FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Konkurs fotograficzny pod nazwą „Ostatnie zabytki drewniane w okolicy”

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w konkursie fotograficznym pod nazwą „Ostatnie zabytki drewniane w okolicy”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. Wyróżnienie w konkursie otrzymali: Mateusz Gołębiewski za pracę „Drewniana stodoła do przechowywania jabłek w Giżynku” oraz Tomasz Dykowski za pracę „Drewniany budynek mieszkalny w Zbójnie”.

Zadaniem uczestnika konkursu było wyszukać ciekawą budowlę drewnianą w swojej okolicy, ją sfotografować oraz opracować jej rys historyczny. Uczniowie chcąc wziąć udział w konkursie przez wiele dni rozglądali się w regionie. Wspólnie z nauczycielem historii, p. M. Dzikowskim oglądali  różnego rodzaju obiekty, często zapomniane, stanowiące dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Gratulujemy!