FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

„Szkoła pamięta”

Po raz czwarty uczestniczyliśmy w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach tego projektu przygotowaliśmy wystawkę poświęconą mieszkańcom Naszej Małej Ojczyzny –  Józefowi Chodkowskiemu, Zygmuntowi Kierkowskiemu i Henrykowi Skonieckiemu, oficerom Wojska Polskiego zamordowanym przez NKWD w 1940 roku. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, zgromadzeni wokół wystawki, wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej naszych miejscowych  bohaterów, po czym udali się pod kamień-pomnik, aby zapalić symboliczny znicz. Obok naszego szkolnego pomnika posadzone są Dęby Pamięci, które na co dzień przypominają nam o miejscowych porucznikach Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD. Dopełnieniem szkolnych działań związanych z projektem „Szkoła Pamięta” są okolicznościowe prace plastyczne przygotowane przez uczniów klas IV-VII.

Organizacją akcji w szkole zajęła się pani Renata Kosowska.