramach cyklu Moje czytelnicze pasje, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas – po jednym z każdej klasy.
W konkursie, na podstawie niezależnych ocen 7 osobowego jury, I miejsce zajęła Julia Kalinowska, drugie miejsce przyznano Marcie Michałowskiej, a trzecie Aleksandrze Zglenickiej.
Wystąpienia uczestników można obejrzeć w Internecie. Klikając poniżej na tytuły książek:
Klasę I a reprezentowała Julia Kalinowska przedstawiając książkę:John Grenn „Gwiazd naszych wina”
Klasę I b reprezentował Filip Murawski przedstawiając książkę: Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
Klasę I c reprezentowała Kinga Gajewska przedstawiając książkę: Jarosław Sokół „Czas honoru”
Klasę II a reprezentowała Julia Błaszczyńska przedstawiając książkę: Zoe Sugg „Girl Online”
Klasę III a reprezentowała Marta Michałowska przedstawiając książkę: Joanne Kathleen Rowling „Harry Potter”
Klasę III b reprezentowała Aleksandra Zglinicka przedstawiając książkę: Simon Becket Chemia śmierci”

 24.04.2015
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II: Karol Budny, Kamil Baliński i Kajetan Bróździński. Drużynowo zajęliśmy III miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Karol zajmując miejsce V. Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

 20.04.2015
Byliśmy na 15 Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W trakcie pobytu obejrzeliśmy wiele ciekawych doświadczeń z chemii. Razem z nami była pani Karolina Krzemińska i pani Magdalena Wiza.

 15.04.2015
Odbyła się wycieczka edukacyjna do gospodarstwa pszczelarskiego pana Andrzeja Ramzy, w okolicach Dobrzynia nad Wisłą. SK LOP przystąpiło w tym roku do kolejnej edycji programu pod hasłem Z kujawskim pomagamy pszczołom, stąd zrodził się pomysł takich zajęć terenowych, pogłębiających naszą wiedzę o tych ciekawych owadach. W czasie spotkania z panem Andrzejem dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat hodowli pszczół, fizjologii ich życia oraz zagrożeń, jakie na nie czyhają. Odbyła się również degustacja miodu, pyłku kwiatowego, a także odlewanie świec z wosku pszczelego. Poza tym atrakcją było ognisko, pieczenie kiełbasek, spotkanie ze stadem kucyków oraz wycieczka nad Wisłę. W podziękowaniu panom pszczelarzom przekazaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz jeden z domków dla owadów, które budowali członkowie naszego koła LOP. Wycieczka odbyła się wspólnie z członkami Szkolnego Koła LOP SP w Rużu. Na wycieczce była z nami pani Ewa Budna-Łojko i pan Marian Rutkowski.

 11.04.2015
Odbył się finał konkursu Ekochemia, organizowanego przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. W konkursie startowały reprezentacje z 18 szkół gimnazjalnych, z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego. (78 zawodników) Wszyscy uczestnicy w pierwszym etapie rozwiązywali test, a następnie najlepsza „szóstka” rywalizowała między sobą odpowiadając na pytania dotyczące przyczyn i skutków zanieczyszczeń środowiska oraz katastrof ekologicznych. Do finału awansowała Paulina Cipkowska , która ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Oprócz Pauliny naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Zglinicka, Zuzanna Duchewicz i Piotr Sulkowski. W trakcie trwania konkursu mieliśmy okazję zwiedzić szkołę (dni otwarte), posłuchać wykładu na temat efektu cieplarnianego, a także wysłuchać występów wokalnych uczennic. Na konkursie z uczniami był pan Marian Rutkowski.

10.04.2015
W naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ponad 20 tysięcy polskich obywateli pomordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku oraz pamięci ofiar katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.

 10.04.2015
W Urzędzie Gminy, uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym poświęconym 10 rocznicy śmierci naszego papieża Jana Pawła II. Poza naszymi gimnazjalistami, zaprezentował się również zespół Adamczanki wraz z towarzyszącymi instrumentalistami. Na uroczystości, na którą przybyła duża rzesza mieszkańców, obecna była Pani Wójt Katarzyna Kukielska, oraz ksiądz Sławomir Bącela proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Ciepieniu. Uczniów do występu przygotowywały panie Małgorzata Cieplińska i Renata Kosowska.

 01.04.2015
W marcu odbył się I etap Konkursu wiedzy ekologiczno-chemicznej EKOCHEMIA. W konkursie startowali uczniowie klas trzecich, a zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej na zadany przez organizatora temat. Organizatorem jest Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech naszych uczniów:
Zuzanna Duchewicz – Efekt cieplarniany
Aleksandra Zglinicka – Efekt cieplarniany
Paulina Cipkowska – Dziura ozonowa
Piotr Sulkowski – Kwaśne deszcze.
II etap zmagań zaplanowany na 11 kwietnia. Polegał on będzie na rozwiązywaniu testu wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza, wody, gleby oraz zasad prawidłowego gospodarowania odpadami.
Uczniami opiekują się panie Karolina Krzemińska i Wioletta Zglenicka, oraz pan Marian Rutkowski.

 30.03.2015
Wzięliśmy udział w Interdyscyplinarnym Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. „Historia Polskiego Teatru”, który zorganizowało Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie. Drużynowo zajęliśmy II miejsce. Indywidualnie I miejsce zajął Mateusz Pipczyński, druga była Weronika Skonieczna, a Sylwia Jachowska uplasowała się na dobrym V miejscu. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Renata Gumińska.

 28.03.2015
12 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w zajęciach realizowanych w ramach III modułu projektu Region Nauk Ścisłych. Razem z nami była pani Karolina Krzemińska.

 24.03.2015
Obejrzeliśmy prezentowane w Rypinie gigantyczne dzieło wykonane haftem krzyżykowym – replikę słynnego obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Rękodzieło to będące wierną kopią oryginału, mające wymiar 987 cm x 426 cm, przez dwa lata wykonywały hafciarki i hafciarze z całej Polski. Jest to największy na świecie haft tego rodzaju. W trakcie wizyty poznaliśmy historię oryginału „Bitwy pod Grunwaldem”, symbolikę zastosowaną przez Matejkę, oraz odszukiwaliśmy na obrazie konkretne postaci historyczne. Dużą atrakcją okazała się możliwość ubrania się w stroje stylizowane na średniowiecznych wzorcach, czy też sprawdzenie tężyzny fizycznej z użyciem mieczy lub toporów. Drugim elementem pobytu w Rypinie był udział w lekcji muzealnej przedstawiającej przekrój społeczeństwa średniowiecznego, jego zwyczaje i sposób życia. Lekcje wzbogacono o własnoręczne malowanie figurek średniowiecznych rycerzy. W Rypinie była z nami pani Małgorzata Cieplińska i pani Renata Kosowska.

 19.03.2015
Marcowe spotkanie w ramach cyklu Moje czytelnicze pasje, przygotowała klasa III a.

 18.03.2015
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień liczby Pi. W tym dniu uczniowie klas pierwszych w humorystyczny sposób przedstawili znaczenie matematyki w życiu każdego człowieka. Przekonywali, że w matematyce można się bardzo łatwo zakochać. Do wystąpienia, uczniów przygotowywały panie: Karolina Krzemińska, Wioletta Zglenicka.

 16.03.2015
Uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu”. Celem warsztatów było wyposażenie uczniów w praktyczną wiedzę z zakresu organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz praw i obowiązków świadków i ofiar. Warsztaty, których zakres tematyczny wykraczał poza obowiązujące podstawy programowe, poprowadzone zostały przez uznanych w środowisku prawników. Ważnym punktem zajęć była symulacja sprawy sądowej, w której uczniowie odgrywali poszczególne role procesowe. Wzrost kompetencji uczestników zajęć w kwestii cyberprzemocy, ochrony praw autorskich i wielu innych zagadnień z zakresu prawa karnego, zmierzono na podstawie testów wiadomości napisanych przez uczniów na wstępie zajęć i po ich zakończeniu. Po zajęciach każdy z uczestników otrzymał pakiet materiałów edukacyjnych w wersji papierowej z dodatkiem w wersji elektronicznej. Zajęcia zorganizowała pani Renata Kosowska.

 09.03.2015
Uczniowie klasy Ia oraz III b pod kierunkiem pana Piotra Skoniecznego oraz pana Mariana Rutkowskiego przygotowali uroczysty apel przedstawiający zmianę roli kobiety w rodzinie na przestrzeni wieków.

 12.02.2015
Odbyła się szkolna impreza taneczno-konkursowa pod nazwą: Pączki jemy, balujemy, od uzależnień uciec chcemy.
Wszyscy uczniowie przygotowali stroje karnawałowe i zaprezentowali je na szkolnej gali.
Przedstawiciele klas rywalizowali w następujących konkurencjach:
– Taniec w parach z balonami
– Noszenie piłeczki na łyżce
– Taniec wokół krzeseł
– Jedzenie jogurtu na czas
– „Wyścigi nakrętek”
– „Szalony balon”
– Rzuty do celu
– „Niesforne jabłko”
Imprezę zorganizowano pod kierunkiem pań: Hanny Krawczuk, Edyty Urbańskiej i Barbary Prądzyńskiej.

 11.02.2015
W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klas pierwszych i drugich, w ramach projektu „Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu”. W trakcie zajęć młodzież poznała założenia programu, zapoznała się z rodzajami opakowań oraz sposobami ich recyklingu. W części praktycznej warsztatów rozpoznawano znaki ekologiczne stosowane na opakowaniach oraz każdy z uczestników samodzielnie ozdobił płócienną torbę wielorazowego użytku. Warsztaty prowadzili pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Obszerna fotorelacja z warsztatów znajduje się na stronie projektu – tutaj. Ponadto odbyło się spotkanie informacyjne dla nauczycieli i rodziców. Warsztaty zorganizował pan Marian Rutkowski razem z panią Ewą Budną-Łojko.

