FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Spotkanie z Absolwentami

         14 czerwca br. naszą szkołę odwiedziły dwie absolwentki roku 2021, Zofia Gładkowska i Dominika Stacherska.

Dominika jest uczennicą klasy pierwszej X. Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Stefana Banacha w Toruniu, zaś  Zosia uczęszcza do klasy pierwszej Zespołu Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie. Podczas spotkania obie wspominały bardzo ciepło naszą szkołę, podkreślając, że z wielką sympatią zawsze wracają do lat tu przeżytych. Z młodszymi koleżankami i kolegami z klas VI, VII i VIII chętnie podzieliły się refleksjami dotyczącymi swojej edukacji, wyboru szkoły i kompetencji, które tutaj zdobyły oraz to na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas edukacji w wybranych przez przyszłych absolwentów szkołach.

Na pewno najważniejszymi wnioskami, jakie wypłynęły z rozmów, były te dotyczące samodzielności i odpowiedzialności za własną naukę. Starsze koleżanki podkreśliły także, jak ważne jest codzienne uczęszczanie na zajęcia i systematyczna praca, która w przyszłości owocuje.

 

Dziękujemy za poświęcony czas i jakże miłe, owocne spotkanie oraz zapraszamy w przyszłości.