FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

Wycieczka do Torunia

Dnia 01.12.2021r dla uczniów klas I-III odbyła się wycieczka do Torunia w ramach Rządowego programu,, Poznaj Polskę „. Naszą przygodę z Grodem Kopernika rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium, w którym obejrzeliśmy seans pt.,, Cudowna podróż „. Następnie wraz z Panią przewodnik spacerowaliśmy po Starówce, podziwiając zabytki i wsłuchując się w ciekawe opowieści. Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie Manufaktury Cukierków. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały produkcję lizaków. Głodni i już trochę zmęczeni udaliśmy się do McDonald 's. Najedzeni i pełni energii pomaszerowaliśmy do Toruńskiego Muzeum Piernika, gdzie spędziliśmy  miło czas, wsłuchując się w legendy dotyczące tego miejsca. Atrakcją dla dzieci była również podróż nowocześnie wyposażonym autokarem. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wycieczka na długo pozostałe w naszej pamięci.

Kierownikiem wycieczki była p. Wioletta Grzywińska. Opiekę nad uczniami sprawow

ały : p. Marzena Sulkowska i p. Alicja Wyborska.