 10.02.2015
Realizując kolejne zadanie projektu unijnego uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym w Teatrze im Wilama Horzycy w Toruniu. Był to już nasz drugi bezpłatny wyjazd do teatru w ramach tegoż projektu. Spektakl nosił tytuł: Koncert życzeń – krótka historia polskiej muzyki rozrywkowej. „Koncert życzeń” w wykonaniu toruńskich aktorów był klasycznym koncertem. Zestaw utworów został wybrany wspólnie przez artystów. Były on przeglądem najciekawszych, najbardziej znanych piosenek, które stały się przebojami lub zostały uznane za ważne wydarzenia w polskiej muzyce rozrywkowej. Na scenie zobaczyliśmy niemal cały zespół teatru i usłyszeliśmy piosenki w nowych aranżacjach i zaskakujących, często z humorem potraktowanych, interpretacjach. Program zawierał utwory z lat 60., 70., 80. i 90. – z repertuarów m.in. Kabaretu Starszych Panów, Czerwonych Gitar, Perfektu, Maanamu, Wilków, Kultu, Obywatela G.C., Bajmu. Wśród utworów usłyszeliśmy takie niezapomniane hity jak: „Kwiaty we włosach”, „Rudy rydz”, „Jej portret”, „Jesteśmy na wczasach”, „Kocham Cię jak Irlandię”, „Byłam różą”, „Gdy nie ma dzieci”, „Moja i Twoja nadzieja”. Było więc lirycznie, humorystycznie i rockowo. Aktorom towarzyszyli wspaniali toruńscy muzycy pod kierownictwem Igora Nowickiego.

 07.02.2015
Kolejny raz odwiedziliśmy Gród Kopernika w ramach realizacji programu Region Nauk Ścisłych. Razem z nami był pan Grzegorz Brzeziński.

 06.02.2015
Odbyło się nasze kolejne spotkanie z książką, w ramach wymyślonych przez panią Małgorzatę CieplińskąCzytelniczych pasji. Przed zgromadzoną szkolną publiką, dzisiaj o swych czytelniczych pasjach opowiadali uczniowie klasy Ia. Ich występ wzbogaciły wyszukane przez nich sentencje dotyczące książek.

 31.01.2015
W ramach projektu „Region Nauk Ścisłych”, już drugi raz odwiedziliśmy Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie ciekawych zajęć informatycznych, pod czujnym okiem pracowników naukowych uczelni, zgłębialiśmy tajniki wizualizacji danych. Razem z nami była pani Renata Kosowska.

 30.01.2015
Ostatni raz uczestniczyliśmy w zajęciach tanecznych, które organizowane były w naszej szkole w ramach projektu unijnego.

 20.01.2015
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź – CZYTAĆ! W związku z tym ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie pod hasłem Moje czytelnicze pasje. Nowy rok kalendarzowy i kolejna klasa. Przyszedł czas na to, aby uczniowie klasy I c zaprezentowali kolegom i koleżankom swoje ulubione książki, jednocześnie gorąco zachęcając do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska.

 12.01.2015
I inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się w naszej szkole doroczny Konkurs kolęd i pastorałek.
W konkursie udział wzięły:
1. Anna Młodziankiewicz i Aneta Gieszkiewicz, które zaśpiewały kolędę Cicha noc.
2. Oliwia Karbowska, Oliwia Tomaszewska, Patrycja Nowicka i Iga Rykaczewska, które zaśpiewały kolędę Dzisiaj w Betlejem.
3. Monika Ostrycharz i Magdalena Górna, które zaśpiewały kolędę Bóg się rodzi.
W konkursie zwyciężyły Monika z Magdą.

 08.01.2015
Mając na celu doskonalenie pracy szkoły, nasi nauczyciele przystąpili do projektu „Od badania do działania, czyli 3P – prosta, potrzebna i praktyczna ewaluacja w szkole”. Projekt ten realizowany jest przez Erę Ewaluacji – partnera Ośrodka Rozwoju Edukacji i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zagadnienia projektu odpowiadają treściom rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym i są spójne z treściami szkoleń dla wizytatorów ds. ewaluacji. Głównym celem projektu jest zaplanowanie ewaluacji wewnętrznej i wsparcie jej realizacji na trzech poziomach: pracy całej szkoły, zespołów nauczycielskich oraz poszczególnych nauczycieli.

 19.12.2014
W naszej szkole gościliśmy osoby starsze i samotne na Uroczystej Wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie.
Salę gimnastyczną na przybycie gości dekorowaliśmy pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej i pana Ireneusza Skrzypińskiego.

 19.12.2014
W świąteczny nastrój wprowadzili nas nasi koledzy i koleżanki wystawiając tradycyjne Jasełka, przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej.

 18.12.2014
Przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Powiatową Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą we Wielgiem. Mieszkańcom placówki zawieźliśmy świąteczne prezenty. Nie zapomnieliśmy również o naszych „Braciach mniejszych” w przytulisku.

 12.12.2014
Wzięliśmy udział w XIV edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Specjalnie przygotowaną przez naszą społeczność paczkę przekazaliśmy dzisiaj zaprzyjaźnionej wolontariuszce – absolwentce naszego gimnazjum.

 12.12.2014
Nasze wspaniałe dziewczęta z Samorządu Szkolnego razem z panią Małgorzatą Cieplińską odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkole w Zespole Szkół w Zbójnie. W trakcie wizyty obdarowaliśmy maluchy świątecznymi prezentami.

 12.12.2014
We Włocławku, odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Działanie na rzecz ochrony środowiska: zwiększenie efektywności energetycznej budynków i urządzeń oraz racjonalne gospodarowanie energią” W konkursie obok wiedzy ekologicznej wymagane były też umiejętności informatyczne, bowiem oprócz rozwiązywania testu uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne. Jedną z pięciu nagród głównych otrzymała uczennica naszego gimnazjum – Zuzanna Duchewicz. Oprócz tego wyróżnienia otrzymały: Paulina Cipkowska i Aleksandra Zglenicka. Nagrody wręczała pani poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Domicela Kopaczewska. Uczennice do konkursu przygotowywał pan Marian Rutkowski

 09.12.2014
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź – CZYTAĆ! W związku z tym ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie pod hasłem Moje czytelnicze pasje. W grudniu to uczniowie klasy II b prezentowali kolegom i koleżankom swoje ulubione książki, jednocześnie gorąco zachęcając do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska.

 24.11.2014
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź – CZYTAĆ! W związku z tym kontynuujemy cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem Moje czytelnicze pasje. Tym razem uczniowie klasy II a prezentowali kolegom i koleżankom swoje ulubione książki, jednocześnie gorąco zachęcając do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska.

 13.11.2014
W trakcie wizyty w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Lipnie zwiedziliśmy sortownię odpadów komunalnych oraz obejrzeliśmy instalację do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. W czasie wyjazdu towarzyszyli nam: pani Małgorzata Cieplińska, pani Renata Kosowska, pan Ireneusz Skrzypiński.

 12.11.2014
Uroczystym apelem uczciliśmy 96 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej i pani Ewy Rakoczy.

 07.11.2014
Realizują kolejne zadanie unijnego projektu, odwiedziliśmy Toruń, gdzie w teatrze im Wilama Horzycy obejrzeliśmy spektakl Rosencrantz i Guildenstern nie żyją. Na spektaklu razem z nami były panie: Małgorzata Cieplińska, Renata Gumińska, Edyta Urbańska

 05.11.2014
Nasi koledzy i koleżanki pod kierunkiem pani Magdaleny Wizy i pana Grzegorza Brzezińskiego przygotowali uroczystość dotyczącą Dnia Języków Obcych.

 25.10.2014
W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w projekcie systemowym „Region Nauk Ścisłych”. Głównym celem projektu, obejmującego trzy moduły tematyczne, jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic gimnazjów pochodzących z obszarów wiejskich. W ramach modułu pierwszego realizowane są zajęcia z socjoterapii z elementami kultury fizycznej, terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz doradztwa zawodowego dla uczniów zagrożonych przedwczesnym wypadnięciem z systemu oświaty. Drugi moduł obejmuje zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-fizycznych, dla uczniów osiągających niezadowalające wyniki w nauce. Trzeci moduł przeznaczony jest dla najzdolniejszych uczniów, którzy mogą rozwijać kompetencje kluczowe opisane w podstawie programowej, w ramach zajęć pozaszkolnych, realizowanych między innymi na Uniwersytecie Mikołaja w Toruniu. W pierwszych takich zajęciach uczestniczyła dzisiaj grupa 12 naszych uczniów. Zajęcia dotyczyły przede wszystkim możliwości wykorzystania matematyki w domowym budżecie oraz zagadnień związanych z kredytami. Organizator zapewnił nam nie tylko darmowe zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych uczelni i darmowy transport, ale również obiad i drugie śniadanie. Wyjazd na kolejne zajęcia już w listopadzie. Dotyczyć one będą między innymi wykorzystania biologii i chemii w nowoczesnej medycynie. Na wyjeździe edukacyjnym była z nami pani Renata Kosowska.

 24.10.2014
Czytać czy też nie czytać? Uczniowie naszej szkoły uznają tylko jedną odpowiedź – CZYTAĆ! W związku z tym rozpoczęliśmy cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem Moje czytelnicze pasje. Młodzież w czasie dużej przerwy, w zaaranżowanym kąciku czytelniczym, prezentuje innym ulubione książki zachęcając przy tym do ich przeczytania. W naszym gimnazjum panuje MODA NA CZYTANIE! Inicjatorką działań jest pani Małgorzata Cieplińska. Obok zdjęcia z naszego nowego przedsięwzięcia.

 16.10.2014
W trosce o piękno języka polskiego trwa w naszym gimnazjum akcja pod hasłem Październik- miesiącem języka polskiego. W związku z tym, przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w „Corridzie ortograficznej”. Trzeba było zmierzyć się z dyktandem i pokonać ortograficznego „byka”. Zwyciężczynią corridy została Oliwia Guzowska – klasa IIIa, II miejsce zajęła Julia Kalinowska z klasy Ia, natomiast trzecie przypadło w udziale Zuzannie Duchewicz z klasy IIIa. Gratulujemy!
Inicjatorką corridy w naszym gimnazjum jest pani Małgorzata Cieplińska.

 15.10.2014
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyliśmy naszym nauczycielom serdeczne życzenia oraz obdarowaliśmy ich kwiatami. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas pierwszych pod opieką pani Ewy Rakoczy, pani Magdaleny Wizy oraz pana Grzegorza Brzezińskiego.

