FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom

11 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  – Młodzież Zapobiega Pożarom. Wzięło w nim udział 13 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych. Byli to uczniowie ze szkoły z Działynia, Klonowa i Zbójna. Wszyscy ci uczestnicy przebrnęli pomyślnie etap szkolny, a dziś wzięli udział w etapie gminnym rozwiązując zestaw pytań, z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ratownictwa, ekologii, a nawet historii.
Zdobywcami pierwszych trzech miejsc zostali:
– kategoria młodsza:

I miejsce Miłosz Zglenicki ZS Działyń,
II miejsce Martyna Kukielska ZS Działyń,
III miejsce Dagmara Mierzwicka ZS Działyń.

kategoria starsza:
I miejsce Miłosz Słupczewski ZS Działyń,
II miejsce Dawid Gogolin SP Klonowo,
III miejsce Antoni Iglewski ZS Działyń.

Będą oni reprezentować naszą gminę w na szczeblu powiatu, a mamy nadzieję, że również województwa.
Na turnieju zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Zbójno, Katarzyna Kukielska, inspektor ds. edukacji i kultury Joanna  Krzeszewska, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Dariusz Mężykowski oraz przedstawiciele OSP w Zbójnie, Przemysław Jachowski oraz Mateusz Rygielski.
Fundatorem nagród i dyplomów była wójt Katarzyna Kukielska. Szkolnym koordynatorem turnieju był Dariusz Kosowski.
Wydarzenie uświetnił występ pierwszoklasistów pod kierunkiem Renaty Kosowskiej.