FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Szkoła Pamięta 2021

Uczniowie naszej szkoły, z ogromnym zaangażowaniem, już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej ,,Akcji Szkoła Pamięta”. Po uporządkowaniu zapomnianych grobów na cmentarzu w Oborach, zapalili światełko pamięci. W holu szkoły przygotowano okolicznościową wystawę poświęconą Józefowi Chodkowskiemu, Zygmuntowi Kierkowskiemu, oraz Henrykowi Skonieckiemu, podporucznikom Wojska Polskiego, zamordowanym przez NKWD w Katyniu i Charkowie. Wieczną pamiątkę po tych oficerach, stanowią Dęby Pamięci posadzone przed naszą szkołą. Uczniowie klas I – IV, po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o oficerach, którym poświęcone są Dęby Pamięci, razem z wychowawcami i panią dyrektor, zapalili symboliczne znicze przed Kamieniem – Pomnikiem. Pomnik ten przypomina nam o wszystkich naszych rodakach, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

Przedsięwzięcia z udziałem uczniów w ramach „Akcji Szkoła Pamięta” zostały zorganizowane przez p. Renatę Kosowską oraz p.  Alicję Wyborską.