 08.10.2014
Do naszej szkolnej rodziny uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Do uroczystego ślubowania, uczniów przygotowywały panie Renata Gumińska i Wioletta Zglenicka oraz pan Marian Rutkowski. Fotoreportaż dostępny w galerii.

 20.09.2014
W naszym gimnazjum, zgodnie z tradycją, odbył się Piknik rodzinno-profilaktyczny ma pożegnanie lata, pod hasłem: „Cukrowa wata na pożegnanie lata”. W tym roku połączono go z otwarciem placu zabaw dla dzieci, który powstał nieopodal sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Doskonałą okazją do tego był obchodzony już po raz drugi w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Głównym organizatorem naszego pikniku było nasze szkolne Stowarzyszenie na rzecz wsparcia rozwoju i edukacji uczniów Publicznego Gimnazjum w Zbójnie.

 16.09.2014
Grupa 20 uczniów z naszego gimnazjum pojechała do Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, na bezpłatną wycieczkę w ramach realizowanego w szkole programu unijnego. W trakcie zajęć w muzeum, wzięliśmy udział w biwaku rycerskim – lekcji żywej historii w plenerze. Uczestniczyliśmy między innymi w grach i zabawach sprawnościowych o zabarwieniu historycznym. Na wycieczce były a nami panie: Małgorzata Cieplińska, Renata Kosowska.

 15.09.2014
Harcerze z Hufca ZHP Golub-Dobrzyń już po raz trzeci zorganizowali Zlot wszystkich drużyn hufca. Tym razem skauci spali w namiotach tuż przy golubskim zamku. Zlot był częścią obchodów 15-lecia powiatu golubsko-dobrzyńskiego.
W III zlocie hufca wzięły udział niemal wszystkie drużyny działające w hufcu. Przez trzy dni harcerze biwakowali w nowych namiotach uzyskanych dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu. Specjalnie dla przybyłych na uroczystości najmłodszych mieszkańców powiatu harcerze zorganizowali zajęcia – zabawy, gry oraz pokaz pierwszej pomocy. Mieli też możliwość uczestniczenia w koncercie zespołu Perfect, który zakończył się pokazem fajerwerków. Odbył się również uroczysty apel, na którym harcerze wyróżnili przedstawicieli samorządów, instytucji oraz szkół, którzy aktywnie współpracują z harcerzami. Wszystkie wyróżnienia wręczała przybyła specjalnie na apel hm. Lucyna Andrysiak – komendantka Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Zlot był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na zlocie był z nami pan Grzegorz Brzeziński

 05.09.2014
Wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Szkolne czytanie zorganizowaliśmy pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej

 20.08.2014
Wycieczka – nagroda za wyniki w nauce w roku szkolnym 2013/2014

 27.06.2014
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Tytuł najlepszego absolwenta otrzymała Dominika Sekulska.

 12.06.2014
Odbyła się wycieczka dla członków Szkolnych Kół LOP z gimnazjum i SP w Rużu. Spacer po lasach Nadleśnictwa Włocławek połączony został z aktywnym wypoczynkiem. Głównym celem projektu „Aktywna edukacja leśna na ścieżkach przyrodniczo-leśnych Nadleśnictwa Włocławek, jest rozwijanie zainteresowań biologicznych i ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Zajęcia z Nordic Walking prowadził pan Kazimierz Sikorski, doświadczony trener tej dyscypliny. Po wędrówce był czas na ognisko i zwiedzanie ogrodu dendrologicznego wokół siedziby Nadleśnictwa Włocławek. Uczniami opiekowali się: pani Hanna Krawczuk pani Barbara Prądzyńska i pan Marian Rutkowski  12.06.2014
Gościliśmy żołnierzy z 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego. Żołnierze zaprezentowali sprzęt, jakiego używają do dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej, domów oraz zabudowań gospodarczych, a także neutralizowania toksycznych odpadów. Pan porucznik między innymi opowiedział uczniom o jednej z ich akcji, kiedy to neutralizowali śmiercionośny iperyt, znaleziony przez dwóch mężczyzn w dwustulitrowych beczkach. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o zasadach odkażania ludzi i sprzętu, ale mogli również zasiąść za sterami wojskowego stara, czy też transportera opancerzonego. Jednak największym zainteresowaniem uczniów cieszył się trenażer strzelniczy. To na nim, o miano najlepszego strzelca wyborowego gimnazjum, w równym stopniu rywalizowali chłopcy i dziewczęta.

 10.06.2014
Odwiedziliśmy miejscowy zakład Poldrut Zbójno, którego podstawą działalności są wyroby z drutu. Nie tylko zwiedziliśmy nowoczesny zakład produkcyjny, ale poznaliśmy również zasady dotyczące działalności przedsiębiorstwa i efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi.

 09.06.2014
Realizując założenia projektu unijnego, rozwijającego nasze kompetencje w dziedzinie kulturoznawstwa i przedsiębiorczości, udaliśmy się na bezpłatną wycieczkę do Biskupina. Przemierzając Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, poznaliśmy budowle charakterystyczne dla zamierzchłych czasów oraz zwyczaje, obrzędy i sposób odżywiania się ludzi na przestrzeni dziejów. Pobyt w muzeum zakończyła lekcja dotycząca pradawnych sposobów pozyskiwania metali i ich stopów, w trakcie której samodzielnie wykonywaliśmy biżuterię na wzór ozdób z kultury łużyckiej. Zajęcia te były naturalnym poszerzeniem oferty przygotowanej dla nas w ramach szkolnych zajęć artystycznych.
Na wycieczce była z nami pani Małgorzata Cieplińska, pani Renata Kosowska i pan Ireneusz Skrzypiński.

 07.06.2014
Uczestniczyliśmy w Spotkaniu Młodych na polach Lednicy. Tegoroczna Lednica, to list miłosny od Boga do Jego dzieci. Na spotkaniu byli z nami: pani Ewa Budna-Łojko, pani Barbara Prądzyńska i pan Grzegorz Brzeziński.

 30.05.2014
Gry i zabawy związane z Dniem Dziecka, obchodzonym w naszym gimnazjum jako Dzień Sportu Szkolnego, tradycyjnie już łączone są z Dniem Zdrowej Żywności i Racjonalnego Odżywiania. Do tegorocznego zestawu wydarzeń związanych z Dniem Sportu dołączyliśmy jeszcze prezentacje efektów działalności zespołów, które wykonywały prace w ramach obowiązkowych projektów edukacyjnych.
Szkolny dzień rozpoczął się od omawiania efektów projektów edukacyjnych. Zgromadzona na sali gimnastycznej społeczność szkolna, wysłuchała między innymi multimedialnie wzbogaconych prelekcji dotyczących chociażby roślin leczniczych, czy też metod i zasad planowania wyjazdów zagranicznych. Zaprezentowano również nakręcone przez nas filmy dotyczące tłumaczenia znaczeń symboliki snów na przestrzeni dziejów. Ukoronowaniem tej części zajęć był spektakl Moralność Pani Dulskiej, wystawiony przez Szkolne Koło Teatralne. Popisy teatralne uczniów, którzy wcielili się w role Hesi, Meli i innych postaci, długo oklaskiwali ich koledzy, nauczyciele oraz goście.
Kolejny etap imprezy, to przygotowywanie posiłków opartych na zdrowej diecie. Wszystkie klasy z entuzjazmem porównywalnym do uczestników telewizyjnego programu kulinarnego, walczyły o miano „Zdrowo odżywiającej się klasy” Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku klasie II b. Po degustacji wspólnie przygotowanych, dietetycznych potraw, wzbogaconej lodami ufundowanymi przez Pana Sylwestra Zarębskiego, nadszedł czas na konkurencje sportowe.
Po klasowych zmaganiach sportowych, trwających do godzin popołudniowych, wszyscy uczestnicy imprezy, po raz kolejny opuszczali szkołę w dobrych humorach.

 29.05.2014
Realizując jeden z komponentów projektu unijnego odwiedziliśmy gospodarstwo ekologiczne Pana Henryka Klugowskiego, położone w miejscowości Chełmoniec, w gminie Kowalewo Pomorskie. W konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologia – środowisko” w 2012 roku, gospodarstwo to uznano za najlepsze w województwie kujawsko – pomorskim. Gospodarstwo dysponuje areałem o powierzchni 18,75 ha, a swą działalność w systemie rolnictwa ekologicznego rozpoczęło w roku 2007. Certyfikacja gospodarstwa prowadzona jest przez jednostkę certyfikującą Bioekspert. Gospodarstwo ekologiczne jest zrównoważone pod względem produkcji roślinnej i zwierzęcej. Głównym kierunkiem produkcji prowadzonej w gospodarstwie jest produkcja mleka. Produkcja zwierzęca oparta jest na hodowli bydła mlecznego rasy białogrzbieta. Stado Pana Henryka Klugowskiego, jako jedyne z województwa kujawsko-pomorskiego w tej rasie zostało objęte Programem Ochrony Zasobów Genetycznych Zwierząt Gospodarskich. Nadzór nad hodowlą prowadzi Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Balicach. Właściciel gospodarstwa systematycznie współpracuje z Akademią Rolniczą w Lublinie oraz Instytutem Zootechniki Państwowym Instytutem Badawczym w Balicach, jest również członkiem Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rolników Ekologicznych „EKO-ŁAN”, które zawiązało się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Pan Henryk wygłosił prelekcję dotyczącą szerokorozumianej produkcji ekologicznej. W gospodarstwie, razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska oraz pan Ireneusz Skrzypiński.

 21.05.2014
Woda nas uwodzi to tytuł warsztatów edukacji ekologicznej, w jakich brali udział uczniowie klasy Ia. W trakcie 6 godzin zajęć uczniowie zastanawiali się nad efektywnym gospodarowaniem zasobami wody na kuli ziemskiej, wymieniali swoje doświadczenia, co do jej oszczędzania, w końcu nakręcali na ten temat spoty reklamowe. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu prowadzonego przez Ośrodek Edukacji Źródła z Łodzi. Zajęcia prowadził pan Bartosz Rief.

