FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi

     To święto przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.
Dnia 24 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. Marzeny Sulkowskiej i p. Wioletty Grzywińskiej włączyli się działania promującą ideę ochrony środowiska przygotowując inscenizację pt. ,,Śmieci to nie zabawa, ale poważna sprawa”.
Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy uczestniczyli w obchodach Dnia Ziemi i dzięki temu dzieci i młodzież zrozumiały, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.
Podsumowaniem wszystkich naszych działań na rzecz Ziemi niech będzie fragment wiersza Magdy Syguły Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła, Twe powietrze, lasy, woda, To największa Twa uroda. Więc człowieku, pilnuj srodze, By nie padło wszystko w trwodze, Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie To i Ciebie też nie będzie”.