FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Narodowy Dzień Sportu

14 września br. z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Sportu odbyło się w naszej szkole niecodzienne wydarzenie, którego ideą była popularyzacja sportu szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Uczestniczyła w nim wielokrotna Mistrzyni Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym i torowym, absolwentka naszej szkoły Eliza Rabażyńska.

Podczas spotkania Eliza opowiedziała młodszym koleżankom i kolegom o swojej karierze sportowej, sukcesach oraz porażkach. Przyznała, że jej przygoda z kolarstwem zaczęła się 6 lat temu od treningów w tej sali sportowej. Na spotkaniu zaszczycili swoją obecnością również rodzice naszej złotej medalistki, państwo Zofia i Piotr Rabażyńscy. Nie zabrakło także jej pierwszego trenera – pana Wiesława Młodziankiewicza, który dostrzegł w niej nieprzeciętny talent.

Pani dyrektor Hanna Kułak nie kryjąc wzruszenia i podziwu wręczyła Elizie list gratulacyjny, życząc w imieniu całej społeczności szkolnej Naszej Mistrzyni Polski wielu dalszych sukcesów. Eliza przyznała, że ciągle wraca wspomnieniami do lat szkoły podstawowej i na pamiątkę podarowała nam swoją koszulkę w barwach biało-czerwonych z mistrzostw.

Śladami Elizy obecnie podążają dwie nasze uczennice, Natalia Szarszewska z kl. VII i Joanna Ersteniuk z kl. VI, które trenują w Szkółce Kolarskiej „Cylkista’ i mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

Po zakończeniu spotkania wszyscy uczniowie z wielką uwagą i niedowierzaniem podziwiali zdobyte trofealna naszej Mistrzyni.

Spotkanie przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, pan Marek Dzikowski oraz pani Ewa Budna-Łojko.