FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Ewakuacja w szkole

23 września zostały przeprowadzone próbne ćwiczenia ewakuacyjne. O godz. 9.55  uczniowie, dzieci z przedszkola, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły i osoby postronne usłyszeli alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku musieli go niezwłocznie opuścić. Akcją kierował p. Marek Dzikowski a nadzorował mł. ogn. mgr

Karol Jurkiewicz z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu Dobrzyniu. Wszyscy sprawnie w ciągu 130 sekund udali się na plac zbiórki, gdzie oczekiwano na informacje o przyczynie pożaru. Na szczęście okazało się, że jest to tylko próbna ewakuacja.

Przedstawiciel straży po ćwiczeniach

przeprowadził dla uczniów krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa pożarowego, w której wielokrotnie podkreślił, że w razie pożaru musimy natychmiast  dzwonić na numer 112.

Po próbnej ewakuacji już wiemy, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.