FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Obchody 3. rocznicy nadania imienia i sztandaru szkole.

Dziś cała społeczność szkolna przeżywała niezwykłe wydarzenia, świętując 3. rocznicę nadania imienia i sztandaru szkole.

Dokładnie 20 września 2018 r. nasza szkoła otrzymała imię Wojska Polskiego. To wyjątkowy patron, którego zasługi w dziejach naszego narodu są nieocenione, podkreśliła w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Hanna Kułak. Także w tym dniu szkoła otrzymała piękny sztandar, który jest jej kolejnym symbolem tożsamości.

Na uroczystości zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Zbójno p. Katarzyna Kukielska, chorąży Tomasz Urban z 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego w Brodnicy, przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Gołębiewska, p. Elżbieta Stacherska, mama naszej ubiegłorocznej absolwentki, uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny z Golubia-Dobrzynia z dowódcą kapitanem Sławomirem Żochowskim oraz pracownicy szkoły i uczniowie. Aby uczcić te wyjątkowe wydarzenia przedstawiciele społeczności szkolnej złożyli kwiaty pod pomnikiem pomordowanych żołnierzy. Rys historyczny szkoły przybliżyła wszystkim p. Grażyna Waśkiewicz. Na tę okoliczność uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Gumińskiej, z oprawą muzyczną w wykonaniu p. Katarzyny Mejgier przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Klasa mundurowała zaprezentowała pokaz  zręcznościowy z użyciem „ broni”.

W tym dniu została uhonorowana medalem z dedykacją „Najlepszy Absolwent roku szk. 2020/2021” oraz statuetką Dominka Stacherska, która uzyskała najwyższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Z uwagi na nieobecność Dominiki, wyróżnienie odebrała mama.

Każdy jubileusz to okazja do wspomnień i przeżycia chwil, które choć odległe w czasie są nadal żywe.