 20.05.2014
W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku, odbyło się XIX Seminarium Uczniowskie – Problemy Ochrony Środowiska „Dekalog Ekologa”. W ramach seminarium odbył się VII Konkurs ekologiczny „Moje środowisko jest mi bliskie”. Naszą szkołę reprezentowali członkowie SK LOP, uczniowie klasy II a: Paulina Cipkowska; Paulina Proćko; Marta Michałowska; Zuzanna Duchewicz i Przemysław Błaszkiewicz. Młodzież wysłuchała referatu pani dr Marii Palińskiej, prezes ZO LOP na temat – „Ekologiczne nawyki” oraz pogadanki z pokazem instruktora Nordic walking, pana Kazimierza Sikorskiego. Podczas seminarium podsumowano konkursy plastyczny i na prezentacje multimedialną oraz odbył się finał konkursu wiedzy ekologicznej. Test najlepiej napisała Paulina Cipkowska, a drugie miejsce zajęła Zuzanna Duchewicz. Ponadto Paulina Cipkowska zdobyła III miejsce w konkursie na plakat.
Na seminarium uczniami opiekował się pan Marian Rutkowski.

 19.05.2014
W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, razem z panią Renatą Kosowską zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szkolne wybory w ramach akcji „Młodzi głosują”. Celem akcji, prowadzonej pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym poprzez dostarczenie im praktycznych informacji na temat procedur demokratycznych. Realizowany w szkole projekt pozwolił nam poszerzyć naszą wiedzę na temat ordynacji wyborczej oraz uprawnień Parlamentu Europejskiego.

 17.05.2014
Zorganizowaliśmy Dzień otwarty szkoły pod nazwą „Majówka w gimnazjum”. Uczniowie naszego gimnazjum, licznie przybyłym gościom zaprezentowali bazę lokalowo-dydaktyczną szkoły oraz jej osiągnięcia. Nauczyciele i pracownicy obsługi zapewnili ciepłe przekąski i napoje oraz serwowali ciasto, specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów i ich rodziców. W czasie uroczystości Pan Grzegorz Tułodziecki, Wójt Gminy Zbójno, wręczył okolicznościowe medale i nagrody książkowe Mistrzom Matematyki i Historii, wyłonionym w ramach gminnych konkursów Ligi Matematycznej i Historycznej. Wszyscy uczestnicy tych 3-etapowych zmagań konkursowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gminna Liga Zadaniowa pozwoliła wyłonić 12 uzdolnionych matematycznie uczniów klas szóstych, którzy po rozpoczęciu nauki w naszym gimnazjum, staną się uczestnikami projektu „Region Nauk Ścisłych”. Projekt ten realizowany będzie w szkole od września bieżącego roku, a jednym z jego komponentów będą zajęcia wyjazdowe z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, prowadzone przez nauczycieli akademickich. Poza atrakcjami dla maluchów typu „Wesołe miasteczko”, dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez niezawodnych strażaków z gminnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbójnie oraz powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Prawdziwym hitem były atrakcje oferowane przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, który przybył na specjalne zaproszenie. Do przywiezionego przez żandarmerię symulatora jazdy samochodem i symulatora zderzeń czołowych, ustawiały się kolejki młodych entuzjastów motoryzacji. Wiele radości dostarczyła również możliwość sprawdzenia swej koordynacji ruchów w czasie spaceru między pachołkami, po założeniu okularów symulujących upojenie alkoholowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również opowieści żołnierzy dotyczące technik kryminalno-detektywistycznych stosowanych w ich codziennej pracy.

 05-09.05.2014
Byliśmy na wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Głuchołaz i Czech. W trakcie wycieczki zwiedziliśmy Nysę, płynęliśmy statkiem „Gracja” po urokliwym jeziorze Nyskim. Odwiedziliśmy również naszych południowych sąsiadów, gdzie zwiedziliśmy Jaskinie na Pomezi, obejrzeliśmy piękny park zdrojowy uzdrowiska w Jeseniku i zrobiliśmy zakupy w sklepie spożywczym w Mikulovicach. Odbył się rajd pieszy na Górę Chrobrego, na której znajduje się kościół Św. Anny. Poza tym braliśmy udział w wielu zabawach integracyjnych, np. płukanie złota, gra na bębnach, tańce integracyjne, dyskoteki. Razem z nami byli: pani Renata Gumińska, pan Grzegorz Brzeziński, pan Piotr Skonieczny.

 30.04.2014
Na uroczystym apelu przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej genezę i znaczenie Konstytucji 3-go Maja. Na uroczystości nie zabrakło akcentów zawiązanych ze Świętem Flagi. Apel przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb i II a, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Cieplińskiej, Renaty Gumińskiej, Ewy Rakoczy.

 29.04.2014
Z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbył się w naszym gimnazjum Konkurs Pieśni Patriotycznych. Komisja konkursowa, tj. pani Renata Kosowska oraz koleżanki Anna Skonieczna i Magdalena Górna, pierwsze miejsce przyznały duetowi w składzie: Oliwia Karbowska, Monika Ostrycharz.

 28.04.2014
Pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Klonowie na spotkanie autorskie z Panem Henrykiem Klimkiem, autorem niezwykle ciekawych książek wspomnieniowych z okresu drugiej wojny światowej i z czasów stalinowskich.
Razem z nami była pani Renata Gumińska oraz pan Grzegorz Brzeziński.

 15.04.2014
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Białkowski kl. III a, Michał Szafrański kl. III b i Krystian Pawlewicz kl. III b.
Drużynowo zajęliśmy II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Patryk zajął II miejsce, Michał – III, a Krystian – IV.
Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

 11.04.2014
Wykorzystując technikę decupage wykonaliśmy ozdoby świąteczne dla społeczności lokalnej. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczymy dla naszej chorej starszej koleżanki. W wykonywaniu ozdób pomagała nam pani Renata Kosowska.

 08-09.04.2014
Przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i rypińskiego zaprezentowali nam swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015.

 20.03.2014
Ogłoszono wyniki I etapu konkursu Aktywni dla klimatu. Nasza drużyna Pogodni, którą opiekuje się pan Marian Rutkowski, uplasowała się na 20-21 miejscu tracąc do I miejsca zaledwie 1,67 pkt. W drugim etapie wszystko jest jeszcze możliwe. Dużo zależy od zaangażowania naszych koleżanek i kolegów w zbiórkę elektroodpadów.

 18.03.2014
Złożyliśmy hołd królowej nauk matematyce z okazji Dnia Liczby Pi. W okolicznościowym występie, koleżanki i koledzy przypomnieli nam sylwetki znanych matematyków oraz ich wkład w rozwój nauki
Uczniowie przygotowali występ pod kierunkiem pań: Karoliny Krzemińskiej i Wioletty Zglenickiej.

 10.03.2014
W naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla członków Szkolnego Koła LOP. Zajęcia prowadziły pracownice Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, a jednocześnie przedstawicielki Zarządu Okręgu LOP we Włocławku. Tematem spotkania była ochrona przyrody w ramach programu Natura 2000. Uczniowie wykonywali zadania praktyczne z rozpoznawania Parków Narodowych Polski oraz rozpoznawali pospolite gatunki roślin i zwierząt, pogłębiając swoją wiedzę przyrodniczą.

 01.03.2014
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, nasi harcerze z druhem pwd. Grzegorzem Brzezińskim, razem z innymi 17 drużynami harcerskimi i gromadami zuchowymi z Hufca ZHP w Golubiu-Dobrzyniu zebrali się w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi na uroczystym apelu. Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia pochwał dla wyróżniających się harcerzy i zuchów. W dalszej części uczestnicy wzięli udział w przygotowanych grach i zabawach.
Więcej informacji na stronie – tutaj

 28.02.2014
Odwiedziliśmy 4 Brodnicki Pułk Chemiczny im. Ignacego Mościckiego. W trakcie wizyty między innymi poznaliśmy wyposażenie wojsk chemicznych, historię pułku oraz metody usuwania skażeń.
U brodnickich żołnierzy, były z nami panie: Renata Gumińska, Karolina Krzemińska, Ewa Rakoczy.

 28.02-02.03.2014
W naszej szkole gościliśmy harcerzy z ramach Międzyhufcowej Akcji Szkoleniowej UKŁADANKA 2014.
Naszych harcerzy reprezentował druh pwd. Grzegorz Brzeziński.
Więcej informacji na stronie – tutaj

 21-23.02.2014
Ponad 800 harcerzy z całego kraju zjechało w weekend do Torunia. Okazją do spotkania był coroczny Rajd Kopernikański, organizowany dla uczczenia urodzin Mikołaja Kopernika. Harcerskie patrole z całej Polski zjechały do Torunia już po raz 31. Impreza rozpoczęła się w piątek. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na pięć grup wiekowych, każda z nich miała do przebycia jedną z tras: zuchową, harcerską, starszo harcerską, wędrowniczą lub instruktorską. Przy okazji zwiedzili charakterystyczne dla Torunia miejsca. Jednym z akcentów tegorocznego spotkania były również obchody 69 rocznicy śmierci i 15 rocznicy beatyfikacji bł. Stefana W. Frelichowskiego, patrona polskiego harcerstwa. Rajd, tradycyjnie już, zakończył się na Rynku Staromiejskim. W niedzielę po południu kilkuset harcerzy wzięło udział w uroczystym apelu końcowym.
Nasze gimnazjum, na trasie o tematyce czasów PRL „Pan tu nie stał!”, reprezentowali: Paulina Pawlewicz, Paulina Murawska, Julia Błaszczyńska, Marta Michałowska, Zuzanna Duchewicz, Mateusz Murawski.
Razem z naszymi harcerzami był pan Grzegorz Brzeziński.
Filmiki z Rajdu: tutaj i tutaj.

 13.01.2014
Bierzemy udział w konkursie Aktywni dla klimatu, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. Zmieniaj nawyki – nie klimat! mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs będzie przebiegać w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno – promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.
Naszą szkolę reprezentuje zespół konkursowy POGODNI, w skład którego wchodzą uczniowie klasy IIIa:
Murawska Paulina,
Murawski Mateusz,
Białkowski Patryk,
Predenkiewicz Paulina,
Skonieczna Anna.

Opiekunem grupy jest pan Marian Rutkowski. Więcej informacji na stronie konkursu – tutaj

 20.12.2013
W naszej szkole gościliśmy osoby starsze i samotne na Uroczystej Wigilii organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbójnie. Za wystrój sali i Jasełka odpowiadali: pani Ewa Budna, pani Renata Kosowska, pan Ireneusz Skrzypiński.

