FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Narodowe Święto Niepodległości

    W przededniu 11 listopada, dla upamiętnienia 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się uroczysta akademia. O tym, jak ważne było to wydarzenie w naszej szkole, świadczyły galowe stroje uczniów, nauczycieli oraz powiewające biało-czerwone flagi na maszcie i budynku. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna. Dokładnie o godzinie 11:11, biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Gumińskiej i p. Piotra Bodenszac zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Przypomnieli historię niewoli naszego narodu, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, poprzez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, co pozwoliło głębiej przeżyć tamte chwile. Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców: przewodniczącego p. Piotra Pankiewicza i p. Anny Rzążewskiej.