FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Empiriusz działa w naszej szkole.

Multimedia w Zespole Szkół w Zbójnie

Empiriusz to mobilne, cyfrowe laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem nowoczesnej, innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości VR. Jest wyposażone w zestaw gogli VR i kontrolery. Jak wiadomo, chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, gdzie duży nacisk kładzie się na umiejętności związane z prowadzeniem doświadczeń. Obecnie uczniowie bardzo chętnie korzystają z nowych technologii. Dlatego z dużą radością i zaangażowaniem przeprowadzają wirtualne doświadczenia chemiczne, używając gogli oraz kontrolerów. Z myślą o tym został zakupiony Empiriusz. Jak to działa? Otóż uczeń w goglach VR przenosi się do wirtualnej pracowni, w której jest stół laboratoryjny, szafy, sprzęt do wykonywania doświadczeń, a na ścianie wisi układ okresowy pierwiastków. Wirtualnie można przeprowadzić aż 26 doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej. Uczeń wykonuje doświadczenie, którego przebieg jest widoczny na ekranie monitora interaktywnego i wszyscy to widzą, jakby byli w laboratorium. Choć wiemy, że Empiriusz nie stanie się panaceum na trudności szkolne, to na pewno uatrakcyjni zajęcia i zwiększy motywację do nauki chemii, lekcje będą o wiele ciekawsze i bezpieczne.