FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas ósmych

„Kiedy się wydaje że wszystko się skończyło, wtedy wszystko się zaczyna”

ks. Jan Twardowski

Tymi słowami dyrektor Hanna Kułak wprowadziła wszystkich w głębię przeżyć uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów klas ósmych.

24 czerwca br., w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas ósmych. Swoją obecnością zaszczycili na niej: pani wójt Katarzyna Kukielska, ks. Grzegorz  Kubiński z parafii Ruże, radny Rady Powiatu golubsko-dobrzyńskiego i zarazem trener Szkółki Kolarskiej „Cyklista” pan Wiesław Młodziankiewicz, rodzice ósmoklasistów, pracownicy szkoły, uczniowie klasy siódmej oraz Absolwenci.

Pani wójt w swoim wystąpieniu pogratulowała ósmoklasistom ukończenia szkoły, życzyła dalszych sukcesów, podjęcia nauki w wymarzonych szkołach, udanego wypoczynku w czasie wakacji a następnie wręczyła stypendia naukowe najlepszym. Otrzymali je: Szymon Mężykowski, Nadia Rogozińska oraz Michalina Rzeszot.

Zgodnie z tradycją szkoły, uczeń z najwyższą średnią w danym roku otrzymuje wyróżnienie – medal z dedykacją „Uczeń na medal” Tego zaszczytu dostąpił Szymon Mężykowski, uzyskując średnią ocen 5,35. Pani dyrektor wręczyła List Gratulacyjny rodzicom Szymona, który odebrała jego mama pani Beata Mężykowska. Następnie rozdała świadectwa z wyróżnieniem wyżej wymienionym absolwentom, którzy mają średnią ocen wyższą niż 4,75 i wzorowe zachowanie.

Nagrodę za największe osiągnięcia sportowe w kolarstwie szosowym otrzymała Michalina Rzeszot, którą wręczył jej trener p. Wiesław Młodziankiewicz.

Ósmoklasiści podziękowali za całokształt pracy włożonej w ich nauczanie, wychowanie, okazane wszelkie formy pomocy i wręczyli gościom oraz  nauczycielom symboliczne kwiaty.

Uroczystości towarzyszył podniosły nastrój i wzruszenie, który spotęgowała jeszcze bardziej oprawa muzyczna. Została ona przygotowana pod kierunkiem wychowawców klas ósmych: pani Wioletty Zglenickiej i pana Dariusza Kosowskiego, a prowadziły ją uczennice: Milena Buczkowska i Nadia Rogozińska.