FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE NASZYCH DZIECI

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE NASZYCH DZIECI

        W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem, apeluję do Państwa Rodziców o zachowanie na co dzień szczególnych zasad  higieny oraz rozważenie decyzji o pozostawieniu dziecka w domu, które ma objawy jakiejkolwiek infekcji, aby nie zakażało innych w szkole.

Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie.

Jak zapobiegać przenoszeniu się koronawirusa?

  • Często myć ręce używając mydła i wody,
  • Podczas kaszlu lub kichania zasłaniać nos i usta,
  • Zachować co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą lub kichają.

Drogi Rodzicu jeśli wróciłeś z regionu, gdzie występuje nasilenie ognisk koronawirusza i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Infolinia    800190590                   www.gov.pl/koronawirus

                 

Z wyrazami szacunku,

dyrektor  szkoły – Hanna Kułak