 13-15.12.2013
Harcerze z naszego gimnazjum wzięli udział w XVI Biwaku Wigilijno-Urodzinowym zorganizowanym przez 113 GDDH „Łaziki”. Swój pobyt w Golubiu-Dobrzyniu rozpoczęli od uczczenia wartą i zapaleniem „Światła wolności” pamięci ofiar stanu wojennego. Później była już tylko zabawa. Każdy z uczestników brał udział w ciekawych warsztatach, a w sobotni wieczór odbyła się harcerska kolacja wigilijna, w której uczestniczyło prawie 200 osób. Była wspaniała zabawa, pyszne potrawy, Mikołaj i oczywiście prezenty.
Razem z naszymi harcerzami był pan Grzegorz Brzeziński.

 29.11-01.12.2013
W naszej szkole gościliśmy harcerzy w ramach Międzyhufcowej Akcji Szkoleniowej „W stronę ognia”.
MAS w liczbach: 100 osób przeszkolonych na różnych kursach razem.
25 osób w tym: Kadra Kształcąca, organizacyjna, finansowa.
Kursanci z Hufców: Hufiec ZHP Toruń, Hufiec ZHP Włocławek – Powiat, Hufiec ZHP Włocławek – Miasto, Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń, Hufiec ZHP Inowrocław, ZHP Hufiec Bydgoszcz-Miasto, Nowe Miasto Lubawskie, Komenda Hufca ZHP Chojnice, Hufiec ZHP Tuchola, ZHP Hufiec Brodnica, Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP im. Mikołaja Kopernika.
Razem z naszymi harcerzami był pan Grzegorz Brzeziński.
Zapraszamy do galerii II Zjazd Kursowy Zbójno – tutaj.

 13.11.2013
Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie pod kierunkiem pani Magdaleny Wizy i pana Grzegorza Brzezińskiego zaprezentowali współczesne adaptacje bajek: O Czerwonym Kapturku w języku angielskim oraz o Kopciuszku w języku niemieckim. Później mogliśmy obejrzeć przygotowane z tej okazji tematyczne stoiska o kulturze krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

 08.11.2013
Uroczystym apelem uczciliśmy 95 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej i pani Ewy Rakoczy.

 22.10.2013
Do naszej społeczności szkolnej uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Do uroczystego ślubowania, uczniów przygotowywała pani Ewa Budna oraz pani Renata Kosowska.

 17.10.2013
Grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w konkursie historycznym „Młode pokolenie – Pamiętamy”. W rywalizacji tej należało wykazać się znajomością historii Polski XX i XXI wieku. Pięcioro naszych młodych badaczy historii –Przemysław Błaszkiewicz, Paulina Cipkowska, Agata Kocińska, Dominika Sekulska i Patryk Urbański, przygotowało prezentacje multimedialne poświęcone postaci Jana Pawła II, księdza Jerzego Popiełuszki, wydarzeniom związanym z II wojną światową oraz wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Na uroczystym podsumowaniu konkursu w Golubiu-Dobrzyniu, nasi uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Gratulujemy. Prace powstały pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej.

 16.10.2013
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyliśmy naszym nauczycielom serdeczne życzenia oraz obdarowaliśmy ich kwiatami. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy III a, III b oraz I b pod opieką pani Ewy Rakoczy, pani Magdaleny Wizy oraz pana Grzegorza Brzezińskiego.

 01.10.2013
Teatr KURTYNA zaprezentował Spektakl profilaktyczny, sponsorowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie.

 26.09.2013
Naszą szkołę odwiedził Patrol Rozminowywania z Jednostki Wojskowej w Chełmnie. Saperzy opowiedzieli nam jak powinniśmy zachować się w przypadku znalezienia przedmiotów niebezpiecznych.

 20-22.09.2013
W Radominie odbył się Zlot Hufca Golub-Dobrzyń. Podczas uroczystego apelu w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni nasz hufiec otrzymał sztandar oraz imię Fryderyka Chopina.
W trakcie zlotu naszymi harcerzami opiekował sie pan Grzegorz Brzeziński. Link do całej galerii – tutaj.

 18.09.2013
Warsztaty dla rodziców i nauczycieli dotyczące Sposobów motywowania dziecka do nauki poprowadziła pani Grażyna Szczepańska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

 14.09.2013
W szkole zorganizowaliśmy Piknik Charytatywny.

 21.08.2013
Grupa naszych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2012/2013, odwiedziła Warszawę.
Naszymi prymusami opiekowały się panie – Edyta Urbańska i Hanna Krawczuk.

 06-12.08.2013
Dziewięcioro harcerzy z naszego gimnazjum wraz z opiekunem panem Grzegorzem Brzezińskim, uczestniczyło w Międzynarodowym Zlocie Harcerzy i Skautów Wicek 2013, organizowanym w setną rocznicę urodzin bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Na poligonie wojskowym w Toruniu zebrało się ponad 2000 przedstawicieli bratnich organizacji harcerskich z Polski, Litwy, Białorusi, USA, Czech i Argentyny. Wśród ogromu atrakcji była między innymi całodniowa wycieczka na zamek w Radzyniu Chełmińskim, zajęcia z survivalu, gra miejska w Toruniu, koncerty, liczne gry i zabawy. Zlot odwiedził prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką, oraz pierwszy i jedyny Polak w kosmosie – gen. Mirosław Hermaszewski. Wydarzenie zakończył przemarsz wszystkich uczestników ulicami miasta na uroczystą mszę świętą. Uczestnicy do domów wrócili z drobnymi pamiątkami od organizatorów (koszulki, kubki, książeczki, naszywki), a także mnóstwem wspomnień i nowych znajomości.

 28.06.2013
Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Fotoreportaż dostępny w galerii.

27.06.2013
Członkowie Szkolnego Koła LOP działającego przy naszym gimnazjum, wybrali się na Ścieżkę leśną w Nadleśnictwie Włocławek. Zwiedzanie lasu odbywa się tu w niecodzienny sposób, a mianowicie wykorzystano Nordic Walking. Jest to sport nad wyraz łagodny, oszczędzający cały aparat lokomocyjny organizmu, a zarazem nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba się uczyć żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Zajęcia prowadził pan Kazimierz Sikorski, wicemistrz Polski w tej dyscyplinie. Nordic Walking, to doskonały pomysł na zbliżające się wakacje. Na zakończenie odbyło się ognisko.
Uczniami opiekowali się: panie – Ewa Rakoczy; Barbara Prądzyńska; Wioletta Zglenicka oraz pan Marian Rutkowski.
Wyjazd sfinansował Zarząd Okręgu LOP we Włocławku.

 22.06.2013
Wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Działanie to było elementem programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. W godzinach popołudniowych, przed budynkiem gimnazjum zgromadziła się liczna grupa młodzieży z transparentami, na których wymalowane były hasła zgodne z ideą programu Profilaktyka a Ty. Następnie wszyscy przemaszerowali główną ulicą Zbójna, rozdając napotkanym przechodniom kwiaty z dopiętym na kartce hasłem: „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień”. Razem z młodzieżą i nauczycielami, w uroczystym przemarszu wziął udział Pan Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Gminy Zbójno, Pani Małgorzata Gołębiewska – Sekretarz Gminy Zbójno oraz Pani Jolanta Rutkowska – pracownik Urzędu Gminy w Zbójnie, reprezentująca Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie. Nad bezpiecznym przemarszem czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Po powrocie do gimnazjum, wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem obejrzeli spektakl profilaktyczny, specjalnie przygotowany na tę uroczystość.
Po spektaklu, asp. szt. Tomasz Stefański, wygłosił okolicznościową prelekcję, która przerodziła się w spontaniczną dyskusję z młodzieżą. Impreza była zwieńczeniem kolejnego projektu profilaktycznego, jaki realizowany był w szkole we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbójnie. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą.

 21.06.2013
Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną pod hasłem „Jeśli dobre serce masz, pomóż dzieciom póki czas”. Zebrane przybory szkolne i słodycze przekazaliśmy dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wielgiem, natomiast zabawki przedszkolakom ze Zbójna. Razem z nami była pani Małgorzata Cieplińska. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

 17-21.06.2013
Realizujemy projekt profilaktyczny GIMNAZJUM W ZBÓJNIE WOLNOŚĆ OD UZALEŻNIEŃ PROMUJE I DO AKCJI „TYDZIEŃ PROFILAKTYKI” PRZYSTĘPUJE.

 07.06.2013
Grupa naszych uczniów, w tym harcerze, wzięła udział w Toruńskim Spotkaniu Młodych – Harcerskie Czuwanie z Błogosławionym, w rocznicę 100-lecia urodzin bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, które było połączone ze Świętem Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W Spotkaniu Młodych wzięły udział reprezentacje Harcerstwa Polskiego z całego świata.
Z uczniami był pan Grzegorz Brzeziński.

 01.06.2013
Grupa naszych uczniów wraz z panią Barbarą Prądzyńską i panem Grzegorzem Brzezińskim, uczestniczyła w
XVII Spotkaniu Młodych Lednica 2000 pod hasłem „W imię Ojca”. Tegoroczne hasło ma przypomnieć młodzieży, czym jest prawdziwa męskość i ojcostwo.

 27-29.05.2013
Ponad dwudziestu uczniów naszego gimnazjum odwiedziło malownicze zakątki Wielkopolski. Na wycieczce towarzyszyły nam panie Renata Gumińska i Ewa Rakoczy oraz pan Piotr Skonieczny.

 23.05.2013
W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, odbyło się wręczenie nagród w XII edycji konkursu informatycznego pt. „Bóbr – wesoły sąsiad Włocławka i okolic”. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów naszej szkoły. Trzy uczennice z klasy I a – Zuzanna Duchewicz, Paulina Proćko i Milena Bruzdewicz, otrzymały wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.
Uczniów do konkursu przygotował pan Piotr Skonieczny.

 16.05.2013
Uczniowie klas drugich prezentowali efekty swej pracy w ramach projektów edukacyjnych.

 29.04.2013
Uczniowie klasy I a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej pani Renaty Kosowskiej przygotowali uroczysty apel poświęcony Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 29.04.2013
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II a przygotowali apel. Młodzież przedstawiła zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialna działalność człowieka. Uczniów do występu przygotowały: pani Hanna Krawczuk, pani Edyta Urbańska i pani Wioletta Zglenicka.

