FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

28 finał WOŚP i zbiórka publiczna dla Ani Leśniewskiej

12 stycznia zostało zorganizowane duże, szczytne przedsięwzięcie.  Przygotowania do niego trwały kilka dni, podczas których uczniowie pod okiem nauczycieli, z pieczołowitą dokładnością opracowywali każdy szczegół imprezy. Bogaty program przyciągnął wielu mieszkańców Zbójna i okolicznych miejscowości. Wystąpili licznie nasi soliści oraz zaprzyjaźniona z nami Zuzia Worek. Uczniowie zatańczyli poloneza oraz chocolate i belgijkę. Wszystkich uniosły dźwięki muzyki Zespołu SKY i Zespołu.

Próby w pocie czoła, duża mobilizacja wszystkich oraz hojność ofiarodawców tj. lokalnych przedsiębiorców, nauczycieli, rodziców, pracowników Urzędu Gminy w Zbójnie, którzy przekazali różne przedmioty na licytację –  zaowocowały.
W niedzielę ogłoszono dwie zbiórki publiczne:
– zbiórkę zorganizowaną przez Fundację WOŚP w dniu jej 28. Finału oraz
– zbiórkę publiczną dla Ani Leśniewskiej, mieszkanki Zbójna.

Wolontariusze WOŚP, podobnie jak w całej Polsce, zbierali pieniądze do puszek pod kościołami: w Oborach, Rużu, Zbójnie oraz w szkole. Na miejscu pieniądze do skarbonek ofiarodawcy wrzucali za wylicytowane przedmioty. Łącznie na WOSP zebrano ok. 8300 zł.

W tym „dniu dobroczynności”, wszyscy obecni z wielką hojnością wzięli udział również w licytacji przedmiotów na rzecz Ani Leśniewskiej, naszej absolwentki, której życie przyćmiła choroba. Ania bowiem od 13 lat choruje na młodzieńcze, idiopatyczne zapalenie stawów i czeka na b. kosztowny zabieg operacyjny. Życzliwość i gorące serca lokalnej społeczności  pozwoliły na zgromadzenie środków częściowo pokrywających jej leczenie. Łącznie dla Ani zebrano

około 13000 zł.