FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Piknik rodzinny

28 maja br. w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Organizatorem była Rada Rodziców wspólnie z Radą Pedagogiczną i uczniami. Z uwagi na kapryśną, deszczową pogodę, większość zaplanowanych na świeżym powietrzu punktów programu odbyła się w szkole.

Piknik rozpoczął  się o godzinie 14.00 wystąpieniem p. dyrektor szkoły p. Hanny Kułak i przewodniczącej Rady Rodziców p. Iwony Tomaszewskiej, które powitały wszystkich gorąco, podały program dnia i podziękowały sponsorom, rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Pierwszy punkt programu należał do przedszkolaków, które z okazji Dnia Mamy przygotowały montaż słowno-muzyczny. Oglądający występ rodzice wzruszyli się do łez. Tuż po tym, w sali gimnastycznej został rozegrany emocjonujący mecz piłki nożnej, rodzice kontra uczniowie, który z uwagą obejrzało wielu mieszkańców naszej gminy. Dla najmłodszych wielką atrakcją były zjeżdżalnie i zabawy ruchowe z animatorami.

Na szkolnym korytarzu sprzedawano słodkości, sadzonki kwiatów, prowadzono loterię fantową. Można było zjeść gorącą kiełbaskę z grilla lub pyszną grochówkę.

Wielką atrakcją dla wszystkich były pokazy sprawnościowe zastępów ochotniczych straży pożarnych  z naszej gminy, które na boisku zaprezentowały swój refleks i profesjonalizm w walce żywiołem. Najlepszym zespołom, ich przedstawicielom p. Wójt Katarzyna Kukielska, w asyście Zastępcy Komendanta KPSP w Golubiu-Dobrzyniu p. Dawida Tarkowskiego, wręczyła puchary i odznaczenia.

Nie da się ukryć, iż uroczystość taka jak ta, integruje i zbliża do siebie wszystkich członków rodziny. Dziękujemy wszystkim za przybycie  i wspólną zabawę.

Organizatorzy składają podziękowanie wszystkim sponsorom, pracownikom Urzędu Gminy w Zbójnie za okazane różne formy pomocy, bez której to wydarzenie nie zostałoby zorganizowane w takiej formie i już dziś rezerwują słoneczną pogodę za rok.