 22.04.2013
Odwiedziliśmy Toruń, powodem wycieczki był Toruński Festiwal Nauki, Kultury i Sztuki. W ramach festiwalu uczestniczyliśmy miedzy innymi w ciekawych zajęciach z fizyki. Teraz kilka informacji o tych zajęciach:
Ruchy ziarenek piasku, czyli granulowanej materii odegrały istotną rolę w ukształtowaniu otaczającego nas świata. Materiały sypkie są obecne w naszym życiu codziennym, odgrywają ważną rolę w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, w podboju kosmosu itd. Wykład wprowadził nas w niezwykle interesujący świat tych materiałów: piasku, kawy, soli, cukru, ryżu, kaszy, orzechów, cementu, piany itp. Nauka o materiałach sypkich ma długą historię, ale od roku 1987 obserwujemy jej gwałtowny rozwój kiedy fizycy badając kształtowanie się pryzmy piachu odkryli, że dodane jedno ziarenko może spowodować osunięcie się lawiny! Granulowana materia jest prostym zbiorem pojedynczych makroskopowych cząstek. Jej właściwości różnią się bardzo od właściwości ciał stałych, cieczy i gazów – jest to stan materii pośredni pomiędzy wymienionymi stanami. Zachowanie niektórych materiałów sypkich jest zadziwiające i tajemnicze. Przykładem jest piasek, który zachowuje się czasem jak ciało stałe, czasem…..
Gimnazjalistami na wycieczce opiekowały się panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna, Renata Kosowska.

 19.04.2013
W naszej szkole odbył zorganizowaliśmy Dzień otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy. Dla naszych przyszłych kolegów zorganizowaliśmy pokazy doświadczeń chemicznych, zaprezentowaliśmy możliwości pracowni biologicznej oraz przedstawienie historyczne. Poza tym nasi goście zwiedzili szkołę i uczestniczyli w prezentacjach szkolnych klasopracowni. Na koniec pobytu w naszych murach, zaprosiliśmy ich na spektakl SKĄPIEC.

 10.04.2013
W ramach realizacji projektu profilaktycznego „Nasze Gimnazjum jak z bajki! Bez alkoholu, narkotyków i innych specyfików!” pkt 8. „Lepsze bajek czytanie niż narkotyków branie – Nasi mali przyjaciele” – harcerze z 16 DSH „Wilki” odwiedzili naszych małych kolegów w przedszkolu. Przedszkolakom bardzo podobały się ciekawe zabawy i gry przedstawione przez harcerzy – druha Patryka Białkowskiego oraz druhny Paulinę Murawską i Oliwię Mazurkiewicz. Wkrótce harcerze ponownie odwiedzą najmłodszych.

 14.03.2013
Na nasze zaproszenie, przyjechali do nas i zaprezentowali swoją ofertę kształcenia w roku szkolnym 2013/2014, przedstawiciele następujących szkół ponadgimnazjalnych:
Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu
Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Rypinie
Zespół Szkół im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie.

 14.03.2013
W naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień Liczby Pi. Okolicznościowy, wielce pouczający występ, przygotowali uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Krzemińskiej.

 08.03.2013
Klasa I b pod kierunkiem pani Wioletty Zglenickiej i pana Piotra Skoniecznego, przygotowała występ dla Naszych Drogich Pań.
Fotoreportaż dostępny w galerii.

07.03.2013
Uczniowie klas trzecich, w ramach preorientacji zawodowej, odwiedzili 4 Brodnicki Pułk Chemiczny im. Ignacego Mościckiego. W czasie pobytu w jednostce, uczniowie poznawali sprzęt wojskowy oraz metody wykrywania i eliminacji skażeń chemicznych. Dużą frajdę sprawiła możliwość obejrzenia prawdziwej broni. Wyjazd odbył się pod opieką pani Ewy Budnej, pani Karoliny Krzemińskiej i pana Ireneusza Skrzypińskiego.

 20.02.2013
Uroczystym apelem przypomnieliśmy o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Uczniowie klasy I a i II b przygotowali swe wystąpienie pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Ewy Rakoczy.

 12.02.2013
W naszej szkole odbył się gimnazjalny bal karnawałowo-ostatkowy. Bal, to oczywiście muzyka i szalony taniec, ale nie tylko. Dużo wzruszeń i radości, dostarczyli uczestnikom zabawy nasi harcerze. Przygotowali bowiem wiele różnorodnych konkurencji, opartych na rywalizacji międzyklasowej, w którą umiejętnie wpleciono elementy profilaktyki uzależnień. Uczniowie, którzy zwyciężyli w konkurencji, otrzymywali drobne upominki (ufundowane przez GKRPA w Zbójnie).

 20.12.2012
W świąteczny nastrój wprowadziły nas Szkolne Jasełka, przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej, pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego.

 12.12.2012
W naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Konkursu karaoke piosenki obcojęzycznej. Pierwsze miejsce zajęło trio w składzie: Daria Grabkowska, Marta Majewska i Marta Michałowska z piosenką zespołu One Direction „Live While We’re Young”, drugie Marta Michałowska, która zaśpiewała kolędę „Stille Nacht”, a trzecie duet Magdalena Jachowska i Monika Mikołajczyk, które wykonały utwór Taylor Swift – „White Horse”. Z bardzo trudnym zadaniem wyłonienia laureatów zmierzyła się pani Magdalena Wiza i pan Grzegorz Brzeziński. Nagrody ufunduje wydawnictwo Oxford. Gratulujemy talentu wszystkim uczestnikom!

 06.12.2012
Uczniowie oraz harcerze z naszego gimnazjum, pod opieką pani Barbary Prądzyńskiej i pana Grzegorza Brzezińskiego, przeprowadzili zbiórkę zabawek dla dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Zbójno. Dzisiaj wszystkie zebrane przedmioty trafiły do wspomnianych placówek. Radość dzieci była ogromna. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za prezenty, a nauczycielom za miłe przyjęcie. Wesołych Świąt!

 06.12.2012
Dzięki dużemu zaangażowaniu Rady Rodziców oraz wielu innych osób, głównie z terenu Gminy Zbójno, którym zależy na rozwoju gimnazjum, udało się wzbogacić szkołę o wysokiej klasy telewizor LCD. Zakup telewizora stał się możliwym, ponieważ wspomniani wyżej ludzie dobrej woli, wskazali Publiczne Gimnazjum w Zbójnie, jako beneficjenta, któremu przekazują 1% swego podatku, naliczonego w rocznym zeznaniu podatkowym. Na zdjęciu Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Rumińska, prezentuje nowy telewizor.

 01.12.2012
Dziewięcioro harcerzy z naszego gimnazjum złożyło Przyrzeczenie Harcerskie podczas Wieczernika w kościele w Oborach. Towarzyszyli im również harcerze z 14 DH „Odkrywcy” im. M. Kopernika w Gałczewie z dh Mariuszem Fydryszewskim. Przyrzeczenie odbierał pwd. Bartosz Beyger. Po Mszy odbyło się ognisko. Naszymi harcerzami opiekuje sie pan Grzegorz Brzeziński.

 23-25.11.2012
Patrol drużyny starszoharcerskiej funkcjonującej przy naszej szkole, razem z panem Grzegorzem Brzezińskim, uczestniczył w XX Ogólnopolskim Rajdzie „Duch” w Brodnicy. Na trasach (dziennej i nocnej) uczestnicy zdobywali punkty wykonując wiele ciekawych i urozmaiconych zadań, m. in. odczytywali zaszyfrowane informacje, wspinali się po ścianie wspinaczkowej, strzelali do celu, ale też odwiedzili astrobazę, oglądali film oraz pokazy tresury psów policyjnych. To tylko niektóre z wielu atrakcji. Po trzech dniach zabawy, wędrówki i śpiewów w gronie ok 150 zuchów i harcerzy, oprócz odcisków, pamiątkowych plakietek i koszulek, uczniom pozostanie w pamięci miła postawa zdobywców 3. miejsca – Kręgu Instruktorskiego WRAKKI – którzy oficjalnie przekazali swoją nagrodę rzeczową zdobywcom 4. miejsca, czyli harcerzom z naszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za miłe chwile wszystkim patrolom tj. trzem ze związku drużyn Geteway, a także z Rypina, Koronowa, Chojnic i oczywiście wspomnianemu Kręgowi Instruktorskiemu. Czuwaj!

 20.11.2012
Uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Gumińskiej i pana Piotra Skoniecznego, przygotowali apel dotyczący Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

 12.11.2012
Uroczystym apelem uczciliśmy 94 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III b i I a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.

 07.11.2012
Uczestniczyliśmy w warsztatach, na których prezentowano sposoby postępowania w wypadku zagrożenia atakiem psa.

 30.10.2012
Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Apel, przygotowany przez uczniów klasy I a i II a pod kierunkiem pani Magdaleny Wizy i pana Grzegorza Brzezińskiego, zakończył się konkursem wiedzy o krajach europejskich. W rywalizacji brały udział reprezentacje wszystkich klas. Zwycięska drużyna – Patryk Białkowski i Paulina Murawska – otrzymała cenne nagrody rzeczowe: elektroniczny translator oraz multimedialny słownik (pendrive). Gratulujemy!

 26.10.2012
Uroczystym apelem uczczono w naszej szkole Dzień Papieski, którego tegoroczną myślą przewodnią było hasło „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Barbary Prądzyńskiej.

 15-16.10.2012
26 uczniów naszego gimnazjum, uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Gdańska, w ramach realizacji projektu EDUSCIENCE. Uczniami w trakcie wycieczki opiekowały się panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna.

 12.10.2012
W czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Nauczyciela podziękowaliśmy nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Apel przygotowali uczniowie klasy I b oraz II b pod opieką pani Ewy Rakoczy, pana Piotra Skoniecznego i pana Grzegorza Brzezińskiego.

 11.10.2012
Do grona gimnazjalistów uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. ŚŒlubowanie przygotowali uczniowie pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych, pani Małgorzata Cieplińska i pan Piotr Skonieczny.

