FACEBOOK

Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie

23 czerwca zakończenie roku szkolnego 2022/2023

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego, to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki.

 W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość, w której wzięli udział dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-VI. Aby podkreślić rangę tego wydarzenia, w tym dniu na budynku szkoły zawisły flagi, wszyscy uczniowie byli ubrani w galowe stroje. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich obecnych powitała pani dyrektor, Hanna Kułak. Ważnym elementem uroczystości było  wręczenie 14 uczniom stypendium Wójta Gminy Zbójno za najwyższe osiągnięcia w nauce. W imieniu pani wójt Katarzyny Kukielskiej, dokonała tego inspektor ds. edukacji i kultury, pani Joanna Krzeszewska. Stypendium otrzymali: Filip Chłopecki, Sandra Jaworska, Wiktoria Kadzińska, Igor Krzeszewski, Nicola Rutkowska, Sandra Stachowska, Alan Witkowski, Klara Wyborska, Kamila Zielińska, Nadia Sielicka, Martyna Arciszewska, Daria Urbańska oraz Michał Rzążewski. Ci sami uczniowie z rąk pani dyrektor otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym (5,27) spośród wszystkich uczniów, uzyskała Lena Gołębiewska z klasy IV. Zgodnie z tradycją szkoły została uhonorowana medalem z dedykacją „Uczeń na Medal”. Z tej okazji mama Leny, pani Anna Gołębiewska otrzymała list z gratulacjami.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i wręczenia świadectw absolwentom. Zaszczycili swoją obecnością ją, m.in. wójt Gminy Zbójno pani Katarzyna Kukielska, ksiądz proboszcz naszej parafii, Grzegorz Kubiński, radny Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego a zarazem trener Szkółki Kolarskiej „Cyklista”, pan Wiesław Młodziankiewicz, przewodniczący Rady Rodziców, pan Piotr Pankiewicz, licznie zebrani rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie klasy siódmej i ósmej.

W części oficjalnej uroczystości 19 absolwentów złożyło ślubowanie na sztandar szkoły, po czym przekazali uroczyście ten symbol tożsamości szkoły młodszym koleżankom i koledze. Stypendia naukowe Wójta Gminy Zbójno otrzymało czworo absolwentów: Lena Pipczyńska, Julia Melkowska, Błażej Stacherski i Filip Zawistowski, zaś z klasy VII uczennica Lena Wojtulska. Otrzymali oni również świadectwa z wyróżnieniem. Rodzice absolwentów, Leny Pipczyńskiej (śr. 5,06) oraz Błażeja Stacherskiego (śr. 5,00), odebrali listy gratulacyjne. Uczennica Natalia Szarszewska otrzymała nagrodę specjalną za wyjątkowe osiągnięcia sportowe w kolarstwie, którą ufundował i wręczył jej trener, pan Wiesław Młodziankiewicz.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim absolwentom za całokształt pracy włożony na rzecz szkoły, życzyła wszystkim wspaniałych wakacji, aby spełniło się to co dobre i piękne, a marzenia stały się rzeczywistością, bo jak pisał Wł. S. Reymont „Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co marzenia”, pani dyrektor życzyła spełnienia marzeń, tych małych i tych większych, tych wyśnionych, tych najpiękniejszych.

Na koniec absolwenci dziękując nauczycielom za ich ośmioletni trud włożony w nauczanie i wychowanie wręczyli kwiaty, po czym zaprezentowali krótką część artystyczną.

Rada Rodziców ufundowała wszystkim absolwentom pamiątki oraz obiad. Przy dźwiękach dobrej muzyki ósmoklasiści spędzili ostatnie chwile w murach szkoły.

Uroczystość była przygotowana pod kierunkiem pani Ewy Budnej-Łojko oraz pani Emilii Dylewskiej.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i okazaną pomoc w organizacji tego wydarzenia a szczególnie pani Elżbiecie Stacherskiej oraz panu Piotrowi Pankiewiczowi, życzymy wspaniałych, udanych wakacji.                                                                  

Dyrektor i grono pedagogiczne