FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością

17 grudnia świąteczna atmosfera zagościła na dobre w naszej szkole. W klimat nadchodzących Świąt wprowadził całą społeczność szkolną montaż słowno-muzyczny ubogacony świąteczną dekoracją. Recytowane wiersze, fragmenty Ewangelii wg Św. Łukasza  uświadomiły wszystkim, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy na te Święta i to co jest najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia. Wyjątkowy nastrój spotęgował piękny śpiew kolęd: „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc” oraz „Lulajże Jezuniu”.

Występ przygotowali uczniowie klas III, IV, VI pod kierunkiem nauczycieli: p. Grażyny Waśkiewicz, Ewy Budnej-Łojko (scenariusz i dekoracja) oraz pana Piotra Bodenszac (oprawa muzyczna).