 04.10.2012
W naszym gimnazjum odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zwierząt, przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego

 21-23.09.2012
W tych dniach odbył się zlot hufca naszej chorągwi –  Hufca Golub-Dobrzyń. W piątkowe popołudnie zameldowały się w Domu Kultury gromady i drużyny z powiatu Golub-Dobrzyń. Po zakwaterowaniu spotkano się na świeczkowisku. Uroczyste otwarcie zlotu odbyło się w czasie apelu na golubsko-dobrzyńskim Rynku. Rozkazem komendanta została rozpoczęta hufcowa kampania „Bohater”. Harcerze wybrali jedną z najbardziej związanych z ich regionem postaci – Fryderyka Chopina. Swoją kampanię rozpoczęliśmy od gry terenowej, która zawiodła nas do Szafarni, miejsca, w którym młody Fryderyk często spędzał wakacje. Posiliwszy tam ciało (obiad) i ducha (mini koncert i film o Szafarni), wróciliśmy na trasę powrotną gry (8 km). Mimo przeciwności pogody (ostatnie patrole docierały do Domu Kultury w strugach deszczu przy świetle błyskawic), humory dopisywały. Dzień pełen wrażeń zakończyło spotkanie w kręgu ognia. Zlot zakończył apel na Rynku, poprzedzony uroczystą mszą świętą. Na zlocie, naszymi harcerzami opiekował się pan Grzegorz Brzeziński.

 14.09.2012
Pod opieką pani Ewy Budnej wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata.

 22.06.2012
Piknikiem edukacyjnym, uroczyście zakończyliśmy blisko czteroletnią przygodę z projektem „Za rękę z Einsteinem – edycja II”. W trakcie zajęć, uczniowie pod okiem pracowników Politechniki Gdańskiej, wykonywali różnorodne doświadczenia, modelujące prawa rządzące przyrodą. W doświadczeniach i pokazach królowała fizyka oraz chemia, ale nie zabrakło również interaktywnych zajęć z języka angielskiego i technologii komputerowej. Pierwotnie całą imprezę zaplanowano na wolnym powietrzu, niestety kapryśna aura pokrzyżowała plany organizatorów. Na szczęście szkoła dysponuje salą gimnastyczną i dużymi klasopracowniami, co w połączeniu z doskonałą organizacją, cechującą pracę szkoły, sprawiło, że pomieścili się nie tylko uczniowie naszego gimnazjum, ale również goście z gimnazjum w Radzikach Dużych. Na koniec imprezy, organizatorzy zagwarantowali wszystkim uczestnikom drugie śniadanie. Wszyscy „młodzi naukowcy” dobrze się bawili, a w ich głowach kłębiły się myśli, czy projekt „Eduscience”, którego realizacja rozpocznie się po wakacjach, przyniesie im podobne wrażenia, wzruszenia i korzyści, jak ten który właśnie kończą.

 13.06.2012
Odbyło się spotkanie uczniów naszego gimnazjum z panem Jarosławem Łodkowskim z Ośrodka Hodowli Zwierząt w Sokołowie. Jest to kolejny etap edukacji leśnej młodzieży, w ramach konkursu Czysty las – zrównoważone leśnictwo. Łowiectwo jest ważnym elementem zrównoważonej gospodarki leśnej. W trakcie spotkania nagrodzony wczoraj zespół dziewcząt z klasy II a zaprezentował swój projekt konkursowy. Edukacje leśną młodzieży prowadzą: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.

 13.06.2012
Uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w Integracyjnym Plenerze Malarskim w Oborach. Poza zajęciami malarskimi, nasze dziewczyny spotkały się z Małgorzatą Waszkiewicz – malarką malującą stopą.

 12.06.2012
W Toruniu odbyło się podsumowanie konkursu Świadomi zagrożenia – ogień w lesie a przyroda. W trakcie spotkania odbyły się prezentacje nagrodzonych i wyróżnionych zespołów.

 31.05.2012
Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych na realizację projektu edukacyjnego
„Świadomi zagrożenia – ogień w lesie a przyroda”, realizowanego w roku szkolnym 2011/2012. Zadaniem 5-osobowych zespołów konkursowych było przygotowanie projektu edukacyjnego, rozwijającego jeden z tematów konkursowych. Każda praca składała się z prezentacji multimedialnej, fotoalbumu oraz krótkiego filmu, który został dodatkowo umieszczony w serwisie YouTube.
Nasza drużyna w składzie: Daria Grabkowska, Patrycja Gralik, Kamila Grzywińska, Paulina Rutkowska i Zuzanna Rutkowska, zajęła IV miejsce w województwie. Nagrodą będzie dwutygodniowy pobyt na wakacyjnej Zielonej Szkole w Białce tatrzańskiej
Zespołem konkursowym opiekował się pan Marian Rutkowski.

 30.05.2012
W ramach Dni Otwartych w Nadleśnictwie Golub Dobrzyń, uczniowie naszej szkoły zwiedzili ścieżkę historyczno-przyrodniczą Grodno. W trakcie godzinnej wędrówki, leśniczy, pan Lucjan Opaliński, zapoznał młodzież z warstwową budową lasu, popularnymi gatunkami roślin, sposobami ochrony drzew przed szkodnikami, zjawiskiem sukcesji oraz formami ochrony przyrody. Ścieżka Grodno, to nie tylko walory przyrodnicze, ale również grodzisko, wykopaliska i prowadzone od dawna badania archeologiczne. Pan leśniczy opowiedział również smutną historię z lat II wojny światowej, która miała miejsce nad malowniczo położonym miejscowym jeziorem. Zajęcia terenowe zakończyliśmy ogniskiem. Uczniami opiekowali się: Ewa Budna, Renata Kosowska, Marian Rutkowski.

 18.05.2012
Zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień otwarty, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy. Przed naszymi przyszłymi uczniami zaprezentował się zespół taneczny Black Step, były też pokazy doświadczeń chemicznych oraz spotkanie z pedagogiem. Poza tym nasi goście zwiedzili szkołę i uczestniczyli w prezentacjach szkolnych klasopracowni. Na koniec pobytu w naszych murach, obdarowaliśmy ich symbolicznymi upominkami.

 16-18.05.2012
Drużyna naszego gimnazjum reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie na Finale ogólnopolskiego konkursu „Jasna szkoła prosta sprawa”. Turniej piłkarski Philips Cup 2012 odbył się na stadionie Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa S.A. 12 osobowe drużyny rywalizowały ze sobą w systemie pucharowym. Przed meczami rozgrzewkę prowadzili reprezentanci Polski Tomasz Sokołowski i Mirosław Szymkowiak. Nasza ekipa rozegrała w sumie cztery spotkania. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z reprezentantem województwa podlaskiego, szkołą z Narwi. W regulaminowym czasie był remis 3:3. Zdecydowały rzuty karne, w których lepszymi okazali się nasi przeciwnicy. W następnych spotkania turnieju pocieszenia poszło nam zdecydowanie lepiej. Po kolei pokonaliśmy szkoły z Krakowa – 9:1, z Jarocina – 4:1 i w małym finale Sochaczew – 9:1. W całym turnieju zajęliśmy 9 miejsce w kraju. 12 bramek w turnieju zdobył Przemysław Jachowski, który był o krok od zdobycia trofeum dla najlepszego strzelca. W czwartek organizatorzy umożliwili nam zwiedzanie stadionu Pepsi Arena oraz Starego Miasta. Finał turnieju rozgrywany był na głównej murawie stadionu Legii Warszawa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali stroje piłkarskie i wiele drobnych pamiątek od organizatorów imprezy.
Uczniami na turnieju opiekowali się: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.

 15.05.2012
Uczniowie naszej szkoły brali udział XVII Seminarium Uczniowskim pod hasłem Lasy darem ziemi oraz w V Konkursie Ekologicznym pod hasłem Moje środowisko jest mi bliskie. Konferencja i konkurs odbyły się w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Konkurs ekologiczny rozgrywany był w trzech kategoriach: test wiedzy, prezentacja multimedialna oraz praca plastyczna. Nasi uczniowie wygrali w dwóch kategoriach. Robert Boniecki zwyciężył w teœcie wiedzy, a Zuzanna Rutkowska w konkursie na plakat. W kategorii prezentacje multimedialne, III miejsce zajęła Aldona Jurkiewicz. Ponadto wyróżnienie za rozwiązywanie zadań testowych otrzymała Aleksandra Bróździńska. Zespołowo nasza drużyna była najlepsza.
Oprócz wymienionych uczniów w konkursach brali jeszcze udział: Oliwia Mazurkiewicz, Karolina Kierkowska i Michał Czerwiński.
Do konkursów młodzież przygotowywali: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.

 30.04.2012
Uczniowie klasy III a i klasy II b pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej pani Renaty Kosowskiej przygotowali uroczysty apel poświęcony Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 27.04.2012
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy I a przygotowali apel. Młodzież przedstawiła zagrożenia, jakie niesie za sobą działalność człowieka, ale również doceniła piękno otaczającego nas świata. Uczniów do występu przygotowali: pani Hanna Krawczuk, pani Edyta Urbańska i pan Marian Rutkowski.

 27.04.2012
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia, odbył się apel. Uczniowie przedstawili etapy powstawania książki, recytowali wiersze oraz przedstawili informacje dotyczące praw autorskich. Uczniami w trakcie ich przygotowań do występu, opiekowały się panie: Hanna Krawczuk, Edyta Urbańska i Magdalena Wiza.

 23.04.2012
Uczniowie naszego gimnazjum byli na Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Opiekunkami na wycieczce były panie: Karolina Krzemińska, Ewa Budna, Renata Kosowska.

 17.04.2012
W Golubiu-Dobrzyniu odbył się powiatowy etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Robert Boniecki kl. III a, Daniel Drzażdżewski kl. III a i Patryk Zaborowski kl. II c. Drużynowo zajęliśmy II miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Robert, zajmując I miejsce.
Patryk zajął miejsce IV. Uczniów do turnieju przygotowywał pan Piotr Skonieczny.

