FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Dożynki Gminno-Parafialne ‘2021

W  tym roku uroczystości dożynkowe odbyły się naszej szkole. Zarówno mieszkańcy Zbójna jak i ościennych miejscowości, pracownicy Urzędu Gminy w Zbójnie, nauczyciele oraz  pracownicy administracji i obsługi z naszej szkoły przygotowywali się do nich długo.  Przed dożynkami w wielu miejscach na terenie gminy zostały zbudowane pomysłowe witacze dożynkowe. Pierwsze miejsce w konkursie „Najładniejszy witacz dożynkowy” zajął witacz w Działyniu, drugie w wykonaniu sołectwa Zbójenko a trzecie w Adamkach.

W blaskach słonecznej pogody mieszkańcy Zbójna i okolic oraz przybyli goście 22. 08. 2021 r. korowodem przeszli przez wieś na pięknie przyozdobiony plac naszej szkoły. O godz. 13.45 rozpoczęła się Msza Święta celebrowana przez proboszcza z Parafii Ruże Grzegorza Kubińskiego, wraz z proboszczem z Parafii Działyń Tomaszem Muraszewskim oraz proboszczem Parafii Ciepień Sławomirem Bącelą, po której poświęcono chleby dożynkowe i podzielono się nimi z mieszkańcami. Starostami dożynek byli Pani Agata Zglenicka i Pan Sławomir Zglinicki. Następnie rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, zwyciężył wieniec wykonany przez mieszkańców sołectwa Łukaszewo, który będzie reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich w Toruniu.

Uroczystości uświetnili swoją obecnością m.in. Wicewojewoda Kujawsko–Pomorski Pan Józef Ramlau, Senator RP Pan Ryszard Bober, Starosta powiatu golubsko–dobrzyńskiego Pan Franciszek Gutowski oraz inni samorządowcy; Burmistrzowie i Wójtowie z ościennych miejscowości a także przedstawiciele służb mundurowych, straży i policji.

Dożynki otworzyła Pani Wójt Katarzyna Kukielska, która podkreśliła, że jest to święto plonów a jednocześnie święto rolników, którym podziękowała za ich ciężką pracę.

Uroczystość prowadził p. Marek Dzikowski.

Nie zabrakło dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki rockowej zespołu: Bulwar, Nokaut oraz Akord, przy której do późnych godzin nocnych bawili się mieszkańcy Gminy Zbójno i nie tylko.