FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Gala Kolarstwa Grudziądzkiego

9 grudnia 2022 r. w Grudziądzu odbyła się Gala Kolarstwa Grudziądzkiego z udziałem Medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz Medalistów Mistrzostw Polski. W wydarzeniu tym wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych wielu miast, powiatów, gmin z województwa kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele sportu na czele z prezesem ALKS „STAL” Grudziądz, panem Adamem Sieczkowskim. Na uroczystości nie zabrakło rodziców najlepszych zawodników. Nasz powiat reprezentował starosta, pan Franciszek Gutowski, zaś  gminę, pan sekretarz Jacek Foksiński. Na gali była obecna pani dyrektor szkoły, Hanna Kułak. Jednym z najbardziej podniosłych punktów programu uroczystości była prezentacja Medalistów Mistrzostw Polski. Tego zaszczytu dostąpiła uczennica z naszej szkoły, Barbara Ersteniuk.

Barbara Ersteniuk w dniach 3-4 grudnia 2022 r. w Pruszkowie podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym w wyścigu eliminacyjnym screatch została II Wicemistrzynią Polski. Za duże osiągnięcia  w tej dyscyplinie sportu została odznaczona również druga uczennica naszej szkoły, Natalia Szarszewska.

Obie zawodniczki rozwijają swoje uzdolnienia w kolarstwie pod kierunkiem trenera, pana Wiesława Młodziankiewicza.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.