 15.04.2012
Ogłoszono wyniki I etapu konkursu Jasna szkoła – prosta sprawa!
Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce w województwie i będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w turnieju piłkarskim Philips Cup 2012, który odbędzie się w Warszawie.
Skład naszego zespołu:
» Patryk Białkowski
» Daniel Dobrzeniecki
» Paweł Jachowski
» Damian Lewicki
» Mateusz Murawski
» Krystian Palewicz
» Paulina Predenkiewicz
» Paulina Rutkowska
» Zuzanna Rutkowska
» Dominika Sekulska
» Anna Skonieczna
» Oliwia Żuchlińska
Uczniami opiekuje się pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.

 26-28.03.2012
24 uczniów naszego gimnazjum było na Interdyscyplinarnym pobycie edukacyjnym na zamku w Gniewie, w ramach realizacji projektu „Za rękę z Einsteinem – edycja II”.
Opiekunkami na wycieczce były panie: Ewa Budna i Renata Kosowska

 16.03.2012
16.03.2012
Zespół Tańca Nowoczesnego z naszego gimnazjum „Black Step”, zajął II miejsce Amatorskich Prezentacjach Tanecznych, organizowanych przez Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. Opiekunem naszej grupy tanecznej jest pani Ewa Budna.

 14.03.2012
W naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień liczby pi, który był zarazem uroczystym podsumowaniem Szkolnej Ligi Zadaniowej. Opiekunem Ligi jest pani Karolina Krzemińska. Również pod jej kierunkiem, uczniowie klas pierwszych, przygotowali okolicznościowy występ.

 14.03.2012
Uczennica naszego gimnazjum Oliwia Żuchlińska, zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Okręg Włocławski Ligi Ochrony Przyrody, pod tytułem Mój Las. Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Ewa Budna.

 13.03.2012
Swoją ofertę edukacyjną, zaprezentowały nam szkoły ponadgimnazjalne:
1. Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu
2. Zespół Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie
 12.03.2012
Za zajęcie premiowanego miejsca w Konkursie wiedzy ekologicznej, organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wydawnictwo EUROPA, nasza uczennica Mężykowska Agnieszka otrzymała czytnik e-booków. Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Ewa Budna.

 08.03.2012
Klasa III b i klasa I a, pod kierunkiem pana Mariana Rutkowskiego i pana Piotra Skoniecznego, przygotowały występ dla Naszych Pań

 02.03.2012
Swoją ofertę edukacyjną, zaprezentowały nam szkoły ponadgimnazjalne:
1. Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu
2. Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu
3. Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
4. Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie
5. Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie

 20-24.02.2012
W drugim tygodniu ferii zimowych, rozpoczęliśmy pilotażowy program edukacji ekonomicznej pt. ?Na własne konto?, finansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Głównym jego celem jest doposażenie młodych ludzi w praktyczną wiedzę ekonomiczną, która umożliwi im lepszy start w dorosłe życie. W ramach programu, grupa uczniów uczestniczyła w 30 godzinnych warsztatach, podczas których w formie gier i zabaw, poszerzała swą wiedzę w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości. W realizowanym projekcie, oprócz zajęć edukacyjnych, znalazły się również zajęcia praktyczne w banku oraz wizyta lokalnego przedsiębiorcy.

 09.02.2012
Bal karnawałowy oraz zbliżające się Walentynki połączyliśmy w jedno. Przednią Zabawę karnawałową zorganizowaliśmy razem z panią Barbarą Prądzyńską i panią Hanną Krawczuk.

 08.02.2012
Uroczystym apelem przypomnieliśmy o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Uczniowie przygotowali swe wystąpienie pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Ewy Rakoczy.

 20.01.2012
Nasz uczeń Radosław Skrzeszewski, zajął 3 miejsce w kraju Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym „Klio 2011” w kategorii prac plastycznych. Szczegółowe wyniki konkursu tutaj.

 22.12.2011
Rok kalendarzowy zakończyliśmy Szkolnymi Jasełkami, przygotowanymi przez uczniów naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani Renaty Kosowskiej i pani Barbary Prądzyńskiej.

 20.12.2011
W naszym gimnazjum spotkały się osoby starsze i samotne na Spotkaniu wigilijnym, organizowanym dla nich przez Urząd Gminy Zbójno. Naszym zadaniem w tym roku, było przygotowanie świątecznego wystroju sali gimnastycznej. Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Budnej, pani Renaty Kosowskiej i pana Ireneusza Skrzypińskiego, doskonale wywiązali się z przydzielonego im zadania

 08.12.2011
Odbył się apel poświęcony Międzynarodowemu Dniu Praw Człowieka. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem pana Grzegorza Brzezińskiego i pani Barbary Prądzyńskiej.

 24.11.2011
W konkursie „Poznajemy nasze lasy” na najciekawsze zajęcia przyrodniczo-leśne dla szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko-pomorskiego, zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalnej przyznano nauczycielowi naszej szkoły panu Marianowi Rutkowskiemu. W nagrodę szkoła otrzymała 40 calowy telewizor oraz odtwarzacz BluRay. Wyniki konkursu tutaj.

 23.11.2011
Krótkim spektaklem profilaktycznym, połączonym z prelekcją zakończyliśmy szkolne działania związane z obchodami przypadającego na 17 listopada Światowego Dnia Rzucania Palenia.
Po spektaklu prelekcję wygłosiła Pani Anna Łęcka – kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu. Obecna była również Pani Helena Melerska, zajmująca się promocją zdrowia z ramienia PSSE.
Spektakl przygotowali uczniowie klasy II a i II b pod kierunkiem pani Ewy Budnej i Pani Renaty Kosowskiej.

 21.11.2011
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie klasy III b, przygotowali okolicznościowy apel ph Szkolny Dzień Dobrych Manier. W programie była krótka scenka, przypomnienie zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, a na zakończenie odbył się quiz o miano najlepszego znawcy dobrych manier.
Uczniów do występu przygotowali panowie: Piotr Skonieczny i Marian Rutkowski.

 10.11.2011
Uroczystym apelem uczciliśmy 93 rocznicę Odzyskania prze Polskę Niepodległości. Piękną lekcję historii przygotowali uczniowie klasy II b i III a pod kierunkiem pani Małgorzaty Cieplińskiej i pani Renaty Kosowskiej.

 21-23.10.2011
8 pierwszoklasistów z naszej szkoły wraz z opiekunami – panem Grzegorzem Brzezińskim i panią Wiolettą Zglenicką, brało udział w biwaku (rajdzie harcerskim) zorganizowanym przez Środowiskowy Szczep Harcerski im. F. Chopina w Golubiu-Dobrzyniu.
Nasi uczniowie, w swoim przedziale wiekowym, zajęli pierwsze miejsce.

 19.10.2011
Uroczyście obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski. Uczniów do występu przygotowały panie Barbara Prądzyńska i Ewa Budna.

 14.10.2011
W naszym gimnazjum, z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli, odbyła się SZKOLNA DEBATA dotycząca słabych i mocnych stron edukacji w naszej szkole. Obok fotogaleria: *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – *** – ***

 13.10.2011
W czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękowaliśmy nauczycielom za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Apel przygotowali uczniowie klas I b oraz III b pod opieką pani Ewy Rakoczy i panów Piotra Skoniecznego i Grzegorza Brzezińskiego.

 12.10.2011
Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, zaprezentowali nam zestaw doświadczeń przyrodniczych, w ramach realizacji programu „Za rękę z Einsteinem – edycja II”.

 11.10.2011
Do grona gimnazjalistów uroczyście przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Ś?lubowanie przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, panie: Wioletta Zglenicka, Ewa Rakoczy i Karolina Krzemińska.

 05.10.2011
W naszym gimnazjum odbył się apel z okazji Dnia Dobroci Dla Zwierząt, przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Budnej i pana Ireneusza Skrzypińskiego.

 30.09.2011
W naszym gimnazjum odbyły się szkolne wybory Młodzi głosują, związane z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi.
Koordynatorem akcji organizowanej w naszej szkole przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, była pani Renata Kosowska.

 30.09.2011
W ramach Tygodnia Leśnego w Województwie Kujawsko-Pomorskim, ustanowionego przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, nasi uczniowie brali udział w Drzwiach Otwartych, organizowanych przez Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń. Między innymi zwiedziliśmy Punkt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Szkółka Przeszkoda oraz wzięliśmy udział w terenowej lekcji biologii.
Zwiedzanie szkółki rozpoczęło się miłym akcentem, bowiem otrzymaliśmy nagrodę za udział w VI Edycji konkursu Czysty Las, w kategorii – las w sztuce. Warto w tym miejscu wspomnieć, że już po raz drugi udało nam się dotrzeć do finału ogólnopolskiego. Poprzednia edycja konkursu dotyczyła leśnej edukacji ekologicznej. W ramach zajęć na ścieżce młodzież zapoznała się z historią polskich lasów, a następnie wykonywała zadania tematycznie związane z lasem, przygotowane przez miejscowych leśników. Za prawidłowe wykonanie zadań uczniowie otrzymali nagrody w postaci koszulek, czapeczek, itp. Po części edukacyjnej odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Można śmiało powiedzieć, że była to doskonale przemyślana i zorganizowana przez golubskich leśników, bardzo wartościowa lekcja edukacji ekologicznej w terenie. Uczniami opiekowali się nauczyciele: pani Hanna Krawczuk, pani Renata Kosowska i pan Marian Rutkowski.
 29.09.2011
Naszą szkołę odwiedziła lektorka języka niemieckiego, realizująca projekt Deutsch-Wagen-Tour, którego nadrzędnym celem jest przyczynienie się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Uczniowie doskonale bawili się, a jednocześnie poznawali nowe słówka z języka naszych zachodnich sąsiadów. Za swą pełną zaangażowania pracę zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami. Spotkanie z lektorem zorganizowała pani Julia Sobiechowska.
Informacja o projekcie – kliknij na obrazek obok 
Fotoreportaż dostępny w tutaj.

 29.09.2011
Spektakl profilaktyczny zaprezentowany przez Teatr KURTYNA.

 26.09.2011
Dzień Języków Obcych

 20.09.2011
Klasy II a i II b brały udział w akcji Sprzątania świata. Całą swoją energię skupiliśmy w tym roku na porządkowaniu naszego gimnazjalnego lasku. W lasku można spotkać już pierwsze grzyby.
Młodzieżą biorącą udział w akcji opiekowali się: pani Ewa Budna i pan Marian Rutkowski.