FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

„Młodzież zapobiega pożarom”

5 marca odbyły się eliminacje gminne XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Honorowy patronat nad turniejem objęła pani Wójt Gminy Zbójno.

Uczestnicy rozwiązywali test składającego się z dwudziestu pytań. W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Działynia, Klonowa i Zbójna.

W kategorii klas VII- VIII szkół podstawowych drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z kl. VIII Wiktoria Urbańska.

Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dobrą znajomością zagadnień z zakresu pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej. W podziękowaniu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy, które wręczyła p. Wójt Katarzyna Kukielska wraz z Komendantem Gminnego Związku OSP w Zbójnie p. Dariuszem Mężykowskim. Wiktoria Urbańska będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu.