FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Udział w spektaklu przygotowanym przez Teatr Bałtyk w Rypinie

18 października 2022 r. dzieci z przedszkola wraz z  opiekunami pojechali do Teatru Bałtyk  w Rypinie na przedstawienie pt.: „Mojżesz: Książę z Egiptu”. Sztukę wystawiał Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Treść spektaklu oparta była na historii Mojżesza i skupiała się na jego życiu w Egipcie. Dzięki temu dzieci mogły poznać kolebkę naszej cywilizacji wraz z piramidami, sfinksem i czasem Faraonów. Spektakl dostosowany był do wrażliwości młodego widza i rozwijał wątki, które świadczą  o trudnych wyborach każdego człowieka. Piękne kostiumy, efekty świetlne i muzyka uzupełniały wzruszającą historię, niepozbawioną akcentów komediowych. Dzięki temu dzieci mogły poznać Mojżesza i Ramzesa jako pełnych życia  psotnych chłopców.