FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

      Zdobyliśmy grant przyznany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji, finansowany przez Państwowy Sekretariat do Spraw Migracji Szwajcarii, jako jedna z niewielu szkół w Polsce. W ramach tego projektu pn. „Strażnicy przyszłości” została zorganizowana wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w której wzięło udział 40 uczniów.

        Skansen w Sierpcu to położona na 60 ha wieś, która powstała w latach 70. XX wieku, na terenie po byłym majątku szlacheckim. Powstała praktycznie od podstaw i jest rekonstrukcją wsi, której wcześniej tu nie było. Kilkanaście drewnianych chałup, dwa dworki szlacheckie, folwark, wiatrak, karczma i XVIII-wieczny, drewniany kościółek zostały tu sprowadzone głównie z terenu północno-zachodniego Mazowsza.
Uczniowie zwiedzanie muzeum rozpoczęli się od warsztatów integracyjnych z rękodzieła, podczas których wykonali samodzielnie kartki wielkanocne z pisankami.

Po obejrzeniu skansenu wszyscy mieli zapewniony posiłek w restauracji.

      Wycieczka dla uczniów była okazją do zintegrowania się z kolegami i koleżankami z klasy i nie tylko, poznania się jeszcze bardziej bądź poprawienia dotychczasowych relacji. lepsze poznanie się, integracja i zawarcie nowych przyjaźni owocują w przyszłym życiu szkolnym.

      Każdy z uczestników wyjazdu zauroczony tym miejscem, wrócił do domu z pełnym bagażem pozytywnych wrażeń.

Uczniowie dziękują pani Dyrektor i nauczycielom za opracowanie projektu oraz IOM za jego sfinansowanie.

https://www.facebook.com/IOMPoland