FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Wycieczka do Warszawy

Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy z programu Rządowego” Poznaj Polskę.” Pojechały na nią  uczniowie z klas IV,V.VI i VII. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie przywitała nas kolumna Zygmunta III Wazy i piękna świąteczna choinka przy Zamku Królewskim, który był kolejnym punktem naszej wycieczki. Tam młodzież zapoznała się z pięknym wystrojem wnętrz zamkowych ,który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Po zwiedzeniu zamku był krótki czas na zakup pamiątek, a następnie udaliśmy się autokarem do niezwykle ciekawego miejsca jakim jest Muzeum Wojska Polskiego-patrona Naszej Szkoły W parku przed gmachem Muzeum Wojska Polskiego przywitała nas wystawa plenerowa, na której można było obejrzeć sprzęt pancerny, samoloty, śmigłowce oraz broń artyleryjską. W gmachu muzeum uczniowie zapoznali się z historią Oręża  Wojska Polskiego, o której opowiedział przewodnik. Po godzinnym zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się autokarem do Wilanowa. Podróż upływała uczniom na słuchaniu ciekawostek z życia Warszawy. Po dotarciu do Wilanowa udaliśmy się z przewodnikiem na ciekawą wędrówkę po Parku Wilanowskim, gdzie młodzież zapoznała się z ciekawą historią Pałacu w Wilanowie i jaj mieszkańców. Po tej dużej dawce historii przyszedł czas na wymarzony odpoczynek i posiłek w jadłodajni ulubionej i znanej młodzieży……a jakiej ? Po syto zastawionym stole, najedzona i nieco zmęczona nasza kochana młodzież udała się na ostatni punkt naszej wyprawy do Parku Pałacu w Wilanowie na podziwienie Królewskiego Ogrodu Świateł, którego motywem jest świat pełen atrakcji, form narracji, gdzie podążaliśmy świetlnymi szlakami, napawając się mimo padającego śniegu, pięknem, widokiem aranżacji świetlnych. Po tak pięknym pokazie około godziny 18:00 udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka na długo pozostanie w naszych wspomnieniach, a wiedza o historii Polski zdobyta podczas zwiedzania pozostanie na długi czas.
         Organizatorem wycieczki był:                                Opiekę uczniom zapewnili:
                p. Dzikowski Marek                                            p. Ewa Budna-Łojko
                                                                                                    p. Sylwia Bednarek
                                                                                                    p. Paweł Kowalski