FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Pasowanie na czytelnika

 7 maja br., w przeddzień święta bibliotekarza i bibliotek w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej zostali przez panią dyrektor pasowani symbolicznie ołówkiem w lewe ramię. Pani bibliotekarz, Katarzyna Mejgier ogłosiła,  iż w tej chwili pierwszoklasiści powiększyli grono czytelników szkoły i mogą w pełni korzystać z zasobów biblioteki.  Biblioteka to miejsce wyjątkowe, a to za sprawą księgozbioru, jaki się w niej znajduje. Są tu zarówno bajeczki jak i poważne lektury.

Wychowawczyni pierwszaków, p. Marzena Sulkowska zapewniła,  że wszyscy literki już dobrze znają i czytać na pewno będą, bo książka to prawdziwy przyjaciel, który nie zawiedzie, nie zrobi krzywdy a jeszcze nauczy.