FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2023

Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości to zawsze bardzo uroczyście celebrowane Święto w naszej szkole. W przeddzień 11 listopada 2023 roku odbyła się podniosła akademia, która przybliżyła naszym uczniom historię związaną z odzyskiwaniem wolności przez naszych rodaków ponad 105 lat temu. W czasie swojego występu uczniowie klas III i VII pod opieką swoich wychowawców zaprezentowali wiersze patriotyczne oraz pieśni związane tematycznie z prezentowanymi wydarzeniami. Uroczystość przybliżyła nam nie tylko rys historyczny tego tak ważnego dla nas święta, ale także wzbudziła refleksję na temat niepodległości i wolności, które były i są wartościami dla każdego Polaka.

Natomiast 11. listopada 2023 miały miejsce Gminne Uroczystości z okazji 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie mieli zaszczyt reprezentować pani dyrektor Hanna Kułak wraz z pocztem sztandarowym. O godzinie dziesiątej w kaplicy pod wezwaniem św. Anny w Zbójnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej wszyscy uczestnicy przemaszerowali na plac naszej szkoły, gdzie miało miejsce złożenie kwiatów przez delegacje pod Pomnikiem upamiętniającym setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dalsza część Święta Niepodległości miała miejsce w świetlicy wiejskiej w Zbójnie, gdzie uczniowie ze szkoły w Klonowie zaprezentowali patriotyczny występ.