FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Gminne obchody 233. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Zbójno

3 maja obchodziliśmy jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczpospolitej Polskiej, 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Obchody tego Święta odbyły się w Oborach i rozpoczęły uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował przeor Piotr Słomiński. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe, władze samorządowe, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi, druhowie strażacy, harcerze, sympatycy sanktuarium oraz mieszkańcy gminy. Po mszy świętej wszyscy udali się pod Pomnik Narodowej Pamięci Ziemi Dobrzyńskiej na Kalwarii Oborskiej, gdzie delegacje złożyły kwiaty.
Okoliczne przemówienie wygłosiła pani wójt Katarzyna Kukielska, po czym wszyscy z uwagą obejrzeli patriotyczny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkól im. Wojska Polskiego w Zbójnie. Występ został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: pani Renaty Gumińskiej, pani Eweliny Jastrzębskiej-Napory oraz pana Piotra Bodenszaca.
Na zakończenie pani wójt Katarzyna Kukielska podziękowała wszystkim za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.
Bez wątpienia była to cenna lekcja patriotyzmu, która na długo pozostanie w sercu każdego, bo przecież, jak powiedział Jan Zamoyjski „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.