FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

22 kwietnia 2023 r. otwarcie sezonu kolarskiego w województwie kujawsko-pomorskim w Lidze Uczniowskich Klubów Sportowych

       W ten słoneczny, sobotni dzień w naszej szkole i wokół niej zrobiło się bardzo gwarno. A to za sprawą przybyłych zawodników z różnych miast Polski i zaproszonych gości. Młodzi kolarze w jeździe na rowerze rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Ich profesjonalną jazdę oceniała komisja sędziowska. Wśród zawodników były dwie nasze uczennice: Barbara Ersteniuk i Natalia Szarszewska.

    Miłą niespodziankę dla Szkółki Kolarskiej Cyklista Zbójno sprawiła Barbara Ersteniuk, finiszując na 2 miejscu w kategorii żakinie, zaś Natalia Szarszewska w kategorii młodziczek zajęła 12 miejsce.

      Obecni na imprezie sportowej byli m.in. Wójt Gminy Zbójno, Katarzyna Kukielska, Zastępca Wójta, Tomasz Smoliński, Sekretarz Gminy, Jacek Foksiński, przedstawiciel BS w Piotrkowie Kujawskim, Marcin Judycki.
Podczas wyścigu była prowadzona zbiórka pieniędzy dla Wiktorii Lewandowskiej z Obór, która potrzebuje wsparcia.
Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był trener szkółki, pan Wiesław Młodziankiewicz, pierwszy trener mistrza świata w kolarstwie szosowym Michała Kwiatkowskiego.