FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno

8 maja 2021 r. odbyły Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno. W rowerowym wyścigu wzięło udział 170 zawodników obu płci, którzy przyjechali do nas z różnych odległych miejscowości, m.in. z Gdańska, Kołobrzegu, Ciechanowa, Olsztyna, Łodzi, Świecia, Torunia, Grudziądza. Organizatorem rowerowych zmagań był trener Szkółki Kolarskiej „Cyklista”,  p. Wiesław Młodziankiewicz. Zawody otworzyła Pani Wójt Katarzyna Kukielska, która powitała wszystkich obecnych, zawodników, sędziów i mieszkańców. Wśród zaproszonych gości był Poseł na Sejm RP Pan Mariusz Kałużny, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Robert Malinowski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zbójno Pani Alicja Dolecka. Mimo silnego wiatru, chwilami deszczu, ściganie było bardzo emocjonujące. Po przejechaniu trasy przez wszystkich zawodników odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom.

Sponsorami nagród byli: Poseł na Sejm RP Pan Mariusz Kałużny, Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim Oddział Zbójno, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie. Nagrody pieniężne dla dwóch najlepszych zawodniczek ze Zbójna: Natalii Szarszewskiej i Michaliny Rzeszot ufundowali Państwo Grażyna i Sylwester Zarębscy Firma Handel-Usługi w Zbójnie.

Podczas sportowej imprezy wolontariusze z naszej szkoły zbierali pieniądze do puszek, zaś rada rodziców i nauczyciele prowadzili sprzedaż, aby pomóc Lence Borkowkiej z Obrowa, która walczy glejakiem nerwu wzrokowego.