FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

3 kwietnia w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież  Zapobiega Pożarom”. Turniej odbył się pod patronatem Wójta Gminy Zbójno. Miał na celu promowanie wiedzy o bezpieczeństwie i popularyzowanie wśród uczniów znajomość przepisów przeciwpożarowych.

Do turnieju przystąpiło łącznie 19 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach. W I kategorii obejmującej klasy I-IV wzięło udział 11 uczniów, w II kategorii obejmującej klasy V-VIII brało udział 8 uczestników. W atmosferę konkursu, wszystkich uczestników, ich opiekunów oraz zaproszonych gości, wprowadzili uczniowie klasy drugiej, recytując pełen humoru wiersz o przygodach straży  pożarnej.

Po części pisemnej i emocjonującej dogrywce ustnej, w grupie starszej, wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym.

Laureaci w pierwszej grupie wiekowej:
 1 miejsce – Bartosz Słupczewski – Zespół Szkół w Działyniu,
2 miejsce – Filip Chłopecki  – Zespół Szkół w Zbójnie,
3 miejsce – Martyna Kukielska – Zespół Szkół w Działyniu.

Laureaci w drugiej grupie wiekowej:
1 miejsce – Karolina Mizikowska – Szkoła Podstawowa w Rużu,
2  miejsce – Zuzanna Kozłowska – Szkoła Podstawowa w Rużu,
3 miejsce – Miłosz Słupczewski – Zespół Szkół w Działyniu.

Na uroczystości swą obecnością zaszczycili nas:

Pan Tomasz Smoliński – Zastępca Wójta Gminy Zbójno,
Pani Joanna Krzeszewska – Inspektor ds. edukacji i kultury,
Druh Dariusz Mężykowski – prezes ZP ZOSP RP w Golubiu-Dobrzyniu,
Druh Mateusz Rygielski – reprezentujący Ochotniczą Straż  Pożarną w Zbójnie.

Nagrody rzeczowe dla laureatów oraz wszystkich uczestników turnieju ufundował Urząd Gminy Zbójno, zaś dyplomy, okolicznościowe upominki i drobny posiłek organizator konkursu – Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.