FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno

7 maja 2022 r. odbyły Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Szosowym o Puchar Wójta Gminy Zbójno.

W rowerowym wyścigu wzięło udział 131 młodych zawodników obu płci w czterech kategoriach wiekowych, którzy przyjechali do nas z różnych odległych miejscowości, m.in. z Gdańska, Kołobrzegu, Olsztyna, Łodzi, Świecia, Koła, Torunia, Grudziądza.

Organizatorem i prowadzącym rowerowe zmagania był trener Szkółki Kolarskiej „Cyklista”,  p. Wiesław Młodziankiewicz. Zawody otworzył w imieniu p. Wójt Katarzyny Kukielskiej zastępca Wójta p. Jacek Foksiński, który powitał wszystkich obecnych, zawodników, sędziów i mieszkańców. Wśród zaproszonych gości był m.in. przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim Oddział Zbójno p. Marcin Judycki, rodzice Elizy Rabażyńskiej, naszej absolwentki, Mistrzyni Polski, która swoimi osiągnięciami w kolarstwie szosowym jest znana w całym kraju. Piękna, słoneczna, wymarzona pogoda sprzyjała rywalizacji. Po przejechaniu trasy przez wszystkich zawodników odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom.

Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim Oddział Zbójno. Nagrodę pieniężną dla najlepszej naszej zawodniczki ze Zbójna, która zajęła 4 miejsce – Natalii Szarszewskiej ufundowali Państwo Grażyna i Sylwester Zarębscy Firma Handel-Usługi w Zbójnie.