FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Wycieczka do Kłodawy i Uniejowa

01 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ostatniej w tym roku szkolnym wycieczce. Tym razem wybraliśmy się do Kłodawy i Uniejowa. Pierwszym punktem naszej wyprawy była kopalnia soli w Kłodawie. Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie tego niezwykłego miejsca, zostaliśmy zaopatrzeni w hełmy, a następnie zjechaliśmy 600 metrów pod ziemię. Zjazd windą z prędkością   6 m/s w głąb kopalni zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie. Wraz z przewodnikiem przemierzaliśmy wyrobiska korytarzowe, słuchając ciekawych informacji na temat historii powstania złóż kłodawskich i zastosowania soli. Zanim opuściliśmy to niesamowite miejsce, każdy   z uczestników wycieczki otrzymał w prezencie kilogram soli kłodawskiej. Po zwiedzaniu czas na relaks i zabawę, dlatego drugim punktem naszej wycieczki był Uniejów-Termy. Tam czekały na nas: wyspa z jacuzzi, rwąca rzeka i liczne zjeżdżalnie i zabawy w pianie. Każdy wycieczkowicz znalazł coś dla siebie, a zabawy nie było końca..Po swawolach i kąpieli na basenach udaliśmy się do zagrody młynarskiej gdzie na wstępie aczekał nas smaczny obiadek,a po obiadku uczestnicy wycieczki uczestniczyli w lekcji pieczenia podpłomyków,które to po wypieczeniu zabraliśmy ze sobą.No i oczywiście na koniec jak przystało musiał być ulubieniec naszej kochanej młodzieży,wspaniały McDonald’s we Włocławku.

Wycieczka przebiegała w słonecznej pogodzie, wspaniałej atmosferze i mnóstwem atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Opiekunami wycieczki byli:  p.Marzena Sulkowska, p.Emilia Dylewska, p.Paweł Kowalski

Kierownikiem i organizatorem wycieczki był: p.Marek Dzikowski.