FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Spotkanie integracyjne dla uczestników konkursu grantowego „Strażnicy przyszłości”

9 marca 2023 odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich uczestników konkursu grantowego „Strażnicy przyszłości”. Zajęcia odbywały się w ramach projektu IOM – współpraca z Międzynarodową Organizacją Migracji IOM (Szwajcaria).

Był do dzień pełen wrażeń. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej i rozpoczęły się od sportowych rozgrywek, zgodnie z dewizą, że sport, to zdrowie. Uczniowie rywalizowali w zespołach. Odbyło się wiele konkurencji i gier zespołowych.  Każda konkurencja wzbudzała niemałe emocje. Zmaganiom sportowym przyświecała zdrowa rywalizacja. Następnie wszyscy oddali się krokom tanecznym w rytmie muzyki”. Okazało się, że nie tylko “śpiewać każdy może ….”, ale i tańczyć też każdy potrafi.

Dalsza część spotkania integracyjnego poświecona była zajęciom plastycznym. W grupach uczniowie wykonali prace plastyczne, rysując drzewo oczami wyobraźni. Na koniec wszyscy uczestniczyli w zajęciach z orientacji zawodowej. Obejrzeli film o zawodach przyszłości, poznali cechy osobowości, które trzeba mieć, aby dany zawód wykonywać.

Po uśmiechniętych buziach można uznać, że taka forma integracji była świetnym wyborem.

W projekcie uczestniczą uczniowie klas IV-VI, w tym również uczniowie z Ukrainy. Jesteśmy przekonani, iż podjęte działania są potrzebne i przyniosą długotrwałe korzyści w postaci nowych przyjaźni, jeszcze bardziej zacieśnią przyjaźń szkolną i pozwolą zdrowo spędzić wolny czas.

 Zajęcia prowadzili: p. Renata Gumińska, p. Hanna Kułak i p. Marek Dzikowski.

https://www.facebook.com/IOMPoland