FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Jasełka Bożonarodzeniowe 2023.

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycyjnie w naszej szkole zostały zorganizowane jasełka bożonarodzeniowe. 21 grudnia nasi uczniowie pod opieką pani Alicji Wyborskiej wystawili świąteczne przedstawienie. W pięknych kostiumach oraz scenografii odegrane zostały sceny związane z narodzinami małego Jezusa w betlejemskiej stajence. Teksty wypowiadane przez uczniów tłumaczyły najmłodszym znaczenie postaci i wydarzeń, mówiły o dobroci, życzliwości i szacunku do drugiej osoby. W trakcie występu słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów. Całość w piękny sposób wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Na zakończenie jasełek wysłuchaliśmy życzeń złożonych przez proboszcza parafii Ruże – księdza Grzegorza Kubińskiego i panią dyrektor Hannę Kułak.