FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

W geście solidarności z Ukrainą…

Dnia 18. 03. 2022 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony sytuacji na Ukrainie. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: sekretarz Gminy Zbójno p. Jacek Foksiński, inspektor edukacji i kultury Urzędu Gminy Zbójno p. Joanna Krzeszewska, p. Radosław Stachowski, koordynator zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy w Zbójnie a także goście z Ukrainy.

Pani dyrektor Hanna Kułak wyjątkowo ciepło powitała uczniów z Ukrainy. W swoim wystąpieniu poruszyła problem wojny w tym kraju, w której giną niewinni ludzie, doceniając ich niezwykłe bohaterstwo i odwagę. Nawiązała jednocześnie, że to dzisiejsze wydarzenie zostało zorganizowane, by wyrazić naszą chęć solidarności z  Ukrainą,  z którą sąsiaduje Polska.

Dodała mówiąc, niech ta nasza solidarność międzynarodowa wybrzmi głośno słowami piosenki „Podaj rękę Ukrainie”, którą zaśpiewali wszyscy obecni.

Następnie goście z Ukrainy przedstawili się w języku polskim i podziękowali za ten gest solidarności. Aby jeszcze bardziej zbliżyć nas do siebie Liza zaśpiewała ulubioną piosenkę w języku ukraińskim, za co otrzymała gromkie brawa.

Na zakończenie zabrał głos pan Jacek Foksiński i podziękował społeczności szkolnej za tak miłe przyjęcie uczniów z Ukrainy, wyrażając nadzieję, że wkrótce wojna się skończy.

Apel przygotowała młodzież pod kierunkiem M. Sulkowskiej, P. Bodenszac, M. Dzikowskiego.